Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Dlaczego warto dbać o to by nasze Fiesty nie korodowały
Autor Wiadomość
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Wrz 2018, 09:34   Dlaczego warto dbać o to by nasze Fiesty nie korodowały

Zauważyłem, że chyba tylko ja tutaj przejmuję się korozją nowego samochodu. Bo w końcu to tylko powierzchniowa korozja się pojawia, a nawet jak samochód przerdzewieje za tych 10 lat, to już nie nasz problem.

Dziś zupełnie przypadkiem dotarłem do crash testów badających, jak groźna jest rdza i to raczej powerzchniowa, te samochody nie miały dziur na wylot (a tylko to niby pokrywa gwarancja producenta):
https://www.express.co.uk...Mazda-6-VW-Golf

Oczywiście 20 % wzrostu szans na śmierć to nie 100 % i samochód ciągle działa - ale jeśli Was stać to nie olewajcie ochrony przed korozją. Polecam zwłaszcza tym kupującym nowe samochody - zrobić raz po odbiorze i mieć spokój na praktycznie zawsze. Ja niestety na miejscu miałem tylko Krowna (woski) i muszę to odnawiać (za to jest na krótką metę taniej).

P.S.
Mój znajomy jest strażakiem na ruchliwym i niebezpiecznym odcinku drogi pomiędzy Warszawą a Mazurami (mają 265 wypadków rocznie) i na własne oczy widział co się dzieje z samochodami bez progów. Tych ludzi nawet ciężko jest wyciągnąć z wraków, bo nie ma o co zaprzeć nożyć pneumatycznych - tzn używa się zawiasa drzwi, ale wiecie o co chodzi.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 20 Wrz 2018, 18:32   

Mam 11 letniego Focusa który całe życie stoi pod chmurką. Ostatnio na przeglądzie byłem pod spodem i ni chu... żadnej rdzy nie widziałem... A co dopiero przerdzewiale progi! Oczywiście nigdy nie był konserwowany poza fabryką.
_________________

 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Wrz 2018, 08:33   

Cóż mogę napisać - gratuluję i życzę wszystkim, w tym sobie, takie szczęścia do forda. Sam widziałem ~9letniego focusa 2, który był ruiną.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Franczes 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST
Silnik: Inny
Wiek: 31
Dołączył: 02 Cze 2018
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Wrz 2018, 21:34   

Też się zastanwiam co by tu zrobić, żeby nowe autko cieszyło się jak najdłuższym brakiem krozji. Najchętniej zabezpieczył bym je odrazu po zakupie tylko czym albo gdzie? Ktoś coś może polecić?
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Wrz 2018, 13:40   

Ja zrobiłem woskami Krowna, Fiesta wchodzi w najniższą cenę (do 1100 kg kosztuje 550 zł, poprosiłem o rabat za idealnie czysty nowy samochód dostałem za 500). Wada - niby co roku trzeba odnawiać, ja planuję co około 3 lata. Lepsze to niż nic, a nawet... już kilka firm mnie pytało, kto mi tak dobrze zabezpieczył, bo trzyma się idealnie. Podstawa, to nałożyć na nowy samochód.

Natomiast rodzice zrobili tradycyjnego baranka... już w ASO. I zapłacili może 700 zł (w Krakowie).

BTW masz już ST??? Napisz coś więcej.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Franczes 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST
Silnik: Inny
Wiek: 31
Dołączył: 02 Cze 2018
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Wrz 2018, 21:04   

Narazie jestem oczekiwaczem. I planuje gdzie i co zrobić odrazu po zkupie, żeby mi jak najdłużej posłużył.
 
 
matts80 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 26 Wrz 2018, 21:28   

Co do powłok, to w obecnym samochodzie Skoda Octavia rocznik 2015 kolor czarna perła, jak miał 2 miesiące oddałem na nałożenie powłoki kwarcowej, koszt 900 zł. Efekt widoczny przez rok. Z perspektywy czasu szkoda wydanych pieniędzy.
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 27 Wrz 2018, 07:36   

No właśnie miałem o to pytać. jestem umówiony na powłokę ceramiczną zaraz po odebraniu auta. Nawet folii mają nie zdejmować ani go myć, tylko od razu na powłokę. Koszt 1100zl netto gwarancją 2 lata. Gość twierdzi że dzisiejsze lakiery wodne a zwłaszcza ten czerwony od forda są bardzo delikatne i warto zabezpieczyć. Auto przez pierwszy miesiąc będzie stało pod chmurką bo zamówiony carport będą mi montowali w listopadzie. Z jednej strony szkoda kasy z drugiej szkoda lakieru... Myślicie że nie warto?
_________________

 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Wrz 2018, 10:22   

Oczywiście, że warto - choć zupełnie nie rozumiem uwagi matts80 - to wątek o konserwacji.

Ochrona lakieru to druga sprawa - dawno bym zrobił w naszej fieście, ale żona bez samochodu żyć nie może (jak raz postoi na przystanku 20 minut na opóźniony autobus to wiele dni o tym słucham:-). Zrobiłem w mx5 u znajomego za naprawdę niską cenę i ma wystarczyć na conajmniej 3 lata (a szacuje na 5). Oczywiście samochód myję na myjni bezdotykowej. Nic nie trzeba uzupełniać itp (wg niego to naciągacze).

Uważam, że ceramika jest dla takich jak ja - myję swoje auto nawet 3-5 razy w tygodniu. Zwykle wystarczają 2 zł (około 1 zł na szampon i 1 zł na spłukanie wodą zdemiralizowaną). Jak ktoś myje jak mój ojciec raz w miesiącu, albo i na 3 miesiące, albo kumpel z pracy - średnio raz na półtora roku, to mu ceramika nic nie da. Albo jak ktoś myje na szczotkach.

Oczywiście efekt "szkła" jest dopiero po umyciu dokładnym ręcznym z ręcznikami - zrobiłem to dopiero raz po 4 miesiącach ceramiki, bo już było dużo przyklejonego brudu.

BTW przykro mi, że Cię oszukali matts80. I aż mi się nie chce wierzyć, że po roku zeszło, widać są takie powłoki. Mój znajomy twierdzi, że co pół roku lepiej dać dobry wosk, bo wyjdzie conajmniej 10 razy taniej niż nagorsza ceramika.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 27 Wrz 2018, 13:37   

Tak mi właśnie mówił gość ze SPA, po nałożeniu ceramiki myć tylko na bezdotykowej (broń Boże na słońcu) a na mycie dokładne przyjechać raz na 2 miesiące do nich (65zł mycie ze sprzątaniem środka). Wtedy daje gwarancję na 2 lata na powłokę. Nie dotykać woskami, nawet samemu nie wycierać auta po myciu. Tyle. Mnie to pasuje, a jak wyjdzie w praniu, zobaczymy...
Mają jeszcze ceramikę na 5 lat, ale on sam stwierdził że taki okres jest raczej bez szans realnie.
_________________

 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 28 Wrz 2018, 21:02   

Mk8 ST Line napisał/a:
No właśnie miałem o to pytać. jestem umówiony na powłokę ceramiczną zaraz po odebraniu auta.
Też się początkowo na takie coś nakręcałem,ale potem stwierdziłem ,że to tylko auto i szkoda Mi pakować ze 1 k na takie coś.Teraz nawet nie zwracam uwagi na lakier.Pierwsze dni to ciągle się mu przyglądałem teraz auto myje 1 na 2 miesiące i olewam temat :2xf:
 
 
ZolSot2 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Sport
Silnik: 1.6D/54KM
Dołączyła: 28 Wrz 2018
Posty: 2
Skąd: Katowice
Ostrzeżeń:
 999/6/7
Wysłany: 29 Wrz 2018, 09:11   

Ja wymieniałam progi w zeszłym roku. Mam nadzieje, że dzięki temu uda mi się uniknąć wielu kosztów i nieprzyjemności ;p
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 2 Paź 2018, 13:58   

Doświadczenie podpowiada mi, że po zimie warto umyć spód auta, aby sól nie jadła.
Co do lepików i innych wynalazków, wychodzę z założenia, że ekologicznej będzie jeśli 3 właściciel auta będzie mieć dziury na wylot. Po co dbać o auto dla kogoś na zapas? :)
 
 
pewniaczek 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: ST
Silnik: 1.3i/50KM
Wiek: 44
Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 999/6/7
Wysłany: 11 Paź 2018, 06:06   

Dokładnie. Dodałbym jeszcze od siebie wykonywanie możliwie często woskowania - ma to znaczenie zwłaszcza w okresie zimowym.
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1089
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 11 Paź 2018, 08:10   

msky napisał/a:
Po co dbać o auto dla kogoś na zapas?


Po to, że gdy Ty kupujesz auto z drugiej, czy trzeciej ręki, to nie kupujesz szrota z ukrytymi wadami.
Ale w praktyce każdy myśli jak Ty, i mamy to co mamy.
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Paź 2018, 09:32   

Mamy co mamy, bo nikt później nie zapłaci więcej za to, że robiłeś super hiper powłoki, zabezpieczenia i pucowałeś samochód. Ot błędne koło.
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 11 Paź 2018, 10:09   

Nieprawda. Przekonałem się wielokrotnie o tym na własnej skórze. Zawsze miałem bardzo zadbane samochody i zawsze sprzedawałem je grubo ponad średnią rynkową, a kilkukrotnie była to różnica teoretycznie nieosiągalna. Na forum krzyczeli: "chyba zwariowałeś!". Ale prawda jest taka, że zawsze znajdą się ludzie, którzy wolą zapłacić więcej za coś extra. Po jeden z moich samochodów przyjechał facet z Wiednia i prawie się na miejscu pobili z drugim, który równocześnie przyjechał. Obaj z forum, a ogłoszenie zamieściłem raptem dzień wcześniej. A była to tylko stara Alfa, tyle że właśnie bardzo ładna i bardzo zadbana.
Prawda że nie zwróci się nam np. ceramika nadwozia w całości, impregnacje, dodatki, sraty taty, ale jak na to wszystko masz papiery i rzucisz nimi kupującemu przy oględzinach, a dodatkowo auto jest ładne i zadbane, to gwarantuję Ci że finalnie na tym nie stracisz.
Są jeszcze tacy (min. ja), których cieszy jazda ładnym, zadbanym i czystym samochodem.
Dla mnie same argumenty "za", ale oczywiście każdy kieruje się własnym rozumem i przekonaniami.
_________________

 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 11 Paź 2018, 10:10   

mskgs napisał/a:
bo nikt później nie zapłaci więcej za to


A jak zapłaci, to i tak całe otoczenie się dziwi "jak mogłeś dać tyle pieniędzy za takie auto, przeciez to można kupić o połowe taniej" <8>
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 11 Paź 2018, 10:37   

Ale to samo jest z nowymi autami! "7 dych za fiestę? Poebało Cię? Przecież fiesta kosztuje najwyżej 4 dychy po rabatach!" I weź tu dyskutuj... Auto jest tyle warte, ile kupujący chce zapłacić. Koniec.
_________________

 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Paź 2018, 11:06   

Każdy ma swoje podejście do tematu.
Ja osobiście nie wierzę w to, że po 10 latach lakier będzie w tragicznym stanie i cały samochód mi zgnije. Być może się mylę. W każdym razie, przy moich przebiegach to nie byłby to największy problem. :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Ogłoszenie: NASZE OSIĄGNIĘCIA - czyli chwalimy się :)
PUCIO Frakcja wielkopolska 8 5 Gru 2008, 21:51
PUCIO
Brak nowych postów Ogłoszenie: Internetowe sklepy z częściami do Fiesty
Gość Serwisy / Mechanicy / Sklepy 14 7 Paź 2018, 09:52
Parzych
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Nasze spoty
Czyli fotorelacje z odbytych spotkań
Piter Grupa Wrocław - Frakcja Dolnośląska 0 12 Cze 2007, 07:36
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: Wrocław - Dolnyśląsk - nasze spotkania
relacje z odbytych spotów
Piter Zloty / Spoty 0 1 Paź 2006, 21:44
Piter


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.