Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Aktywacja funkcji niedostępnych standardowo w Fieście mk6
Autor Wiadomość
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 6 Kwi 2018, 20:38   Aktywacja funkcji niedostępnych standardowo w Fieście mk6

Tworzę ten temat pod kątem wyszukiwarki forum by wyjaśnić kwestie aktywacji w samochodzie tego czego nie ma standardowo i wiele osób, w tym ja, żyło w przekonaniu, że się nie da tego zrobić i już:

1. Aktywacja chwilowego spalania w liczniku
2. Aktywacja funkcji automatycznego blokowania zamków po ruszeniu samochodem
3. Deaktywacja funkcji automatycznego składania lusterek po zamknięciu auta

Otóż wszystkie te trzy rzeczy dadzą się zrobić, jest to wręcz proste i łatwe.
Spełnione muszą być jednak pewne kryteria:
- Fiesta musi być polifingowa
- Fiesta musi mieć komputer pokładowy zegarów

Całość "zasponsorował" user dirty.73, który przetłumaczył na Polski rosyjski program ELM-FFN do konfiguracji
owych rzeczy, a dziś zdalnie mi pomógł wszystko skonfigurować do działania. Po sam program należy
od Niego pisać, publicznie jest dostępna tylko werjsa rosyjska z marnym tłumaczeniem na angielski.

Na np Allegro kupujemy kabel i adapter by wpiąć się w gniazdo OBD2. Ja miałem dwa takie kable.
Jeden za 20zł, prościutki adapter z usb i drugi za ponad 120zł teoretycznie z obsługą MS/HS CAN,
której to owy rosyjski program wymaga.
Sterowniki adapterów należy pobrać z internetu. I ustawić tak by komputer wykrył i poprawnie zainstalował
port COM3 lub COM4. Kluczowa jak się okazało było włączenie instalacji sterowników bez podpisów cyfrowych
w Windows 7 64bit.

W każdym razie finalnie drogi kabel nie dał rady, a ta tanizna bez problemu z programem współpracowała.
W fekcie mogłe zmienić tylko ustawienia IPC (zegarów), a ustawienia pozostałe był dla mnie niedostępne,
w tym konfiguracja GEM. Co oznacza finalnie tyle, że do szybkich zmian wystarczy dowolny adapter z Allegro,
a do poważniejszej konfiguracji musimy znaleźć odpowiedni sprzęt. Ustawienie funkcji automatynczego składania
lusterek oraz samoblokującego się zamka po ruszeniu uda się, gdy GEM ma to zapisane, gdyby jednak nie, to
można do w cześci GEM zapisać i nie tylko to. Tu nie trzeba mieć komputera pokładowego. I pewne funkcje można
wpisać na stałe.

W efekcie dodanie brakujących funkcji sprowadza się do zaznaczenia "ptaszków" i kliknięcia "wpisz".
Chwilowe spalanie pojawia się normlanie obok średniego spalania, zasięgu, itd
Funkcje centralnego zamka i lusterek pojawiają się w menu komputera pokładowego. Możemy je włączyć,
lub wyłączyć. Dowolnie, bezproblemowo ustawiamy jak chcemy i kiedy chcemy.


Wg ASO powyższych funkcji nie da się aktywować, wg bardzo popularnego w Warszawie serwisu Forda - Solid Garage,
również jest to awykonalne, nawet za duże pieniądze. Nie da się i już. Wersje były różne, że trzeba inne zegary kupić,
że Ford nie zaprogramował tych funkcji w Fieście. Tymczasem parę kliknięć i gotowe. :ok:
 
 
dirty.73 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i16V/80KM
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 139
Skąd: Lubań
Wysłany: 6 Kwi 2018, 22:06   

dodam tylko,że Twój kabel,ten tani,obsługuje tylko HS CAN,możesz go kilkoma lutami i przełacznikiem,"doposażyć"w MS CAN,aby obsługiwał wszystko,a jak?masz to opisane w programie :) ,w sekcji OFFLINE zakładka "sam wykonaj ms can" :)
_________________
dziadkowozy.com
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 6 Kwi 2018, 23:23   

dirty.73 napisał/a:
dodam tylko,że Twój kabel,ten tani,obsługuje tylko HS CAN,możesz go kilkoma lutami i przełacznikiem,"doposażyć"w MS CAN,aby obsługiwał wszystko,a jak?masz to opisane w programie :) ,w sekcji OFFLINE zakładka "sam wykonaj ms can" :)


Widziałem, ale lutownica to nie mój przyjaciel (ostatnio jej używałem do usuwania zgrzewanych plastików boczków drzwi :D ), więc nie będę nawet próbował.
 
 
Bobofrut 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Sport
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Wiek: 44
Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 452
Skąd: Biała Prudnicka
Wysłany: 10 Kwi 2018, 19:49   

A ja od siebie dodam że udało mi się włączyć zegarek na wyświetlaczu kompa pokładowego oraz oprócz wyżej wymienionych opcji sygnał akustyczny włączonego biegu wstecznego i możliwość dezaktywacji świateł powitania. Co do samej konfiguracji kabla - ja mam moduł Bluetooth, FFN działa bezproblemowo pod Win 10 w ustawieniach i zakładce urządzenia i drukarki można podejrzeć na jakim porcie COM pracuje nasz moduł. Po uruchomieniu FFN wybieramy nasz port z listy i voilla - działa
 
 
 
Bulba 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Gold
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Kwi 2018, 22:56   

Czy owe czary z automatycznym blokowaniem drzwi
zadzialaja rowniez w MK7 poliftowej ?
_________________
"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 11 Kwi 2018, 09:51   

Bulba napisał/a:
Czy owe czary z automatycznym blokowaniem drzwi
zadzialaja rowniez w MK7 poliftowej ?


Jak widać po powyższym przykłądanie jest to zapewne zapisane przez Forda, tylko trzeba aktywować. Jakiś zaprzyjaźniony magik motoryzacyjny powienien to zrobić.
Ten program jest tylko do Forda Fusion i przy okazji do Fiesty mk6 dodatkowo. (nie odwrotnie)
W Fieście mk7 jesli wogóle odczyta dane, to mogą być inne kody i pozorny zapis funkcji może uszkodzić fizycznie zegary/GEM.
 
 
Bobofrut 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Sport
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Wiek: 44
Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 452
Skąd: Biała Prudnicka
Wysłany: 12 Kwi 2018, 08:29   

Spróbowałbym w tym momencie FORSCAN ale tylko z modułem MS/HS CAN. FORSCAN jest bardziej przyjazny w stosunku do nowszych modeli
 
 
 
mocher 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: S
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Wiek: 35
Dołączył: 23 Wrz 2013
Posty: 37
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 25 Maj 2018, 20:13   

Witam, czy można prosić
Cytat:
dirty.73
autora lub kogos posiadającego ten program z tłumaczeniem o udostępnienie programu? Ja niestety z tych co ruskiego w szkole nie mieli...

a najnowszy elmconfig jest bardzo mało przyjazny dla fiesty ;-|
_________________
Mk VI 2006 Sport 1.6 TDCI 113 KM, 280 Nm
 
 
Bobofrut 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Sport
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Wiek: 44
Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 452
Skąd: Biała Prudnicka
Wysłany: 26 Maj 2018, 16:42   

Kolego napisz do niego wiadomość prywatną. Na pewno chętnie pomoże
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.