Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: Freeman
22 Mar 2017, 08:53
[MK7) 2014 Lusterka składane elektrycznie - awaria
Autor Wiadomość
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Mar 2017, 08:23   [MK7) 2014 Lusterka składane elektrycznie - awaria

Witam
mam w Fieście lusterka elektryczne, które mają opcję automatycznego składania przy wyłączaniu samochodu, która jest aktualnie włączona.
Wczoraj wieczorem lusterka normalnie się złożyły, a dziś rano - niestety nie rozłożyły się.
Sprawdziłem w komputerze czy jest zaznaczona właściwa opcja, włączyłem i wyłączyłem ją, zamykałem i otwierałem auto - niestety nie ruszyły.
Nie słychać nawet próby zadziałania (tzn. silniczka).
Dodam, że w zimie miałem opcję automatycznego składania wyłączoną, bo słyszałem, że mechanizm może zamarznąć i wówczas silniczki padają (przepalają się).
Zresztą wątpliwe, aby naraz spaliły się silniczki w obu lusterkach ?
Co mogło spowodować taką awarię ? Przepalenie jakiegoś bezpiecznika ? Wypięcie się jakiejś wtyczki ?
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Mar 2017, 08:33   

1. W złym dziale założyłeś temat ;) .
2. Tutaj masz schemat bezpieczników - ja bym pierwsze sprawdził czy się nie przepalił. http://www.autogenius.inf...7-bezpieczniki/

Bezpieczniki w przedziale pasażerskim typ 2:
R2 Lusterko składane elektrycznie 1
R3 Lusterko składane elektrycznie 2

Bezpieczniki w komorze silnika:
26 7,5 Przełącznik lusterek zewnętrznych sterowanych elektrycznie, lusterka zewnętrzne składane elektrycznie, okno sterowane elektrycznie (drzwi kierowcy)
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Mar 2017, 08:50   

Czyli po pierwsze sprawdzić bezpiecznik 26 w komorze silnika ?
Z opisu bezpiecznika wynika, że równocześnie powinno przestać działać opuszczanie elektryczne szyby kierowcy ? Więc jeśli to opuszczanie nie działa, to pewnie bezpiecznik przepalony, jeśli działa - to na pewno nie bezpiecznik....
Na pewno działa sterowanie (ustawianie) lusterek, bo ustawiałem rano...

R1 i R2 to przekaźniki, ale czy jest możliwe, aby padły oba na raz ? :|

EDIT:
te schematy w ogóle są dziwne, bo w skrzynce typ 2 w przedziale pasażera żaden z bezpieczników nie ma w opisie, że odpowiada za składanie lusterek, za to przekaźniki R2 i R3 z tej skrzynki mają to w opisie...

Za to w skrzynce w komorze silnika są bezpieczniki mające w opisie "lusterka składane elektrycznie", za to nie ma tam przekaźników służących do tego celu... :głowąwmur:

A przecież przekaźnik musi by zabezpieczony przez jakiś bezpiecznik ? :|
Czyżby przekaźniki w kabinie były zabezpieczane bezpiecznikami w komorze silnika ?
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Mar 2017, 20:13   

Nie chcę komplikować poprzedniego posta, więc napiszę nowego.
Układ mam typu 2.
Obejrzałem instrukcję obsługi mojej Fiesty i w tabelach tam dostępnych nie ma dosłownie nic o zasilaniu składania lusterek.
W skrzynce w kabinie przekaźnik R2 ma opis "zapalniczka, dodatkowe gniazdo zasilania z przodu" (ani słowem o lusterku) a R3 ma opis "nieużywane".
Bezpiecznik 26 w komorze silnika ma opis "oświetlenie zewnętrzne, prawa strona" i prąd 15A...

czyli kompletnie nic się nie zgadza... :głowąwmur:
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
cybuszek 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 01 Sie 2019
Posty: 6
Skąd: Koszalin
Wysłany: 1 Sie 2019, 22:31   

Witam serdecznie, potrzebuję pomocy, kupilem przelacznik lusterka, bo planuje dolozyz do swojej fiesty 2010 skladane lusterka, mam niby lusterka 8 pinowe tj, ale się nie skladaja, nie wiem czy nie ma silniczkow w nich(nie wiem jak wygladaja z po zdjęciu oslony), czy jakis bezpiecznik, ale nie wiem gdzie znajduje się skrzynka bezpiecznikow typ 2. Proszę o pomoc gdyz zalezy mi aby działało, wtyczka od przelacznika ma wszystkie piny. P. S Mam aktywowowana funkcje lusterka skladane wraz z zamknieciem badz nie. Dziękuję bardzo
 
 
wujekcybul 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Inna
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Sie 2019, 16:34   

cybuszek napisał/a:
Witam serdecznie, potrzebuję pomocy, kupilem przelacznik lusterka, bo planuje dolozyz do swojej fiesty 2010 skladane lusterka, mam niby lusterka 8 pinowe tj, ale się nie skladaja, nie wiem czy nie ma silniczkow w nich(nie wiem jak wygladaja z po zdjęciu oslony), czy jakis bezpiecznik, ale nie wiem gdzie znajduje się skrzynka bezpiecznikow typ 2. Proszę o pomoc gdyz zalezy mi aby działało, wtyczka od przelacznika ma wszystkie piny. P. S Mam aktywowowana funkcje lusterka skladane wraz z zamknieciem badz nie. Dziękuję bardzo


A masz lusterka z silnikami? Bezpieczniki sa za schowkiem.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Sie 2019, 18:04   

Ponieważ i tak jest odgrzane,,,

langolier napisał/a:
Obejrzałem instrukcję obsługi mojej Fiesty i w tabelach tam dostępnych nie ma dosłownie nic o zasilaniu składania lusterek.
W skrzynce w kabinie przekaźnik R2 ma opis "zapalniczka, dodatkowe gniazdo zasilania z przodu" (ani słowem o lusterku) a R3 ma opis "nieużywane".
Bezpiecznik 26 w komorze silnika ma opis "oświetlenie zewnętrzne, prawa strona" i prąd 15A...

czyli kompletnie nic się nie zgadza...
Jak tak jest to na 99,99% jest zła instrukcja od auta,,, może kopiłeś auto i sprzedawca dorzucił Ci co kupił Na allegro,,, ze strony Forda ściągnąć trzeba instrukcje po VINie,,, jak podasz parametry auta, typu silnik, rok produkcji itp, to będzie kilka do wyboru jak nic,,, jak podasz VIN to będzie jedna,,, i życie uczy że w tej pobranej według VINu auta rozpiska jest inna niż w tej z auta, i się raczey zgadza ze stanem faktycznym,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
cybuszek 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 01 Sie 2019
Posty: 6
Skąd: Koszalin
Wysłany: 9 Sie 2019, 16:16   

Witam serdecznie,
Dokupilem sobie lusterka skladane, na krotko silnik dziala i skladaja sie, ale jak podlacze wtyczke do instalacji samochodowej to nie dziala, ale prad z przelacznika jest na kablach, doszedlem do wniosku, ze kabelki odpowiedzialne za skladanie, sa na dole w instalacji samochodowej, a we wtyczce od lusterka na gorze, macie jakies rady jak to zrobic aby zadziałało
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK7 lift] Doposażenie - kamera, szyba, lusterka składane
juniorkm7 Elektryka ogólna 22 10 Lut 2019, 19:28
lukaszooo
Brak nowych postów [MK7] Składane lusterka, sterowanie nimi i szyba od kierowcy
efdoudox Elektryka ogólna 3 11 Cze 2017, 14:27
onekdc


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.