Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Pierwszy 1000 km w Nowej Fieście - wrażenia
Autor Wiadomość
luk4s 


Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 18 Maj 2018
Posty: 9
Skąd: KOL
Wysłany: 16 Lis 2018, 18:47   

Ja odczuwałem delikatne wibracje, ale tylko przy włączonej klimie.
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 16 Lis 2018, 20:52   

Podłokietnik mnie zaciekawił... Masz 3 drzwi czy 5 drzwi?

Sprzęgło - proś o regulację miałem to samo :) Wiem o czym piszesz, po 100 km pojechałem i zrobili w półgodziny. Niestety nie wiem co to technicznie.
 
 
seee8a 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Sebastian
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Lis 2018, 07:54   

msky napisał/a:
Podłokietnik mnie zaciekawił... Masz 3 drzwi czy 5 drzwi?

Sprzęgło - proś o regulację miałem to samo :) Wiem o czym piszesz, po 100 km pojechałem i zrobili w półgodziny. Niestety nie wiem co to technicznie.


Mam 5 drzwiową wersję. Mam na tym podłokietniku już takie plamki w ciemniejszym odcieniu niż materiał, zobaczymy jak będzie dalej wyglądać.

O to sprzęgło ważne pytanie :) zadzwonić i po prostu powiedzieć że chciałbym żeby wyregulowali sprzęgło? Mechanik wiesz, pojeździł po placu i nic nie poczuł. Zrobią tak bo po prostu im powiem? Czy ktoś z nich też musi to wyczuć? Opisz proszę jak ta naprawa wyglądała u Ciebie :)
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 17 Lis 2018, 16:11   

Trudno mi powiedzieć jaka jest normalna procedura w sprawie tego sprzęgła.
U mnie było czuć pulsowanie, po 100 km podjechałem do serwisu i zapytałem czy tak ma być.
Powiedzieli, że sprawdzą i wzięli auto na stanowisko na 30 minut. Wypiłem kawkę i jak ruszyłem to już nie było czuć tak mocno tego pulsowania. Owszem trochę je czuć, ale nie jest to takie silne jak na początku.
Myślę, że wszystko zależy od serwisu i wiedzy na ten temat. Trzeba pytać.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Lis 2018, 08:29   

Wczoraj pierwszy raz w tym sezonie skorzystałem z grzanej szyby... i mam mieszane uczucia. Zajmuje to bowiem około minuty. Bajer i efekt WOW oczywiście są. Ale "skrobanie" byłoby jeśli nie szybsze to równie szybkie. A boczne szyby i tak trzeba było oczyścić.
Dla porównania w innym samochodzie odpalanym minutę później i stojącym 20 m obok (czyli zakładam identyczna warstwa szronu) uwinąłem się tak samo szybko, jak nie szybciej (śpieszyłem się:-).

Grzana szyba wg mnie fajna jest w innych sytuacjach - szybko zwalcza parę podczas jazdy z obiegiem wewnętrznym bez klimy. Oczywiście nie jest idealna, za długo włączona powoduje efekt drgającego powietrza, ale lepiej mieć niż nie mieć.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 19 Lis 2018, 18:24   

Wojtek Wawa, Wczoraj miałem podobnie użyłem pierwszy raz i mam mocno mieszane uczucia.
Pręciki widać cały rok niestety, a termofolia z koncernu VAG jest przy tym jak bajka...
Widziałem rok temu jak działa i nie widać jej totalnie.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Lis 2018, 10:06   

Zupełnie inne jednak będziemy mieć wrażenie, gdy pojawią się półcentymetrowe warstwy lodu na szybie. Wtedy skrobanie to masakra i kaleczenie szyby. A grzana szyba w minutę odłączy lód od szyby :-)
Te druciki widać przy specyficznym oświetleniu - podczas jazdy pod słońce. Mi one nie przeszkadzają.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
kris_IV 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 21
Skąd: Wlkp
Wysłany: 20 Lis 2018, 20:25   

Dla mnie te druciki po prosu są. Przy dłuższej trasie w ogóle o nich zapominam. Żona dla odmiany ciągle je widzi :)
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 20 Lis 2018, 22:05   

Mam nagrywarkę mio mivue c330 i ona ciągle widzi te pręciki ...
Swoją drogą to warto mieć nagrywarkę :)
 
 
luk4s 


Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 18 Maj 2018
Posty: 9
Skąd: KOL
Wysłany: 20 Lis 2018, 22:09   

Ostatnio zakładałem setup zimowy z felgami stalowymi, oponami i nowymi ori czujnikami TPMS (ford.sklep.pl). Pomimo tego, że czujniki były całkowicie nowe, nie odnotowałem żadnych problemów z działaniem TPMS-a po przekładce kół. Po resecie i przejechaniu paru kilometrów, auto aktywowało nowe czujniki i przełączyło się na nie z odczytem.

Zatem, nie trzeba niczego programować/aktywować/wybudzać. Może się komuś przyda takie info :) .
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 22 Lis 2018, 21:14   

Po trasie 1200 km 90% autostrada ~~140km/h,muszę powiedzieć,że wyciszenie to jakaś tragedia.O ile z przodu jest fajnie cicho,to z tyłu z lewej oraz prawej strony już od prędkości 120km/h robi się efekt jakby niedomkniętej szyby,a były one zamknięte.Trochę denerwuje kiedy jedzie się 6H i ciągle słyszy się szum wiatru z tyłu....Chyba,że w autach tego segmentu nie można oczekiwać całkowitej ciszy przy takiej prędkości?.Albo trzeba będzie to zgłosić przy wizycie w ASO i wymiana uszczelek rozwiąże problem :9:
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Lis 2018, 06:21   

Ciekawe spostrzeżenie - dzięki. Teraz rozumiem dlaczego jest dopłata 20 000 zł do podobnie wyposażonego Focusa. Nigdy nie jechałem z tyłu podczas szybkiej jazdy. Synek się nie skarżył :-/
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Lis 2018, 09:42   

msky napisał/a:

Pręciki widać cały rok niestety, a termofolia z koncernu VAG jest przy tym jak bajka...
Widziałem rok temu jak działa i nie widać jej totalnie.


Folia z VAGa jest lepsza, to prawda. Jest tylko jeden problem - do Polo, Ibizy i Fabii jej nie zamówisz, a druciki do Fiesty tak. ;)

Tared napisał/a:
PostWysłany: Wczoraj 21:14 Temat postu:
Po trasie 1200 km 90% autostrada ~~140km/h,muszę powiedzieć,że wyciszenie to jakaś tragedia.O ile z przodu jest fajnie cicho,to z tyłu z lewej oraz prawej strony już od prędkości 120km/h robi się efekt jakby niedomkniętej szyby,a były one zamknięte.Trochę denerwuje kiedy jedzie się 6H i ciągle słyszy się szum wiatru z tyłu....Chyba,że w autach tego segmentu nie można oczekiwać całkowitej ciszy przy takiej prędkości?.Albo trzeba będzie to zgłosić przy wizycie w ASO i wymiana uszczelek rozwiąże problem


Fiesta jak na ten segment i tak jest dobrze wyciszona. Nawet w porównaniu do starszych aut wyższego segmentu jest lepiej.
 
 
nowy1 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Lis 2018, 11:09   

W związku z tym,że w przyszłym tygodniu odbieram swoją Fiestę chciałbym się Was podpytać
jako już obeznanych z tym samochodem jak wygląda sprawa świateł dziennych w stosunku do świateł mijania. Obecnie w moim samochodzie mam włączone na stałe światła mijania, które służą mi również jako dzienne. Fiesta ma oddzielne światła dzienne. Czy to znaczy,że np. pod wieczór będę musiał ręcznie włączać światła mijania. Jak Wy tę sprawę rozwiązaliście w swoich Fiestach?
 
 
seee8a 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Sebastian
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Lis 2018, 13:08   

Ustaw na auto i po sprawie. Każda fiesta ma automatyczne. Jak jest jasno, świecą tylko ledy dziennie, jak jest ciemniej, mijania same się włączają :) i wtedy świeci led i soczewka. Tak samo w oświetleniu bez ledów. Przełącznika od świateł użyłem tylko raz, od długich jak wracałem kiedyś trasą w nocy. Tak to mam na auto i zapomniałem że trzeba cokolwiek włączać :)
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Lis 2018, 13:26   

Dokładnie, w standardzie jest czujnik i automatyczne światła. Co ciekawe, jak się przekręci na '0' (wyłączy mijania), zgasi silnik i zamknie samochód to po powrocie... same się ustawiają na AUTO... przynajmniej u mnie.
 
 
nowy1 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Lis 2018, 15:12   

O świetnie, bo już się martwiłem,że będę zapominał o włączeniu świateł mijania po zmroku. Dziękuję za odpowiedź.
 
 
matts80 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 23 Lis 2018, 22:35   

Tared napisał/a:
Po trasie 1200 km 90% autostrada ~~140km/h,muszę powiedzieć,że wyciszenie to jakaś tragedia.O ile z przodu jest fajnie cicho,to z tyłu z lewej oraz prawej strony już od prędkości 120km/h robi się efekt jakby niedomkniętej szyby,a były one zamknięte.Trochę denerwuje kiedy jedzie się 6H i ciągle słyszy się szum wiatru z tyłu....Chyba,że w autach tego segmentu nie można oczekiwać całkowitej ciszy przy takiej prędkości?.Albo trzeba będzie to zgłosić przy wizycie w ASO i wymiana uszczelek rozwiąże problem :9:


Fiesta jest jednym z lepiej wyciszonych samochodów, na jeździe próbnej jechałem m. in. Micrą, tam to wiatr hula, przy 120 km/h z tyłu ma się wrażenie że jest bagażnik otwarty.
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 27 Lis 2018, 17:46   

U mnie nie ma tego problemu bo mam tylko 2 otwierane szyby :) Ale to nie zmienia faktu że fiesta to auto MIEJSKIE, a nie na trasy 1200km! Mnie już po 400 plecy naparzały, mimo że teoretycznie jest regulacja lędźwi...
_________________

 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Lis 2018, 16:55   

Pojawił się pierwszy problem - drobiazg, a wkurza. Zginął malutki plastik łączący sznurek przytrzymujący maskownicę bagażnika. Byłem dziś w ASO, żeby to kupić (kosztować powinno grosze, w najgorszym przypadku 5 zł). A tu okazało się, że trzeba kupić CAŁĄ pokrywę wewnętrzną bagażnika! Tak, chodzi o tę cześć, którą wyciągamy, gdy chcemy przewieźć większy gabaryt. Dla mnie niebywałe. Zastanawiam się, czy nie polecieć z tym na gwarancji, nie mam żadnych uszkodzeń, po prostu z jednej strony sznurek zaczął wisieć luźno z takim większym zakończeniem. W ASO poradzili mi by to jakoś sobie przykleić. Ech... Szkoda, że nie mogę wstawić zdjęć, zrobię je kiedyś.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pierwszy 1000 km w Fieście Mk8 - wersja ST-Line
Maciej87 Hyde-Park 20 25 Sie 2018, 20:34
Tared
Brak nowych postów relacje wrażenia zdjęcia
DziDzia II Jesienny Zlot FKP - Sulistrowiczki 2008 152 20 Lis 2008, 22:01
trzeci
Brak nowych postów Wrażenia i opinie po wywaleniu katalizatora
Gość Mechanika 29 26 Lip 2007, 17:58
Marcinus
Brak nowych postów [MK4] Radio Ford 1000 fm stereo
ścisza się charczy rzęzi
pantygrys Car Audio i CB 0 25 Wrz 2009, 14:34
pantygrys
Brak nowych postów [MK4] Wymiana radia z Ford Radio 1000
petertohen Car Audio i CB 1 21 Sty 2018, 11:31
Arturek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.