Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Grzanie przedniej szyby
Autor Wiadomość
pawelec86 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 14
Skąd: Krk
Wysłany: 23 Lis 2017, 06:54   Grzanie przedniej szyby

Witam, mam taki problem. Stałem się posiadaczem Fiesty MK6 z 2006 roku, szyba przednia miała działać a nie działa. A w zasadzie działa paseczek, załączam zdjęcie. Da się coś z tym zrobić czy tylko wymiana? Możliwe że coś z bezpiecznikami? Zastanawiam się czy nie reklamować, kupiony od osoby prywatnej

https://naforum.zapodaj.net/8f809b978d53.jpg.html
Ostatnio zmieniony przez trzeci 25 Lis 2017, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 23 Lis 2017, 12:37   Re: grzanie przedniej szyby

pawelec86 napisał/a:
szyba przednia miała działać a nie działa. A w zasadzie działa paseczek, załączam zdjęcie. Da się coś z tym zrobić czy tylko wymiana? Możliwe że coś z bezpiecznikami?


Miała szyba grzać? To grzeje, a to że tylko paseczek, to szczegół. Wątpię by udało się to od osoby prywatnej wyreklamować.

A szyba jest do wymiany. Ja wymieniałem latem tego roku, też nie grzała mi w całości. Wymieniłem bo do stałem w czymś w szybę i zrobiła mi się dziura " jak po pocisku".
ASO chciało 2000zł za szybę + wymiana 500zł.
W serwisie niezależnym, robią tylko szyby samochodowe, za szybę dałem 500zł + 150zł wymiana.
(szyba nie tylko grzana, ale i czujnikiem deszczu/zmierzchu). Wszystko profesjonalnie założyli.
 
 
pawelec86 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 14
Skąd: Krk
Wysłany: 23 Lis 2017, 13:01   

Myślę, że się uda kasę na wymianę ogarnąć od sprzedającego :) moja już w tym głowa
Założyli Ci zamiennik prawda? W Krakowie 640zł za szybę tylko z grzaniem, cena z montażem. Muszę poszukać jakiegoś specjalisty. Ktoś robił w Krk i może coś polecić?
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 23 Lis 2017, 13:51   

pawelec86 napisał/a:

Założyli Ci zamiennik prawda? W Krakowie 640zł za szybę tylko z grzaniem, cena z montażem. Muszę poszukać jakiegoś specjalisty. Ktoś robił w Krk i może coś polecić?


Tak, zamiennik oczywiście, produkcji polskiej nawet :D
Nie ma żadnej różnicy (że zamiennik). Grzanie działa doskonale, czujnik deszczu też jak należy.
 
 
proboszcz02 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 3
Skąd: Garwolin
Wysłany: 23 Lis 2017, 14:35   

Witam,
Jak już w temacie szyby to się podepnę z pytaniem - Fiesta mk6 st '07, na konsoli jest przycisk do grzania tylnej szyby (bardziej kwadratowa ikonka szyby), na panelu klimatyzacji automatycznej górny przycisk (pomarańczowa ikona bardziej skośnej szyby + napis MAX) uruchamia pełny nadmuch - ogrzewanie (powietrzem) przedniej szyby. Jednak przy wciśnięciu tej pomarańczowej ikonki MAX zapala się lampka przy przycisku od uruchamiania grzania tylnej szyby. Dlaczego? Jest tu grzanie przedniej szyby czy nie? Pytam z ciekawości bo jak przyjdzie zima i pierwsze mrozy to będzie można to szybko sprawdzić, ale może ktoś zna odpowiedź na pytanie. Jeżeli jest podobny post wyjaśniający to proszę o link bo niestety nie udało mi się namierzyć.
Z góry dzięki :)
 
 
pawelec86 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 14
Skąd: Krk
Wysłany: 23 Lis 2017, 14:45   

A czy jest możliwe że to wina osławionych kostek pod wycieraczkami, które trzeba czasem wyczyścić?
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 23 Lis 2017, 23:13   

proboszcz02 napisał/a:
Witam,
Jak już w temacie szyby to się podepnę z pytaniem - Fiesta mk6 st '07, na konsoli jest przycisk do grzania tylnej szyby (bardziej kwadratowa ikonka szyby), na panelu klimatyzacji automatycznej górny przycisk (pomarańczowa ikona bardziej skośnej szyby + napis MAX) uruchamia pełny nadmuch - ogrzewanie (powietrzem) przedniej szyby. Jednak przy wciśnięciu tej pomarańczowej ikonki MAX zapala się lampka przy przycisku od uruchamiania grzania tylnej szyby. Dlaczego? Jest tu grzanie przedniej szyby czy nie? Pytam z ciekawości bo jak przyjdzie zima i pierwsze mrozy to będzie można to szybko sprawdzić, ale może ktoś zna odpowiedź na pytanie. Jeżeli jest podobny post wyjaśniający to proszę o link bo niestety nie udało mi się namierzyć.
Z góry dzięki :)


Jak włączasz w climatroniku przycisk MAX to automatycznie włącza sie podgrzewanie przedniej szyby. Nie tylnej. Tylna szyba się nie uruchamia. Jeśli tak masz, to jest jakiś błąd instalacji.

Jeśli nie masz przycisku ogrewania przedniej szyby to nie masz też i podrzewanej przedniej szyby. Wtety "MAX" climatronika działa jak większość automatów innych marek aut, czyli przez silny nawiew na szybę, szyba ma się oczyścić. Ten sam efekt osiągniesz jak włączysz ręcznie 7 poziom obrotów wentylatora przyciskami, włączysz klimę i przycisk nawiewu na szybę.

A jak nie jesteś wogóle pewien czy masz podgrzawna szybę, to patrzysz na nią pod kątem i szuasz wzrokiem cieniutkich drucików, jak masz słaby wzrok to jest jeszcze opcja demontażu plastikowych osłon słuków A po lewej i prawej stronie szyby. Tam powinny być odprowadzenia + i - po bokach szyby. Jak tego brak, szyba nie jest podgrzewana.
 
 
proboszcz02 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 3
Skąd: Garwolin
Wysłany: 24 Lis 2017, 14:39   

Troche niepokojące że przy climatroniku odpala mi się grzanie tylnej szyby ale no ok, odpowiedź jasna i zrozumiała także dzięki za pomoc :)
 
 
dirty.73 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i16V/80KM
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 139
Skąd: Lubań
Wysłany: 25 Lis 2017, 21:44   

slawomirro napisał/a:
Jak włączasz w climatroniku przycisk MAX to automatycznie włącza sie podgrzewanie przedniej szyby. Nie tylnej

u mnie też załącza się i przednia i tylna,nie sądze,że to jakiś błąd,bardziej kwestia jakiejś konfiguracji
_________________
dziadkowozy.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK5] Bardzo słabe grzanie tylnej szyby
Chrise Elektryka 1 18 Wrz 2011, 10:44
Parzych
Brak nowych postów Spryskiwacz przedniej szyby
qkarol Elektryka ogólna 2 11 Paź 2022, 17:01
qkarol
Brak nowych postów ogrzewanie przedniej szyby
Gość Elektryka 3 12 Paź 2006, 22:51
suchy
Brak nowych postów Spryskiwacze przedniej szyby
ravenpoz Mechanika ogólna 3 2 Kwi 2015, 11:39
Puff
Brak nowych postów Ogrzewanie przedniej szyby
Karhu Elektryka ogólna 1 15 Wrz 2021, 23:12
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.