Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Fiesta Activ Padnięty akulumator
Autor Wiadomość
AdrianmoPl 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Gold
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Dołączył: 14 Lis 2018
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Cze 2023, 12:50   Fiesta Activ Padnięty akulumator

Witam , mam pytanie , czy mieliście już problem z akumulatorem. Mi po dosłownie 4 latach padła bateria na Amen. Musiałem wzywać Autoserwis na drodze podczas wyjazdu na Wakacje. Zaczymałem się w Wiedniu na nocleg i już na drugi dzień 0 reakcji , samochodu nie można było zamknąć ani Odpalić , po prostu Trup. Po przyjeździe serwisu i odpaleniu silnika (całe szczęście mam Unika 24 plus wykupione na cała EU) udałem się do Serwisu w Fordzie w Wiedniu , wymiana baterii i robocizny to koszt około 500 Euro. Baterie nie można było wymienić na gwarancji, bo bateria była wyładowana, przez z byt mały przebieg (po 4 latach 26 000 km). Generalnie bardzo dziwnie bo tego ,miesiąca udałem się na wakacje i zrobiłem duże trasy prawie 3000 km a mimo wszytko bateria padła podczas powrotu do Polski. Jestem ciekawy jak to wygląda u was. Przy czym do tego felernego dnia nie miałem Żadnych symptomów , nic co by wskazywało słabego Akulumatora a mimo wszytko padł. Zamówiłem sobie teraz przez Amazon , mały przenośny Powerbank z kablami do wejścia na akulumator w razie czego , bo nie chce znowu w nieoczekiwanym momencie przechodzić przez podobna sytuacje https://www.amazon.de/dp/...product_details
 
 
Boss* 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kuba
Wiek: 24
Dołączył: 25 Lip 2022
Posty: 116
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 21 Cze 2023, 17:48   

Jeśli nie chcesz przechodzić przez podobną sytuacje, multimetr w łapę i zmierz czy coś prądu nie pobiera, chyba że dasz do serwisu lub jesteś pewien że nie pobiera ;-|
_________________
Pa pa pa… to jest właśnie posiadacza grzechotnika świat..
 
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 23 Cze 2023, 18:50   Re: Fiesta Activ Padnięty akulumator

AdrianmoPl napisał/a:
Witam , mam pytanie , czy mieliście już problem z akumulatorem. Mi po dosłownie 4 latach padła bateria na Amen. Musiałem wzywać Autoserwis na drodze podczas wyjazdu na Wakacje. Zaczymałem się w Wiedniu na nocleg i już na drugi dzień 0 reakcji , samochodu nie można było zamknąć ani Odpalić , po prostu Trup. Po przyjeździe serwisu i odpaleniu silnika (całe szczęście mam Unika 24 plus wykupione na cała EU) udałem się do Serwisu w Fordzie w Wiedniu , wymiana baterii i robocizny to koszt około 500 Euro. Baterie nie można było wymienić na gwarancji, bo bateria była wyładowana, przez z byt mały przebieg (po 4 latach 26 000 km).


Też mam z 2018 r. (skończyło 5 lat) i auto przeważnie stoi lub robi krótkie odcinki drogi. Akumulator jeszcze OK, ale od dawna daje mi sygnały, że takie coś nie podoba się akumulatorowi. Objawia się to brakiem możliwości otwarcia i zamknięcia centralnego zamka od strony pasażera (mam ford key free) i zmienionym tonem sygnału od czujników parkowania z przodu i z tyłu (brzmi jakby przechodził mutację hehe). O nie wyłączaniu silnika przez system start/stop nie wspomnę, bo to logiczne. Po prostu staram się ako ładować prostownikiem co jakiś czas i tyle. Za duży pobór prądu na czuwaniu w autach naszpikowanych elektroniką.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Cze 2023, 14:17   

W moim wątku-dzienniczku już opisałem, jak słabe są Varty montowane w Fordach na pierwszy montaż.
Nasz akumulator też parę miesięcy temu padł, identyczne objawy, ale było to pod domem, doładowałem i wymieniłem na nowego tym razem AGM, choć taniego (ENRGY czy jakoś taka marka, polecona w sklepie specjalistycznym, że nie wraca na gwarancji).

Gwarancja na akumulator to tylko 2 lata. Te Varty, jeśli nie są ładowane i regnerowane, dokładnie wytrzymują tyle (plus kilka miesięcy). Idealnie policzony projekt.

Współczuję sytuacji z urlopu.

Polecam zmienić akumulator na dobrego AGMa tym, którzy mają start-stop i ich akumulator ma 5 lat i daje dziwne objawy, żeby gdzieś nie utknąć.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 21 Paź 2023, 08:39   

Wymieniłem akumulator Varta na yuasa. Niby takie same, ale nowy jest o jakieś 2 cm niższy.
Poza tym nadal start stop nie działa, a komputer pokazuje ładowanie pojazdu...

Czy przypadkiem nie trzeba czegoś zresetować w komputerze?

Z pozytywów to widzę że światła ledowe świecą jakby jaśniej po włączeniu długich. To pewnie przez słabe napięcia poprzedniego akumulatora.
 
 
Darekptr 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: ST
Silnik: 1.5/200KM
Imię: Dariusz
Wiek: 27
Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 87
Skąd: Bartoszówka
Wysłany: 23 Paź 2023, 12:43   

W starszych modelach z ASS(Mondeo np.) resetowało się stan akumulatora, BMS bodajrze.
_________________

Profil Facebook
 
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 25 Paź 2023, 16:39   

Nic nie zresetowałem, S&S zaczął działać po przejechaniu 30 km, działa jak głupi. Chyba jest ok.
Auto zatem szykuje pomału na sprzedaż :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.