Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Błąd P0106 - auto nie odpala
Autor Wiadomość
wtrzydziescisze 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Weronika
Dołączyła: 26 Wrz 2021
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Gru 2021, 21:15   Błąd P0106 - auto nie odpala

Dzień dobry! Mój pierwszy temat, ale nie pierwszy przeczytany. Dziękuję za Waszą wiedzę, już raz nam pomogła. Może i tym razem...

Do rzeczy:
Pacjentka: Fiesta 2013, 1.0 EB. Auto nie odpala, wyświetla się błąd P0106.
Jadąc ostatnio do pracy, przekraczając próg zwalniający zaświeciła mi się kontrolka ESP oraz wyświetlił komunikat "Niemożliwy city start stop"(i tak go nie używam i zawsze wyłączam). Dojechałam do miejsca postoju bez problemu z 200m, zrobiłam zdjęcie kontrolki dla faceta, żeby mu pokazać, że coś się zadziało i zgasiłam auto. Chciałam odpalić je ponownie, żeby sprawdzić czy kontrolka dalej się pali... i już nie było reakcji, cisza. (Nie wiem czy to ma wpływ, ale opisuję okoliczności :| ).
Wieczorem po pracy przyjechał narzeczony, myśleliśmy że to może akumulator, jednak rozrusznik kręcił, ale auto nie odpaliło z kabli (dziś także próbowaliśmy za pomocą boostera, też nic). Kontrolka ESP zniknęła, ale jest check engine, i komunikat awaria silnika...

Sprawdziliśmy błędy, wyszedł: P0106.
Akumulator sprawdzony, nie odpalił z kabla i z boostera. Wszystkie wtyczki sprawdzone, siedzą na miejscu, węże całe. Czy macie może pomysł, co może się dziać?
Będę wdzięczna za wszelkie rady. Najpewniej kupimy MAP sensor czy jakoś tak i wymienimy. Ale gdyby to jednak nie było to, co jeszcze sugerujecie?

Dziękuję :sad:
 
 
damianisko5 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 434
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Gru 2021, 09:08   

Napisałaś cyt ... " przekraczając próg zwalniający zaświeciła mi się kontrolka ESP...". To nie jest jakaś groźna przeszkoda na drodze, ale tu był szukał przyczyny usterki i zadał sobie pytanie - dlaczego właśnie po przejechaniu progu doszło do tego. Nie zauważyłaś i przeleciałaś bez hamowania lub co gorsze z hamowaniem.
Niech kumaty mecho oglądnie auto od spodu szczególnie przednie zawieszenie.
 
 
wtrzydziescisze 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Weronika
Dołączyła: 26 Wrz 2021
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 23 Gru 2021, 20:40   

Cytat:


Nie przeleciałam, kawałek dalej jest zakręt, całość działa się na parkingu, więc nie szaleje tam absolutnie. Naćkane przeszkód także co tam latać 😒

W każdym razie, nie pomogła wymiana MAP sensora, auto nie odpaliło, zholowaliśmy do polecanego mechanika.

Dla potomnych i osób, które też kiedyś mogą mieć ten problem, dam znać po diagnozie.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 23 Gru 2021, 23:25   

Prosta pytanie i w sumie to od razu powinno być sprawdzone,,, czy po włączeniu zapłonu jak świeca się kontrolki przy włączeniu rozrusznika coś przygasa lub cyka,,, czy na rozruszniku jest 12V z akumulatora i +12V ze startera w chwili przekręcenia kluczyka?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
wtrzydziescisze 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Weronika
Dołączyła: 26 Wrz 2021
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Gru 2021, 08:42   

JoeMix napisał/a:
Prosta pytanie i w sumie to od razu powinno być sprawdzone,,, czy po włączeniu zapłonu jak świeca się kontrolki przy włączeniu rozrusznika coś przygasa lub cyka,,, czy na rozruszniku jest 12V z akumulatora i +12V ze startera w chwili przekręcenia kluczyka?


Nic nie przygasało, nic nie cykało. 12V - nie wiem, już nie sprawdzę, za późno ;) Auto już u mechanika...
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Gru 2021, 17:11   

wtrzydziescisze napisał/a:
Auto już u mechanika...
Daj znać co wyszło, stawiam na rozłączony kabelek
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
wtrzydziescisze 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Weronika
Dołączyła: 26 Wrz 2021
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Gru 2021, 19:15   

JoeMix napisał/a:
wtrzydziescisze napisał/a:
Auto już u mechanika...
Daj znać co wyszło, stawiam na rozłączony kabelek


Pewnie, dam znać. Oby pierdoła 😞Termin na Nowy Rok 🙊 Auto daliśmy do najlepszego w mieście speca od Fordów. Może przy okazji zrobimy rzeczy, które mieliśmy załatwić na wiosnę...
 
 
wtrzydziescisze 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Weronika
Dołączyła: 26 Wrz 2021
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Sty 2022, 17:16   

Nareszcie wracam z odpowiedzią na...moje własne pytanie. Trochę to trwało, ale mechanik w końcu znalazł przyczynę! 😍 Okazało się, że czujnik położenia wału korbowego się uszkodził. Poprzedni właściciel, handlarz podczas zmiany rozrządu niedbale przykręcił ww. czujnik i stąd usterka...
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 19 Sty 2022, 20:06   

wtrzydziescisze napisał/a:
... Poprzedni właściciel, handlarz podczas zmiany rozrządu niedbale przykręcił ww. czujnik i stąd usterka...


Pkt 1. Dzięki za info o przyczynie.
Pkt 2. Dziwi mnie fakt wymiany rozrządu w tym silniku przez handlarza. Auto ma przejechane przeszło 200 kkm? Jakim cudem handlarzowi się opłaca wymienić rozrząd za ok. 4 kzł?
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
wtrzydziescisze 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Weronika
Dołączyła: 26 Wrz 2021
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Sty 2022, 08:04   

Mars napisał/a:
wtrzydziescisze napisał/a:
... Poprzedni właściciel, handlarz podczas zmiany rozrządu niedbale przykręcił ww. czujnik i stąd usterka...


Pkt 1. Dzięki za info o przyczynie.
Pkt 2. Dziwi mnie fakt wymiany rozrządu w tym silniku przez handlarza. Auto ma przejechane przeszło 200 kkm? Jakim cudem handlarzowi się opłaca wymienić rozrząd za ok. 4 kzł?


Importer kupił to auto z wadą, pasek rozpuścił się w oleju i zapchał film olejowy, przez co nie było odpowiedniego ciśnienia oleju. Stąd taka naprawa. Gościu specjalizuje się w takich przypadkach, ściąga auta z ASO Forda z zagranicy z "awarią silnika", której tam nie naprawiają, robi i sprzedaje. Auto ma najechane ponad 150 tysięcy.

Ale ogólnie dużo więcej mnie nie pytajcie 🙊 Jestem kobietą i w ostatnim roku i tak dość dużo się nauczyłam o moim aucie. Muszę zrobić jakieś zdjęcia i pokazać fiestke, bo to w sumie takie moje spełnienie marzeń było 😍
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 10:38
TOMASSS
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 09:46
ttomek71
Brak nowych postów BŁĄD P0106
frankez Mechanika silnika 3 19 Lip 2017, 23:19
Puff


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.