Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Miejsca które skrzypią w tym aucie u mnie, a u Was ?
Autor Wiadomość
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 10 Lip 2018, 22:09   Miejsca które skrzypią w tym aucie u mnie, a u Was ?

Tutaj miejsca które skrzypią w tym aucie u Mnie,a czy u Was też ?

1
    w konsoli środkowej jak się opiera noge to tam skrzypi jak się ponaciska w tym miejscu to plastik się ugina wystarczyło,żeby tam podłożyli coś i problemu by nie było.
    Mam nadzieję,że usuną Mi to,bo denerwujące to jest


2
    przy dzwiach na zakręcie i obok śruby od dolu platik dotyka blachy i siedząc sobie na parkingu w samochodzie dzwi wpadają w wibracje gdy słucham muzyki nie sprawdzałem z tyłu jak to wygląda ,ale z przodu od strony kierowcy i pasażera skrzypi.Tymczasowo w tych miejscach włożyłem zgięty papierek z wizytówki i cisza... :ok: ale w przyszłości trzeba to będzie bardziej profesjonalnie rozwiązać



3
    z prawej strony coś wpada w wibracje podczas jazdy,nie dzieje się to cały czas głównie na wybojach,albo przy jezdzie po bruku,Mam wrażenie,że to coś z okolic szyby jakby co jakiś czas drżała <- to jeszcze do obserwacji


Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---



4
    I tutaj chyba największy problem czyli buzzer,albo coś w stylu skrzypienia starej szafy


Nagrałem ten dzwięk w 9 sekundzie chyba dokładnie to slychać
Kod:
https://drive.google.com/file/d/1B473AfrNKoYw9buXSg-k1dXbNAcXhe_O/view?usp=sharing


I tutaj mam wrażenie,że dzwiek pochodzi z tych okolic gdzie spotykają się kable

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---



Także lista rośnie,ale na razie nie jade do ASO może jeszcze jakieś buzery itp się ujawnią :hahaha:
Ostatnio zmieniony przez trzeci 13 Lip 2018, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
luk4s 


Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 18 Maj 2018
Posty: 9
Skąd: KOL
Wysłany: 11 Lip 2018, 18:17   

U mnie występuje 3. i 4.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Lip 2018, 10:50   

Na wstępie wielkie dzięki!

Z drugiej strony dlaczego będąc na forum od niemal roku i mogąc pisać w tym temacie widzę coś takiego?

"
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---"

Czyli odpisuję postem bez treści, by móc przeczytać co napisałeś :-)
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Lip 2018, 10:53   

Walczę od października z punktem 4 - jedyny, który mnie denerwuje. Jak rozumiesz to stwierdzenie:

"I tutaj mam wrażenie,że dzwiek pochodzi z tych okolic gdzie spotykają się kable"

Jakie kable? Gdzie?

Akurat to mnie najbardziej interesuje...
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 12 Lip 2018, 21:37   

Wojtek Wawa napisał/a:
Z drugiej strony dlaczego będąc na forum od niemal roku i mogąc pisać w tym temacie widzę coś takiego?
bo użyłem tagu [hide] myślałem,że to działa jak [spoiler] a chciałem,żeby obrazki się pokazywały po kliknięciu na nie edytuje post :-)

ps. jednak nie mogę już edytować posta ;-|


Wojtek Wawa napisał/a:
Jakie kable? Gdzie?

Akurat to mnie najbardziej interesuje...


Najlepiej weź latarkę,albo telefonem poświeć w tym miejscu przy strzałce jest tam złącze diagnostyczne,a obok niego jest taka wtyczka duża,cyknę jutro fotkę :) I mam wrażenie,że to z tych okolic...


Aktualizacja:
pkt 2 jednak włożenie tych papierków dało złudny efekt usunięcia problemu...Tutaj trzeba jednak demontować całe boczki i to wygłuszyć !!

tutaj nutka przy której pięknie widać jak to wszystko wpada w wibracje
spotify
Kod:
https://open.spotify.com/track/6ZRsG4fAYINBM8StQ4vpKA


Słuchając zwykłego radia raczej ten problem jest mało zauważalny,ale gdy odpalimy lepszą jakość audio+głośniej podkręcimy radio to boczki w drzwiach łomoczą jak w starym aucie !!. Sprawdziłem z tyłu i tam raczej problem nie występuje,albo jeszcze nie występuje,aktualnie najgorzej jest od strony pasażera :9:
/\

l

l

I tutaj zastanawia mnie czy gwarancja coś takiego obejmuje ? Czy odprawią mnie z kwitkiem w postaci TTTM jako,że to moje 1 auto nie mam doświadczenia w tym temacie.Może ktoś z was miał już taką sytuacje pojechał i wygłuszyli drzwi w ramach gwarancji ?.Wydaje mi się,że kupując nowe auto oczekuje ciszy w środku,a nie odgłosów jak w starym aucie ,a może i gorzej,bo niektóre stare auta są lepiej wyciszone od tego :głowąwmur:



a te zachwyty na filmikach z YT,że najlepiej wyciszone auto w segmencie...To jak teraz sobie o tym pomyślę to śmiać mi się chce,a z drugiej strony,skoro to ma być najcichsze auto to u konkurencji trzeba w słuchawkach jeździć ? :hahaha:
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Lip 2018, 07:09   

Nie widzę żadnych zdjęć, nie wiem gdzie jest miejsce przy strzałce :-(
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Lip 2018, 07:17   

A co do wyciszenia - u mnie naprawdę jest świetnie, poza czasem brzęczeniem przy przyśpieszaniu, które słyszę jedynie przy zamkniętych szybach i wyłączonym radiu, gdy jadę sam, bo inaczej żona, albo dziecko nadają non stop :-)

Pamiętam przesiadkę z mojego cichego citroena c5 na fiestę niemal identyczną jak Twoja - byłem bardzo zadowolony z wyciszenia.

Człowiek przyzwyczaja się do komfortu, ale i do niewygód. Poleć jakiś czas 180+ kmh, zwolnij do 140 i napisz, jakie wrażenia :-) A przy 100 to się człowiek zaczyna rozpływać z zachwytów. Do tego przy 180 kmh ten samochód wg mnie jest bardzo cichy. Ale mi wtedy nic nie trzeszczy - możliwe, że Twój egzemplarz jest megawadliwy i bardzo Ci współczuję.

Sam jestem wrażliwy na dźwięki i dziękuję za Twoją walkę i updaty. Czekam na foty.

To też był mój pierwszy nowy samochód. Muszę Cię zmartwić, ale to chyba specyfika Forda - jest taniej i nowocześniej, niż u konkurencji, prowadzenie topowe (a to bardzo lubię), przytnęli koszty na jakości plastków + antykorozji.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 13 Lip 2018, 10:04   

Dziwne,że zdjęcia się nie pokazują,może coś je blokuje tutaj bezpośrednie odnośniki do nich
pk3
https://transfer.sh/nw7ib/2018-07-10_22-28-46.png
pk4
https://transfer.sh/htebY/2018-07-10_22-53-24.png

I tutaj miejsce z którego Moim zdaniem wydobywają się te zgrzyty,ale tak naprawdę im dłużej się temu czukiereczektym bardziej głupieje skąd to dochodzi.Wydaje mi się,że to jednak te okolice


Co do tych brzęczących boczków,możliwe,że wersja B&O ma je lepiej wyciszone
tak to wygląda od środka na allegro znalazłem fotki
Ostatnio zmieniony przez Tared 13 Lip 2018, 21:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Lip 2018, 10:54   

Dzięki!
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 17 Lip 2018, 13:30   

Aktualizacja.
Odnośnie buzera dzisiaj praktycznie cały dzień leje więc auto stało 8h na dworze wracam do domu i... Zero odgłosów !! :jupi: ciekawy tylko jestem czy jak teraz w garażu auto wyschnie to jutro rano znowu buzer wróci,ale hmm wygląda że to nie w środku coś cyka tylko bardziej okolice zawiasów w drzwiach,albo coś pod autem sobie bzyka i odgłos przenosi się do środka,a teraz gdy woda dotarła w to miejsce odgłos znikł :cojest:
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Lip 2018, 12:32   

U mnie bez zmian po deszczu.
Zostawiłem wczoraj samochód w ASO, zostanie tam na kilka dni i będą rozbierać po kolei i szukać... Niestety mam pewne obawy i zastanawiam się, czy nie przerwać tej akcji. Średnio mi się podoba rozbieranie całej deski i kto wie czego jeszcze.
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Lip 2018, 08:25   

Podjąłem decyzję o nierozbieraniu deski i odebrałem samochód. Raczej zajmę się tym na własną rękę, a rozbiórkę samochodu wewnątrz zostawię jako ostateczność...
Faktycznie jak pada, to jakoś tego brzęczenia jest mniej.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, jeden gość na angielskim forum napisał coś takiego: "I had the rattle too, on the passengers door. Went in to the dealer at 2.000 km and had it fixed. They told me that it waa the connection rod for the door handle mechanism."
Czy ktoś to sprawdzał? I konkretnie o którą część może chodzić? :D
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 19 Lip 2018, 18:52   

Na mój gust chodziło chyba o ten pręt biegnący od klamki wewnętrznej do zamka. Mechanizm otwierania drzwi.
_________________

 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Lip 2018, 19:24   

Tak sobie jeżdżę od wczoraj i coś mi nie pasowało... Dopiero dzisiaj się kapnąłem, że nie słychać buzzera. :D Ciekawe jak długo. :P
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 31 Lip 2018, 20:29   

U mnie 1 dzień go nie było nst dnia znowu wrócił. Myśle sobie,że może to nie deszcz go wyciszył na 1 dzień,ale to,że auto stało lekko pod skosem,przez 8h. Możliwe,że wtedy plastik się trochę odkształcił i buzer znikł :-) Teraz słucham głośno muzyki i wtedy buzer jest praktycznie nie słyszalny....ale skąd on pochodzi to chyba jedynie biorąc jakieś małe dziecko,które będzie się w stanie tam położyć i pojechać gdzieś na boczną drogę i nasłuchiwać

albo w twoim wypadku znikł bo coś tam grzebali ?
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Sie 2018, 08:25   

Nic nie grzebali.
Od dwóch tygodni cisza, tzn. jak się wsłuchać to coś tam skrzypnie, ale to raczej pojedynczo i przy włączonej muzyce już kompletnie nic nie słychać. Wcześniej to bardzo dawało o sobie znać i było irytujące.
Nie lubię takich cudownych uzdrowień, bo zawsze z tyłu głowy mam, że to jednak kiedyś wróci. :D
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 21 Sie 2018, 09:50   

Mi się też wydaje że trochę mniej to zgrzyta,ale ewidentnie odgłos pochodzi z okolic dźwigni do otwierania maski trzeba by ten plastik zdemontować może coś tam jest luźne.Jak będę w aso to im to powiem zobaczymy co odpowiedzą
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 24 Sie 2018, 06:53   

W Fieście mojej żony jak na razie nic nie skrzypi (odpukać), ale co mnie drażni to ta tylna półka przy szybie od klapy bagażnika podskakuje przy mniejszych czy większych dziurach też tak macie?
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 24 Sie 2018, 09:21   

Wyjątkowo muszę napisać,że nie zaobserwowałem żeby u mnie takie coś występowało :V:
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 24 Sie 2018, 09:34   

Tared napisał/a:
Wyjątkowo muszę napisać,że nie zaobserwowałem żeby u mnie takie coś występowało :V:


:hihihi:

Muszę sprawdzić może się gdzieś na zaczepach ta półka poluzowała a jak się nie poluzowała to położę kilogramowy ciężarek i będzie si :rotfl:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Linki które juz byly
czyli nie dajemy juz tych samych
Mafios Linkownia 0 30 Sie 2005, 08:28
Mafios
Brak nowych postów [MK7] Czy są głośniki w tym aucie ?
nie wiem czy sa głośniki
przemex Car Audio i CB 4 30 Lip 2011, 16:54
Bezimienny
Brak nowych postów Witam poprosze o opinie o tym aucie???
raczek99915 Przed zakupem 9 29 Gru 2013, 12:45
TSRules
Brak nowych postów ciagnie mnie na lewo
Gość Mechanika ogólna 4 31 Sty 2007, 15:55
LOY
Brak nowych postów ile bedzie mnie kosztowac OC
Matifcb Ubezpieczenia i rejestracja aut 62 28 Gru 2010, 15:12
firion7


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.