Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Nowy Ford Fiesta Vignale czy ST-Line.
Autor Wiadomość
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 5 Lut 2018, 20:18   

Mars Fiesta została wyprodukowana 21.12 a 03.01 była już w PL. Dealer czekał ponoć za dokumentami. 23.01 sprzedawca zadzwonił do mnie, że auto dotarło do salonu 19.01, ale chcieli najpierw zrobić przegląd 0 zanim przekaże mi info, że auto jest już do obejrzenia u nich na placu. Ja z racji tego, że byłem w podróży służbowej mogłem pojechać z żoną obejrzeć Fiestę przed zarejestrowaniem dopiero 26.01. Sprawdzałem ją razem z żoną dokładnie 1,5h wraz z pomiarem powłoki lakierniczej, co zaciekawiło i chyba zadziwiło pracowników salonu :-) Ostatecznie Fiesta okazała się taka jak w zamówieniu, co nas ucieszyło. 30.01 ją zarejestrowaliśmy, ubezpieczyliśmy i udaliśmy się do salonu po auto. Żona na odchodne/odjezdne (jak kto woli) otrzymała długą czerwoną różę od sprzedawcy, czym nas zaskoczył :cojest:

Wojtek zdjęcia wrzucę jak ją umyję, bo czysta wygląda pięknie zwłaszcza z czarnym dachem i obudową lusterek, ale jak się pobrudzi to jest paskudna ;-( a, co do zakrętów to idzie jak po szynach. Żona ma żyłkę rajdowca i w zakręt, w który ja firmowym Passatem boję się wjechać z prędkością 100 km/h w piątek Fiestą wpadliśmy mając 130 na budziku. Pierwszy raz wg opinii żony miałem strach w oczach a ona na wyjściu z zakrętu uśmiech i wbiła 6 bieg :ups: Więcej z nią nie jadę chyba, ze wezmę coś na sen :hahaha:
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 5 Lut 2018, 23:43   

mam pytanie,bo irytuje mnie pewna rzecz.Słucham sobie radia podjeżdżam na parking pasażer wysiada z samochodu i w momencie zamknięcia drzwi radio się wyłącza to tak ma działać ? :fox: Mogła,by być opcja, że radio się wyłączy gdy sie kluczykiem zamknie auto,ale nie takie coś
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 6 Lut 2018, 07:06   

Tared, jak masz Mk8, to napisz o tym w dziale technicznym tej wersji wyposażenia. W Mk7 radio wyłącza się, gdy kluczyk jest jeszcze w stacyjce, ale w pozycji 0 i otworzymy drzwi. Jak jest w innej pozycji, to radio samo się nie wyłącza.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Lut 2018, 17:47   

U mnie dopiero jak otworzę drzwi, wyłącza się radio. Bardzo to lubię i lepiej nie może być.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 15 Lut 2018, 15:59   

W końcu się coś ruszyło. Dostałem info, że moja fiesta została wyprodukowana. Najpóźniej za m-c powinna stanąć przed domem. :jupi:
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 16 Lut 2018, 09:16   

To będziemy mieć na forum drugą Fiestę Mk8 Vignale :)
_________________
Mk8 - 155 KM, 216 Nm
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 16 Lut 2018, 11:05   

Dokładnie tak. Będę miał dwa sprzęty do zabawy: fiestę i vulcana.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Lilith 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Renata
Dołączyła: 05 Lis 2017
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Lut 2018, 12:37   

Mars - jestem mega ciekawa Twoich odczuć po odbiorze Vignale.

Mimo upływu czasu, kilometrów i paliwa, moja miłość do nowej Fiesty ani trochę nie zmalała i ciągle mam ciężkiego srutututu na jej punkcie :D :D :D

Cóż za zbieg okoliczności - jednoślad też mam japoński, tyle że turystyczny i innego producenta ;)
_________________
Fiesta Vignale
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 16 Lut 2018, 15:59   

Lilith, widocznie podobnie myślimy :devil:
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Lut 2018, 14:27   

ja mam coś najbliższe jednośladu przy 4 kołach i jeżdżę z otwartym dachem nawet na mrozie :-) I też mam srutututu na punkcie fiesty mk8. Jak pisałem w wątku Macieja87 z st-line, mój entuzjazm udzielił się mojej rodzinie - rodzice odbierają mk8 jutro, a brat zamawia 125 titanium dla siebie. Miał brać nowego Focusa, ale pobawił się cennikami/konfiguratorami (zakładamy, że ceny nowej generacji będą podobne) i wyszło nam obu za podobne konfiguracje i osiągi 25-30 k zł drożej. Za taką różnicę, warto raz na rok pożyczyć boks dachowy.
I to najlepiej podsumowuje nasze wcześniejsze dyskusje o tym, że Fiesta jest droga - wcale nie jest. Jeśli lubi się bajery, bo to one robią cenę.
Update po 6000km Asystent pasa ruchu przestał znowu działać, a na klamce... wyskoczył bombel pod farbą (na plastiku!). Ale kompletnie mnie to wali - nie wpływa na jazdę, nawet na wygląd, a gwarancja zadziała, jak znajdę na to czas (czyli pewnie przy wymianie oleju po roku/20 000 km, bo jakoś tak się zbiegnie).
BTW pamiętam, że Mars podziwiał Soul Red mazdy - zrobiłem zdjęcie porównujące z Race Red. Wg mnie jest tu duża przewaga Forda
https://photos.app.goo.gl/KIHREoWn3M6oKxc43
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Lut 2018, 14:44   

Zrobiłem też zdjęcie Fiesta mk8 Race Red vs Ruby Red. Zero obróbki, ale wiadomo, że oprogramowanie samsunga s6 coś na pewno zmienia. Oczywiście mimo idealnego kąta i podobnego oświetlenia, raz świeciło pełne słońce, a raz było pochmurno, ale może komuś się przyda przed decyzją:
https://photos.app.goo.gl/cwsV6kq9nf0RuBfR2
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 19 Lut 2018, 20:02   

15 lutego dostałem info z salonu, że moja fiesta jest już wyprodukowana. Natomiast na etis.ford jest info, że ożyła 16 lutego. Matrix...

Wojtek Wawa- fajne zdjęcie! Czekam na mój rubin...
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 1 Mar 2018, 16:37   

Jak ten czas leeeciiiii. Cisza, marazm, wręcz apatia :rotfl: .
Zero info, kiedy auto będzie na placu w Poznaniu. Nic.
Jak jeszcze chociaż raz usłyszę, że kupując Vignale możesz wymagać czegoś więcej, to zabiję :ok:
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Mar 2018, 08:27   

Bardzo mi przykro, z drugiej strony mam nadzieję, że po odbiorze zostaniesz dalej aktywnym komentatorem :-) Ciekawią mnie Twoje odczucia. Zwłaszcza, że ciągle masz mk7, ja wprawdzie nigdy nim nie jeździłem, ale dla wielu tutaj Twoje spostrzeżenia będą supercenne.

A teraz szczypta goryczy. Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę - awarie mk8 naszej, rodziców, kolegi z pracy:
1. system parkowania nie działał przy odbiorze - warto przed podpisaniem odbioru sprawdzić na parkingu przed dealerem - moją naprawiali 5 h
2. czujnik nacisku na siedzenie, nie działa u kolegi - wyświetla się cały czas nie zapięty pas
3. u moich rodziców kompletnie zepsuł się duży tablet + cały system sync 3 - przy przbiegu 12 km (odbiór był przy przebiegu 7 km). Ford sobie zwyczajnie nie radzi z naprawą - dziś mają kolejne podejście (samochód odebrany w pon, obecny przebieg 24 km).
4. u nas system kontroli pasa kompletnie nie działa - działał po wizycie w ASO 3 dni, nawet na mrozie i śniegu!, teraz nie działa na czyściutkim nawet asfalcie i świeżo malowanych wyraźnych pasach.

I to tyle. Nasza titanium widzę jest w sumie najbardziej szczęśliwa, mimo bardzo trudnego początku - czujnik pasa to system awaryjny, nie komfortowy i więcej znaczy precolision assist, który działa dobrze. Z pikającym niezapiętym pasem nie chciałbym jeździć. A bez tableta, jak rodzice, pewnie bym nie mógł.

Z drugiej strony Vigniale mają dodatkową kontrolę jakości - chyba warto do niej dopłacić, jeśli nie chce się mieć tych irytujących poprawek (które nie wiadomo ile potrwają).

Za to pozytyw:
leciałem fiestą "niemiecką autostradą" i mimo 100 KM bardzo ładnie doszła do 190 kmh na płaskim (na V biegu), trzymała tę prędkość, była stabilna i dość cicha - mogłem tak jechać długo. Zmiana na VI bieg powodowała dalsze wyciszenie silnika, kosztem obcięcia przyśpieszenia, gdy trzeba było zwolnić. Generalnie nie nastawiałem się, że fiesta da tyle komfortu przy jeździe szybkiej. I te 100 koni tyle osiągnie na zimowych oponach (większe opory).

Ciągle jednak czekam na zdolnego elektryka, który wgra 125 KM ;-) To będzie wówczas prawdziwy autostradowy wyjadacz (grunt to jednak kręcić na każdym biegu do ~5000)
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 2 Mar 2018, 09:28   

Jak czytam, co napisałeś do tej pory o Mk8, to mi się włos na głowie jeży. Mk7 kupiłem... z katalogu. Dosłownie. Było tylko widać jak wygląda w folderach, więc go skonfigurowałem do produkcji. Po 2 m-cach padł jeden czujnik parkowania. Po perypetiach w końcu go wymienili. I od tego czasu nic, zero awarii. Ileż to razy słyszałem: turbo? na bank zaraz padnie; litr pojemności, 100 koni i 170 Nm? Na pewno nie wytrzyma 100 kkm. I inne bzdury.
A tu nowy model Mk8 i tyle problemów? Ja rozumiem "choroby wieku dziecięcego", ale kurde bez przesady!
Lepiej, żeby Vignale okazało się bezawaryjne, bo w ASO nie odpoczną.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Mar 2018, 11:26   

Spokojnie, Lilith na nic nigdy nie narzekała. Twoje Vigniale zapewne też dostarczy Ci wyłącznie pozytywnych doznań. Napisałem bardziej dla potomnych - lepiej też pisać prawdę do końca, niż przemilczać - zwłaszcza, że na dniach odbierasz.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Mar 2018, 11:44   

Niestety, ale kupowanie samochodu z początku produkcji to zawsze ryzyko. Ludzie wydają po 500 tysięcy na samochody i mają gorsze problemy. :) Zostaje cisnąć ASO. Niestety najgorsze jest to, że problem leży wyżej i to nie do końca ich wina, że nie potrafią/nie chcą naprawić.
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 2 Mar 2018, 14:52   

Żona na razie (odpukać) też nie narzeka na jej Fiestę. Wszystkie systemy działają tzn. ten, który działał najdelikatniej tj. asystent pasa ruchu został ostatecznie całkowicie wyłączony, bo więcej wkurzał niż pomagał ;)

Za tydzień jedziemy nad morze a polecimy sporo kilometrów S3 i trochę A6 więc przetestujemy dokładnie wszystkie systemy w Fieście + ponownie spalanie.
_________________
Mk8 - 155 KM, 216 Nm
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 2 Mar 2018, 15:58   

Jak działa ASS ( auto stop-start )? Wkurza i go wyłączyliście, czy daje radę?
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Lilith 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Renata
Dołączyła: 05 Lis 2017
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Mar 2018, 16:47   

Faktycznie, u mnie jeszcze wszystko działa, więc nie mam powodów do narzekań ;)
No, może poza głosowym sterowaniem klimatyzacją, ale dopiero zbieram siły na kopanie się o to z ASO.
ASS - jest kontrowersyjne. Ja osobiście uwielbiam; wyłączam tylko w sytuacji, kiedy na zmianę podjeżdżam i zatrzymuję się w mega korku - wtedy gaszenie silnika na dwie sekundy nie ma sensu. Oczywiście przy obecnych mrozach na krótkich trasach raczej nie działa (to tak a propos - wszystko działa :D ), ale przy temperaturach lekko ujemnych po nagrzaniu silnika nie ma tego problemu, nawet podczas niezbyt długich, miejskich przejażdżek.
_________________
Fiesta Vignale
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zanim założysz TUTAJ nowy wątek przeczytaj to koniecznie !!
I ZASTOSUJ SIĘ !!!! REGULAMIN
trzeci Nasze auta 0 8 Cze 2008, 11:12
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.