Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Czas oczekiwania na nową Fiestę
Autor Wiadomość
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 2 Paź 2018, 14:54   

Tak z ciekawości macie już silniki z trybem odłączanego cylindra?
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2 Paź 2018, 17:07   

Nic o tym nie wiem. GPF jest ale czy ma odłączany cylinder nie wiem. Nawet nie wiem jak sprawdzić.
_________________

 
 
seee8a 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Sebastian
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Paź 2018, 17:58   

W moim zamowieniu z 30.08 nie ma gpf, ale jest odlaczany cylinder.
 
 
imthelegend 

Model: Inne auto
Wersja: ST-Line
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2 Paź 2018, 19:13   

Wasze fiesty beda miały odlaczany cylinder i beda posiadaly GPF`a. W focusie w wersji 125KM (domniemam ze ta sama jesdnostka jest we fiescie) jest juz odlaczany cylinder.
_________________

 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2 Paź 2018, 19:30   

seee8a napisał/a:
W moim zamowieniu z 30.08 nie ma gpf, ale jest odlaczany cylinder.

W zamówieniu gpf nie ma bo to raczej śmierdzące jajo którego nikt przy zdrowych zmysłach by nie zamówił ;) Ale niestety będziesz to miał już na pewno jak wszystkie fordy z normą Euro 6.2
A co do cylindra, to masz to wyszczególnione na zamówieniu?
_________________

 
 
imthelegend 

Model: Inne auto
Wersja: ST-Line
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2 Paź 2018, 20:15   

https://www.ford.pl/conte...O-new_focus.pdf

STRONA 14
Jest napisane :
Wszystkie silniki EcoBoost i EcoBlue są obecnie wyposażone w filtry
cząstek stałych obniżające poziom szkodliwych składników spalin.
Są również wyposażone w system Auto-Start-Stop, który pomaga
obniżyć zużycie paliwa, automatycznie wyłączając silnik, gdy pojazd stoi.

Ponadto silniki benzynowe 1,0 i 1,5 EcoBoost posiadają funkcję
wyłączania cylindra, która może tymczasowo odłączyć jeden z cylindrów
podczas hamowania silnikiem lub jazdy ze stałą prędkością, co pozwala
obniżyć zużycie paliwa i poziom emisji spalin.
_________________

 
 
matts80 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2 Paź 2018, 21:10   

seee8a napisał/a:
W moim zamowieniu z 30.08 nie ma gpf, ale jest odlaczany cylinder.


Chyba mijasz się z prawdą, w cenniku z 4 lipca 2018 już jest adnotacja o GPF. Poniżej cytat ze strony 5.

"Wszystkie silniki wysokoprężne wyposażone są w filtr cząstek stałych DPF, wszystkie silniki benzynowe (z wyjątkiem silników 1.1 (75 i 85 KM))
wyposażone są w filtr cząstek stałych GPF."
 
 
seee8a 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Sebastian
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Paź 2018, 21:21   

Matss jednak masz racje. Czyli mam to i to ; ) trudno : )
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 4 Paź 2018, 16:36   

Dzisiaj zadzwonił pan z salonu że mój wynalazek już dojechał, ale jest mały problem... Nie do końca zgadza się specyfikacja z zamówieniem. Wsiadłem więc natychmiast w auto, pojechałem sprawdzić o co kamon. Okazało się że pomylili się, ale na szczęście na moją korzyść! Zamiast pakietu Cool&Sound 4 jaki zamawiałem, dostałem Cool&Sound 10, co oznacza że na pokładzie dodatkowo mam nagłośnienie B&O Play... Takie pomyłki to ja lubię! :) Faktycznie oznaczenia na głośnikach są B&O. Tylko teraz pytanie czy w tym jest też nawigacja? Nie widzę w konfiguratorze takiej opcji jak Cool&Sound 10, jest Cool&Sound 4 i jest B&O Play, a tam jest też navi... Można co prawda dobrać osobno klimatronic i osobno pakiet B&O Play z Sync3 i 8" wyświetlaczem, ale aż tak by namieszali? Już ich nie chciałem denerwować i dopytywać bo podobno za tę pomyłkę ma zapłacić salon, mimo że teoretycznie to nie ich pomyłka, tylko coś w systemie.



_________________

 
 
matts80 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 4 Paź 2018, 18:01   

Pakiet cool&sound 10 jest dostępny w fieście z roku modelowego 2019. Pakiet cool&sound 4 jest niedostępny. Ogólnie nikt się nie pomylił, po prostu nie montują go już w fiestach, a zamówiłeś automatyczną klimatyzację i gratis dodali sync 3 oraz B&O.
Aby mieć klimatyzację automatyczną aktualnie masz takie opcje:

1. Klimatyzacja automatyczna - z elektroniczną kontrolą temperatury (EATC): 1 600,00

2. Pakiet Cool & Sound 10 (AGSAM): 2 350,00
- klimatyzacja automatyczna z elektroniczną regulacją temperatury (EATC),
- radioodtwarzacz z DAB+, Ford SYNC 3 i B&O Play – kolorowy wyświetlacz dotykowy 8", AppLink, Apple CarPlay,
Android Auto, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz
funkcją wzywania pomocy, system nagłośnienia B&O Play (wzmacniacz 675 W, 9 głośników + subwoofer), gniazda:
2xUSB, zdalne sterowanie na kierownicy (ICFAI)

3. Pakiet Cool & Sound 5 (AGSAN): 2 990,00
- klimatyzacja automatyczna z elektroniczną regulacją temperatury (EATC),
- system nawigacji satelitarnej z Ford SYNC 3 (FordPass Connect z modemem GSM, kolorowy wyświetlacz dotykowy 8",
AppLink, Apple CarPlay, Android Auto,TMC (informacja o ruchu drogowym), zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i
rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz funkcją wzywania pomocy, 7 głośników, gniazda: 2xUSB,
zdalne sterowanie na kierownicy, mapy Europy z widokiem 3D, menu tekstowe i komunikaty głosowe nawigacji w języku
polskim (ICFAH))
 
 
imthelegend 

Model: Inne auto
Wersja: ST-Line
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 4 Paź 2018, 18:31   

Ludwik91 mial ten sam problem z tym ze dzwonili do niego z salonu ze takie zmiany weszly w roku modelowym 19. Widocznie o TObie zapomnieli ;p Ogolnie ciesz sie bo masz piekne autko w lepszym wyposażeniu niz chciales :D Zazdro ;p Czekamy na odbior Red Race w Bydgoszczy :D
_________________

 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 4 Paź 2018, 20:21   

matts80 napisał/a:
Pakiet cool&sound 10 jest dostępny w fieście z roku modelowego 2019. Pakiet cool&sound 4 jest niedostępny. Ogólnie nikt się nie pomylił, po prostu nie montują go już w fiestach, a zamówiłeś automatyczną klimatyzację i gratis dodali sync 3 oraz B&O.
Aby mieć klimatyzację automatyczną aktualnie masz takie opcje:

1. Klimatyzacja automatyczna - z elektroniczną kontrolą temperatury (EATC): 1 600,00

2. Pakiet Cool & Sound 10 (AGSAM): 2 350,00
- klimatyzacja automatyczna z elektroniczną regulacją temperatury (EATC),
- radioodtwarzacz z DAB+, Ford SYNC 3 i B&O Play – kolorowy wyświetlacz dotykowy 8", AppLink, Apple CarPlay,
Android Auto, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz
funkcją wzywania pomocy, system nagłośnienia B&O Play (wzmacniacz 675 W, 9 głośników + subwoofer), gniazda:
2xUSB, zdalne sterowanie na kierownicy (ICFAI)

3. Pakiet Cool & Sound 5 (AGSAN): 2 990,00
- klimatyzacja automatyczna z elektroniczną regulacją temperatury (EATC),
- system nawigacji satelitarnej z Ford SYNC 3 (FordPass Connect z modemem GSM, kolorowy wyświetlacz dotykowy 8",
AppLink, Apple CarPlay, Android Auto,TMC (informacja o ruchu drogowym), zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i
rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz funkcją wzywania pomocy, 7 głośników, gniazda: 2xUSB,
zdalne sterowanie na kierownicy, mapy Europy z widokiem 3D, menu tekstowe i komunikaty głosowe nawigacji w języku
polskim (ICFAH))

Tyle że ja mam rok modelowy 2018. Jak wchodzisz na konfigurator na stronie forda, to nadal jest w pakietach cool&Sound 4 w cenie 1100zl i taki zamówiłem i za niego tyle zapłaciłem. Zawiera on:
klimatyzacja automatyczna z elektroniczną regulacją temperatury (EATC), - radioodtwarzacz z Ford SYNC 3 (kolorowy wyświetlacz dotykowy 8", AppLink, zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz funkcją wzywania pomocy, 7 głośników, gniazda: 2xUSB, zdalne sterowanie na kierownicy).
Na stronie nie ma wersji 10 chyba że ślepy jestem.
Generalnie się bardzo cieszę bo podobno ten który wsadzili jest ponoć o 1200zl droższy.
_________________

 
 
matts80 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 4 Paź 2018, 20:47   

Specyfikacje dot. pakietów na stronie i w katalogu są nieaktualne. Znajdziesz je tylko u dealera. Ja konfigurując swoją fiestę na początku września, również miałem wybrany cool$sound 4, co jak się okazało było błędem systemu bo taki pakiet był już nie do zamówienia.
Ogólnie to gratulacje z zakupu!!!! Ja się długo wahałem pomiędzy St-line a Titanium, rozum wybrał to drugie.
 
 
seee8a 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Sebastian
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Paź 2018, 20:50   

Ja przy zamawianiu dostalem cennik, od razu powiedzieli ze jest nieaktualny i przy mnie w komputerze sprawdzano co jest aktualne a co nie. Nie ma tego w papierku ani na stronie. Wszystkie aktualne rzeczy i to co jest faktycznie maja w salonach w komputerze i tam mi od razu powiedzieli ze nie ma juz audio za 350zl, a jest w std 8"" z 6 glosnikami itd. Tak samo jak ktos nie dopytal a zamowil to audio za 350zl w tym samym czasie co ja to go nie dostanie. dostanie juz 8" z 6 glosnikami i cena nie bedzie zawierala tych 350zl : )
 
 
tantal 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 22 Wrz 2018
Posty: 37
Skąd: wlkp
Wysłany: 4 Paź 2018, 21:25   

Tempomat jest za 650zł dla odmiany, a nie 400zł jak dotychczas.
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 4 Paź 2018, 22:05   

matts80 napisał/a:
Specyfikacje dot. pakietów na stronie i w katalogu są nieaktualne. Znajdziesz je tylko u dealera. Ja konfigurując swoją fiestę na początku września, również miałem wybrany cool$sound 4, co jak się okazało było błędem systemu bo taki pakiet był już nie do zamówienia.
Ogólnie to gratulacje z zakupu!!!! Ja się długo wahałem pomiędzy St-line a Titanium, rozum wybrał to drugie.

Dzięki! Ja za to pierwszy raz nie wybierałem rozumem. I na tę chwilę nie żałuję. Stwierdziłem że życie jest za krótkie żeby zawsze rozsądek wygrywał z tym, co się chce bardziej.
_________________

 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 4 Paź 2018, 22:21   

Super, że masz nowe auto i z korzyścią :)

Żal tylko, że nie wziąłeś full ledów, serio są niezłe za te 1600 zł !
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 5 Paź 2018, 01:02   

Jak zamawialem w lipcu to ich w konfiguratorze nie było. A dodatki można mnożyć, każdy stwierdzi że coś innego jest dla niego ważne. Można skonfigurować fieste za 100k? Można! Tylko czy to już nie przesada? Kupa ludzi już teraz stwierdzi że auto klasy B za prawie 70k to przesada!
_________________

 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 5 Paź 2018, 12:41   

Mk8 ST Line, to ma 100 KM? ST-Line i 100 KM? Kiedy tuning? :devil:
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Paź 2018, 13:22   

Mars,

naprawdę nie trzeba więcej by się bawić w zakrętach (a po to, poza wyglądem, kupuje się st-line).
Wbrew pozorom duża moc (moment obrotowy) bardziej przydaje się w Twoim Vigniale, żeby wyprzedzać komfortowo bez zmiany biegów. To z resztą Twoje słowa i to kompletnie rozumiem.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Baza noclegowa na czas zlotu
Informacje i rezerwacje miejsc
trzeci V Wiosenny Zlot FiestaKlubPolska - Ułęż 2009 / 29-31.05.09 99 29 Maj 2009, 11:17
a1topgear
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi AMONe mk3 - Czas pokazać fiestę :)
UPDATE 13.04.08
AMONe Tuning stylistyczny 43 13 Kwi 2008, 11:45
Gość
Brak nowych postów [MK3] Chłodnica - łatać czy kupić nową??
Brook Mechanika 16 4 Gru 2006, 11:33
Mafios
Brak nowych postów [MK3] Pęknieta rura przednia, gdzie kupić nową
kamilq777 Silniki diesla 8 19 Gru 2011, 22:04
kamilq777
Brak nowych postów [MK3] Ford fiesta S mk3 1992r. 1.8 16v problem z nową chłodn
galkapaul Mechanika ogólna 13 26 Sie 2013, 19:50
galkapaul


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.