Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Nowy Ford Fiesta Vignale czy ST-Line.
Autor Wiadomość
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 2 Lis 2017, 19:49   Nowy Ford Fiesta Vignale czy ST-Line.

Witka :ok:

Czy ktoś jeździł chociaż chwilę ST-Line? Zastanawiam się nad zakupem tej wersji, ale mam obawy o to "sportowe zawieszenie". Ponoć sprężyny są skrócone o ok. 1,5cm. Nie jest zbyt twardo? Do tego te 17 calowe koła...
Ktoś, coś?
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
Ostatnio zmieniony przez Mars 16 Lis 2017, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacoo 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Michał
Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 23
Skąd: ldz
Wysłany: 3 Lis 2017, 02:10   

Osobiście nie jeździłem i na demo bym nie liczył. ST-line wystawione są w Kielcach i Warszawie, może przynajmniej po placu będzie można się przejechać:p
_________________
Każde miejsce, poza pierwszym, jest słabe.
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 3 Lis 2017, 07:24   

Lekki bezsens jechać autem ok. 400km do W-wy, aby zrobić rundkę nową fiestą ( ale dzięki za info; wersją vignale w ogóle nie ma szans się przejechać ). Gdyby było cieplej, to bym się tam karnął motocyklem, a tak, to liczę na subiektywną ocenę innych osób. Znam opinię jurora ( Pertyn Ględzi ), ale on przy teście fiesty ST-Line twierdzi, że tylko trochę jest twardsza od "zwykłej", a przy teście nowego polo stwierdza, że "nie buja na boki tak jak zwykła, ale jest o wiele mniej komfortowa"...
Druga sprawa, że to ponoć tylko kwestia krótszych sprężyn, więc jak by co, to zmienię same sprężyny. Koszt niewielki, a dla wyglądu ST-Line warto ją wybrać. :devil:
Jak żyć dobra zmiano? :placz: :bezradny: :hahaha:
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 3 Lis 2017, 09:41   

Mars. Ja zamówiłem dla żony Fiestę ST-Line. Na chłopski rozum nie może być jakoś super twarda, bo super twarda to była jest i będzie Fiesta ST. ST-Line to praktycznie to samo, co np. Titanium z tym, że z "bajerami" typu inny zderzak przód, tył, inne progi i spojler (jak sobie dokupisz za 850 PLN, bo w standardzie masz spojler taki jak w Titanium) + nieco twardsze zawieszenie obniżone o 1cm.

Jechałem z żoną zwykłym Focusem i Focusem ST-Line, który też jest obniżony o 1cm i ma nieco twardsze zawieszenie i powiem Ci szczerze, że ja jakoś specjalnie różnicy nie czułem. Owszem było bardziej czuć jak się wjechało w dziurę, ale bez przesady.

Bardziej bałbym się o prześwit, bo przy nieobciążonym aucie jest to 12,3 cm (ST-Line rzecz jasna). Fiesta nie ST-Line jest już niższa o 1 cm od MK7 a ST-Line jest obniżona o kolejny 1 cm. Teoretycznie maksymalna wysokość progu w PL (nie wiem jak jest w innych państwach) wynosi 10 cm także przejdzie śmiało a jak nie przejdzie, bo np. wpierdzielisz się w próg z hamulcem w podłodze, bo zauważysz go w ostatnim momencie i zapomnisz puścić hamulec to zawsze jest AC ;-))
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lis 2017, 11:19   

Mars napisał/a:
Lekki bezsens jechać autem ok. 400km do W-wy, aby zrobić rundkę nową fiestą


Dlaczego bezsens? Jak kupujesz samochód na kilka lat za niemałe pieniądze, to wg mnie to jest bardzo sensowne jechać te 800km (nie wiem czy mowa o jednej czy w dwie strony :D ). Tym bardziej jeżeli nie ma innej możliwości i masz wątpliwości co do komfortu tego zawieszenia.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Lis 2017, 11:31   

W ogóle to mi mówili w lipcu, że st-line będzie w produkcji od stycznia, razem z Vigniale. A tu czytam, że po Warszawie st-line demo jeżdżą 8-0
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 3 Lis 2017, 12:50   

Nie wiem czy do jazd testowych, ale ST-Line można obejrzeć w:

1. Kielcach
2. Gliwicach
3. Warszawie

4. Vigniale - ponownie Kielce

Wojtek Wawa napisał/a:
W ogóle to mi mówili w lipcu, że st-line będzie w produkcji od stycznia, razem z Vigniale. A tu czytam, że po Warszawie st-line demo jeżdżą 8-0


Wojtek żonie i mi sprzedawca powiedział jak zamawialiśmy ST-Line, że dostaniemy ją na przełomie grudnia i stycznia, ale mamy spodziewać się w połowie stycznia najpóźniej na koniec stycznia. Czyli znając życie dostaniemy w marcu :hahaha:
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Lis 2017, 15:38   

Dzięki za linki! Fajnie zobaczyć live. Vigniale ma więcej skóry, niż się spodziewałem.

Jednak nie ma to jak konfigurować pod siebie. Mnie rozwaliła Fiesta za 75k bez nawet prostego tempomatu.
BTW Odradzam dach odsuwany - tzn wtedy nawet awaryjnie cięzko z tyłu komuś ze wzrostem 175 cm - przy 180 musiałem trzymać głowę na bok. Ale to ma znaczenie chyba tylko dla mnie. Dzieciom z tyłu będzie wygodnie.

Ale i tak tych 140 KM zazdroszczę :-) Nawet po gwarancji bałbym się wgrywać soft na 140 KM - skrzynie biegów vs. 125/100 KM się już różnią.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Lis 2017, 00:04   

Fabryczne 140KM szału nie robi, bo moment obrotowy to dalej 180Nm (przy 170 w wersji 100/125), tyle że skrzynia jest inna (krótsze przełożenia), przez co będzie się lepiej zbierać. Jazda autostradowa będzie lepsza w wersji 100/125 - będą niższe obroty. W praktyce taki program na 140KM wyjdzie lepiej niż fabryczne, bo tam będzie 220-230Nm maksymalnego momentu, co da lepszego kopa przy niższych obrotach. Trochę szkoda, że Ford "pożydził" momentu, bo np. 1.0 TSI 115KM od VW ma już 200Nm co daje lepszy wykres mocy. Tutaj wersje 100/125 praktycznie mało się różnią (dopiero od 4k rpm), a 140 nadrabia skrzynią, co jest lekkim oszustwem. :-)
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 4 Lis 2017, 02:49   

Wojtek Wawa napisał/a:
Mnie rozwaliła Fiesta za 75k bez nawet prostego tempomatu.


Też byłem w szoku.

Wojtek Wawa napisał/a:
Odradzam dach odsuwany - tzn wtedy nawet awaryjnie cięzko z tyłu komuś ze wzrostem 175 cm - przy 180 musiałem trzymać głowę na bok. Ale to ma znaczenie chyba tylko dla mnie. Dzieciom z tyłu będzie wygodnie.


Potwierdzam. Ja mam 191 cm wzrostu i za kierownicą miałem około 1 cm miejsca nad głową gdzie fotel był obniżony na maksa. Natomiast z tyłu za siedzeniem kierowcy miejsca na nogi miałem jakieś 1-1,5 cm. za to na głowę miejsca praktycznie nie było. Nie ma mowy żeby oprzeć głowę o zagłówek.

Przy opcji bez dachu panoramicznego miałem więcej miejsca nad głową zarówno z przodu jak i z tyłu.

mskgs napisał/a:
Fabryczne 140KM szału nie robi, bo moment obrotowy to dalej 180Nm (przy 170 w wersji 100/125), tyle że skrzynia jest inna (krótsze przełożenia), przez co będzie się lepiej zbierać. Jazda autostradowa będzie lepsza w wersji 100/125 - będą niższe obroty. W praktyce taki program na 140KM wyjdzie lepiej niż fabryczne, bo tam będzie 220-230Nm maksymalnego momentu, co da lepszego kopa przy niższych obrotach. Trochę szkoda, że Ford "pożydził" momentu, bo np. 1.0 TSI 115KM od VW ma już 200Nm co daje lepszy wykres mocy. Tutaj wersje 100/125 praktycznie mało się różnią (dopiero od 4k rpm), a 140 nadrabia skrzynią, co jest lekkim oszustwem. :-)


mskgs masz rację. Tzn. skrzynia biegów w 100KM i 125KM jest taka sama. Dopiero w 140KM jest inna tak jak napisałeś z krótszymi przełożeniami. Szkoda byłoby mi 6400 PLN na 140KM dla innej skrzyni i raptem 10Nm więcej. Za 1500 PLN mam 140KM i 230-240Nm u TuneForce w Poznaniu. Z tego, co mi napisał Fiesty 1.0 100KM, które chipowali jeżdżą do dziś i mają przejechane po 200, 250 tys. km. Zresztą dziś do mnie do firmy przyjechał przedstawiciel, który ma MK7 1.0 100KM, która została zachipowana po gwarancji na 145KM i 240Nm. Fiesta ta ma przejechane 180 tys. km i ma się dobrze także Fiesty po chipie dają radę o ile chip jest robiony przez kogoś, kto się na tym bardzo dobrze zna.
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 4 Lis 2017, 09:57   

Jest w ogóle ktoś, kto zdecydowałby się na Vignale? Mam propozycję dealera na ST-Line za 65kzł i Vignale za 70kzł. Ciężki orzech...
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Lis 2017, 12:19   

Chyba ja bym się zdecydował :) Zamiast bo play.
A to dlatego, że zawieszenie dla mnie mogłoby być miększe. Za bardzo dla mnie trzęsie na trasie. W mieście na dziurach jest ok. To też st-line musi być już bardzo twarda na 17 cali. Ale ktoś tu stwierdził, że titanium jest za miękkie. Niestety musisz poczekać na demo i się przejechać. Każdy ma inną czułość pleców.
Na zdjęciach zobaczyłem, iż vigniale ma dużo tego skaju.To kolejny plus. Bo połacie plastiku są ogromne.
Dziś zamówiłbym dokładnie to samo (btw ostatnia noc była w trasie i automatyczne długie światła są rewelacyjne, polecam tak samo jak automatyczne parkowanie). Jedynie 100 KM to za mało do ekspresowego wyprzedzania na trasie. Brakuje tej pary przy 4500 i wyżej. Na dole jest bardzo przyzwoicie.Na autostradzie też. Gorzej na krajówkach.
W st line nie ma czujników parkowania z przodu ani parkowania. Nie wiem jak z automatycznym hamowaniem i długimi światłami. Obawiam się że też lipa.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 5 Lis 2017, 13:13   

Wojtek Wawa napisał/a:
W st line nie ma czujników parkowania z przodu ani parkowania. Nie wiem jak z automatycznym hamowaniem i długimi światłami. Obawiam się że też lipa.


W np. Titanium również nie ma czujników parkowania w standardzie. Jak chce się mieć z tyłu to trzeba dopłacić 450 zł. lub wybrać pakiet Driver Assistance 2 a jak chce się mieć czujniki z przodu i z tyłu to trzeba zaopatrzyć się w pakiet Driver Assistance 1.

W przypadku ST-Line można dokupić tylko i wyłącznie czujniki z tyłu. Automatyczne hamowanie, parkowanie i długie światła też są dostępne, jako opcja.

Cennik Fiesta Trend, Sync, ST-Line, Titanium oraz Vigniale
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 5 Lis 2017, 19:11   

Chyba ja bym się zdecydował :) Zamiast bo play.

Mnie BO Play nie interere.

A to dlatego, że zawieszenie dla mnie mogłoby być miększe. Za bardzo dla mnie trzęsie na trasie. W mieście na dziurach jest ok. To też st-line musi być już bardzo twarda na 17 cali. Ale ktoś tu stwierdził, że titanium jest za miękkie.

Właśnie tego się obawiam. Nie chcę narzekać przy każdej nierówności.


Niestety musisz poczekać na demo i się przejechać. Każdy ma inną czułość pleców.

Problem w tym, że nie mogę czekać, bo w swoje urodziny, czyli 8.11 jadę złożyć zamówienie.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Lis 2017, 12:48   

Maciej87 - o to mi chodziło, że w ST-Line NIE MOŻESZ mieć parkowania nawet za dopłatą. Ani czujników z przodu. Nie wiem jak z resztą.

Mars - sto lat!
Sam bardzo lubię szybką jazdę w zakrętach i w ogóle Fiesta Titatnium z opcją 16 cali nie jest dla mnie za miękka. Już wjeździłem się w ten samochód i d... lata jak trzeba i to z włączonym ESP. Nie wiem o co chodziło Pertynowi, że Fiesta Titatnium buja i wylatuje z zakrętów. Chyba, że jednak nie miał racji i Vigniale jest miększa od Titanium. Bez jazdy porównawczej nie ma szans tego stwierdzić. Szkoda, że nie masz czasu poczekać.

Szczerze bardzo chciałem zamówić Fiestę ST-line, niby dla żony, ale bym sam miał ścigacza na zakręty (plus bardzo podobały mi się felgi 17 st-line). I cieszę się, że tego nie zrobiłem. Odpuściłem też felgi 17, bo przeczytałem indeksy głośności Michelin Sport 4 vs Primarcy HP, które są na 16 cali. I były bodajże 2 dB mniej na 16 cali + na youtubie angielskim dziennikarze podnieśli tę kwestię (żeby unikać 17 cali bo robi się za głośno).

Ostatnio po Teneryfie jeździłem kilkuletnim i20 (to ta sama wielkość co fiesta). On pływał po dziurach co najmniej jak mój stary hydro-citroen. Za to nie był stabilny już przy 100 kmh na dziurawych tamtejszych autostradach - miał chyba wybite tylne zawieszenie, potrafił przeskoczyć o pół metra w lewo po przejechaniu łączenia płyt). Fiesta Titanium jest megastastabilna, nawet przy 200 kmh (z górki:-). Za to nawet po w miarę nowych drogach, jak kilkuletnie ekspresówki, daje znać że droga nie jest idealnie równa.

Coś tam czasem w Titanium rezonuje i zgaduję, że Vigniale nie będzie mieć tego problemu - bo nawet drzwi ma obite skajem.

Moja rada jest niezmienna - jeśli chcesz mieć długo gwarancję, a czasem wyprzedzasz na trasie, 125 KM warte jest jednak dopłaty. 3000 zł to niby rozbój, ale za każdym wyprzedzaniem dziwiłem się, jak długo to trwa (ten brak wzrostu mocy powyżej 4500 dziwi). Na autostradzie nie ma takich problemów - w gęstym ruchu wszyscy jadą maks 110, a jak jest pusto to 100 KM wystarczy aż do 183 kmh :-)

Można zrobić nawet 150 KM za ułamek tej kwoty, ale w takim jeżdżacym smartfonie zaraz po premierze wg mnie gwarancja jest megaistotna.

Inna sprawa, że ja jeździłem dotąd samochodami dość mocnymi i jestem skrzywiony.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Lis 2017, 14:11   

Serio jest taka różnica między 17 a 16 ? Zamówiłem 17, ale zastanawiam się jeszcze nad wycofaniem i zamówieniem zamiast tego jakiegoś gadżetu np. :D Druga sprawa, to rozmiar tych 17 jest trochę niestandardowy, przez co jest już spora różnica w zakupie opon między 16, a 17... Serce mówi 17, rozum - 16 :(
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Lis 2017, 16:52   

Coś za coś. Oglądnij testy łosia itp na tym kanale. Fiesta na 17 cali to klasa Porsche.
https://youtu.be/ynkQCkBvXQs
Mi zależało na komforcie, bo kupiłem Fiestę jako samochód dla żony, który jednocześnie zastąpi duży wóz klasy E na trasy/wakacje dla rodziny 2+1.
BTW plan był taki, by móc samemu kupić mx5. I tu ciekawostka - Fiesta robi ten test o 3 kmh szybciej od sportowego roadstera (znajdziesz na kanale:-)

Test po angielsku, gdzie odradzają ze względu na hałas 17 cali niestety musisz poszukać sam, albo uwierzyć mi na słowo. Ja po tej wypowiedzi zmieniłem zamówienie. Oglądałem to w lipcu, stąd ciężko mi znaleźć w morzu testów w historii (oglądnąłem wtedy wszystko w 3 językach).
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Lis 2017, 18:40   

A co do opon, to około 100 zł drożej taka sama opona kosztuje 17 vs. 16. Nie zapominaj, że 16tki też mają nietypowy rozmiar (195 zamiast 205).
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 7 Lis 2017, 05:37   

U mnie nie ma tematu. I ST-Line i Vignale mają koła17".
Zdaje się, że wersja auta została wybrana- małżonka i córka jednym głosem mówią Vignale. Za to syn krzyczy ST-Line! Ach te kobiety... Jutro składam zamówienie...
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 7 Lis 2017, 10:45   

Cytat:

Moja rada jest niezmienna - jeśli chcesz mieć długo gwarancję, a czasem wyprzedzasz na trasie, 125 KM warte jest jednak dopłaty. 3000 zł to niby rozbój,


Już któryś raz podajesz taką kwotę, a przecież dopłata wynosi 4000zł. Miałeś lepszą propozycję? Negocjowałem z dwoma dealerami i nie chcieli obniżyć ceny wiekszej mocy. 4kzł za 125KM i dodatkowo 2,4kzł za 140KM.
W obecnej fiescie mam ecoboosta 100KM i mi wystarczy. Nowym pojeżdżę rok i najwyżej podjadę wgrać program v-tech za 1,5 kzł.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zanim założysz TUTAJ nowy wątek przeczytaj to koniecznie !!
I ZASTOSUJ SIĘ !!!! REGULAMIN
trzeci Nasze auta 0 8 Cze 2008, 11:12
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.