Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Lampka ostrzegawcza ABS mimo braku ABS-u w aucie
Autor Wiadomość
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 14 Mar 2018, 10:48   

Puff napisał/a:
slawomirro napisał/a:
W Fieście mk6 nie ma VSS w skrzyni.

To gdzie jest, skoro czujniki da się kupić, a skrzynia to IB5? :)

Zacytuję Ci artykuł - jak to działa w Fieście:

"Prędkość pojazdu wyliczana jest przez mikroprocesor na podstawie ilości obrotów koła jezdnego. We współczesnym samochodzie nie jest to trudne, gdyż można skorzystać z mierników układu ABS. Jest to jednak sygnał elektryczny, który można doprowadzić do mikroprocesora przewodem elektrycznym. Po zmianie programu w mikroprocesorze, prędkościomierz "przekształca się" w obrotomierz."


A mk4/mk5 to starsze generacje więc nie ma co porównywać.

Cytat:

Co do drugiej części - dlatego mówiłem - nie obsmarowywać, jeśli się nie ma pewności.
To, że katalog jest na czerwiec 2006 nie wyklucza tego, że już jest przygotowany na lipiec 2006, kiedy przepisy dot. ABS-u weszły w życie.


Upartego nie przekonasz. Ja Ci pokazuje czarno na białym katalog, a Ty mi dorabiasz teorię.
 
 
lukkut125075 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Wiek: 29
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 23
Skąd: Wołomin
Wysłany: 14 Mar 2018, 10:55   

więc musi być tak jak jest i z tym nic nie zrobię?
 
 
gruby907 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Miłosz
Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 200
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Mar 2018, 11:00   

slawomirro napisał/a:
Każda Fiesta mk6 ma ABS, nawet najbardziej podstawowa. Każda od 2001 roku. To był m.in. element "przetargowy" Forda, dlaczego wybrać nową Fiestę.

Chciałbym żeby tak było, już Ci na priv o tym wspomniałem. Może kolega ma też specjalną dealerską wersje ultra bieda edyszyn dla januszy biznesu którym szkoda tysiaka na abs :D Najprostsza droga do sprawdzenia czy ABS był - ściągasz schowek, od strony kabli jest schemat bezpieczników i patrzysz czy w gniazdkach ABS są bezpieczniki lub podciągnięte blaszki. Jak nie wiesz jak blaszki wyglądają to wyjmij jakikolwiek bezpiecznik i poświeć latarką :D Ale jakby nie miał z fabryki ABS to by nie było kontrolki, a nawet jakby była to by sie nie świeciła bo brak bezpieczników
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez gruby907 14 Mar 2018, 11:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 14 Mar 2018, 11:04   

lukkut125075 napisał/a:
więc musi być tak jak jest i z tym nic nie zrobię?


Zależy.
Mógłbyś mi wytłumaczyć kilka rzeczy?

1. Czy kotrolka ABS świeciła się od zawsze gdy kupiłeś auto, czy od niedawna?
2. Czy wspomianą usterkę licznka km/h udało się rozwiązać, czy nadal ją masz?


btw moja dyskusja z Puff ma bardziej charakter akademicki, zwłaszcza że prowadząc kompleksową stronę o Fiescie mk6 chciałbym mieć sprawdzone i wiarygodne dane, a choć wydaje mi się że w pewnych kwestiach wszystko zostąło już powiedziane, to co jakiś czas jestem zaskakiwany wyjątkami od reguły. Tak jak tu z ABS i wersjami ciężarowymi/podstawowymi. Dziwy. Aż chyba zrobię specjalną podstronę nietypowych wyposażeń, silników, opcji. :ok:
 
 
gruby907 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Miłosz
Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 200
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Mar 2018, 11:17   

Polscy Janusze biznesu też mnie nieraz zaskakują Sławku :D Tak samo myślałem że już auto z XXI wieku powinno mieć takie rzeczy w standardzie a tu taka niespodzianka. Ktoś przyżydził tysiaka na ABSie. Widać że był kupiony do tyrania firmowego. Dobrze że silnik 1.3 jest w miare solidny, to troche zadbać o niego, osprzęt powymieniać jak zacznie świrować i przejeździ następne 15 lat
_________________
Pozdrawiam
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 14 Mar 2018, 11:33   

gruby907 napisał/a:
Polscy Janusze biznesu też mnie nieraz zaskakują Sławku :D


Szczerze mówić ciekawi mnie czy dealer może modyfikować wyposażenie VIN w bazie, czy jest to zaprogramowane raz na zawsze. Jeśli może, to stawiam że wyjął ABS, zmienił wpisy w bazie i tak powstała tania autorska wersja Fiesty.
 
 
lukkut125075 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Wiek: 29
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 23
Skąd: Wołomin
Wysłany: 14 Mar 2018, 11:39   

[quote="slawomirro"]
lukkut125075 napisał/a:
więc musi być tak jak jest i z tym nic nie zrobię?


Zależy.
Mógłbyś mi wytłumaczyć kilka rzeczy?

1. Czy kotrolka ABS świeciła się od zawsze gdy kupiłeś auto, czy od niedawna? Kontrolka świeci mi się od o koło 2 tygodni od kąt wymieniłem licznik
2. Czy wspomianą usterkę licznka km/h udało się rozwiązać, czy nadal ją masz? Dalej ja mam
 
 
lukkut125075 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Wiek: 29
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 23
Skąd: Wołomin
Wysłany: 14 Mar 2018, 11:43   

slawomirro napisał/a:
lukkut125075 napisał/a:
więc musi być tak jak jest i z tym nic nie zrobię?


Zależy.
Mógłbyś mi wytłumaczyć kilka rzeczy?

1. Czy kotrolka ABS świeciła się od zawsze gdy kupiłeś auto, czy od niedawna?
2. Czy wspomianą usterkę licznka km/h udało się rozwiązać, czy nadal ją masz?


btw moja dyskusja z Puff ma bardziej charakter akademicki, zwłaszcza że prowadząc kompleksową stronę o Fiescie mk6 chciałbym mieć sprawdzone i wiarygodne dane, a choć wydaje mi się że w pewnych kwestiach wszystko zostąło już powiedziane, to co jakiś czas jestem zaskakiwany wyjątkami od reguły. Tak jak tu z ABS i wersjami ciężarowymi/podstawowymi. Dziwy. Aż chyba zrobię specjalną podstronę nietypowych wyposażeń, silników, opcji. :ok:


Ta kontrolka świeci mi się od momętu kiedy wymieniłem licznik czyli jakieś 2 tygodnie , nie jeszcze nie rozwiązałem problemu z km/h
 
 
lukkut125075 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Wiek: 29
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 23
Skąd: Wołomin
Wysłany: 14 Mar 2018, 11:45   

Sławomirro daj link do strony
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 14 Mar 2018, 11:46   

lukkut125075 napisał/a:
Sławomirro daj link do strony


http://fiesta-mk6.pl
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 14 Mar 2018, 11:48   

slawomirro - Pytam się gdzie jest czujnik, a wklejasz mi "jak to działa". Masz mnie za idiotę czy naprawdę takie trudne pytania zadaję? :)
Już pominę to, że ani nie napiszesz z czego to cytujesz ("artykuł"). A informacji o prędkości obrotowej koła NIJAK nie przerobisz na prędkość obrotową silnika, nie znając biegu, na którym ten jest. A nawet gdyby, to zakładając inne koła, fałszowałbyś wynik. Nie widzisz absurdu?

slawomirro napisał/a:
Upartego nie przekonasz. Ja Ci pokazuje czarno na białym katalog, a Ty mi dorabiasz teorię.

Facet podał, że ma auto z czerwca. Przepisy weszły w lipcu. Zanim katalog trafi do druku, trochę czasu mija (tak samo jak kalendarze na kolejny rok nie są drukowane 1 stycznia). Napisałem, żeby faceta nie obsmarowywać, bo to, że w katalogu coś jest napisane, nie oznacza z automatu, że to jest dogmat. W tym temacie się o tym dobitnie przekonałeś, a i tak uważasz, że wiesz lepiej, bo coś gdzieś przeczytałeś. I kto tu jest uparty?

slawomirro napisał/a:
Szczerze mówić ciekawi mnie czy dealer może modyfikować wyposażenie VIN w bazie, czy jest to zaprogramowane raz na zawsze. Jeśli może, to stawiam że wyjął ABS, zmienił wpisy w bazie i tak powstała tania autorska wersja Fiesty.

Guzik, a nie może. Wyposażenie jest wiązane z VIN-em na etapie fabryki. Oprogramowanie, które podaje wyposażenie na podstawie numeru nadwozia pochodzi od producenta, a nie dealera. Zakładanie, że dealer może sobie grzebać w jakiejś bazie VIN-ów i zmieniać sobie wpisy jest na tym samym poziomie, co teorie płaskoziemców...
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
lukkut125075 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Wiek: 29
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 23
Skąd: Wołomin
Wysłany: 14 Mar 2018, 12:30   

jakieś podpowiedzi co mam zrobić ?????? ???????
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 14 Mar 2018, 12:36   

Zaklej taśmą :) Możesz też pojechać do magika, który ma interfejs i dogadać się, żeby sprawdził co to, usunął błąd, ale jeśli dioda na powrót się zaświeci, to będzie kombinował dalej, a nie kasował za kolejne podłączenia.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 14 Mar 2018, 12:36   

Puff napisał/a:
slawomirro - Pytam się gdzie jest czujnik, a wklejasz mi "jak to działa". Masz mnie za idiotę czy naprawdę takie trudne pytania zadaję? :)
Już pominę to, że ani nie napiszesz z czego to cytujesz ("artykuł"). A informacji o prędkości obrotowej koła NIJAK nie przerobisz na prędkość obrotową silnika, nie znając biegu, na którym ten jest. A nawet gdyby, to zakładając inne koła, fałszowałbyś wynik. Nie widzisz absurdu?
.

Nie znam się na tym jak w mk4/mk5 wygląda budowa mechanizmu odczytu prędkości. W teorii wiem jak to wygląda w mk6 i wiem że dane z czujników idą do komputera pompy abs i do komputera gównego. Gdy nie ma komputera pompy ABS, bo nie ma ABS to nie bardzo wiem co mam napisać, bo nie wiem.

Cytat:

Facet podał, że ma auto z czerwca. Przepisy weszły w lipcu. Zanim katalog trafi do druku, trochę czasu mija (tak samo jak kalendarze na kolejny rok nie są drukowane 1 stycznia). Napisałem, żeby faceta nie obsmarowywać, bo to, że w katalogu coś jest napisane, nie oznacza z automatu, że to jest dogmat. W tym temacie się o tym dobitnie przekonałeś, a i tak uważasz, że wiesz lepiej, bo coś gdzieś przeczytałeś. I kto tu jest uparty?


Popatrz na to tak
Ja piszę A, TY piszesz że nie wierzysz i chcesz dowodu. Daję ten dowód, a Ty mi piszesz że to nic nie znaczy, bo coś tam. Masz czarno na białym i to przyjmij. Nie spotkałem się z tym by producenci aut robili rok w rok nowe katalogi. Robi się nowe cenniki. Katalog drukuje się jeden na kilka lat (chyba że auto się zmienia). Fiestę po liftingu zaczęto produkować w 10.2005. W salonach te auta pojawiły się w Niemczech w lutym 2006 roku. Jak polski katalog jest przygotowany na czerwiec 2006, to mozna przyjąć, że wtedy też w Polsce Fiesty po liftingu się pojawiły.

Pomijając to, jak robiłem 1,5 roku temu stronę to pożyczyłem katalog/cennik z 2004 roku, gdzie też ABS był w serii. Niestety nie mam go przed nosem, więc nie mam jak tego teraz tego udowodnić. Nie przyszło mi do Dwa odpowiedz mi na pytanie. Robię informacyjną stronę z danymi technicznymi. Po kiego miałbym wpisywać tam dane wyssane z palca?

Cytat:

Guzik, a nie może. Wyposażenie jest wiązane z VIN-em na etapie fabryki. Oprogramowanie, które podaje wyposażenie na podstawie numeru nadwozia pochodzi od producenta, a nie dealera. Zakładanie, że dealer może sobie grzebać w jakiejś bazie VIN-ów i zmieniać sobie wpisy jest na tym samym poziomie, co teorie płaskoziemców...


ok, jak pisałem nie wiedziałem jak to wygląda, więc dzięki za informację.
 
 
lukkut125075 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Wiek: 29
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 23
Skąd: Wołomin
Wysłany: 14 Mar 2018, 12:41   

ok przeboleje tą kontrolke , a czy da się coś zrobić żeby pokazywało mi km/h
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 14 Mar 2018, 12:49   

slawomirro napisał/a:
Gdy nie ma komputera pompy ABS, bo nie ma ABS to nie bardzo wiem co mam napisać, bo nie wiem.

No i właśnie o to chodzi. ABS ma się nijak do odczytu prędkości (tej, która leci chociażby na licznik).
Odczyt prędkości jest realizowany przez VSS. I to do niego sterownik porównuje prędkości odczytane z koronek ABS. Nie da się porównywać czegoś z czymś, jeśli masz 1 źródło pomiaru.
A skrzynia w mk6 jest taka sama jak w mk5 w sensie budowy. IB5. Różnica polega na zmianie zasady działania mechanizmu wybierania biegów. W mk5 jest pałąk, w mk6 są linki.

slawomirro napisał/a:
Ja piszę A, TY piszesz że nie wierzysz ichcesz dowodu. Daję ten dowód, a Ty mi piszesz że to niec nie znaczy, bo coś tam

To są dwie różne kwestie. Masz papier, który mówi A. Okej. Masz prawo na jego podstawie przypuszczać, że facet ma w aucie ABS, ale pewności nie masz. Po prostu potwierdziłeś, że bazą opinii nie jest "bo tak uważam", tylko masz ku temu podstawy. I super, to szanuję.
Natomiast, jak już się okazało, broszurki, katalogi czy inne rzeczy spisane, nie są wyrocznią - od tego jest VIN, żeby sprawdzić czy w aucie oryginalnie coś było czy też nie, stąd też o niego zapytałem.

Nie twierdzę też, że rok w rok robią nowe katalogi (może to zbyt bezpośrednie odczytanie analogii do kalendarza). Chodziło mi o to, że z powodu zmiany przepisów mogła wyniknąć konieczność zaktualizowania katalogów, by zawierały informację, że KAŻDE auto ma ABS. Żeby uniknąć pieniaczy, nie musieć się tłumaczyć, etc.
Generalnie można tylko domniemywać kiedy co zostało zlecone, wydrukowane, itd., natomiast to i tak jest dyskusja akademicka, bo wiadomo, że katalog to tylko katalog i nie ma co sztywno brać go za metryczkę. Koledzy z mk8 i rzeczy reklamowanych w broszurkach by się mogli wypowiedzieć - w salonie twierdzą, że auto ma X dodatkowych bajerów, a faktycznie się okazuje, że u nas w kraju nie działają albo coś z tych rzeczy.

slawomirro napisał/a:
Robię informacyjną stronę z danymi technicznymi. Po kiego miałbym wpisywać tam dane wyssane z palca?

Nigdy nie piłem do żadnej strony, nigdy nie robiłem wycieczek osobistych w tym kierunku. Bazujesz na informacjach, które masz, masz na ich poparcie broszurki, itd., bo coś musisz mieć (przecież właśnie "z palca" tego nie weźmiesz), a tu się trafia taki rodzynek. I co? No nic, musisz brać pod uwagę, że czasem trafi się coś nietypowego, a informacje z tych książeczek są właściwe dla znakomitej większości aut, co nie oznacza że dla każdego, które zjechało z taśmy. I nic więcej. Wykorzystaj teraz tą informację i, nie wiem, wrzuć gdzieś "gwiazdkę", że czasami zdarza się coś nietypowego. Nikt o to wieszać psów nie będzie.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 14 Mar 2018, 13:11   

Puff napisał/a:
a faktycznie się okazuje, że u nas w kraju nie działają albo coś z tych rzeczy.

Wykorzystaj teraz tą informację .


Na pewno wykorzystam. <oki>

W Anglii do każdej, nawet podstawowej Fiesty motowano klimę, We Francji nie było aut bez elektycznych szyb i lusterek, żadna polska Fiesta nie ma dwumasy.
Tak, to taka ciekawostka do zapisania.
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 14 Mar 2018, 13:15   

lukkut125075, podaj mi vin na pw, to sprawdze w serwisówce czy twoje auto ma wg fabryki abs i czy skrzynia ma wyjście na czujnik prędkości.

EDIT- dobra zalazlem vin na poprzedniej stronie, ide patrzeć :P


Puff napisał/a:
Odczyt prędkości jest realizowany przez VSS. I to do niego sterownik porównuje prędkości odczytane z koronek ABS. Nie da się porównywać czegoś z czymś, jeśli masz 1 źródło pomiaru.


Ale źródła masz 4 - każde koło oddzielnie i czujnik w skrzyni nie jest obowiązkiem. Ale nie zdziwiłbym się, jakby ford miał wszystko wszędzie :D

edycja po raz drugi:
uwaga uwaga :P
Czerwone auto wyprodukowane 2006-04-12, fabrycznie bez absu, z czujnikiem prędkości 98AB 9E731-AG w skrzyni biegów.

Zerknąłbym jeszcze przeze obd, czy predkosc widzi - bo może trefny licznik. Jak przez obd predkosci nie ma, to pewnie czujnik lub może coś z kablami.
 
 
lukkut125075 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Wiek: 29
Dołączył: 07 Mar 2018
Posty: 23
Skąd: Wołomin
Wysłany: 14 Mar 2018, 13:31   

to jest drugi licznik myślałem że jak go wymienie wszystko będzie ok a tu za przeproszeniem dupa od czasu do czasu pokazuje mi z jaką prędkością jade ale tylkio na chwile potem znowu nic i tak cały czas
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 14 Mar 2018, 19:53   

lukkut125075 napisał/a:
to jest drugi licznik myślałem że jak go wymienie wszystko będzie ok a tu za przeproszeniem dupa od czasu do czasu pokazuje mi z jaką prędkością jade ale tylkio na chwile potem znowu nic i tak cały czas


Dlatego powienieneś odwiedzić mechnika od Forda (ale nie ASO), ten sprawdzi jak u Ciebie jest podłączona ta instalacja. Bez tego wróżenie z fusów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 10:38
TOMASSS
Brak nowych postów [Mk6] Lampka ostrzegawcza silnika i reset
Luxon Elektryka 7 28 Gru 2008, 10:47
Skfarek
Brak nowych postów abs??
problem
Gość Mechanika 4 23 Mar 2008, 10:56
typniepokorny86
Brak nowych postów kontrolka ABS
tup.tup Elektryka ogólna 0 20 Cze 2015, 15:30
tup.tup
Brak nowych postów [MK4] abs
można dodać?
Glodzio Mechanika ogólna 4 3 Gru 2013, 20:19
ravenpoz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.