Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Woda w bagażniku.
Autor Wiadomość
Cumulus 

Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Lut 2017, 13:51   Woda w bagażniku.

Witam wszystkich serdecznie.
Trzy dni temu podczas porządków w bagażniku ( a mam tam trochę wszystkiego) odkryłem że mam mokrą po bokach wykładzinę w bagażniku. Porządki robiłem w czasie deszczu i myślałem że to woda zebrała się gdzieś na załamaniu tylnej klapy / oświetlenie rejestracji/ i w czasie zamykania wlała mi się do bagażnika. Wykładzinę wyjąłem przy okazji wyczyściłem i wysuszyłem i założyłem w swoje miejsce. Niestety dzisiaj, a jestem po wczorajszych obfitych opadach w Krakowie, okazało się że wykładzina jest znów mokra w tych samych miejscach. Mokra jest także dolna krawędź wykładziny znajdującej się na bokach przestrzeni bagażnika.
Woda jest czysta. Sprawdziłem od góry tyle ile mogłem bez rozbierania i wszystko jest suche. Poszperałem po sieci i znalazłem że może to wężyk od spryskiwacza, może z pod tylnych lamp albo z otworów które znajdują się w podłodze bagażnika w tych miejscach. Jeden po lewej i dwa po prawej / zaślepione "gumkami"/. Sam nie wiem co o tym sądzić. Wszystko jest czyste, zero rdzy tylko dziwnie mokre i to tak mokre że można wodę wykręcić. Proszę o pomoc. Z góry przepraszam za nie fachowe nazwy.
P.S. Autko nie było bite. Jest moje od początku.
 
 
marianek1972 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 51
Dołączył: 05 Lut 2017
Posty: 10
Skąd: jabłonna
Wysłany: 22 Lut 2017, 16:33   

Czy kolega poradził sobie z problemem mam to samo nie wiem zbytnio jak ogarnąć problem
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 22 Lut 2017, 20:38   

marianek1972 napisał/a:
Czy kolega poradził sobie z problemem
Taaa, na pewno sobie kolega poradził w 2,5h bez żadnych porad... :9:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
wlodek318 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend ECOnetic
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Piotr
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Lut 2017, 21:04   

Większość podejrzanych miejsc została wymieniona w temacie:
http://fiestaklubpolska.p...pic.php?t=73057
Wiem, zbierająca się woda w nieco innym miejscu, ale miałem "przyjemność" szukać przyczyny wycieków do obydwu tych miejsc, źródło może być to samo.
Proponuję zacząć od najłatwiej dostępnych miejsc - uszczelka wiązki el. klapy, uszczelka wężyka od spryskiwaczy oraz lampy.
Skoro auto bez historii wypadkowej to problem na łączeniach blach (teoretycznie przynajmniej) mniej prawdopodobny, niemniej jednak obejrzyj te miejsca dokładnie - u mnie rozszczelnienie było tak minimalne, że dojrzeć było ciężko, po naciśnięciu palcem zaczęła wychodzić woda... :sad:
Powodzenia
 
 
Cumulus 

Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Lut 2017, 22:05   

Właśnie odniosłem pierwszą porażkę. Odkręciłem lampę. Na pierwszy rzut oka ciężko ocenić. Uszczelka pod lampą mokra, brudna itd. Uszczelniacze przy plastykach do wkrętu śrub nasiąknięte. Dałem wszędzie silikonu. Zakręciłem. Właśnie zaczęło lać. Poleciałem zobaczyć i załamka. Mam tapicerkę częściowo zdjętą i wszystkie blachy na wierzchu. No i widzę jak woda kap,kap do bagażnika. Niestety nie mam podejścia jak zajrzeć skąd kapie. Niby na wysokości lampy. Ale równie dobrze może spływać z wyższa. Sprawdzę rano te wejścia gdzie idą kable i wężyk do spryskiwacza. Mógłbym tez zrobić eksperyment. Jeżeli to z góry tam gdzie te kable to przy przechylaniu samochodu lewo prawo powinno kapać raz z jednej raz z drugiej.
 
 
wlodek318 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend ECOnetic
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Piotr
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Lut 2017, 22:45   

Cumulus napisał/a:
Niestety nie mam podejścia jak zajrzeć skąd kapie.

Nawet zdemontowanie całej tapicerki nie gwarantowałoby takiego podejścia niestety...
Cumulus napisał/a:
Niby na wysokości lampy. Ale równie dobrze może spływać z wyższa.
:yes:
Woda dostająca się w okolicach tych wejść przewodów płynie sobie ochoczo za lampą (sprawdzałem) i pasuje do Twojego opisu.
Jest jeszcze jedna możliwość niestety. Odgięta uszczelka bagażnika może wpuszczać pod siebie wodę, a pod nią łączenia blach nie są niczym więcej uszczelnione z tego co wiem. Przyjrzyj się uszczelce szczególnie w miejscach, gdzie jest wygięta. Chociaż tą hipotezę obstawiałbym jako najmniej prawdopodobną, jeżeli kapie po obydwu stronach.
Cumulus napisał/a:
Mógłbym tez zrobić eksperyment. Jeżeli to z góry tam gdzie te kable to przy przechylaniu samochodu lewo prawo powinno kapać raz z jednej raz z drugiej.

Coś w tym jest, zaszkodzić nie powinno
Ostatnio zmieniony przez wlodek318 22 Lut 2017, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cumulus 

Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Lut 2017, 22:48   

Więcej kapie po prawej stronie. A jak byłem popatrzeć to kapało tylko z prawej strony.
 
 
Cumulus 

Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Lut 2017, 15:19   

Dzisiaj byłem rano popatrzeć na te uszczelki przy kablach i wężyku od spryskiwacza. Ta przy kablach mocno siedzi woda stała na około a to oznaka że nie wpływa tędy do środka. Natomiast ta od wężyka lekko daje się wyciągnąć. Woda wprawdzie też dookoła stała ale na wszelki wypadek założyłem ją z powrotem uszczelniając silikonem. Kapie dalej. W czoraj wieczorem w profil włożyłem silną latarkę ledową. pomyślałem że jak będzie gdzieś szczelina to będzie widać jak światło wydostaje się przez szczelinę. Niestety nic. Uszczelkę na załamaniu też sprawdziłem i wygląda "zdrowo". Z tego wszystkiego zostały mi do sprawdzenia te rynienki na dachu. Poszukam na forum jak zdemontować te listwy i zobaczymy.
 
 
marianek1972 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 51
Dołączył: 05 Lut 2017
Posty: 10
Skąd: jabłonna
Wysłany: 23 Lut 2017, 17:46   

A ja zakończyłem walkę z pzeciekiem sukces :) najprostszy sposób nie lać wiadrami gdzie się da i ile się da,powoli polewać ewentualne miejsca przecieku zaczynać od najniższego punkty i wyżej i wyżej i obserwować po polaniu każdego miejsca.silikon w rynience dachowej załatwił problem
 
 
yoyo72 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Dziadek
Wiek: 51
Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Lut 2017, 22:55   

A tak zapytam ,masz może szyberdach?
_________________
Jest inne , ale tez Ford
Było MK3 1994r 1.1/2.0 136KM ;)
Było MK3 1995 r.1.6 16v 90 KM Futura swap 2.0 136KM
Było MK3 1993 r.1.3 NEWPORT z klimą ;) (ślimak)
Było MK3 1992 r.1.8 16v 130 KM (akwarium)

PRINCE OF RADOM 2016 ;) ;) ;)
 
 
 
Cumulus 

Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Maj 2017, 19:31   

Nie mam szyberdachu. Problem rozwiązany. Jeszcze raz uszczelniłem tylne światła i problem zniknął.
Dzięki wszystkim za pomoc.
 
 
edek1977 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 61
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Paź 2019, 13:49   

każdy posiadacz fiesty z tym się zetknie ponieważ taśma odpada po kilku latach, więc w celu oszczędzenia czasu w szukaniu przecieku:
https://www.youtube.com/watch?v=jHodcI7ddt0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów woda w bagażniku
woda w bagażniku
tomm76 Mechanika ogólna 0 10 Lut 2024, 15:26
tomm76
Brak nowych postów [MK3] Woda w bagażniku
Kafar Mechanika 16 12 Wrz 2007, 20:39
macziom
Brak nowych postów MK4 woda w bagażniku
nie ma już z przodu, to cholera tył zaatakowała
ravenpoz Mechanika ogólna 8 1 Kwi 2015, 12:10
ravenpoz
Brak nowych postów [MK4] woda w bagażniku
Oweeen Mechanika ogólna 8 9 Lis 2014, 21:29
Puff
Brak nowych postów [MK5] woda w bagażniku
pawcioolk Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 8 27 Sty 2010, 08:02
darkmen21


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.