Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kupiłem Auto Złom
Autor Wiadomość
piotr3332 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 36
Skąd: Chełm
Wysłany: 27 Lut 2017, 14:35   Kupiłem Auto Złom

Witam

Chciałbym się was poradzić co zrobilibyście na moim miejscu.
Około 3 tygodnie temu zakupiłem auto dla dziewczyny. Ford Fiesta z 2015 roku od prywatnego właściciela.
Juz po zakupie okazało sie ze auto nie jest bezwypadkowe. To jest moja wina i powinienem lepiej to sprawdzić ale stało sie kupiłem tzw. złoma.
Auto zostało zakupione od osoby prywatnej i juz sie z nim kontaktowałem ale nie zwróci kasy.
Jestem zalamany i nie wiem co teraz najlepiej zrobić? Jak najszybciej sprzedać czy pojeździć z rok i dopiero wtedy?

Pozdrawiam i za wszelkie rady dziękuje
 
 
Hyuga 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Lubin
Wysłany: 27 Lut 2017, 17:12   

A co dokladnie w aucie jest nie tak? Jesli auto opisane bylo jako bezwypadkowe i sprzedawca przed Toba to zatail to masz prawo ubiegac sie o zwrot. Z reszta zwrot to w dzisiejszym czasie jeden z obowiazkow sprzedajacego. Trzeba poszukac firmy, ktora zajmuje sie takimi sprawami i zasiegnac porady jak to dziala. Jesli to niemale pieniadze to warto stracic troche na paliwo i prawnika zamiast tracic calosc kwoty i zostac z "auto zlomem".
 
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 1 Mar 2017, 20:34   

po pierwszy co w aucie zostało uszkodzone podczas "wypadku" bo to mogła być zwykła stłuczka
auto się dziwnie zachowuje, widać na podłodze, słupkach podłużnicach ślady po naprawie?
czy wszystkie elementy zawieszenia pracują, i pasują na swoje miejsce prawidłowo?
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
piotr3332 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 36
Skąd: Chełm
Wysłany: 2 Mar 2017, 09:46   

Auto prowadzi sie normalnie ale jak byłem w komisie to mi powiedzieli ze poduszki wystrzeliły, na górnym lewym słupku od drzwi kierowcy napewno było szpachlowanie i malowane. Szyba przednia była wymieniana. W poniedziałek jadę do mechanika i sprawdzi mi na kanale auto dokładnie.
Jestem przygotowany na najgorsze i jest mi wstyd że tak postąpiłem i wcześniej nie sprawdziłem.
Najchętniej to bym sprzedał ten samochód bo zapłaciłem a niego 32 tys a jak ktoś dałby mi 30 to bym sie nawet nie zastanawiał.
 
 
Hyuga 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Lubin
Wysłany: 2 Mar 2017, 10:52   

Nie brzmi to tragicznie takze nie stresowalbym sie na zas. Zajedz do profesjonalnego serwisu i niech zrobia Ci ogledziny - jesli podluznice sa cale, a wszystko zrobione ze sztuka to nie ma powodow do placzu. Moj ojciec kupil x5 za 120 tys. po dzwonie w przod, wszystko zrobione jak trzeba i nic w aucie sie nie dzieje. Dopoki nie jest to ulep po dachowaniu lub drzewie wszystko powinno byc ok. W ostatecznosci pojezdzij pol roku i sprzedaj. Wiekszosc ludzi akceptuje auta wypadkowe - jesli stracisz, to niewiele.
 
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 2 Mar 2017, 18:05   

No wlasnie, podejrzenie a rzeczywistość. Może galąź spadla na auto, tego nie wiesz. To ze szyba czolowa byla wymieniana i i podjęto naprawę slupka o niczym tak naprawde nie swiadczy
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 2 Mar 2017, 19:43   

Też jeżdżę fiesta mk7 z przeszłością, jezdziny nią już 5 rok i nic się nie dzieje, a u mnie był cały bok i narożnik przecharatany, co więcej to nie wiadomo :-P jak narazie wszystko jest ok. Może poza głośnikiem którego ktoś uszkodził przy naprawie ...
_________________
Tuning to choroba, szukam lekarza...
Fiesta 1.1 -> Futura 1.6 16v ->Futura 1.8 16v (130KM) -> Futura RS 2.0 16v (N7a-150KM) ->Futura RS 2.3 16v (165KM) ->aktualnie RSTurbo 2.0 16v prace trwają...
 
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 2 Mar 2017, 21:17   

szyby z jednego rocznika czy lampy z jednym numerem można łatwo sprawdzić, miernik do lakieru przy aucie 2 letnim to też nie jest głupi pomysł, jak piszą może nie ma dramatu ale z ceny byś pewnie utargował
 
 
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Mar 2017, 09:23   

Z opisu wynika że jedyne do czego możesz mieć pretensje to że zapłaciłeś więcej niż auto w tym stanie powinno być warte.
A tak swoją drogą to i nowe auta z salonu zdarzają się że są pomalowane i szpachlowane bo gdzieś coś z lawety komuś spadło albo jeździło jako demo i się tu i uwdzie przytarło a potem TVN Turbo z kamerą jeżdżą po dilerach że sprzedali klepane jako nowe :rotfl:
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
 
 
_KRis_ 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: L
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 151
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Mar 2017, 23:42   

Jak Ci bardzo zależy to tu masz prawnika od takich spraw:
http://autoprawo.pl/wyrok...mu-handlarzowi/
 
 
TomOskroba 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: L
Silnik: 1.6/96KM
Imię: Tomek
Dołączył: 13 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd: Łomianki
Wysłany: 13 Kwi 2017, 10:34   

widzę panie Piotrze, że się Pan mało orientujesz.
w ASO tak jak wyżej kolega napisał potrafią być malowane samochody po delikatnych uszkodzeniach. Teraz się liczy hajs.
jeżeli z autem się nic nie dzieje i znalazłes malowany blotnik to o niczym nie świadczy bo takie rzeczy można uszkodzić po wyjeździe z salonu :rotfl:
słupek ? tu sprawa jest cięższa bo tak jak napisał kolega wyżej może to być gałąź.
potem ktoś pędzelkiem zamalował i po sprawie. jeżeli była mocna kraksa. to już lipton.
nie panikuj jedź do ASO zapłac 200-500zł za kompletne sprawdzenie auta i będziesz wiedział.
skoro dałeś za auto 30k to wydaje mi się że stać Cię na oględziny auta w ASO :)
 
 
piotr3332 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 36
Skąd: Chełm
Wysłany: 13 Kwi 2017, 10:51   

TomOskroba, auto bylo po kolizji lewy bok walnięty, poduszki wywaliło. z tego co mechanik mi mówił to nie było to lekkie stuknięcie.
Od jakiegos czasu mam problem z odpalaniem bo czasami auto odpala od razu a czasami nie i długo kreci.


Nauczka na całe życie.
 
 
TomOskroba 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: L
Silnik: 1.6/96KM
Imię: Tomek
Dołączył: 13 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd: Łomianki
Wysłany: 13 Kwi 2017, 12:39   

a to już lipa. współczuję
sprawa do prawnika, nie daj sie wydymać na 30k
niech frajer zwraca skoro napisał bezwypadkowy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK1] Złom edition by DziDzia
DziDzia Projekty FKP 852 20 Kwi 2014, 19:25
DziDzia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK3] Morda ta moja, czyli czarny złom ;)
Aka Fochi
Mariox003 Archiwum 130 15 Sty 2014, 20:21
Parzych
Brak nowych postów Ponieważ kupiłem Fiestę...
BRUNNER Sprzedam 0 22 Lut 2019, 14:01
BRUNNER
Brak nowych postów Kupiłem fieste bez ubezpieczenia
Gość Ubezpieczenia i rejestracja aut 30 2 Gru 2008, 19:07
szynszyl
Brak nowych postów się pochwalić muszę, bo coś fajnego kupiłem
KUI3A Tuning mechaniczny 35 26 Sty 2007, 19:25
zefir


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.