Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Auto gaśnie
Autor Wiadomość
knopix 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Courier
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 32
Dołączył: 10 Mar 2017
Posty: 5
Skąd: Udórz
Wysłany: 15 Sty 2018, 22:26   Auto gaśnie

Witam serdecznie forumowiczów.
Jestem jak w opisie profilu posiadaczem Fiesty 1.3 Endura w benzynie z 2000 roku. A więc w ostatnim czasie zauważyłem ciekawą przypadłość mojego auta, więc kiedy np tylko dla sprawdzenia co będzie się działo przy dużej prędkości zjeżdżając z góry wrzucałem na bieg jałowy, na początku obserwowałem iż obroty bardzo znacząco rosły, czyściłem silnik krokowy, nie pomogło, niemniej po jakimś czasie ten objaw ustąpił. Ostatnio jakiś tydzień temu znów sprawdziłem co będzie się wtedy działo, powtórzyłem sytuację, ale teraz auto całkiem zgasło, zarówno na biegu jałowym jak i na dłużej przytrzymanym sprzęgle, po prostu gasło... zauważyłem że granicą występowania tego problemu jest prędkość 80km/h poniżej tej prędkości auto sprawuje się bez zarzutu, powyżej niestety auto traci życie ;/ . Moim głównym podejrzanym jest silnik krokowy, wydaje mi się że to on może być przyczyną i jutro mam zamiar się nim zająć po pracy, gdyby czyszczenie nie dało rezultatu wymienię go. A teraz moje pytanie , na razie teoretyczne, co to może być jeśli wymiana silniczka krokowego nie pomoże? Dodam iż jakiś czas temu gdy przy zwiększaniu prędkości właśnie na tej magicznej granicy 80 km/h czuć było lekkie szarpanie auta, co przed tą prędkością ani po niej już się nie pojawiało.
pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wieczora :)
 
 
damianisko5 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 434
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Sty 2018, 11:38   

Czyszczenie krokowca nie zawsze pomaga a jak wynika z opisu jest od nowości czyli ma blisko 18 lat. Poszukaj nowego, ale dobrej firmy lub poszukaj używki ORI. W tym silniku jest CPP, może on nie domaga. ps. auto gaśnie? Raczej to silnik gaśnie i szarpie. Jeśli świece, cewka i kable WN od nowości, to też warto im się przyjrzeć.
 
 
knopix 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Courier
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 32
Dołączył: 10 Mar 2017
Posty: 5
Skąd: Udórz
Wysłany: 16 Sty 2018, 21:27   

Witam.
Oczywiście masz rację, to silnik gaśnie, źle się wyraziłem, wybaczcie :) . Dzisiejszego dnia dokonałem czyszczenia silniczka krokowego, oraz po części przepustnicy, zapryskałem dodatkowo WD40 styki od wtyczki silniczka krokowego oraz tego CPP (czujnika położenia przepustnicy)tak mi się przynajmniej wydaje że to był on, bo ta wtyczka była umiejscowiona przy przepustnicy, więc tak wydedukowałem na zdrowy rozum.Po wszystkim i złożeniu wszystkiego do "kupy" odczekałem przy odłączonym akumulatorze 20 min, (tak wyczytałem , że to pozwala zresetować komputer po takich operacjach) i odpaliłem na 3 minutki na "luzie", potem przejechałem jakieś 30 km na próbę sprawdzając reakcję auta w opisanych w poprzednim poście sytuacjach, i nie zauważyłem już poprzednich problemów z "gaśnięciem" silnika. Może to chwilowy efekt , miejmy nadzieję że nie :) . Z obserwacji zauważyłem że na ciepłym silniku obroty do dodaniu gazu i puszczeniu "pedała" spadają z niewielkim opóźnieniem, może 4,5 sekund co wcześniej się nie zdarzało, dodatkowo dalej pojawia się objaw lekkiego szarpnięcia przy przekraczaniu prędkości 80 km/h o czym pisałem w poprzednim poście. Na razie można powiedzieć że nie jest najgorzej, ale wszystko okaże się za parę dni jak więcej pojeżdżę , niemniej czuję w kościach że i tak wymiana silniczka krokowego mnie nie minie, ale może nie ma co uprzedzać faktów.
Nawiasem mój obecny silniczek o czym nie wspominałem wcześniej jest marki Topran, i sam go wymieniałem około 3 lat temu, poprzednia część była prawdopodobnie oryginalna Fordowska bo mam tenże sprzęt, i właśnie logo tej marki na niej widnieje, ale ... kupując auto poprzedni właściciel wspominał, już kiedyś ta część była wymieniana więc być może oryginalny, został znów wymieniony na oryginał, a ten "Topran" który jest obecnie to trzeci z kolei w tym autku.
Gdyby problem się wznowił będę dalej kontynuował temat i szukał kolejnych tropów, na razie niech rozpocznie się okres badania :)
Gdyby doszło potrzeby wymiany najbardziej więc polecalibyście oryginalną część używaną, ewentualnie zamiennik dobrej firmy, a gdybym mógł zapytać jakiego producenta warto kupić taki silniczek krokowy aby potem nie mieć jakiś czas problemów?
pozdrawiam.
 
 
knopix 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Courier
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 32
Dołączył: 10 Mar 2017
Posty: 5
Skąd: Udórz
Wysłany: 16 Sty 2018, 21:33   

A co do spraw które poruszyłeś, kable chyba mam od nowości, świece były wymieniane na Boshowskie w zeszłym roku, bo stare już były w opłakanym stanie :(, cewka wymieniana też jakoś rok temu, firmy producenta nie pamiętam :(, powodem była pęknięta obudowa cewki dająca przebicie na kable że aż świeciły jak lampki choinkowe :) , poza tym na razie nie przychodzi żaden inny możliwy inny powód, chyba że to CCP ale na razie tego nie rozkmianiam.
 
 
damianisko5 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 434
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Sty 2018, 17:46   

Preparat w sprayu "Kontakt" do styków jest lepszy, WD40 to kiepski środek, taki do wszystkiego, czyli do niczego! W CPP mogły już wytrzeć się ścieżki rezystencji. Można sprawdzić miernikiem, wartości powinny płynnie się zmieniać. Tak, polecam używkę, sprawną, ale ORI. Tylko wydasz niepotrzebnie kasę na wynalazki typu Topran. Niestety, nowe Forda są drogie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Auto odpala a po pewnej chwili gaśnie
piotr3332 Mechanika silnika 48 3 Cze 2017, 18:09
piotr3332
Brak nowych postów Auto gaśnie po włączeniu świateł mijania
janekks Elektryka silnika 3 10 Mar 2020, 08:59
janekks
Brak nowych postów [MK3] po wyjeciu kluczyka ze stacyjki auto nie gaśnie
help
Gość Elektryka 4 3 Paź 2008, 08:33
dida
Brak nowych postów [MK3] Auto odpala tylko na pych, gaśnie w trakcie jazdy
lukaszliq Mechanika 1 28 Lut 2010, 17:27
diodalodz
Brak nowych postów Auto Elektryka
pawel_mk3 Team Zachód 1 4 Mar 2013, 22:02
pawel_mk3


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.