Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Zasilanie rejestratora jazdy/kamerki
Autor Wiadomość
porosty 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Tomek
Wiek: 40
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Sty 2017, 13:48   Zasilanie rejestratora jazdy/kamerki

Koledzy.
Patrząc co się dzieje na drogach i jaką mamy kulturę jazdy, chciałem się zapytać jak macie podłączone zasilanie rejestratora.

Obecnie mam pociągnięte (dzięki uprzejmości ASO) zasilanie od zapalniczki do rozdzielacza w schowku i dalej już fabrycznym zasilaczem od mojego rejestratorka w okolice lusterka (idzie kabel w słupku i pod podbitką.

Niestety rejestrator ma już swoje lata i niewymienną baterię która umarła, działa tylko jak mam przekręcony kluczyk.

Przesiądę się z Govlevera na SJ4000(klon) albo na jakąś typu 4k


Sedno:
Jak podłączyć zasilanie kamerki aby działała ona zawsze?



Kolejne pytanie związane z wyższym: czy obawiać się nadmiernego wyładowania akumulatora przez takową instalację?


Rozbudowując już zupełnie temat:
Czy macie jakiś pomysł czy da się zainstalować kamerkę aby nagrywała co dzieje się za samochodem?




Pytania spowodowane moim niedawnym dzwonem. Na szczęście sprawca zachował się super i nie było problemu ale mój ubezpeczyciel zaczął mi sugerować, że to mogła być moja wina.... :głowąwmur:
:głowąwmur:
 
 
dawid6218 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Dawid
Wiek: 30
Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Mar 2017, 19:00   

Co do nagrywania z tyłu to są do tego specjalne komplety gdzie otrzymujesz kamerkę zwykłą i na tył. Ja osobiście z tego zrezygnowałem bo dla mnie jest to zbędne i może się wiązać z dużym kosztem, bo kabla nie doprowadzisz a rejestratory z wbudowaną dużą, trwałą baterią ktora trzyma długi czas mogą więcej kosztować.

Osobiście jednak uważam że lepiej mieć rejestrator z trwałą baterią niż mieć podłączony 24 h na dobę po kablu.
Szkoda akumulatora i szyby - jakiś idiota może Ci ją wybić gdy zobaczy dobry, okablowany sprzęt. :yes:
 
 
porosty 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Tomek
Wiek: 40
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Mar 2017, 19:09   

Dzięki za odpowiedź.

Teraz pracuje nad koncepcją dobrego umiejscowienia kamery typu SJ4000 na przodzie tak aby nie zasłaniał widoczności a jednocześnie aby szybą zawsze była czysta o co zimą ciężko. 😋
 
 
dawid6218 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Dawid
Wiek: 30
Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Mar 2017, 19:19   

Przyznam iż nie orientuje się jakiego rozmiaru rejestrator o którym mówisz ale ja np umiejscawiam sprzęt po stronie pasażera ( oczywiście nie w samym rogu szyby tylko w proporcji ok 70/30 ) i przekręcam kamerkę aby nagrywała też lewą stronę. Jestem do tego zmuszony bo moja kamerka ma baterię na 5 minut a tak to cały czas na kablu ją używam a wejście na kabel ( co jest pomyłką totalną ) jest własnie po stronie kierowcy- przeszkadza mi opadając na drążek zmiany biegów i ogranicza widoczność.

Na szczęście już niebawem koniec zimy :D
 
 
porosty 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Tomek
Wiek: 40
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Mar 2017, 19:22   

Ta kamerka to klon GoPro 😀 zasilanie mam pociągnięte w okolice lusterka
 
 
Homer65pl 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Piotr
Wiek: 59
Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Mar 2017, 13:27   

porosty napisał/a:
Dzięki za odpowiedź.

Teraz pracuje nad koncepcją dobrego umiejscowienia kamery typu SJ4000 na przodzie tak aby nie zasłaniał widoczności a jednocześnie aby szybą zawsze była czysta o co zimą ciężko. 😋


Ja mam taką kamerkę (SJ4000) zamontowaną na środku w dolnej części szyby nad wyświetlaczem od radia, kabelek pociągnięty do zapalniczki po desce - jak będę miał chwilę to zrobię lepsze zdjęcie ( teraz siedzę w pracy :| ) , obok mam przyczepiony uchwyt do telefonu - całość specjalnie nie zasłania, a wszystko jest w zasięgu ręki. Ja osobiście kamerkę zdejmuję i zakładam tylko na czas jazdy ...

Pozdrawiam
Piotr
 
 
porosty 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Tomek
Wiek: 40
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Mar 2017, 13:36   

Dzięki. Muszę swoją w końcu przyczepić
 
 
barcik 

Model: Ford Fiesta Mk7`16
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Bartek
Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 110
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Kwi 2017, 17:08   

Czekam na dostawę http://allegro.pl/przetwo...5513505408.html i mam zamiar wsadzić to pod lampkę przy lusterku. Też kamerkę chcę zamontować za lusterkiem (o ile się da) Wkurzają mnie kable lecące przez radio do zapalniczki. Poza tym przy zapalniczce zazwyczaj telefon leży, czyli montaż dodatkowego rozdzielacza...
Muszę tylko sprawdzić jaki będzie pobór prądu przez tę przetwornicę przy podpiętym rejestratorze.
_________________
Pozdrawiam
Barcik

"Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić. "

Chrabąszcz zjada średnio
 
 
porosty 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Tomek
Wiek: 40
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Kwi 2017, 17:23   

Fajne...
 
 
EW1

Wersja: Sport
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 40
Wysłany: 8 Kwi 2017, 10:58   

No brawo ... tylko że ja mam podobne z
Kod:
https://pl.aliexpress.com/item/DC-Converter-Module-12V-To-5V-3A-15W-USB-Output-Power-Adapter-Newest-Drop-Shipping-Wholesale/32597747639.html?spm=2114.13010608.0.0.6nWANf
 
 
porosty 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Tomek
Wiek: 40
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Kwi 2017, 11:04   

Kolego. A jak z szumami? Ja mam wrażenie że mi radio ładowarki zakłócają. Jest ok?
 
 
EW1

Wersja: Sport
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 40
Wysłany: 10 Kwi 2017, 20:59   

Kupowałem z myślą o ładowaniu smartfona w osobówce . Kamerkę używam tylko w ciężarówce i do osobówki póki co tylko się przymierzam . W ciężarówce nie mam zakłóceń i jedynie kamerka zakłóca mi sygnał GPS w nawigacji przenośnej , na szczęście mam też wbudowaną nawigację z anteną GPS na dachu i to już mi rozwiązuje moje problemy
Odnośnie zakłócania radia to niewiele jest na rynku ładowarek które tego nie czynią a praktycznie każdą impulsową słychać i w radiu i w CB radiu
Zrobię próby moich konwertorów to napiszę co są warte i czy nie trzeba jakichś dławików czy filtrów dokładać ( nie jestem elektronikiem ale mogę popytać znajomych)
 
 
barcik 

Model: Ford Fiesta Mk7`16
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Bartek
Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 110
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Kwi 2017, 12:57   

Mój przetwornik przyszedł. Zamontowałem go pod zasilanie lampki wewnętrznej. Pod ten pin który trzyma jeszcze zasilanie do 5 minut po zgaszeniu silnika. Fajnie, że jest wycięcie w tapicerce nad lusterkiem do wyprowadzenia dwóch kabli na zewnątrz. Jedno wykorzystałem do zasilania rejestratora.
Drugie można wykorzystać do zasilenia telefonu jeśli też jest gdzieś pod lusterkiem umieszczony. Ja swój umieściłem po lewej stronie kierownicy i kabel puściłem pod tapicerką i słupkiem. Wychodzi przy samej przyssawce.
Teraz będzie czas na testy :) Sprawdzę przy okazji zakłócenia.
_________________
Pozdrawiam
Barcik

"Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić. "

Chrabąszcz zjada średnio
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów jak pociagnac zasilanie do rejestratora oraz gdzie dac navi
porosty Elektryka ogólna 36 25 Lip 2021, 22:49
Puff
Brak nowych postów Montaż wideo-rejestratora Navitel DVR 250
Ukrycie kabli pod podsufitką i za plastikami
zywy30 Elektryka ogólna 1 9 Kwi 2019, 07:47
lukaszooo
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi zasilanie... :/
Gość Elektryka 8 13 Cze 2006, 17:06
szynszyl
Brak nowych postów Zasilanie 12V 3,5 A
Jak uzyskac stabilizowane napiecie 12v 3,5A
dr_Henio Elektryka 28 12 Wrz 2009, 23:48
diodalodz
Brak nowych postów [MK3] przerywa zasilanie
zimmerman Elektryka 5 7 Sty 2010, 08:41
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.