Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Otwarty przez: DemptD
5 Lut 2017, 17:34
[MK3] Czarna Pierła
Autor Wiadomość
krolas7 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Calypso
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 14
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 5 Lut 2017, 00:56   [MK3] Czarna Pierła

1. NICK: krolas7
2. IMIĘ: Michał
3. MODEL: MK3
4. WERSJA: Calypso
5. ROCZNIK: 92
6. SILNIK: 1.1
7. OPIS AUTA: Auto, od zawsze było w rodzinie. Dziadek kupił tą fiesture jak miała przejechane bodajże 300 km. i tak śmigał nią przez 20 parę lat. Niestety nie dbał o nią tak jak powinien, choć przez cały ten czas była garażowana to i tak pogniła. (wrzucę fotki jak to wyglądało). Auto o tyle jest super, że ma rozsuwany na całości oryginalny skórzany dach.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: odmalowanie prawie całego samochodu oprócz drzwi i klapy tylnej wraz z polerką, kupione alufelgi oryg. od xr2i na lato, na zimę póki co kupione kołpaki (dopóki nie dorwę w dobrej cenie drugiego kompletu jakiś fajnych alufelg;) ), wyrzucone całe wnętrze prócz deski rozdzielczej (póki co jest za zimno, a niestety garaż niepodgrzewany) położenie na całości nowego wygłuszenia i wyczyszczenie każdego plastiku osobno;). Nowe dywaniki.
b. mechaniczne: jeśli chodzi o mechaniczne to przez ostatnie dwa miechy działo się sporo: wymienione klocki hamulcowe wraz z toczeniem bębnów, cały nowy wydech łącznie z katalizatorem, wymiana uszczelniacza i planowanie głowicy, spawanie wyżartych odcinków także podłogi, wymiana oleju i jego filtra oraz filtr powietrza, wymiana wycieraczek.


9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne:
- znalezienie, kupienie listew na drzwi, nowego przedniego zderzaka i tylnego, bo dziadek coś wydaje mi się lekko w coś przydzwonił więc zderzak przedni był z jakiegoś szrotu i kompletnie nie pasuje do listew oraz tylnego zderzaka.
- wymiana całej tapicerki, gdyż dziadek wydarł cały przedni fotel więc mam na nim pokrowiec oraz wyrwał boczek drzwi od kierowcy, który w tym momencie przykręcony jest na wkręty. Zależy mi na środku Recaro z xr2i, tej jaśniejszej wersji, lecz bardzo ciężko to dostać
- pomalowanie również drzwi
- renowacja tablic rejestracyjnych. (tak apropo, to wie ktoś czy mogę przyciąć te czarne tablice żeby pasowały w ramki od tych białych europejskich? bo nigdzie nie mogę dostać takich ramek na czarne tablice)
- zastanawiam się nad wymianą deski rozdzielczej, bo ta jest trochę podniszczona z resztą jak kilka innych plastików.
- reszta to już pierdoły typu nowa wajcha od otwierania szyby, uszczelka lewych drzwi itp.
b. mechaniczne: całkowity remont silnika, wygłuszenie drzwi oraz maski, renowacja i konserwacja szyberdachu na dniach.
c. audio: zakup nowego radia koniecznie z bluetoothem, nowych głośników w drzwi oraz do tyłu i nowe okablowanie.

Jest kasa, jest ambicja, ale brakuje trochę wiedzy mechanika, gdyż nim nie jestem oraz dostępu do części. Chcę po prostu doprowadzić ten samochód do super wyglądu i zachować go do końca życia. Jeżeli ktoś miałby jakieś części i mieszkał gdzieś blisko Poznania lub w Wlkp to dawajcie cynka.

Pod spodem wrzucam foty jak wyglądała najpierw i jak wygląda aktualnie.



Ostatnio zmieniony przez DemptD 21 Mar 2017, 00:42, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 5 Lut 2017, 09:36   

2 punkty regulaminu złamane w jednym i na dodatek pierwszym poście. Brawo Ty.
Jak zechcesz poprawić temat daj znać do któregoś moderatora

------------
Edit:
24h na poprawki
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
krolas7 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Calypso
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 14
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 5 Lut 2017, 19:05   

Poprawione:D Jak to się mówi: pierwsze koty za płoty :)
 
 
modell1 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Marcin
Wiek: 47
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 1868
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 6 Lut 2017, 00:45   

Miło widzieć kogoś młodego z PWA.
Pozdrawiam :)
_________________

 
 
 
krolas7 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Calypso
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 14
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 6 Lut 2017, 00:49   

łooo, nie myślałem, że będzie ktoś tutaj z Wrc;) pozdrowionka peace :piwkowanie:
 
 
modell1 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Marcin
Wiek: 47
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 1868
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 6 Lut 2017, 00:55   

Jest nawet ponad 10 lat :jupi:
_________________

 
 
 
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 12 Lut 2017, 21:49   

Wygląda dość swiezo i ładnie :-) Az sie prosi, aby nie remontowac tego silnika, a załozyc cos meskiego :-P
_________________
Tuning to choroba, szukam lekarza...
Fiesta 1.1 -> Futura 1.6 16v ->Futura 1.8 16v (130KM) -> Futura RS 2.0 16v (N7a-150KM) ->Futura RS 2.3 16v (165KM) ->aktualnie RSTurbo 2.0 16v prace trwają...
 
 
 
aleksanderursus 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Jan Aleksander
Wiek: 27
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 64
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 13 Lut 2017, 00:30   

Pozdrawiam kolegę z PWA :ok:
Powodzenia w modzeniu!
_________________
1.7 VCT
Profil Facebook
 
 
krolas7 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Calypso
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 14
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 19 Lut 2017, 11:33   

dzięki :-) Może kiedyś pomyślę o zmianie motoru na lepszy, ale póki co zastanawiam się nad zrobieniem żółtych zabytkowych tablic, tylko muszę się zorientować jak do tego się zabrać krok po kroku i czy w ogole mam szanse;) Muszę też popracować nad wnętrzem. Mam nadzieje, że uda mi się zdobyć fotele Recaro. Mofos pisał, że w marcu coś będzie miał:D Czekam z niecierpliwością. pozdrowionka dla WSZYSTKICH z Naszego Wągrowca:D
 
 
krolas7 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Calypso
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 14
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 21 Mar 2017, 00:30   

Zaczęło robić się trochę cieplej, więc można zacząć dłubać;)
Pomimo wcześniejszej niekorzystnej pogody, cały czas przy aucie coś się działo.
W lutym auto przejchało się do niemiec, aż do Hamburga oczywiście nie zawodząc przez ani minutę. Miałem okazję trochę ją sprawdzić.. i powiem, że nie jest najgorzej jak na silnik 1,1 bo 130 km/h wycisnąłem z niej. Jednak po powrocie czego się spodziewałem zżarła ponad 2 litry oleju, więc jest świeżutko co po remoncie silnika:D (okazało się, że nie było jednego pierścienia i co najlepsze nie założono go w fabryce gdzie powstał ten samochód, bo przez 25 lat nie było nic robione przy silniku.) wymianie świec, kabli zapłonowych i czyszczeniu silnika krokowego, no i wziąłem się za miękki dach, który w końcu działa jak należy, czyli wyregulowełem go i domyka się do końca dzięki czemu nie słychać już tego szumu przy większych prędkościach:))) (nie było to wcale takie łatwe, bo rozbierałem go chyba z 8 razy, zanim doszedłem do tego jak powinien być poprawnie złożony). Skórzana część zewnętrza dachu miała pod spodem przyklejoną piankę, którą widać na zdjęciach, lecz była ona tak zbutwiała, że kruszyła się i brudziła białą skórę, ktora przychodzi pod spód tej czarnej. Została więc wadliwa pianka zdrapana i przyklejona nowa. :) Teraz czekam za podsufitką, którą oddałem do tapicera i oczywiście podeśle zdjęcia jak wygląda w całości.
Tak jak wspomniałem mam zamiar wstawić tapicerke recaro. Tej jasniejszej niestety nie udało mi się zdobyć. Jednak niebawem będzie ciemniejsza wersja, bodajże z RS:D Już nie mogę się doczekać:D





pozdro fiestowicze
 
 
krolas7 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Calypso
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 14
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 28 Kwi 2017, 21:01   

W końcu dostałem swoją podsufitkę, więc przesyłam fotke jak wygląda to aktualnie:



Efekt jak dla mnie jest warty czekania tych kilku tyg.

Jednak to nie wszystko co działo się przy aucie:

Z drobniejszych spraw to wymieniłem filtry paliwa, odkręciłem monowtrysk razem z przepustnica i wyczyściłem go. Jednak nie jestem zadowolony z efektu gdyż na odpalonym silniku czuję paliwo, co oznacza, że gdzieś je przepuszcza i co za tym idzie więcej troszeczkę pali:/ ale nieznacznie. Postanowiłem, więc że jak znajdę trochę czasu na kolejnym urlopie w Polsce to oddam całość do profesjonalnej regeneracji, aby był jak nówka;)
Kolejną rzeczą jest piaskowanie i malowanie proszkowe tablic rejestracyjnych.
Kupiłem cztery używane, ale w świetnym stanie opony na moje niedawno kupione felgi od xr2i i oczywiście założyłem je.
wymieniłem przedni zderzak na nowy
założyłem nowe nadkole lewe, bo poprzednie było uszkodzone
wyprałem oczywiści tylną półkę, dywanik bagażnika oraz fotele i kanapę


Nie wiem czy o czymś zapomniałem, ale znowu poświęcałem Fifi wiele uwagi :D

Najważniejsze zostawiłem na koniec czyli......Zdobyłem fotele Recaro z wersji RS Turbo oraz kanapę, lecz osoba od której kupowałem nie posiadała boczków pasujących do tapicerki foteli i kanapy:(( Zamiast nich dostałem całe czarne ze skórą zamiast materiału. Jednak są one bardzo zmęczone:/ Może uda mi się znaleźć te właściwe..czas pokaże:)
W Związku z tym postanowiłem zmienić wszystkie plastiki środka na kolor czarny.

Przy okazji tego zakupu dostałem również gałkę zmiany biegów od wersji xr2i oraz tunel środkowy jednak bez przycisku otwierania klapy, który również poszukuję bądź zaślepkę w miejsce tej dziurki (może ktoś ma coś takiego)

Ostatnio zmieniony przez krolas7 8 Maj 2017, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 28 Kwi 2017, 21:28   

ale te fotele to niestety nie są już ori.. tylko już ratowane ulepy ze.. sztruksu? :P
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
krolas7 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Calypso
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 14
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 29 Kwi 2017, 19:04   

Nie wiem..takie kupilem od poprzedniego wlasciciela, rzeczywiscie jest to cos w rodzaju sztruksu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Czarna lista nierzetelnych sprzedających / kupujących
trzeci Sprzedam 0 5 Maj 2010, 20:38
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Czarna lista nierzetelnych sprzedających / kupujących
trzeci Kupię 0 5 Maj 2010, 20:40
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 21:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.