Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:19
Rozebrany czujnik położenia przepustnicy
Autor Wiadomość
magmike 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 18
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 14 Cze 2005, 16:50   Rozebrany czujnik położenia przepustnicy

Czy ktoś z was rozebrał czujnik położenia przepustnicy, bo ja właśnie to zrobiłem i zastanawia mnie to czy mają tam być dwie takie złotawe półkoliste blaszki czy tylko jedna, jeśli jedna to w takim razie po czym przesuwa sie ta dociskana do tych półkolistych elementów część?
_________________
Fiesta 1,1 KAT. GFJ 1994 mk3
 
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 16 Cze 2005, 18:28   

To się wogóle rozbiera :yyy: ???
 
 
antichoice
[Usunięty]

Wysłany: 16 Cze 2005, 20:36   

dla chcacego nic trudnego :ok:

ja jak rozbieralem swoj to byly dwie takie blaszki sprezyste jedna przesuwala sie po graficie a druga po blaszce z jakiegos metalu
ale juz nie pamietam dokladnie
 
 
vis 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 33
Skąd: Słupca
Wysłany: 19 Cze 2005, 12:58   

antichoice napisał/a:
dla chcacego nic trudnego :ok:

ja jak rozbieralem swoj to byly dwie takie blaszki sprezyste jedna przesuwala sie po graficie a druga po blaszce z jakiegos metalu
ale juz nie pamietam dokladnie


Tak dokladnie.

Jedna przesuwa sie po blaszce a druga po czrnym graficie ktory sie kruszy. nazywa sie to podwójna rezystencja- czy jakos tak (nie jestem elektronikiem, ale podlapalem text od znajomego speca)


A tak na marginesie, droga jest ta czesc. Nowa ponad 300 pln, a uzywana ok 100 pln.
_________________
 
 
 
krajeś82
[Usunięty]

Wysłany: 22 Cze 2005, 11:06   

coccolino napisał/a:
To się wogóle rozbiera :yyy: ???


Witam!No wlasnie,wyjalem swoj czujnik z powodu skaczacych obrotow.No i ... izolacja zostala mi na palcach.Zaizolowalem i poprawa kolosalna bo nie skacze na obrotkach!A moje pytanie jest nastepujace.Niby wszystko cacy i gra ale czasami potrafi wejsc na obroty i troche potrzymac i za chwile opadnie.Nie wim za co sie zabrac.Czy wyjac sil.krokowy i go przeczyscic czy rozebrac ten czujnik i tam zajrzec?Troche sie obawiam rozbieraz go bo moze juz nie bedzie do zlozenia,tak samo jak ten mechanizm dzwigni wycieraczek i kierunkowskazow?POmozecie,doradzicie?
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 22 Cze 2005, 14:24   

krajeś82 napisał/a:
...POmozecie,doradzicie?


Przeczytaj sobie wszystkie posty w tym temacie
 
 
ari
[Usunięty]

Wysłany: 22 Cze 2005, 19:26   

mam proźbe jak by ktos mógł to niech wrzuci foto tego czujnika i gdzie jest on umiejscowiony dzięki wielkie bo ze mnie to lajik i nie chciał bym czegośinnego rozebrać
 
 
krajeś82
[Usunięty]

Wysłany: 22 Cze 2005, 22:27   

coccolino napisał/a:
krajeś82 napisał/a:
...POmozecie,doradzicie?


Przeczytaj sobie wszystkie posty w tym temacie



Dzieki :)

[ Dodano: Sro Cze 22, 2005 21:58 ]
coccolino napisał/a:
krajeś82 napisał/a:
...POmozecie,doradzicie?


Przeczytaj sobie wszystkie posty w tym temacie


Dzieki:)
 
 
magmike 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 18
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 24 Cze 2005, 13:52   

Dzięki za odpowiedzi! Kilka dni mnie tutaj nie było ;-) Mówicie czarny grafit, podwójna rezystancja, no i mnie sie to kruszy i obroty wysokie przy zmianie biegów mam, dopiero na luzie po chwili schodzą, a przy uruchamianiu silnika to zawsze mi wyje przez 3 sekundy, czy zimny czy gorący. Może ktoś może poradzić o co chodzi?
_________________
Fiesta 1,1 KAT. GFJ 1994 mk3
 
 
 
mardubik
[Usunięty]

Wysłany: 25 Cze 2005, 15:51   

pewnie masz uszkodzony czujnik polozenie przepustnicy
 
 
olijacek
[Usunięty]

Wysłany: 27 Cze 2005, 14:32   

mardubik napisał/a:
pewnie masz uszkodzony czujnik polozenie przepustnicy


:brawo:
 
 
magmike 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 18
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 27 Cze 2005, 22:10   

a może jakiś inny czujnik? może temperatury, który daje sygnał (błędny) żeby obroty były wysokie przy rozruchu? a potem gdy komp sie zorientuje że nie potrzeba tak gazować to je zmniejsza? W środe kończe sesje to zrobie diagnostyke i może mi coś wyjdzie.
_________________
Fiesta 1,1 KAT. GFJ 1994 mk3
 
 
 
vis 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 33
Skąd: Słupca
Wysłany: 28 Cze 2005, 14:19   

magmike napisał/a:
a może jakiś inny czujnik?


Tak najprawdopodobniej potencjometr polozenia przepustnicy, jesli chodzi o jego naprawe to polecam:
1. sprawdzic najpierw czy izolacja (koszulka) jest na kablach, czy juz sie skruszyla-zaizolowac i sprawdzic.
2. jesli 1 nie pomaga, zaopatrzyc sie w inny czujnik i nie tracic czasu na jego naprawe-marne szanse na jego regeneracje.

Uwaga:
Uzywany kosztuje od1zł-100zł(raczej sugerowac sie gorna granica), natomiast nowy od 300zł.
_________________
 
 
 
magmike 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 18
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 28 Cze 2005, 17:59   

Izolacje na przewodach są ok, jak już pisałem - środek sie kruszy (grafit) więc raczej trzeba kupić nowy. W sklepie z zastępczymi częściami do Forda powiedział mi ok. 300 PLN
_________________
Fiesta 1,1 KAT. GFJ 1994 mk3
 
 
 
vis 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Mar 2005
Posty: 33
Skąd: Słupca
Wysłany: 28 Cze 2005, 18:34   

Ja mialem podobny problem z tym czujnikiem, jednak inne objawy niz Ty. Moja fiesta po puszczeniu pedału gazu, spadala do bardzo niskich obrotów po czym powracala do normalnych. I tak reagowala na kazdy dotyk gazu. Pozatym najgorsze bylo uruchamianie zimnego silnika które z kolei trało ok 15 min krecenia rozrusznikiem. Twoje objawy sa takie jakby wogóle czujnika nie rozpoznawał komputer. Sam mozesz sprawdzic odlaczajac kostke od czujnika, i uruchomic silnik. Auto powinno wejsc na duze obroty po czym spasc wolno do normalnych. Akcja staje sie niebezpieczna podczas jazdy, poniewaz jadac takim autem np. w miescie dojezdzajac do skrzyzowania mozna komus wjechach w du**, bo auto trzyma duze obroty i wolno schodzi.
Dodam tylko ze moj czujnik miał uszkodzona sciezke ktora dochodzi do czarnego kruszywa. Natomiast kruszywo bylo cale i zdrowe. Problem naprawy polegał na tym ze niema gdzie sie wlutowac cyna azeby naprawic sciezke. Kombinowalem roznymi klejami przewodzacymi prad, ale nie zdalo egzaminu. Krutko mowiac- stracilem czas i nerwy na to badziewie.
Podiolem decyzje ze nalezy wymienic to cudo na inne.
Zdecydowalem sie na uzywane (nowe za drogie), na szrocie czesc jest rowniez zadko spotykana, a jak juz jest to slono kaza sobie placic. Ja mialem fuksa poznalem faceta ktory mial kolege, ten z kolei mial kuzyna ktory sprowadzal kiedys czesci elektroniczne. Zadzwonilem do człowieka, i powiedział mi ze ma gdzies i musi poszukac. Pojechalem do niego i miał dwie szt. Sprawdzilem i kupilem 2 szt w cenie jednej uzywanej. Jedna zamontowalem, a druga mam w domu (na czarna godzine). Teraz jest wszystko OK.
_________________
 
 
 
magmike 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 18
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 28 Cze 2005, 22:16   

Dzięki za odpowiedź! w czwartek robie test diagnostyczny a potem wymiana jak sie wszystko potwierdzi, bo ścieżki grafitowej na długi czas nie uratuję.
_________________
Fiesta 1,1 KAT. GFJ 1994 mk3
 
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 28 Cze 2005, 22:25   

vis napisał/a:
nowy od 300zł.

nawet od 200zł :ra: poszukaj u okolicznych zwykłych elektrykach samochodowych ;)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Czujnik położenia przepustnicy
dawid12112 Elektryka silnika 1 17 Wrz 2015, 18:31
Peedro
Brak nowych postów [MK3] Czujnik położenia przepustnicy
matek24 Elektryka 9 19 Maj 2012, 13:56
dj_matis
Brak nowych postów [MK3] Czujnik położenia przepustnicy w MK-3
dagger Elektryka 3 10 Gru 2008, 18:46
dagger
Brak nowych postów Czujnik położenia przepustnicy (cpp) Xr2i 1.6 8v
dawid12112 Elektryka silnika 0 15 Paź 2015, 12:09
dawid12112
Brak nowych postów [MK3] czujnik położenia przepustnicy - CZARNY a CZERWONY
Nesor Elektryka 3 12 Cze 2013, 23:20
bidżej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.