Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kręci i nie zapala po wymianie sprzęgła - Puma 1.7
Autor Wiadomość
FordzinaGadzina 

Wersja: CL
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 4
Wysłany: 19 Gru 2016, 20:56   Kręci i nie zapala po wymianie sprzęgła - Puma 1.7

Witam, ogólnie mam dwa Fordy, Fiestę i Pumę. Tym razem ta druga potrzebuje porady... Wymieniłem sprzęgło i po montażu wszystkiego z powrotem silnik kręci, ale nie odpala... Był odpinany czujnik od skrzyni, prędkościomierz, przepustnica, czujnik (temperatury) powietrza w rurze od filtra, kostka od cewki zapłonowej, główna kostka przy silniku, czujnik wałka rozrządu, drugi czujnik na pokrywie zaworów, który nie wiem za co jest odpowiedzialny i pewnie jeszcze o czymś zapomniałem... Aku jest naładowany, trzyma napięcie, ciśnienie na cylindrach prawidłowe (między 11,5-12), pompa pompuje paliwo do listwy (odpinałem, leje się) na świecach nie ma iskry. Odłączyłem ponownie kostkę od cewki i próbowałem zmierzyć napięcie po przekręceniu stacyjki, ale wszędzie jest zero. Ktoś wie jaki bezpiecznik za nią odpowiada? Może po prostu się przepalił i dlatego nie podaje prądu dalej... Dodam, że wszystkie kostki, które zostały odpięte, są aktualnie podłączone (nic mi nie zostało luźnego). Może macie jeszcze jakieś pomysły co mogę sprawdzić? (wszystkie małe bezpieczniki - te od 3A-30A wyciągałem i sprawdzałem wizualnie - nie było przerwy. Większych kostek nie sprawdzałem). Odpinałem tylko dwie masy i obie są z powrotem na swoich miejscach...
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 19 Gru 2016, 22:13   

czujnik wału korbowego sprawdź
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Gru 2016, 10:37   

posprawdzaj te masy jeszcze dobrze, można też poprowadzić dodatkową
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
 
 
FordzinaGadzina 

Wersja: CL
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 4
Wysłany: 23 Gru 2016, 11:25   

Podczas demontażu skrzyni biegów odłączyłem wszystko co mi przeszkadzało. Chciałem również wyciągnąć rozrusznik, ale jest do niego bardzo kiepski dostęp, więc stwierdziłem, że wysunę go na tyle, aby nie przeszkadzał przy ponownym montażu. Zanim jednak to zrobiłem po drodze odpiąłem czujnik... aby mieć lepszy dostęp do rozrusznika (i aby nie uszkodzić przewodu, kostki, czujnika). Zrobiłem to tak szybko i świadomie, że w ogóle o tym nie pamiętałem. Po sprawdzeniu wszystkiego o czym wspomniałem na początku stwierdziłem po wszystkich opiniach jakie otrzymałem (na forum, u znajomego mechanika i elektryka), że takie objawy daje uszkodzony czujnik wału korbowego. Znałem te objawy, więc stwierdziłem - no dobra, poszukam tego czujnika... Szukam przy kole pasowym - nigdzie nie ma, no to idę w kierunku zamachu. Patrzę od strony wodzika i powyżej - zero, patrzę od przodu silnika i co widzę... Ręce mi po prostu opadły... tyle rzeczy sprawdzone, a o tej małej najważniejszej piernicze w ogóle nie pamiętałem, że ją odłączałem... Kilka dni sobie auto postało przez to w garażu, ale teraz wszystko działa jak należy. Panowie...apeluję o świadome odłączanie i kodowanie tego co się robi...

temat do zamknięcia, mimo wszystko dzięki za wskazówki. Masy dodatkowo przeczyszczone i potraktowane contact sprayem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 09:46
ttomek71
Brak nowych postów Kręci i nie zapala
obal Mechanika 6 5 Mar 2008, 16:19
obal
Brak nowych postów [MK3] Kręci ale nie zapala.
piotrek w Elektryka 12 24 Cze 2010, 18:52
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.