Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Ford Multiopcje
Autor Wiadomość
seee8a 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Sebastian
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Cze 2018, 19:12   Ford Multiopcje

Cześć,
jestem zainteresowany zakupem nowej Fiesty ;) jednak forma zakupu jaką rozważam to właśnie Multiopcje z wpłatą 10% i 48 miesięcznym okresem użytkowania auta a później zwróceniem go do dealera i wzięcia czegoś większego.
Mam następujące pytania do Was:
1. Czy ktoś Was zdecydował się na zakup Fiesty w podobny sposób i czy jest zadowolony, ew.jakie raty udało mu się ustalić i czy również planuje zwrócić auto?
2. Jaki mniej więcej mieliście czas oczekiwania na zamówione auto? ( to pytanie do wszystkich forumowiczów :)
3. Czy może ktoś zwracał już auto po takiej formie finansowania oczywiście jakiekolwiek auto od Forda, jak to wygląda dokładnie i czy bardzo się czepiają przy zwrocie?
5. Czy ktoś z Was rozważa również podobny sposób zakupu Fiesty?
 
 
Gandzior28 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Dawid
Wiek: 33
Dołączył: 09 Kwi 2018
Posty: 10
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21 Cze 2018, 19:28   Re: Ford Multiopcje

2. Jaki mniej więcej mieliście czas oczekiwania na zamówione auto? ( to pytanie do wszystkich forumowiczów :)

Witaj, u mnie sytuacja wyglądała tak ze pierwsza fieste zrobili mi mniej wieciej 1.5 do 2 mies. Druga zaś zamówiłem 22.05 i dzisiaj dzwonił dealer ze autko stoi i w wtorek będzie do odbioru.

Drugie zamówienie poszło szybciej, ponieważ w pierwszym zamówieniu zamówiłem fieste w automacie a wyprydukowali w manualu, także decyzja padła ze robimy nowe zamówienie.
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Cze 2018, 22:17   Re: Ford Multiopcje

Jakie masz warunki na te multiopcje?
Radzę Ci dobrze przekalkulować, czy się opłaca. Czasem mimo wszystko bardziej opłaca się spłacić samochód i później odsprzedać, a nie zostawiać dealerowi. Szczególnie że ten musi na tym zarobić.
Co do oczekiwania - odebrałem dokładnie 8 tygodni po złożeniu zamówienia, ale to było ponad miesiąc przed planowanym terminem.
 
 
seee8a 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Sebastian
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Cze 2018, 06:15   

Oczywiście, że taki zakup się nie opłaca, a najlepiej jest kupić auto za gotówkę, ale chodzi o to, że mam wolną kwotę miesięczną którą mogę przeznaczyć na auto, a nie chcę już jeździć używkami. Gdybym chciał je zostawić u siebie rata diametralnie wzrośnie a takich pieniędzy już nie chciałbym wydawać na auto co miesiąc a potem bawić w sprzedawanie. A kwota wykupu gdybym pozostał przy niższych ratach, prawie zawsze wychodzi na tyle za ile auto można by było sprzedać patrząc na ceny aktualnych 4 latków, no i należałoby jeszcze tą kwotę w międzyczasie odłożyć, no i bawić się w sprzedaż czego nie chcę robić :)
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Cze 2018, 08:21   

Według mnie to doskonały pomysł seee8a. Sam kupiłem żonie fiestę podobnie, tzn w leasingu i nawet nie chcę liczyć multiopcji, bo jestem prawie pewien, że wyjdzie Tobie taniej. Samo ubezpieczenie takiej wypasionej fiesty w Warszawie to prawie 3 k zł rocznie, dobre opony i przełożenie ich to 1.7 k zł, przeglądy co 20 000 km około 800 zł itd itd. A finansowanie przez 4 lata to już niepamiętam ale coś pomiędzy 8-12 k zł.
Sam sporo zyskałem kierując gotówką inny samochód - znacznie więcej niż to co wyliczyłem powyżej, więc oczywiście nie żałuję. Do tego fiesta to samochód żony, ma koszty, itd itd - nie ma tragedii, a wręcz budżet rodzinny tego nie odczuwa (poza corocznym ubezpieczeniem)

Jeśli liczby Ci się zgadzają to bierz te multiopcje :-) Co roku samochody są coraz fajniejsze, np teraz fiesta ma światła full led (rok temu nie było o tym nawet mowy), a za rok kto wie, może nie będzie brzęczeć, a klamki będą z miękkiego plastiku? Stąd pomysł na zmianę samochodu co kilka lat, jeśli Ciebie na to stać jest rewelacyjny.
Np ja zakładając trzymanie samochodu przez wiele lat zrobiłem konserwację, zapewne zrobię ceramikę. To są kolejne dodatkowe wysokie koszty, których Ty nie poniesiesz.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
seee8a 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Sebastian
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Lip 2018, 13:38   

Naprawdę nikt z użytkowników forum nie korzysta z takiej opcji zakupu fiesty? A może ktoś wybrał opcje Ford Credit?
 
 
barcik 

Model: Ford Fiesta Mk7`16
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Bartek
Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 110
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Lip 2018, 14:14   

Korzystałem w 2016 roku przy zakupie MK7. Ale wtedy było inne oprocentowanie i podejrzewam, że inne warunki.
Jakiś lepszych warunków niż wychodzi z symulacji kredytowej nie udało mi się osiągnąć. Mam jeszcze czas na zastanowienie się czy zwrócę auto, czy go sobie zostawię. Więc na razie o tym nie myślę.
_________________
Pozdrawiam
Barcik

"Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić. "

Chrabąszcz zjada średnio
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FORD kody lakierów
Dla wszystkich fordów
Ryba88 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 3 11 Wrz 2020, 20:45
JoeMix
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY
Brak nowych postów Przyklejony: Ford 2007 RDS piny we wzmacniaczu
Mafios Car Audio i CB 4 25 Lip 2011, 18:40
burdzyk2
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] FOTA - oferta promocyjna na wybrane części do Ford
trzeci Przed zakupem 0 19 Cze 2012, 20:55
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Plan obsługi samochodu Ford Fiesta - także Diesel
Laskosz Mechanika ogólna 0 4 Lut 2006, 01:17
Laskosz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.