Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Wzrost temperatury silnika
Autor Wiadomość
mrdruggist 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Inna
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 15 Wrz 2017
Posty: 3
Skąd: Zembrzyce
Wysłany: 15 Wrz 2017, 11:02   Wzrost temperatury silnika

Cześć. Mam taki oto przypadek.
Początkiem maja wymieniłem uszczelkę pod głowicą, gdyż ubywalo mi płynu. Od tego czasu było ok aż do momentu kiedy pękł mi zbiorniczek wyrowaczy płynu chłodniczego. Wymieniłem go oraz korek. Mechanik wlal mi wodę żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Poziom wody utrzymywał się na stałym poziomie, po nocy nie było ciśnienia w układzie, a spod korka wydobywa syczenie czyli jak mniemam układ się odpowietrza. Natomiast pojawił się inny problem. Zauważyłem że jak pojezdze dłużej(ok 30km) to wzrasta mi temperatura silnika, włącza się wentylator. Dodatkowo gotuje się się płyn chłodniczy i wyrzuca go przez korek. Wg odczytów na desce rozdzielczej wskażnik podnosi się o poziom wyżej. Na skali NORM ze środka do litery M i ost pierwszy raz zaświeciła mi sie czerwona kontrolka od płynu chłodniczego. Wymieniliśmy z mechanikiem termostat - zero poprawy, mierzylismy miernikiem laserowym temperature silnika, węża odprowadzającego płyn od silnika do chlodnicy i w drugą stronę też - wszystko w normie. Czy może to znowu być problem z głowica albo uszczelką? Czy wtedy co pęknął mi zbiornik wyrównawczy mogło pęknąć coś jeszcze? Dzięki za pomoc.
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 15 Wrz 2017, 13:58   Re: Wzrost temperatury silnika

Jakby to było coś z silnikiem to auto by "piło" płyn chłodniczy, a tego co piszez, to tlyko niewydajnie Ci układ chłodzi. Może coś z elektryką? Za późno wentylator startuje i może sam wentylator też ma jakąś usterkę i nie obraca się wydajnie?
Termostat to jedno, ale jest też czujnik temperatury silnika wkręcony w blok silnika. Może to też być i jego wina. Podaje złe odczyty i silnik jest źle chłodzony.
 
 
mrdruggist 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Inna
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 15 Wrz 2017
Posty: 3
Skąd: Zembrzyce
Wysłany: 15 Wrz 2017, 14:14   

Hmmm.....zastanawiałem się w sumie czy nie oddać tego auta do elektryka żeby pod tym kątem sprawdził to auto. W sumie pewno to wyjdzie mnie taniej niż głowica/uszczelka:(
A od fiksacji elektroniki płyn w zbiorniku też może się zagotować?
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 15 Wrz 2017, 19:15   

mrdruggist napisał/a:
A od fiksacji elektroniki płyn w zbiorniku też może się zagotować?


Nie wiem co wlałeś za płyn, nie rozumiem też po co wcześniej mechanik do auta wlewał wodę. Tego się nie robi. Coś z wody mogło z układu nie wylecieć i mimo nowego płynu masz znacznie obniżoną temperaturę wrzenia. Ta w przypadku płynu chłodniczego z supermarketu wynosi max 110*C. Są na rynku płyny firmy Evans. Są drogie, ale nie ma szans by się zagotowały, bo temperaturę wrzenia osiągają przy 180*C. Pomyśl o tym.
 
 
mrdruggist 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Inna
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 15 Wrz 2017
Posty: 3
Skąd: Zembrzyce
Wysłany: 15 Wrz 2017, 20:36   

slawomirro napisał/a:
mrdruggist napisał/a:
A od fiksacji elektroniki płyn w zbiorniku też może się zagotować?


Nie wiem co wlałeś za płyn, nie rozumiem też po co wcześniej mechanik do auta wlewał wodę. Tego się nie robi. Coś z wody mogło z układu nie wylecieć i mimo nowego płynu masz znacznie obniżoną temperaturę wrzenia. Ta w przypadku płynu chłodniczego z supermarketu wynosi max 110*C. Są na rynku płyny firmy Evans. Są drogie, ale nie ma szans by się zagotowały, bo temperaturę wrzenia osiągają przy 180*C. Pomyśl o tym.


Wezmę to.pod uwagę. Ale odkąd mam to auto wlewalem do niego płyny różnych producentów i nigdy takich objawów nie było. Dodam także ze nigdy nie kupowałem płynu chłodniczego w supermarkecie tylko albo na stacji benzynowej albo w sklepie z częściami do samochodów.
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1089
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 15 Wrz 2017, 21:13   

W obecnych temperaturach nawet woda nie powinna dać się zagotować.
Przypominam/uświadamiam że układ chłodzenia silnika pracuje pod ciśnieniem, i w związku z tym temperatura wrzenia się przesuwa w górę. I tak dla przykładu, woda w układzie chłodzenia będzie wrzeć przy temperaturze 110-115 stopni. Płyn chłodzenia - nawet najtańszy, na bazie glikolu ma tą granicę przesuniętą jeszcze wyżej w takiej sytuacji.

Moim skromnym zdaniem nie ma tu żadnego problemu z elektryką, skoro wentylator się włącza.
Problemem może być pompa wody, która nie zapewnia cyrkulacji płynu w układzie.
Ale w praktyce najpewniej okaże się albo uszczelka pod głowicą, która się nie przyjęła, lub pęknięta głowica.
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
szafir51 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4i16V/80KM
Wiek: 45
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Paź 2017, 14:38   

może jakieś kanaliki w uszczelce niedrożne?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK5] 1.8DE wzrost temperatury na postoju
ReCaro Silniki diesla 4 9 Wrz 2013, 19:33
przemo_rsr
Brak nowych postów Wzrost obrótów silnika na luzie
Mazur Mechanika silnika 0 30 Sty 2017, 18:18
Mazur
Brak nowych postów Czujnik od temperatury silnika
Diuned Mechanika ogólna 3 2 Sie 2016, 09:16
diodalodz
Brak nowych postów Wskaźnik temperatury silnika
mario3991 Mechanika silnika 6 4 Paź 2015, 16:12
Puff
Brak nowych postów [MK3] Wskazówka temperatury silnika
Turbo Mechanika 1 10 Gru 2009, 23:31
bidżej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.