Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Pierwszy 1000 km w Nowej Fieście - wrażenia
Autor Wiadomość
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 7 Lip 2018, 15:50   

"Pierdzielicie Hipolicie". Zdjęcie z dzisiaj zaraz po uruchomieniu silnika.



Tu masz drugie zdjęcie, jak auto miało1,5 kkm.

_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
Ostatnio zmieniony przez Mars 7 Lip 2018, 16:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Lip 2018, 16:04   

Nie bardzo rozumiem, co chcesz pokazać tym zdjęciem? Czy to Twoje spalanie przy codziennej jeździe po Krakowie, czy "spod Bydgoszczy" ? :P
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 7 Lip 2018, 16:16   

Tylko tyle, żebyś nie straszył potencjalnych nabywców EcoBoost'a, bo pomyślą, że tyle żłopie ten silnik.
EOT
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Lip 2018, 17:24   

Nie znam Cie, ale zachowujesz sie jakbys byl ograniczony i mial probemy z czytaniem ze zrozumieniem. Jeżeli gościowi 1.6 tdci pali srednio 8 litrów, to ecoboost na pewno mniej nie spali, koniec i kropka, nie ma w tym zadnej filozofii, taka zwykla roznica diesel vs benzyna. Nikogo nie strasze, tylko pisze jak jest. Ten silnik potrafi spalic zarowno 6 jak i 10 litrow, w zaleznosci po jakim miescie sie poruszasz. Bardzo dobrze znam ten silnik jak i rozne inne, w tym diesle, wiec wiem co pisze. Jezeli masz pisac bez sensu glupoty to moze sobie oszczedz, albo tak jak mowie: zapraszam do „miasta” i sobie bedziesz mogl swoje 6.1 schowac.
 
 
gumimis 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Inna
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 5
Skąd: S-ce
Wysłany: 7 Lip 2018, 17:55   

Mnie w mieście pali 8,5 litra, na trasie schodzę poniżej 5
_________________
Fiesta Mk8 '18 100KM Sync Ruby Red
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 8 Lip 2018, 16:44   

I taki wynik by mnie satysfakcjonował. A jak będzie przekonam się pewnie dopiero we wrześniu. Jutro jadę zamówić auto tylko jeszcze kombinuje z dodatkami. Co jest niezbędne a co nie, muszę to jeszcze przemyśleć.
 
 
luk4s 


Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 18 Maj 2018
Posty: 9
Skąd: KOL
Wysłany: 8 Lip 2018, 20:24   

Ja dojeżdżam do Krakowa do pracy i Fiesta spaliła średnio 4,8l/100km na dystansie 5500 km (czyli od początku posiadania auta). ALE na korzyść działa to, że jadąc krajówką DK94 można toczyć się za innymi autami lub muskając gaz/ustawiając limiter utrzymywać stałą prędkość. Na tym odcinku mogę sporo zaoszczędzić, nawet jeśli w Krakowie stoję w korkach.

Potwierdza się to co od początku mówi się o tych małych, downsizingowych silnikach - w zależności od traktowania i warunków wyniki spalania mogą być drastycznie różne. Stąd ciężko porównywać spalanie między sobą.
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 9 Lip 2018, 13:41   

Mnie chodzi stricte o spalanie w mieście, bez dojazdów, autostrad, itp. Teraz wiem że bardzo dużo zależy od nogi na gazie. Będę musiał nauczyć małżowinę jak się obchodzić z prawą nogą żeby koszty miesięczne paliwa zostały na tym samym poziomie. W Focusie 1.6 tdci 8L to taki max, ale więcej nie spali, choćby nie wiem co. A jak widać w Fieście 1.0 EB może być i dyszka... Sorki za może głupie pytania, ale od wielu lat nie mieliśmy do czynienia z benzyną, a już w ogóle z tymi nowymi turbo maleństwami na 3 garczkach. Dobra, koniec tematu spalania, bo się tendencyjnie robi.
Teraz pytanie o GPF, pan w salonie twierdzi że mimo tego, że auto będzie już w normie Euro 6.2 (od początku czerwca weszła ta norma), nadal nie będzie miało GPFu, bo oni nie dostali takiej informacji w wewnętrznym mailingu. Ale Pan też twierdzi że nie jest mi w stanie tego na papierze przy zamówieniu w żaden sposób potwierdzić. Czy istnieje jakiś sposób żeby to zweryfikować? Zależy mi żeby tego ekowynalazku nie było w moim aucie, bo tak na prawdę nie wiadomo czego się po tym spodziewać. W dieslach też niby miało być bezobsługowe, a wiadomo jak jest...
Czy ktoś z szanownych Kolegów/Koleżanek posiada Mk8 w ST Line? Chciałem dopytać czy fotele są jakoś inaczej profilowane niz w Titanium i jak się sprawuje zawieszenie w ST Line na tych 17" w zwykłej jeździe miejskiej. Będę wdzięczny za odpowiedzi bo już się muszę decydować na ostateczną wersję. Głowa podpowiada Titanium, serce ST Line...
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 9 Lip 2018, 14:50   

Zwróć uwagę na dodatki dostępne w obu wersjach. Może się okazać, że w ST-Line czegoś nie ma, a co bardzo chcesz mieć. I wybór wesji stanie się prostszy. Ja wybierałem między ST-Line i Vignale, ze względu na... kształt przedniego zderzaka. Potem doszło, że Vignale jest bardziej komfortowe, więc wybór padł na tę wersję.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 9 Lip 2018, 15:01   

Mk8 ST Line napisał/a:
Czy ktoś z szanownych Kolegów/Koleżanek posiada Mk8 w ST Line? Chciałem dopytać czy fotele są jakoś inaczej profilowane niz w Titanium i jak się sprawuje zawieszenie w ST Line na tych 17" w zwykłej jeździe miejskiej. Będę wdzięczny za odpowiedzi bo już się muszę decydować na ostateczną wersję. Głowa podpowiada Titanium, serce ST Line...


http://fiestaklubpolska.p...pic.php?t=77978 ;)
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 9 Lip 2018, 21:47   

Dzięki za link. Dzisiaj byłem w salonie celem zamówienia auta, a tu zonk... weszły nowe rabaty na 3 kwartał i moja opcja podrożała o ponad 2.5 tyś... krew mnie zalała i wyszedłem. Teraz za to co chciałem musiałbym zapłacić ponad 66 tyś. Muszę jeszcze przetrawic temat. Żona się uparla i chce st line nie zależnie od ceny. Muszę się z tym przespać. Niestety titanium mi się nie podoba, a vignale zbyt droga. Myślę o rezygnacji z pakietu z aktywnym tempomatem, w końcu to auto do miasta. Tyle że w tym pakiecie jest jeszcze kilka innych bajerów. Sam już nie wiem...
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 9 Lip 2018, 22:40   

Wydaje mi się,że jak już kupujesz auto w takiej kwocie to dołożenie tych 2,5k nie jest jakimś wielkim wydatkiem,a adaptacyjny tempomat bardzo fajna sprawa :V:
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Lip 2018, 11:28   

Dokładnie, pojawiły się cenniki i testy focusa. I tak oglądając autko za 100 k zł doszedłem do wniosku, że nasza fiesta titanium za 68.5 k jest niemal ideantyczna w środku + lepsza do miasta. Cena fiesty to ciągle okazja i nie dziwi mnie, że przy cenach focusa musieli ją nieco podnieść. Jak co działa z opcji opisałem na pierwszej stronie, sam zdecyduj :-)
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
glotti 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 10 Lip 2018
Posty: 3
Skąd: Dąbrowa
Wysłany: 10 Lip 2018, 12:06   

Możecie podrzucić nowy cennik?
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 10 Lip 2018, 17:16   

No więc samochód zamówiony w konfiguracji www.ford.pl/s/6vKr . Cena końcowa to 66900 przy wyjściowej 76100zł, i wycieraczki zimowe Ford gratis... Teraz czekamy minimum do września i wtedy dopiszę moje wrażenia. Do końca łamałem się nad kolorem, czy biały czy czerwony, padło ostatecznie na biały, ale mam ok 3 tygodnie na zmianę decyzji, zanim auto wejdzie do produkcji.
Oczywiście gdybym wiedział że wejdą cenniki na nowy kwartał, to bym tyle nie zwlekał i 2300zł zostałoby w kieszeni, ale i tak chyba nie ma co narzekać. W chwili słabości przeglądałem inne oferty samochodów miejskich w cenie do 67tyś, uwzględniając oczywiście rabaty w salonach. W każdym razie w takim wyposażeniu nie bardzo jest co kupić, może jedynie C3 Shine, ale umówmy się, mimo że to ładne auto, to nie ma podejścia do Fiesty ST Line, czy nawet Titanium. Jeździłem taką w wersji Shine 1.2 110km i du...y nie urywało. Nadal jednak uważam że 67k to sporo jak na auto miejskie, ale jak kolega wspomniał wyżej, focus w podobnej konfiguracji to już sześciocyfrowa suma.
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 10 Lip 2018, 22:25   

Jutro odbieram auto w wersji titanium. Auto wyprodukowano w 5 tygodni. Diler powiedział mi, że najdłużej czekają na st-line...
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 10 Lip 2018, 23:27   

Tylko że w sierpniu fabryka staje na 3 tygodnie urlopu
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 10 Lip 2018, 23:40   

Otworzyłem temat w dziale mk8 o problemach związanych z wyciszeniem tego samochodu :)
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Lip 2018, 07:49   

Czy w Tarnowie tak łatwo się parkuje? Oglądnąłem Twoją konfigurację i chyba nie masz czujników z przodu. A spalanie sugeruje zakorkowane miasto.
Rok temu nie dało się zamówić czujników parkowania z przodu w st-line ani automatycznego parkowania (żona używa bardzo często, a ja zawsze gdy jadę fiestą:-). Za to felgi w st-line są rewelacyjne. Coś za coś.

Do tego koloru raczej nie zmienicie - my chcieliśmy (tzn żona) na blue wave i to tydzień od zamówienia - niby się udało, a przyszedł Race Red.

Z drugiej strony ja wciąż jestem zakochany w tym kolorze. A żona też go polubiła.

W sumie to mój wątek i kolejny update

13 000 km
stan oleju 46%
średnie spalanie z ostatnich 5000 km - 6.3 l
od czasu dolania płynu chłodniczego 0 check engine mimo, że ostatnie 3 baki to paliwo 95 (shell/orlen). Była sugestia, by wrócić do 98, ale nie przy obecnych cenach w samochodzie, którym jeżdżę może 20 km na tydzień (za to żona nawija setki km).

Jakaś farba napyliła na fiestę (żona nie pamięta, czy parkowała przy budowie) i musiałem wziąć forda pierwszy raz na szczotki. Co ciekawe niby słaby lakier, a nic się nie stało, napylona farba zeszła (super fuks!) mimo że nie dało się jej ruszyć nawet paznokciem. Samochód wygląda przepięknie, aż pierwszy raz kupiłem czernidło do kół i odnowiłem kolor ścian opon.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Mk8 ST Line 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 49
Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 11 Lip 2018, 08:44   

Tarnów to dziwne miasto, korki wynikają z wiecznych remontów i pozamykanych całych ulic. Z parkowaniem nie jest tak źle. W każdym razie nigdy nie myślałem o asystencie parkowania ani o czujnikach przód, choć w C5 je mam i sobie chwale. Ale c5 to krowa. Ja żałuję tylko 1 dodatku który jest w titanium czyli podświetlenia nastrojowego. Natomiast w st line stylistyka nadwozia robi robotę, nam poprostu inna wersja nie podoba sie, nawet zamowilismy wersje 3D bo jest ładniejsza, choć niepraktyczna. A kolor biały to mój wybór, żona się łamie nad czerwonym, więc jak taki zostanie to nie będę płakał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pierwszy 1000 km w Fieście Mk8 - wersja ST-Line
Maciej87 Hyde-Park 20 25 Sie 2018, 20:34
Tared
Brak nowych postów relacje wrażenia zdjęcia
DziDzia II Jesienny Zlot FKP - Sulistrowiczki 2008 152 20 Lis 2008, 22:01
trzeci
Brak nowych postów Wrażenia i opinie po wywaleniu katalizatora
Gość Mechanika 29 26 Lip 2007, 17:58
Marcinus
Brak nowych postów [MK4] Radio Ford 1000 fm stereo
ścisza się charczy rzęzi
pantygrys Car Audio i CB 0 25 Wrz 2009, 14:34
pantygrys
Brak nowych postów [MK4] Wymiana radia z Ford Radio 1000
petertohen Car Audio i CB 1 21 Sty 2018, 11:31
Arturek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.