Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Pierwszy 1000 km w Nowej Fieście - wrażenia
Autor Wiadomość
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Maj 2018, 00:52   

Żonie pojawił się check engine. Przebieg poniżej 10 k km. Poziom oleju sprawdzany kilka tygodni temu (był maks). Żona zero obeznania z takimi tematami.
Jestem w sanatorium z dzieckiem, 535 km od fiesty. Żona ma do mnie przyjechać już jutro.
1. Czy jeśli silnik klęknie, uznają gwarancję?
2. Jeśli ASO nie da dziś, czyli w sobotę, samochodu zastępczego, albo nie naprawi od ręki, to czy klient ponosi nadal odpowiedzialność za ewentualną awarię?

Wielki minus dla mk8 za ten błąd w takim dniu.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 26 Maj 2018, 08:20   

Ta kontrolka cały czas się świeci, czy tylko na chwilę się zapaliła? Żona chyba nie ma zamiaru jechać przeszło 500 km ze świecącą cały czas kontrolką check engine?
Ja bym zadzwonił do najbliższej ASO.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
jotkow 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 0
Skąd: BDG
Wysłany: 26 Maj 2018, 13:49   

Wojtek Wawa przeczytaj sobie ten temat.
https://bezprawnik.pl/serwis-samochodowy-nie-chce-uznac-gwarancji/
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 26 Maj 2018, 15:52   

ciekawe co sie stało,czekamy na dalsze informacje :)


Cytat:

Wojtek Wawa przeczytaj sobie ten temat.
https://bezprawnik.pl/serwis-samochodowy-nie-chce-uznac-gwarancji/
ten piszą o problemie z olejem a Wojtek Wawa pisał cały czas,że oleju nie ubywa :9: no chyba,że w ostatnim czasie się to zmieniło
 
 
jotkow 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 0
Skąd: BDG
Wysłany: 26 Maj 2018, 20:40   

Tared napisał/a:
ten piszą o problemie z olejem a Wojtek Wawa pisał cały czas,że oleju nie ubywa

Wojtek napisał, że olej był sprawdzany kilka tygodni temu. W przytoczonym linku jest napisane, że stan oleju sprawdzany był przed podróżą, a już po powrocie zaczęły dochodzić niepokojące dźwięki z silnika. Jak się okazało w silniku zostało tylko 1,5 z 4 litrów oleju.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Maj 2018, 01:33   

Zgasło w sobotę rano, żona była w ASO, stwierdzili żeby... olać, chyba że zacznie dymić, wtedy assistance. Cóż, dam znać co dalej.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Maj 2018, 11:59   

Żona dojechała cała i zdrowa, Fiesta też. Temat będę drążył po ich powrocie do Warszawy.

Nie fajnie, gdy zapala się check engine w nowym samochodzie... a serwis mówi, że spox, jak zacznie dymić na biało jak focus rs i stanie, wtedy damy samochód zastępczy. Przecież nigdzie nie znalazłem informacji o awariach 1.0 ecoboost, to ma być pancerny silnik. Czujniki też są nowe, ciekawe o co chodziło.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 28 Maj 2018, 22:58   

może po twoich szybkich jazdach za bardzo zamulała silnik i wywalił błąd :-P
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Maj 2018, 08:54   

Trochę o tym myślałem, bo moja żona, o zgrozo, słucha podpowiedzi z wyświetlacza, i wbija biegi na wyższe powodując buczenie silnika. Zobaczymy.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
luk4s 


Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 18 Maj 2018
Posty: 9
Skąd: KOL
Wysłany: 30 Maj 2018, 22:01   

Niestety, ale komputer proponuje głupoty każąc zmieniać biegi przy tak niskich obrotach. Nie tylko obciążamy zbędnie dwumasę i poduszki silnika, ale i takie deptanie z małych obrotów jest zwyczajnie nieekonomiczne.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Cze 2018, 12:42   

Przebieg 11600 km i znów Check Engine. Po ponownym odpaleniu zgasł. ASO twierdzi, że nic nie ogarną póki gaśnie. Dobrze, że to nie ja jeżdżę tym samochodem, w żadnym z moich starych wynalazków nie miałem takiego komunikatu :-) Będę donosić co dalej. Póki jeździ, będzie jeździć, inaczej nie dają samochodu zastępczego.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 8 Cze 2018, 14:20   

Wojtek Wawa napisał/a:
ASO twierdzi, że nic nie ogarną póki gaśnie
po podpięciu do komputera powinny się jakieś błędy pokazać skoro wyskakuje taki komunikat.Sprawdzali na kompie chociaż czy olali to ?
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Cze 2018, 15:33   

Oczywiście, że olali. Samochód w pełni seryjny, olej jest, jak coś się zrypie, to oni/ford zapłaci + samochód zastępczy. Słabe, ale mam dość umawiania się do ASO i słuchania, że wszystko jest dobrze. Jak się nie ma co robić z czasem, bierze się samochód używany.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Cze 2018, 11:39   

Prawda jest taka, że ten check engine nie zaświecił _mi_ się ani razu, tylko żonie. W weekend znów trochę pojeździłem fiestą i jest to cudowny samochód
- choć z lakierem jak chyba w każdym innym nowym samochodzie, czyli ściągalnym paznokciem
- brzęczeniem (które słyszymy bo tak dobrze wyciszyli ten samochód)
- połaciami taniego plastiku na drzwiach.

Miałem okazję pojechać na aktywnym tempomacie, autostradą, potem miastem, posłuchać BO Play (ale wg mnie standardowe+ 7 głośników daje 90% tego efektu), zaparkować dwa razy automatycznie, ruszyć ze stromego podjazu używając hill assist, na upale z kilkudziesięciu metrów otworzyć wszystkie szyby w samochodzie kluczykiem i dzięki temu wsiąść w już przewietrzone wnętrze, zachwycić się ilością miejsca wewnątrz i w bagażniku (fakt, wiecie co jest moim punktem odniesienia) i bez żalu wydałem 20 zł na myjni bezdotykowej + odkurzaczu, pucowałem samochód godzinę.

Do tego przejechałem kilka ślimaków 270 stopni z prędkością pomiędzy +70-100% i nawet nie zapiszczał ani oponami, ani żoną - tak to bez wysiłku robi, że małżonka nielubiąca przeciążeń nawet nie skomentowała.
Ten samochód to ideał dla małej rodziny i kierowcy z ambicjami - podtrzymuję moją opinię mimo, że to wersja tylko 100 KM.

To też kolejne spostrzeżenie - do tych 4000 rpm jest na tyle cicho, że wkręcanie powyżej jakby burzy komfort i choć dziś brałbym wersję 125 KM, to z tych wysokich obrotów korzystać się nie chce.

Ostatnie niecałe 2 miesiące tankuje wyłącznie żona i nie kasuje przy tankowaniu licznika spalania. Ale wiem jakie jest średnie spalanie (dużo tras, ponad 1000 km z 2700 ogółem) z komputera - 6.3 l/100 km. Nieźle, a nawet bardzo dobrze. Od początku z prawie 12 000 km - 6.8 l/100 km.

Nawet standardowe światła mają pewien urok - nie tylko same zmieniają na długie, to jeszcze ich barwa jest jakaś taka nostalgiczna (w końcu tak świeciły samochody, gdy byliśmy dziećmi). Dodatkowo są szczytem czego dokonali producenci na standardowych żarówkach (nie są skrętne, ale świecą daleko).

Ostatni akapit pokazuje, jak można patrzeć z miłością na samochód subiektywnie :-) I choć tydzień temu wybiłem bratu z głowy fiestę st dając pojeździć mu w dni takie jak teraz bez dachu (choć przecież fiesta ma świetny rozsuwany dach), to uważam że lepszego samochodu uniwersalnego dla potrzeb dość typowej rodzinki 2+1 lubiącej bajery i zakręty (poza żoną:-) nie ma - a na pewno nie w tych pieniądzach.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 11 Cze 2018, 22:39   

Nie wiem jak w waszych fiestach,ale u mnie w okolicach kierownicy od dołu coś terkocze,czasmi to słychać czasami nie,możliwe,że niektórzy tego nawet nie usłyszą,bo przy włączonej muzyce tym bardziej trudniej to wychwycić,ale zastanawiam się co to może być,bo zaczęło się tak robić po jakiś 2 miesiącach. Muszę jeszcze spróbować tam telefon przymocować i spróbować nagrać ten dzwięk

a tak z ciekawostek po przejechaniu 3000 km głównie po mieście sprawdziłem dzisiaj olej i ponad max,płyn też się utrzymuje w tej samej pozycji,czyli trochę poniżej "max",bo początkowo się wystraczyłem gdy było poniżej "min" ale widocznie tyle w salonie zalali :9: uzupełniłem a potem obserwowoałem czy nie ucieka :-P

i średnie spalanie z tego dystansu 6,5l z kompa z dystrybutora nie sprawdzam bo bak starcza mi na miesiąc jeźdzenia :devil:

a z błędów,to radar słabo działa,raz wywala komunikat o kolizji mijając się z samochodem ,a ostatnio gdy się zagapiłem nic nie wykrył :| na szczęcie zdążyłem zareagować ,potem zwiększyłem czułość i tak teraz podjeźdzam szybko do aut i sprawdzam działanie,ale raz piszczy raz nie.Nie wiem od czego to zależy,tym bardziej,że przeszkody wykrywa,bo włączylem ocene odległości (domyślnie wyłączone)i jak podjeźdzam bliżej to pokazuje się kółeczko muszę jeszcze spróbować wyłączyć te opcje może jak jest włączona system luźniej działa,bo uznaje ,że skoro pokazuje kółko,że za blisko jade to nie musi komunikatu wywalać....trzeba przetestować :)

i trochę szkoda,że funkcja otwierania szyb działa tylko gdy ma się 4 el. z 2 strony w tych czasach takie coś to powinien być standard.a nie dopłata 800 zł :głowąwmur: Ja niestety brałem auto od delera więc nawet nie miałem możliwości zamówienia takiej opcji ;-|
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Cze 2018, 23:02   

Wszystkim coś terkocze/brzęczy. :D Mam 700km przejechane i to samo. Moim zdaniem coś ewidentnie wpada w wibracje. Póki co zauważyłem że mam to przy przyspieszaniu i po przekroczeniu ~2.5 tys. obrotów ustaje, co by się wtedy zgadzało...
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 12 Cze 2018, 00:40   

haha,dobrze,że to nie tylko u mnie takie coś się dzieje :-P coś wpada w wbiracje,bo kiedy się jedzie stałą prędkością nic nie słychać tylko przy przyspieszaniu coś tam brzęczy i też wydaje mi się że jakby jakiś plastik wpadał w wibracje i postukiwał bo to nie jest taki metaliczny dzwięk tylko takie jakby plastik o plastik klepał.Jak komuś się uda to zdiagnozować to dajcie znać może po czasie samo przestanie :hahaha:

ale zastanawia mnie czy oni te auta testują ? skoro przy tak niskich przebiegach takie objawy występują :|
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Cze 2018, 09:47   

Może testowe egzemplarze to jedno, a podczas masowego montażu wychodzi co innego. :D
Na jeździe próbnej nową Fiestą byłem ze 3 razy i ani razu czegoś takiego nie słyszałem, a przeważnie jeździłem bez radia. Teraz też nie zawsze to jest. Przy jeździe autostradą ze stałą prędkością jest cisza.
Zobaczymy... Jak pojadę zmienić olej po dotarciu to pogrzebię, może coś tam się znajdzie pod maską/od spodu :P
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 12 Cze 2018, 17:27   

U mnie ( na razie ) totalna cisza, więc nie jest to TTTM :-)
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
gumimis 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Inna
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 24 Mar 2018
Posty: 5
Skąd: S-ce
Wysłany: 12 Cze 2018, 17:49   

tu mnie też cisza....
co do płynu i oleju -> u mnie tak samo:
-płynu było za mało ale zważyłem to podczas obioru auta więc dealer uzupełnił do max poziomu
-oleju jest ponad max -> podobno tak zalewa fabryka podczas produkcji
_________________
Fiesta Mk8 '18 100KM Sync Ruby Red
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pierwszy 1000 km w Fieście Mk8 - wersja ST-Line
Maciej87 Hyde-Park 20 25 Sie 2018, 20:34
Tared
Brak nowych postów relacje wrażenia zdjęcia
DziDzia II Jesienny Zlot FKP - Sulistrowiczki 2008 152 20 Lis 2008, 22:01
trzeci
Brak nowych postów Wrażenia i opinie po wywaleniu katalizatora
Gość Mechanika 29 26 Lip 2007, 17:58
Marcinus
Brak nowych postów [MK4] Radio Ford 1000 fm stereo
ścisza się charczy rzęzi
pantygrys Car Audio i CB 0 25 Wrz 2009, 14:34
pantygrys
Brak nowych postów [MK4] Wymiana radia z Ford Radio 1000
petertohen Car Audio i CB 1 21 Sty 2018, 11:31
Arturek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.