Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
5 Maj 2006, 22:33
Dystans , Tuleje Dystansowe
Autor Wiadomość
KUI3A 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kuba
Wiek: 41
Dołączył: 31 Maj 2004
Posty: 290
Skąd: WaWa
Wysłany: 14 Cze 2005, 14:41   Dystans , Tuleje Dystansowe

Witam,

w aucie mojej kobiety przydałyby się dystanse, które odsadzą nieco koło od piasty, ponieważ felgi na jakich jeździ (pochodzą chyba od mondeo) "trochę" nie pasują do fiesty i opona czasem obetrze się o amortyzator (tą część amortyzatora, na której się spreżyna trzyma) i teraz mam pytanie czy w przypadku instalowanai dystansów (załóżmy 5-8mm na stronę) nie trzeba będzie dać jakichś innych, dłuższych szpilek?? Na co zwrócić uwagę przy tego typu sprawach, proszę o jakiekolwiek opinie i uwagi na ten temat, ponieważ w temacie dystansów nic nie wiem.

z góry dziękuję i pozdrawiam
_________________

RAJDOWE AUTO...które nie jest już moje
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 20 Cze 2006, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Daras84 
King of Bednary 2011





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Silnik: 2.0 16V
Dołączyła: 05 Maj 2005
Posty: 2563
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Cze 2005, 15:18   

naj rozsadniejszym rozwiazanim bylo by zalozenie dluzszych szpilek bo seryjne moga jednak byc za krotkie nawet przy 5mm. i uwazaj przy doborze szerokosci zeby pozniej opony ci nie ocierały o nadkola..
 
 
 
NOWITEK 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 46
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 188
Skąd: Małopolska
Wysłany: 14 Cze 2005, 15:59   Re: DYSTANSE

KUI3A napisał/a:
Witam,

w aucie mojej kobiety przydałyby się dystanse, które odsadzą nieco koło od piasty, ponieważ felgi na jakich jeździ (pochodzą chyba od mondeo) "trochę" nie pasują do fiesty i opona czasem obetrze się o amortyzator (tą część amortyzatora, na której się spreżyna trzyma) i teraz mam pytanie czy w przypadku instalowanai dystansów (załóżmy 5-8mm na stronę) nie trzeba będzie dać jakichś innych, dłuższych szpilek?? Na co zwrócić uwagę przy tego typu sprawach, proszę o jakiekolwiek opinie i uwagi na ten temat, ponieważ w temacie dystansów nic nie wiem.

z góry dziękuję i pozdrawiam

Jak chcesz dac dystans na 5mm to powinny wystarczyć oryginalne szpilki ale to zależy od rodzaju felg . Ja bym Ci proponował kupić za parę złotych na złomie metalowe dystanse od dużego Fiata (one mają okolo 5mm) i dowiercić w nich otwory w rozstawie ford tj 108.
Jak Ci CZASAMI obciera o kielich amortyzatora to masz gdzieś luz prawdopodobnie na łożysku
_________________
 
 
RKRman 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 50
Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 454
Skąd: z podkarpacia
Wysłany: 14 Cze 2005, 16:11   dystanse

HEJ :P

..mam na tyle dystanse po 8 mm właśnie na strone...sprężyny o jeden zwój niżej..i na oponkach 185/60/14 nie da rady jeździć bez zeszlifowania rantu wew nadkola :!:

Jeśli masz opryginalne sprężynki i profil gum przez 55 - być może bęzdie git :lol:

natomiast szpilki toczyłem dłuższe - nakrętka całym gwintem fajnie trzyma...

POZDRAWIAM ;-) góral
_________________
fajnie było ją mieć
 
 
 
KUI3A 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kuba
Wiek: 41
Dołączył: 31 Maj 2004
Posty: 290
Skąd: WaWa
Wysłany: 14 Cze 2005, 17:23   

takteż myślałem, że bez szpilek nowych się nie obejdzie, powiedzcie mi teraz proszę jak szpilki się demontuje (być może jest to banalnie proste, ale jak już wyżej wspomniałem w tej kwestii mam zero doświadczenia, więc się pytam :) )

piotr-RKRmann napisał/a:
sprężyny o jeden zwój niżej..i na oponkach 185/60/14 nie da rady jeździć bez zeszlifowania rantu wew nadkola


oponki ma takie jak Ty ale sprężyny seryjne, tak w goóle to xr2i 1,8 16V, mam nadzieję, że ingerencja w nadkole nie będzie konieczna
_________________

RAJDOWE AUTO...które nie jest już moje
 
 
 
Daras84 
King of Bednary 2011





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Silnik: 2.0 16V
Dołączyła: 05 Maj 2005
Posty: 2563
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Cze 2005, 22:38   

KUI3A napisał/a:
takteż myślałem, że bez szpilek nowych się nie obejdzie, powiedzcie mi teraz proszę jak szpilki się demontuje (być może jest to banalnie proste, ale jak już wyżej wspomniałem w tej kwestii mam zero doświadczenia, więc się pytam :) )

piotr-RKRmann napisał/a:
sprężyny o jeden zwój niżej..i na oponkach 185/60/14 nie da rady jeździć bez zeszlifowania rantu wew nadkola


oponki ma takie jak Ty ale sprężyny seryjne, tak w goóle to xr2i 1,8 16V, mam nadzieję, że ingerencja w nadkole nie będzie konieczna


z tylu sciagasz beden i wkladasz nowe.. z przodem wiecej kombinacji musisz rozebrac piaste bo inaczej ie wlozysz...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Dystans , Tuleje Dystansowe
dawidc Tuning mechaniczny 21 11 Mar 2008, 14:07
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów Dystans , Tuleje Dystansowe
mózg Tuning mechaniczny 6 29 Cze 2005, 20:30
Gość
Brak nowych postów Dystanse , Tuleje dystansowe
dawidc Tuning mechaniczny 6 23 Cze 2004, 23:26
Wodz
Brak nowych postów Dystanse , tuleje Dystansowe
Gość Tuning mechaniczny 5 6 Gru 2011, 23:33
szynszyl
Brak nowych postów [MK3] Tuleje
BlackJack Mechanika 13 8 Lip 2009, 12:26
BlackJack


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.