Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Stukanie silnika
Autor Wiadomość
Kubson 

Wersja: Gold
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 28
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Gru 2016, 17:53   Stukanie silnika

Witam.

Po wymianie podkładek pod wtryskami zaczęło coś stukać w silniku. Częstotliwość stuku zależy od obrotów silnika, gdy wyłączę zapłon podczas jazdy i silnik się kręci silnik dalej stuka, tak samo przy odpuszczaniu gazu czy dodawaniu, stuka cały czas tak jakby to mial być jakis popychacz. Ostatnio odłączylem wtrysk na 3 cylindrze i stukanie ustało, pomyslalem ze to wtrysk, zregenerowałem go i stuka dalej, a tamten wtrysk okazał się być w tragicznym stanie (prawdopodobnie to od pękniętej podkładki gdyż miał on uszkodzoną koncówkę) reszta wtrysków sprawna. Nie kopci, pali od kopa. Pytałem się mechaników co to może być skoro dalej stuka. Powiedzieli ze może być luz na sworzniu tłoka a stuka na wyłączonym zapłonie bo w cylindrze jest sprężanie, którego nie ma gdy odłączę wtrysk fizycznie z kostki zasilającej. Mam do Was pytanie. Jeżeli w cylindrze nie ma sprężania na odpiętym wtrysku bo jest odłączony i nie dociera do niego żaden impuls, to czemu przy wyłączonej stacyjce gdy silnik jest napędzany przez koła dalej stuka i niby jest sprężanie w cylindrze skoro zapłon jest wyłąćżony i wtrysk nie pracuje tak samo jak jest w przypadku odłączonego wtrysku? Potrafi ktoś to wytłumaczyć? Możliwe jest też ze kąt wtrysku się sam jakoś przestawił przez tą uszkodzoną podkładkę i przez to nowy wtrysk stuka bo komputer nim zle steruje?
Pozdrawiam
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 20 Gru 2016, 19:06   

sprężanie nie zależy od tego czy wtryskiwacz jest podłączony czy też nie, stukać może bo skoro miałeś uszkodzony wtrysk, mogłoa się oderwać końcówka i zostać w cylindrze. czeka cie zdjecie głowicy
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Kubson 

Wersja: Gold
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 28
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Gru 2016, 23:25   

Nie no takie coś to pierwsze slysze silnik chyba by sie dawno rozlecial juz ;D na stukaniu zrobil ok 70 tys km i nic sie z silnikiem ogolnie nie dzieje, nie kopci nie dymi pali od kopa, jedynie wydaje mi sie ze kiedys byl mocniejszy przed tym stukaniem bo lubilem sobie szybciej pojezdzic tym autem. Auto mialo kiedys robiona uszczelke pod glowica i przy tym regenerowany walek, wymienione wszystkie popychacze itp wiec cala gora silnika odpada. Jakis pomysl czy kat wtrysku kiedys przy tej peknietej uszczelce pod wtryskiem mogl sie przestawic lub zmianila się jakas wartosc w ECU i ten wtryskiwacz pod ktorym akurat byla uszkodzona podkladka jest poprostu zle sterowany przez komputer?
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 21 Gru 2016, 03:23   

podkładka pod wtryskiem nie ma nic do ecu
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Kubson 

Wersja: Gold
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 28
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Gru 2016, 10:13   

Wiem, ale były przedmuchy na tym cylindrze, spalanie nie było takie jakie miało być, a wydaje mi się, że jakby to była sprawa mechaniczna to by sie coś rozwaliło już przy tym silniku, przecież luz na sworzniu tłoka to dosyć poważna sprawa
 
 
__darek___ 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 31 Gru 2016
Posty: 6
Skąd: internet
Wysłany: 31 Gru 2016, 21:18   

Kolego ja też wymieniałem uszczelkę pod wtryskiem bo przepuszczała i nie miało to wpływu na nic poza tym że był słabszy więcej palił i śmierdziało spalinami a niedługo potem zaczął się stukot przeraźliwy w silniku 1,4 TDCI ciężko było zlokalizować bo jakby pod wtryskiem czy w rozrządzie czy pompa paliwa ale zaciekawiło mnie że 9 lat nic a nagle zabrudziło się koło od wspomagania szwagier mi podpowiedział bo jest mechanikiem że mieli coś podobnego w mondeo i że winą było koło pasowe na wale ja też od tego zacząłem i od razu strzał w 10 koło napędzające na wale alternator pompe i klime itd siadło ponoć w fordach to wytrzymuje koło 150 tsc km
 
 
barcik 

Model: Ford Fiesta Mk7`16
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Bartek
Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 110
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Sty 2017, 09:33   [OT] Stukanie silnika

__darek___ napisał/a:
Kolego ja też wymieniałem uszczelkę pod wtryskiem bo przepuszczała i nie miało to wpływu na nic poza tym że był słabszy więcej palił i śmierdziało spalinami a niedługo potem zaczął się stukot przeraźliwy w silniku 1,4 TDCI ciężko było zlokalizować bo jakby pod wtryskiem czy w rozrządzie czy pompa paliwa ale zaciekawiło mnie że 9 lat nic a nagle zabrudziło się koło od wspomagania szwagier mi podpowiedział bo jest mechanikiem że mieli coś podobnego w mondeo i że winą było koło pasowe na wale ja też od tego zacząłem i od razu strzał w 10 koło napędzające na wale alternator pompe i klime itd siadło ponoć w fordach to wytrzymuje koło 150 tsc km

Chyba Ci się klawiatura zepsuła. Tu masz brakujące znaki , . ? - ; :
Możesz kopiować.
_________________
Pozdrawiam
Barcik

"Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić. "

Chrabąszcz zjada średnio
 
 
__darek___ 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 31 Gru 2016
Posty: 6
Skąd: internet
Wysłany: 1 Sty 2017, 14:03   

Masz nie skopiowałem !#()_-><.,/? a tu nie o znaki chodzi a Ty to chyba od tych z KOD czyli debil. :tyłek:
 
 
Kubson 

Wersja: Gold
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 28
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Sty 2017, 00:38   

Heh tak wiem znam ten problem ja już koło pasowe wymieniłem 2 razy od pory pojawienia sie stukania po tych podkładkach po w przeciągu 80 tyś, drugie wymieniłem 5 tyś. km temu więc napewno nie to. Dzwięk pochodzi bezpośrednio z głowicy, coś na tym 3 cylindrze jest nie tak. Odłączyłem ostatnio jeszcze raz ten wtryskiwacz i na wolnych obrotach nie slychać stukania, ale podgazowałem go do ok 3,5 tyś obrotów i faktycznie dalej stukanie jest slyszalne więc prawdopodobnie jedyna opcja to zdjąć pokrywę głowicy i szukać przyczyny w mechanizmie zaworów bo to juz na 99% musi być coś z nimi nie tak. Jak znajdę przyczynę tam to napiszę może komuś sie przyda :)
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 4 Sty 2017, 01:41   

__darek___, nie obrażamy nikogo na forum, nie jesteśmy w cyrku na wiejskiej, ani na facebooku. Nie umiesz pisać używając przecinków i kropek to masz problem, ale nie zmuszaj innych do męczenia się z Twoimi wypocinami.
Kubson, stuki słyszalne po wyłączeniu cylindra dochodzą z układu tłokowo korbowego. Szkoła stara jak motoryzacja :yes:
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Kubson 

Wersja: Gold
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 28
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Sty 2017, 19:30   

Sugerujesz, że to będzie jednak jakiś luz np na sworzniu tłoka? Myślałem, że z taką usterką samochód nie zrobiłby raczej połowy swojego życia bo ok 80 tyś km i nic sie z tym nie dzieje, ani troche nie jest bardziej słyszalny.

Link z filmikiem: https://www.youtube.com/watch?v=yxdEASx-Eic
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 4 Sty 2017, 20:06   

ja tym tylko traktorzącego dizla słyszę, pytanie czy dochodzą stuki jakieś podejrzane podczas gdy silnik schodzi z obrotów, natomiast luzy w piaście tłoka, ew. sworzniu były by słyszalne podczas wolnej jazdy z obciążeniem, w obu przypadkach ucichłyby w momencie zdjęcia obciążenia z silnika
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Kubson 

Wersja: Gold
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 28
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Sty 2017, 21:03   

No właśnie jak się nie slyszy sprawnego tego silnika to każdy mówi ze zwykły diesel, jednak stukanie jest wyraznie slyszalne ale najlepiej jak sie stoi przy aucie. Stukanie słychać caly czas, nie jest np silniejsze przy przyspieszaniu ani przy puszczaniu nogi z gazu, stuka cały czas czy to bez dodawania gazu z górki zjeżdżam czy jak jadę prosto albo pod górkę. Tak jakby się coś obracało nie wiem np wałek rozrządu czy coś. Problem w tym ze ten silnik miał robioną uszczelkę pod głowicą, zmieniałem wszystkie popychacze, i regenerowałem wałek rozrządu i dalej stuka. A i częstotliwość stukania odpowiada jakby dzwiękowi diesla czyli takie równomierne stuk stuk stuk, a nie szybkie stukanie tak jak panewek czyli proporcjonalne do szybkości obrotu wału korbowego

https://www.youtube.com/watch?v=Av0BxU3x_Uc zobacz 0:56 jak ziomek odpala i porównaj sobie dźwięki może usłyszysz różnicę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] stukanie silnika przy srednich obrotach
pudel124 Mechanika 16 9 Sty 2013, 18:14
pudel124
Brak nowych postów Stukanie z przodu
MATIO998 Mechanika ogólna 1 10 Cze 2018, 22:19
Puff
Brak nowych postów Stukanie w kierwonicy
'bijacz Mechanika ogólna 1 26 Kwi 2016, 11:40
yoyo72
Brak nowych postów Rozrząd i stukanie
tup.tup Silniki diesla 0 6 Kwi 2015, 12:22
tup.tup
Brak nowych postów Stukanie na nierównościach
PrzemKo80 Mechanika ogólna 9 23 Cze 2017, 06:41
PrzemKo80


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.