Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Pierwszy 1000 km w Nowej Fieście - wrażenia
Autor Wiadomość
nowy1 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Sie 2018, 17:58   

No to była ostra ocena Fiesty, wręcz zniechęcająca do zakupu. Ciekawe czy to jest domena wszystkich odmian Fiesty czy tylko Titanium?
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Sie 2018, 19:17   

Raczej to dotyczy wszystkich... fordów. Dla mnie tam nie ma nic strasznego. Jakbyś kiedyś stanął citroenem na środku ruchliwej drogi, albo nie mógł rano odpalić alfy, dolewał litr oleju do audi po każdej trasie, to słabo działający asystent pasa ruchu, czy słabe plastiki by Ciebie nie ruszały.
Oczywiście niekoniecznie to samochód dla Ciebie. Fordy generalnie świetnie biorą zakręty, ale zapewne po prostej większość konkurentów mniej trzęsie. Więcej miejsca z tyłu jest w polo. Lepiej zamontowane są samochody z Korei.
Vag ma tempomat stop and go z automatem (ford ma to wyłącznie obecnie w focusie).
Toyota yaris hybrid mniej spali w mieście.
Dacia jest tańsza...
Itd.
Zalety opisałem tutaj w wątku.
Generalnie jak masz wątpliwości to uciekaj. Ja nie mogłem się doczekać tej fiesty od pierwszej jazdy testowej i zamówienia ze wszystkimi fajnymi opcjami.
Samochody z czasem raczej pokazują wady (które m.in. z Taredem opisaliśmy dokładnie tutaj). Jak zalety fiesty nie są dla Ciebie rewelacyjne, to bez sensu w to wchodzić. Kup coś z zaletami dla Ciebie.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Sie 2018, 19:21   

Nie wiem też jak ASO innych marek, ale to forda zniechęciło mnie do kontaktów. Widzę, że większość tutaj też nie poleca swoich. Przeglądy też tanie nie są, za to co 2 lata/30 k km, jeśli olejesz blachę (gwarancję - wtedy przegląd co rok) i sam zakonserwujesz.

Tylko co polecić? Naprawdę nie znam marki, której klienci polecają ASO. Sam lubię te mazdy, ale mój szef już dwa razy się sparzył...
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 12 Sie 2018, 20:54   

Ech narzekający się znaleźli ;) Nie podoba się to nie kupować :)
Ja tak bardzo polubiłem fiestę że nawet na urlopie wypożyczyłem taką
https://photos.app.goo.gl/7uCkLd3gTmtqbyKH6
Zdjęcie pożegnalne niestety.
Wersja jakaś trend z nawigacją, klima zwykła, a ślinik 1.1 85KM.
Daje radę na miasto i nie tylko. Spalanie po jakiś 500 km 6,9 ale tu jest gorąco i ciągle klima działała :)
Ogólnie masa nowych first jeździł na wypożyczalni.
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 12 Sie 2018, 21:12   

nowy1 napisał/a:
No to była ostra ocena Fiesty, wręcz zniechęcająca do zakupu. Ciekawe czy to jest domena wszystkich odmian Fiesty czy tylko Titanium?
Nie wiem,ale zaczyna mnie to auto powoli irytować.Nie po to kupuje nowe auto,żeby się bujać po serwisach z takimi duperelami.Na szczęście nie jest to nic poważnego co unieruchamia auto ufff.... I cały czas mam wizje taką,że przy wymianie oleju poproszę ich żeby te niedoskonałości zostały poprawione.Problem w tym że olej będę wymieniał w okolicach stycznia,a nie wiem czy wytrzymam do tego czasu bo o ile plastiki nie robią znowu tak wielkiego problemu i można z tym poczekać to delikatnie ruszający się fotel na boki to już jest lekkie przegięcie i może przesadzam jak @Wojtek Wawa napisał ale wydając 60k na auto (może to dużo,może mało zależy dla kogo :hihihi: )i przy przebiegu 4k takie coś się dzieje to zaczyna mnie to delikatnie mówiąc denerwować i zastanawiać czy tylko na tym się skończy czy w przyszłości pojawią się większe problemy.... :9:

Mój egzemplarz jest z grudnia,teraz może już tam coś zostało poprawione i takie sytuacje w świeżo wyprodukowanych modelach nie będą miały miejsca.Jednak na ten moment mam mieszane uczucia co do tego auta :|
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 12 Sie 2018, 22:23   

msky napisał/a:
Ja tak bardzo polubiłem fiestę że nawet na urlopie wypożyczyłem taką
https://photos.app.goo.gl/7uCkLd3gTmtqbyKH6
Zdjęcie pożegnalne niestety.


msky ja też z tym, że wersję silnikową 1.0 100KM :) ST-Line niestety nie mieli :bezradny:

 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Sie 2018, 07:40   

Tared,
Z tym fotelem to nie czekaj. Jedź do ASO jak najszybciej. Skanu Ci nie wyślę, bo go przy sobie nie będę miał jeszcze długo.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Sie 2018, 08:50   

Tared, chyba się bardzo rozczarowałeś. :)
O ile w pełni rozumiem niezadowolenie z kiepskiego spasowania, tak kompletnie dziwię się, że w ogóle przyszło Ci do głowy sprawdzać to spasowanie przy słupku? Tak samo utrzymanie pasa ruchu? Serio tego ktoś używa?
Niestety prawda jest taka, że samochód to kompromis. Jak prawie wszystko w życiu. Nie będę tutaj się rozpisywał, ale miałem kilka samochodów w życiu i w każdym coś było nie tak (nieważne czy było nowe, czy używane). Kwestia czy plusy przesłaniają minusy czy odwrotnie. Jeżeli druga opcja to samochód należy po prostu sprzedać i szukać czegoś innego.
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 13 Sie 2018, 13:47   

mskgs napisał/a:
Serio tego ktoś używa?
No jeśli mam taki system na pokładzie to czemu miałbym go nie używać :9: Jest włączony cały czas

mskgs napisał/a:
że w ogóle przyszło Ci do głowy sprawdzać to spasowanie przy słupku?

no tak bo siedząc w aucie mam ten słupek prosto przed oczami nie wiem jak Wy możecie tego nie wiedzieć i mówić,że takie spasowanie jest OK przez takie podejście producenci właśnie odwalają takie coś bo ludzie i tak będą sobie chwalić :-)
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Sie 2018, 14:53   

Tared napisał/a:
no tak bo siedząc w aucie mam ten słupek prosto przed oczami nie wiem jak Wy możecie tego nie wiedzieć i mówić,że takie spasowanie jest OK przez takie podejście producenci właśnie odwalają takie coś bo ludzie i tak będą sobie chwalić :-)


Może po prostu nikt (w tym ja) nie wpadł na to żeby się temu przyglądać. :P Rozumiem, że to nowy samochód i chciałbyś, aby było idealnie, ale.. nie będzie i takie są realia. Jakby się wszyscy czepiali to by producenci na czym innym przyoszczędzili, już Ty się nie bój. :p Wszystko się da zrobić, ale nie za takie pieniądze.
Zawsze możesz iść do konkurencji po Polo albo Ibizę (bo to jedyna realna konkurencja Fiesty)... Tylko ten pierwszy jest dużo droższy, a ten drugi droższy i ma koszmarne plastiki (choć pewnie lepiej spasowane).
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 13 Sie 2018, 18:15   

Generalnie początkowo miałem na oku Ibizę,ale te opinie o tsi mnie odstraszyły.Sąsiad seatem to co chwila na serwis jeździł potem to sprzedał,wolałem się nie pakować w to :ok: Ostatnio jak szukałem jakiegoś info na temat skrzypiących plastików to trafiłem na forum seata i jak widzę takie tematy
Kod:
https://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=87&t=64746

Kod:
https://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=87&t=64838


gdzie w autach za 100k są podobne akcje to u innych marek nie jest lepiej ;-|

@Wojtek Wawa tak sobie myślę czy nie zrobiłbyś zdjęcia mocowania fotela czy po tej akcji którą miałeś coś się tam zmieniło :)
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Sie 2018, 21:08   

U mnie nic się nie luzuje, stąd czekam na pierwszy przegląd i niech wtedy to ogarną przy okazji. Zapewne dokonam tego w okolicy grudnia. Wskaźnik oleju pokazuje zużycie około 2/3 po 15k, czyli u mnie wyjdzie wymiana po 22k km, a średnio robimy 1.5k km miesięcznie.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 16 Sie 2018, 14:33   

Dzwonię przed chwilą do aso i wolny termin dopiero na września mają :9: dobrze że rusza się delikatnie więc poczekam...ale ciekawe ile im zajmie dokręcenie 2 śrubek :ok:
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 18 Sie 2018, 11:20   

Byłem w ASO odnośnie tego dziwnego komunikatu prekolizyjnego - to błąd tłumaczenia (podobno w trackie "naprawy")
Odnośnie fotela to ja nie mam akcji serwisowej, bo już poprawi w fabryce.
 
 
nowy1 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Sie 2018, 16:12   

Czy jest duża przewaga w jakości świecenia świateł full led w stosunku do soczewkowych halogen w Titanium ?
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Sie 2018, 07:38   

Tak, szczególnie jeżeli chodzi o oświetlenie pobocza.
 
 
nowy1 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Sie 2018, 07:51   

Dziękuję za odpowiedź. Tak się dopytuję o szczegóły ponieważ dzisiaj lub jutro chciałem złożyć zamówienie na titanium. Szczególnie interesują mnie informacje pod kątem ich przydatności w mieście.
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Sie 2018, 08:32   

To trochę zmienia postać rzeczy. Moim zdaniem w samym mieście nie zobaczysz różnicy, no chyba że nieoświetlonym. :P
Jeżeli natomiast będzie Ci się zdarzało jeździć nocną porą poza miastem to jak najbardziej polecam dopłacić do LED-ów.
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 20 Sie 2018, 09:01   

Na w miarę dobrze oświetlone miasto H7 w zupełności wystarczą, ale poza miastem przydałby się LED ;)

BTW spalanie z wczorajszego wypadu do teściów:

Prędkości od 50-130 km/h 75% drogi lokalne reszta autostrada i ekspresówka.


Kliknij aby powiększyć
 
 
nowy1 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Sie 2018, 13:46   

Zamówiona.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pierwszy 1000 km w Fieście Mk8 - wersja ST-Line
Maciej87 Hyde-Park 20 25 Sie 2018, 19:34
Tared
Brak nowych postów relacje wrażenia zdjęcia
DziDzia II Jesienny Zlot FKP - Sulistrowiczki 2008 152 20 Lis 2008, 22:01
trzeci
Brak nowych postów Wrażenia i opinie po wywaleniu katalizatora
Gość Mechanika 29 26 Lip 2007, 16:58
Marcinus
Brak nowych postów [MK4] Radio Ford 1000 fm stereo
ścisza się charczy rzęzi
pantygrys Car Audio i CB 0 25 Wrz 2009, 13:34
pantygrys
Brak nowych postów [MK4] Wymiana radia z Ford Radio 1000
petertohen Car Audio i CB 1 21 Sty 2018, 11:31
Arturek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.