Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Nowy Ford Fiesta Vignale czy ST-Line.
Autor Wiadomość
poczciwydarek84 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: ST
Silnik: 2.0 16V
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 7 Lis 2017, 11:28   

Maciej87 napisał/a:
Nie wiem czy do jazd testowych, ale ST-Line można obejrzeć w:

1. Kielcach
2. Gliwicach
3. Warszawie

4. Vigniale - ponownie Kielce

Wojtek Wawa napisał/a:
W ogóle to mi mówili w lipcu, że st-line będzie w produkcji od stycznia, razem z Vigniale. A tu czytam, że po Warszawie st-line demo jeżdżą 8-0


Wojtek żonie i mi sprzedawca powiedział jak zamawialiśmy ST-Line, że dostaniemy ją na przełomie grudnia i stycznia, ale mamy spodziewać się w połowie stycznia najpóźniej na koniec stycznia. Czyli znając życie dostaniemy w marcu :hahaha:


Dzięki za linki, przydadzą się :)
_________________
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.
Zobacz ceny przeprowadzek oferowane przez różne firmy transportowe.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Lis 2017, 16:59   

Mars napisał/a:
Cytat:

Moja rada jest niezmienna - jeśli chcesz mieć długo gwarancję, a czasem wyprzedzasz na trasie, 125 KM warte jest jednak dopłaty. 3000 zł to niby rozbój,


Już któryś raz podajesz taką kwotę, a przecież dopłata wynosi 4000zł. Miałeś lepszą propozycję? Negocjowałem z dwoma dealerami i nie chcieli obniżyć ceny wiekszej mocy. 4kzł za 125KM i dodatkowo 2,4kzł za 140KM.
W obecnej fiescie mam ecoboosta 100KM i mi wystarczy. Nowym pojeżdżę rok i najwyżej podjadę wgrać program v-tech za 1,5 kzł.


Racja, 4k to rozbój. Pierwsze 2 k km i Fiesta lata jak marzenie, zero awarii. Zero zużycia oleju :-) Może nie ma co szaleć z tą gwarancją.

4k zł to naprawdę dużo. Zwłaszcza, że bębny wydają się lepszym rozwiązaniem na nasz klimat (prawdopodobieństwo awarii ręcznego znikome).
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 7 Lis 2017, 23:18   

poczciwydarek84 napisał/a:
Maciej87 napisał/a:
Nie wiem czy do jazd testowych, ale ST-Line można obejrzeć w:

1. Kielcach
2. Gliwicach
3. Warszawie

4. Vigniale - ponownie Kielce


Dzięki za linki, przydadzą się :)


Aktualizacja ;)

Siedlce - wersja 3d
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 9 Lis 2017, 08:22   

Jednak zdecydowałem się na wersję Vignale.
Mam od nowości fiestę z 2013r. z przebiegiem 34 kkm i MK8 to dla mnie ewolucja, a nie rewolucja. Wziąłem kilka gadżetów i jakiś czas będzie cieszyć :ok:
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Lis 2017, 09:34   

Gratulacje! Kiedy odbiór?
Dla mnie mk8 to rewolucja względem mk7, gdy usiądzie się w środku :-) Zwłaszcza Vignale.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 9 Lis 2017, 13:44   

Ja za to dostałem dziś e-mail od sprzedawcy o następującej treści:

Sprzedawca z salonu Forda napisał/a:
Dzień dobry Panie Macieju. Ford ogłosił, iż w związku z dużą ilością zamówień może się wydłużyć nieco etap produkcji. Alokacja, w której Państwo zamówili będzie realizowana luty-marzec, a te co teraz zamawiamy to marzec-kwiecień.


Także tak jak napisałem wcześniej i dobrze przeczuwałem, że żony Fiesta ST-Line przyjedzie w marcu.
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 9 Lis 2017, 22:30   

W umowie jest zapis, że odbiór auta do końca marca 2018. Cena ustalona w umowie jest ceną ostateczną, nawet gdyby były podwyżki.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 10 Lis 2017, 07:29   

Wiem, że w umowie jest zapis o tym, że auto przyjedzie najpóźniej do końca 1 kwartału 2018. Nawet się nie nastawialiśmy z żoną, że przyjedzie wcześniej pomimo zapewnień sprzedawcy, że auto powinno przyjechać do salonu na przełomie grudnia/stycznia ewentualnie najpóźniej pod koniec stycznia. Nawet w umowie mamy zapis mówiący, że przewidywana data dostarczenia auta do salonu to koniec stycznia ;)
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 10 Lis 2017, 09:16   

Nieźle się ludziska rzucili na te fiesty :cojest: .
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 10 Lis 2017, 10:34   

Jak na ciepłe bułki :greenpeace:
 
 
Lilith 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Renata
Dołączyła: 05 Lis 2017
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Lis 2017, 08:54   

Dzień dobry :)
Pozwolę sobie wtrącić co nieco do dyskusji, jako świeży użytkownik Vignale ;)
Mam ją od miesiąca i w tej chwili przejechane nieco ponad 1,5k; wcześniej jeździłam od nowości mk7 Titanium z 2013 roku, też EB 1.0 100KM i mając to porównanie oraz odnosząc się do:

Mars napisał/a:
Jednak zdecydowałem się na wersję Vignale.
Mam od nowości fiestę z 2013r. z przebiegiem 34 kkm i MK8 to dla mnie ewolucja, a nie rewolucja. Wziąłem kilka gadżetów i jakiś czas będzie cieszyć :ok:


w mojej ocenie Ford dokonał tutaj sporego przełomu - jakość materiałów, wyciszenie wnętrza, zawieszenie - kompletnie nie spodziewałam się czegoś takiego. Niezmiennie mam wrażenie, jakbym jeździła kompletnie innym autem, które moją poprzednią Fiestę znacznie przerasta. A to tylko 4 lata różnicy.
Z drobnych minusików - tak na szybko - nowa Fiesta ma wyraźnie mniejsze lusterka od poprzedniczki, co przemawia za dokupieniem systemu monitorowania martwego pola - faktycznie jest bardzo pomocny.
No i spalanie - to jedyny przykry dla mnie temat :D trochę na moje własne życzenie, bo tym razem zdecydowałam się na automatyczną skrzynię biegów. Do jazdy miejskiej, wykorzystania tempomatu adaptacyjnego - bajka. Ale spalanie vs manual - lekko 0,5-1/100km więcej (i mam nadzieję, że na tym się skończy).

Reasumując: będzie Pan zadowolony :) U mnie jeszcze trwa etap euforii i radości z zakupu - naprawdę z dużą przyjemnością do niej wsiadam (dlatego może w tej chwili moje zachwyty są zbyt subiektywne :D ).
Gratuluję dobrego wyboru :)
_________________
Fiesta Vignale
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 15 Lis 2017, 12:12   

Cześć!

Lusterka ogarniałem na jeździe testowej i dla mnie OK. Skrzynię wziąłem manualną, więc też OK. Nie chciałaś do automatu 140 KM?
Spalaniem w ogóle się nie interesuję, bo to auto dla frajdy, tak jak mój motocykl.
Za Vignale z automatem, to pewnie niezłą cenę podali? Napiszesz swoją konfigurację?

Pozdrawiam!
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Lilith 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Renata
Dołączyła: 05 Lis 2017
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Lis 2017, 12:46   

Pewnie, że chciałam 140KM do automatu, ale nie mają :D Automat wyłącznie w wersji 100KM :/ Więc wybór był pomiędzy 140KM a automatem - zwyciężyła wygoda - u mnie 90% jazdy to miasto.
Do wersji Vignale dołożyłam:
- Active Park Assist (z kamerą cofania i czujnikami przód/tył/bok)
- tempomat adaptacyjny
- Pre-Collision Assist
- Driver Alert
- system monitorowania martwego pola w lusterkach
- SYNC 3 z B&O Play
- przyciemniane tylne szyby
- dach panoramiczny otwierany elektrycznie
- podgrzewaną kierownicę, fotele, dysze spryskiwaczy, szyby przód/tył
- lakier Milano Grigio
Miał też być door edge protector, ale umknęło mi, że sprzedawca nie odhaczył na zamówieniu. Przy odbiorze okazało się, że to przegapiłam, a serwis za dodatkowy montaż policzył sobie 1550,- pln za każde drzwi - więc szybko podjęłam decyzję, że dam radę bez tego żyć ;)
Dodatkowo wyszarpałam gwarancję 7 lat/140k km. Całość zamknęłam w kwocie 85k.
Co do spalania - przekonałeś mnie ;) Dokładnie dla frajdy kupiłam to auto i dokładnie tak samo podchodzę do mojego motocykla :D
Pozdrawiam!
Chociaż właściwie to teraz już mogę: LwG! ;)
_________________
Fiesta Vignale
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 15 Lis 2017, 15:52   

Hehe, jaki świat mały i motocykliści są wszędzie :ok: .
To "wyszarpanie" gwarancji na 7 lat, to gratisowo, czy z bonifikatą?
Nie brałaś koła zapasowego? Ja wziąłem, bo przy zestawie naprawczym nie ma klucza do kół, ani nawet podnośnika.
Szyberdachu nie brałem, bo dość obniża sufit nad głowami pasażerów z tyłu, ale "zazdraszczam".
Ochronę drzwi też sobie podarowałem, bo to my je otwieramy i komuś możemy uszkodzić ( mi się jeszcze nie zdarzyło ), za to nasze drzwi nie są tak chronione.
Skrzynia automatyczna nieźle podbiła cenę... Łączny rabat też musiał być spory.
LWG! :ok:
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Lilith 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Renata
Dołączyła: 05 Lis 2017
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Lis 2017, 18:00   

Gwarancja była warunkiem zakupu już po ustaleniu ostatecznej ceny, zatem w gratisie. Z kołem zapasowym podobna historia, jak z automatem 140KM - nie da się :D I to z dwóch powodów się nie da - bo otwierany dach i bo w miejscu koła jest subwoofer (ach to B&O Play).
Co do wysokości dachu - mam ten komfort, że głównie jeżdżę sama, czasem, ale bardzo rzadko, zdarzy mi się kogoś wieźć na miejscu pasażera z przodu a z tyłu wożę czasem kota ;) To drugie auto w tzw. gospodarstwie domowym, więc jest w zasadzie tylko dla mnie, to i wybrzydzać mogłam.
Rabat był w miarę ok, bo katalogowo wychodziliśmy od 97k. Niestety, przy aucie pod konkretne zamówienie, negocjowanie zniżek nie jest łatwe - podobny rabat (kwotowo) dostałam cztery lata temu kupując Titanium - auto tańsze o prawie 40%.
Niemniej jednak, mimo tych małych niedogodności, fura jest fantastyczna i tego będę się trzymać :)
Ciekawa jestem Twoich wrażeń, jak już odbierzesz swoją i zaczniesz śmigać :)
_________________
Fiesta Vignale
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 15 Lis 2017, 20:03   

...U mnie katalogowo wychodzi 83.820,00zł i udało się wynegocjować 11.420,00zł rabatu, czyli do zapłaty 72.400,00zł. Do tego jest to kwota z obecnego cennika z 2017r. na produkcję w 2018r. ( już zapowiadają podwyżkę o ok. 2% ), ale to dodatkowy bonus z okazji urodzin :ok: ...
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
Ostatnio zmieniony przez Mars 23 Lis 2017, 00:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Lilith 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Renata
Dołączyła: 05 Lis 2017
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Lis 2017, 23:48   

Wzięłam częściową skórę z pełną świadomością - przyklejanie się latem przy 40 stopniach C w słońcu do tapicerki nie jest niczym przyjemnym.
Jeśli miałabym wybierać miedzy 100KM a 125KM, to przy tym aucie kierowałabym się względami estetycznymi - tarcze nawet przy standardowych felgach wyglądają dużo lepiej. Też wziąłeś 17”? Napisałbyś pełną konfigurację? ;)
_________________
Fiesta Vignale
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 16 Lis 2017, 07:24   

Dowiedziałem się, że skóra nie jest wentylowana, więc nie wziąłem pełnej- też mam częściowo skórzaną tapicerkę.
Moja konfiguracja:
Vignale, 5 d, EcoBoost 100KM, manual, lakier Ruby Red, koła 17", koło zapasowe.
Wszystkie pakiety oprócz kontroli martwego pola, nawigacji i B&O Play. Bez szyberdachu.
Produkcja w 2018r.
Cena koncowa 72,4kzł ( rabat 11.420zł ).
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Lis 2017, 08:19   

Ja odniosę się do hamulców - te przy 100 KM są naprawdę rewelacyjne. Jak wyczytałem w materiałach prasowych, dorównują Porsche 911 sprzed 10 lat.
Różnica do wersji z tarczami to zapewne wyłącznie chłodzenie, a nie siła hamowania.
Gratuluję Wam wypasów - te systemy naprawdę dają radę w Fieście i cieszę się, że nie jestem jedynym dziwakiem, który dodał bajerów za ponad 15 k zł :-)
BTW kilku kolegów się podśmiechiwało z fiesty żony - "co? fiesta za tyle kasy? oszalałeś". Jak jeden z drugim zobaczyli co potrafi to opadły im szczęki i zaczęli myśleć nad zakupem.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 16 Lis 2017, 10:41   

Punkt pierwszy- super, że takie "bajery", jak np. parkowanie prostopadłe i równolegle, tempomat adaptacyjny, czy unikanie kolizji są dostępne w tym segmencie, czyli aut miejskich :ok:
Punkt drugi- fakt, ceny fiest z tymi opcjami, to :rotfl: .
Wojtek Wawa- gratulacje wzajemne, bo To dzięki Twoim testom zdecydowałem się na te opcje.
Zostaje100KM- a po roku podniesie się moc :ok:
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zanim założysz TUTAJ nowy wątek przeczytaj to koniecznie !!
I ZASTOSUJ SIĘ !!!! REGULAMIN
trzeci Nasze auta 0 8 Cze 2008, 11:12
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.