Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Wymiana żarówek na LEDowe
Autor Wiadomość
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 31 Sty 2017, 21:09   

Jako osoba, która najbardziej propaguje to rozwiązanie, pozwolę sobie zabrać głos i napisać: kuba87 - nie tylko Ciebie. To jest forum motoryzacyjne i powinno się zwracać uwagę na takie rzeczy. Primum non nocere. Jeśli ktoś z nas, z długim stażem, testuje takie rzeczy, to odpowiada dupą za to.

Nigdy bym nie kupił gówna za 50zł z Allegro, które wali po oczach nawet kierowcom TIR-ów, jadącym z naprzeciwka, bo sam tego nienawidzę. Sprawdziłem nawet jak takie światła "walą", sam jadąc przed swoim autem, które prowadziła moja kobita (po skontrolowaniu wiązki na SKP). Świeci toto jak ksenony, ale też nie takie gówniane za stówę, ale jak te w nowych autach. Tj. nie oślepia.

Za swoje źródło światła w Fieście gotów jestem odpowiadać karkiem, który nadstawię, jeśli ktoś mi udowodni, że go oślepia. Większość jednak założy jakiś badziewie i potem świeci wszędzie. To samo ze światłami dziennymi z Allegro po 20zł. Albo nie widać ich wcale, albo są źle ustawione i doświetlają kosmos, waląc jak długie światła.

I wiesz co jest smutne w tym wszystkim? Pojedzie jeden z drugim na przegląd, albo na SKP celem ustawienia świateł, a diagnosta albo nie ustawi ich wcale, albo ustawi je źle. Sam byłem tego świadkiem. Ludzie, którzy mają realny wpływ na nasze bezpieczeństwo na drogach, zwyczajnie wykładają na to lachę. A ktoś potem jedzie święcie przekonany, że ma dobrze ustawione lampy, a świecą w niebo. I jak tu ma być normalnie?
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 31 Sty 2017, 21:21   

albo nie ustawi bo "nie ma klucza" bo i z tym się spotkałem
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 31 Sty 2017, 21:32   

Ta, niespotykany imbus... siódemka bodajże. Wstyd.
Generalnie długi temat. Za takie podejście karałbym akurat SKP. Dostałaby jedna z drugą kwity na 10-20 tysięcy albo zabrana koncesja i nagle by się okazało, że szrot nie przejdzie przeglądu, a wszystko do skorygowania / sprawdzenia jest poprawione / wypunktowane.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
janek80 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 74
Skąd: Kalisz
Wysłany: 21 Lut 2017, 14:26   

Puff napisał/a:
janek80 napisał/a:
Żółte? Nightbreakery nie są właśnie żółte. Barwa światła ma przecież 4000 K (kelwinów).

To, że jest na nich napisane, że tyle mają, nie oznacza, że tyle mają. Ale załóżmy, że mają idealnie 4000K.
Osramy Cool Blue Hyper rzekomo mają 5000K. Jakbyś to porównał z moimi obecnymi żarówkami diodowymi (6000K), to byś się zaśmiał. A gdzie tam 4000K. Wyżej masz link do mojego profilu, gdzie wrzuciłem zdjęcia. Porównuję tam Osramy i Luxeony. Rzuć okiem i oceń sam.


czy nadal piszesz o renomowanej marce Osram czy już o chińszczyznie która nie trzyma parametrów. Jeśli pisze 4000 K i widzę logo Osrom i nie jest to podróba to znaczy że tyle mają. Nie mnie to sprawdzać. Przy chińskich żarówkach ta dyskusja miałaby sens i podważanie parametrów żarówki.

Ale 6000k to już niebieski prawie. W przypadku H3, H7 to taka barwa już nie jest dopuszczalna. Tylko w xenonach.
_________________
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 21 Lut 2017, 14:48   

janek80 napisał/a:
czy nadal piszesz o renomowanej marce Osram czy już o chińszczyznie która nie trzyma parametrów. Jeśli pisze 4000 K i widzę logo Osrom i nie jest to podróba to znaczy że tyle mają. Nie mnie to sprawdzać. Przy chińskich żarówkach ta dyskusja miałaby sens i podważanie parametrów żarówki.

Ale 6000k to już niebieski prawie. W przypadku H3, H7 to taka barwa już nie jest dopuszczalna. Tylko w xenonach.

Pisałem o żarówkach kupionych w sklepie za normalne pieniądze, nie ściąganych z Aliexpressu.
A co do wierzenia - jak polityk mówi, że coś zrobi, to też ślepo w to wierzysz? Temperaturę barwową żarówek sprawdzisz w miarę sensownym aparatem, który trzaska foty w RAW-ach.
Światło dzienne w słoneczny, bezchmurny dzień, może mieć 6500K. Nie bez powodu też 6500K jest podstawową wartością temperatury kolorów w ekranach przeznaczonych dla grafików. Przy 5000K nie ma widocznej dominanty kolorystycznej w emitowanym spektrum, poniżej tego przesuwa się ona ku czerwieni, powyżej ku fioletowi. Co odpowiada kolorom znanym jako "ciepły biały" i "zimny biały". Do niebieskiego od 6000K jest bliżej niż od 5000K, ale wciąż dosyć daleko.

Dalej - gdzie w PoRD/Warunkach Dopuszczenia do Ruchu widziałeś zapis o temperaturze barwowej? Nasze przepisy są 100 lat za murzynami. Jest stwierdzenie dot. "świateł barwy białej lub żółtej selektywnej" i jedyna rzecz, o jaką można się przyczepić, to kwestia homologacji (że nie wolno używać HID-ów w lampach doń nie przeznaczonych, itd.).
Natomiast możesz wsadzić światło i 8000K, jeśli tylko producent stwierdzi, że jest homologowane i nic nikomu do tego (inna rzecz, że to sensu nie ma, ale nie to jest przedmiotem dyskusji tutaj).
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
ichevonb 

Model: Ford Fiesta Mk8`20
Wersja: ST-Line
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 31
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Mar 2017, 18:52   

Ja polecam ledy jako mijania o ile macie soczewki bo inaczej sa zdecydowanie za mocne i oslepiaja. U mnie jestem super zadowolony zakupiłem Cree 9600lm temperatura światła 6000k swiatlo jest bielutkie i w porownaniu do halogenow widze o niebo więcej, w koncu ładnie doswietla pobocze a granica swiatla i cienia lepsza niz w halogenach przy moim zestawie, ale trzeba uwazac bo niektóre ledy maja zle umiejscowienie w soczewkach i efekt bedzie kiepski plus oslepianie. Poleam tez ledy z pasywnym chlodzeniem typu takie jak by paski ktore odprowadzaja cieplo zamiast jakichs wiatraczkow etc ktore czest padaja po jakims czasie. Na diagnostyce jest bez problemu w dodatku serwisie forda, byli tylko zachwyceni ze swiec ekstra jak ksenony a to ledy <oki> ustawili mi aby byly obie rowno i odcięcie było na przepisowej wysokości i elegancko



 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 26 Mar 2017, 21:57   

Taka uwaga:
ichevonb napisał/a:
Cree 9600lm

Gdyby miały po 9600lm, to świeciłoby to 3x mocniej jak HID-y. Czyli 6x więcej światła. Także marketingowy bełkot.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
ichevonb 

Model: Ford Fiesta Mk8`20
Wersja: ST-Line
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 31
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Mar 2017, 21:59   

Ehh nie twierdze ze maja tyle, podalem nazwe jak by ktos szukal. Zreszta to laczona wartosc zestawu a nie pojedynczej sztuki tylko wypadalo by to podzielic na 2...
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 26 Mar 2017, 23:08   

Raczej na 4 :D Szlag by je trafił po chwili, gdyby dawały po prawie 5000lm :D
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
ichevonb 

Model: Ford Fiesta Mk8`20
Wersja: ST-Line
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 31
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Mar 2017, 03:58   

Puff napisał/a:
Raczej na 4 :D Szlag by je trafił po chwili, gdyby dawały po prawie 5000lm :D

Stojac obok znajomego z ksenonami i porownujac ile swiatla daja oba auta stwierdzilismy ze subiektywnie patrzac sa praktycznie identyczne ( ksenony oryginalne ) wiec mysle ze te ledy emituja minimum 3000 lm kazda, a porownujac do halogenow to nie ma o czym mowic. W zimie jedynym problemem jest to ze przy duzych opadach sniegu pokrywal on klosz bo powierzchnia sie nie nagrzewala na tyle aby go topic jak to normalnie sie odbywa. Instalowanie i ch do zwyklych odblysnikow tez nie ma sensu bo mow co chcesz ale za bardzo oslepiaja, w soczewkach sprawdzaja sie swietnie. Warto zainwestowac w troche drozszy zestaw nowszej generacji bo jest spora roznica w zastosowanej technologii
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 27 Mar 2017, 09:12   

Światło, które się bardziej odcina od otoczenia i wysyca kolory wydaje się jaśniejsze (to tak przy okazji ;) ).
Natomiast co do zastosowania - to zależy. U siebie mam H4 na Luxeonach i też śmiało powiem, że świecą lepiej niż fabryczne HID-y w innym aucie. Tyle, że liczy się całkowita ilość strumienia świetlnego. Czasem masz takie natężenie w środku, że oczy wypala, ale na brzegach to biednie, oj biednie.
W miejscu halogenów bym ich nie zamontował, bo: szkoda kasy, nie ten kolor, nie ta moc. Chyba, że jako dzienne o obniżonej mocy czy coś, ale to takie kombinowanie na siłę.

Co do odbłyśników - niestety, większość żarówek ma g*wnianą konstrukcję i linia odc... tfu, nie ma czegoś takiego jak linia odcięcia. Jest tylko plama. Dlatego trzeba dobrze wybierać modele. Ja za swoje dałem parę złotych więcej i dzięki temu diagności pieją z zachwytu na SKP jak widzą jak to pracuje i jak pięknie wygląda linia odcięcia.

No i co do wiatraczków, itd. - całkowita zgoda. To chłam. LED-y pracujące na granicy parametrów, które trzeba aktywnie chłodzić to nic dobrego. Pasywnie chłodzone diody to jedyne sensowne wyjście.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
ichevonb 

Model: Ford Fiesta Mk8`20
Wersja: ST-Line
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 31
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Mar 2017, 09:23   

Oba sie ladnie odcinaly i zasiegiem nie odbiegaja. Ja wlasnie polecam zamiast halogenow ledy bo jednak roznica koloru takich halogenow - zawsze montowalem nightbrakery osrama wersje laser ostatnio i byly przyzwoite troche bielsze od standardowych i zasieg tez ale jak zamontowalem ledy to jednak roznica kolosalna miedzy maks 3000k a 6000k ( 6000 k mysle ze najladniejsze bielutkie swiatlo, powyzej w wilgotnym otoczeniu mniej widac ). Wlasnie parzylem jak u Ciebie sie prezentuja i pierwszy raz widze w zwyklych reflektorach przyzwoicie sprawujace sie ledy, jak juz je kupowac to lepiej zainwestowac te pare stowek i kupic nowej generacji z pasywnym chlodzeniem i zrobic paru dniowe poszukiwania aby wybrac nowoczesne zestawy z nowa technologia bo sporo ich na rynku i nawet niektore kosztuja nie malo a mimo to maja stary typ diud. A swiatlo ktore tylko wydaje sie nam jasniejsze poprzez dobre odciecie nie robi roznicy czy faktycznie ma wiecej lumenow czy nie bo nam wydaje sie jasniejsze i faktycznie w takim swietle wiecej widzimy :) jeszcze rok temu bym nie kupil ledow bo to jeszcze nie bylo to ale od niedawna pojawily sie naprawde udane modele w ktore warto zainwestowac :)
Ostatnio zmieniony przez ichevonb 27 Mar 2017, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 27 Mar 2017, 09:25   

Wszystko ok, tylko halogeny, jeśli są używane jako halogeny (we mgle), to kolor zbliżony do żółtego byłby idealny. Biały tylko pogarsza sytuację (lub, co najwyżej, jej nie poprawia).
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
ichevonb 

Model: Ford Fiesta Mk8`20
Wersja: ST-Line
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 31
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Mar 2017, 09:28   

Puff napisał/a:
Wszystko ok, tylko halogeny, jeśli są używane jako halogeny (we mgle), to kolor zbliżony do żółtego byłby idealny. Biały tylko pogarsza sytuację (lub, co najwyżej, jej nie poprawia).
we mgle nie zauwazylem aby bylo kiepsko, tak jak mowie powyzej 6000k mysle ze bylo by kiepsko w takich warunkach jak i w nocy w deszczu. We mgle jak wlaczalem przeciwmgielne w ktorych sa zwykle halogeny nie zauwazalem kompletnie roznicy aby cos pomagaly xD dlatego sie tak upieram ze wsrto zamienic :3
 
 
Bulba 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Gold
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Cze 2017, 23:35   

Witam
Jezeli chodzi o H4 LED to nareszcie doczekalismy sie konstrukcji
ktora praktycznie idealnie nasladuje tradycyjna zarowke.
Wszystkie poprzednie to niestety jedna wielka porazka.
PHILIPS LED H4 X-treme Ultinon
https://www.youtube.com/watch?v=PfJl-g8N6dU
Cena na chwile obecna morduje ale z ksenonami tez tak bylo na poczatku.
Osobiscie bardziej mi zalezy na takich H15
http://sklepowisko.com/le...LIGHT-H15-SPLUS
Tyle ze nigdzie nie moge znalezc wiarygodnych testow :(
_________________
"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 15 Cze 2017, 23:38   

Bulba - rzuć okiem na ten post:
http://fiestaklubpolska.p...p=782807#782807

Mam to samo, tylko na 4 diodach na stronę/wiązkę (czyli zamiast 12 mam ich 16). W temacie są zdjęcia. No i za pół ceny Philipsów, mimo że wychodzą z tej samej fabryki :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Bulba 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Gold
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Cze 2017, 23:50   

Znam ta konstrukcje doskonale.
ZES`y byly najbardziej zblizone do idealu (oczywiscie po odpowiedniej regulacji)
https://www.youtube.com/watch?v=pdL2jyvIxnY
Dopoki nie wyszly X-treme Ultinon :)

Ps. Jestem tutaj nowy i dopiero przegryzam sie przez forum.
A wszelkie zrodla swiatla to moj taki maly fetysz :)
Ps2. Na razie kombinuje jak u siebie wszystko pozmieniac
i nie stracic gwarancji ;)
_________________
"Ja chcę, żeby moja Łódź rosła, żeby miała pałace wspaniałe,
ogrody piękne, żeby był wielki ruch, wielki handel i wielki pieniądz..."
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 15 Cze 2017, 23:55   

Bulba napisał/a:
ZES`y byly najbardziej zblizone do idealu (oczywiscie po odpowiedniej regulacji)

Wiem, że H7 wymagały regulacji, ja w H4 miałem plug&play :)

Co do kolejności, to nigdzie nie spotkałem się ze stwierdzeniem innym, aniżeli takie, że diody są te same, w większej ilości, a cały projekt to zrzynka z Philipsa, tyle tylko że dano większy radiator. Nie trzeba w sumie specjalnie się przyglądać, żeby stwierdzić, że to aż za bardzo podobne jest do ich produktu :D

A podmienić toto można bez żadnego problemu i gwarancji się nie straci (bo i jak?) :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
porosty 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Tomek
Wiek: 40
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Gru 2017, 18:09   

Koledzy.
Pozwolę sobie odgrzać kotleta o nazwie LED, poproszę jednak o prostą odpowiedź.
Jakie konkretne Ledy polecicie do Fiesty mk7/2013 do zwykłych lamp oczywiście (H7)
Czy warto zakupić led czy może pozostać czy jakiś magicznych H7+100%mocy (czy jakoś tak)?
 
 
ichevonb 

Model: Ford Fiesta Mk8`20
Wersja: ST-Line
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 31
Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14 Gru 2017, 19:22   

Hej,

Od ponad miesiąca testuje żarówki LED H7 12000LM G7S Luxeon ZES, i jak dotąd myśle, że mają najlepsze wykonanie i jakość światła. Jeśli chodzi o LED czy halogen to moim zdaniem LEDy znacząco polepszają ilość i jakość światła do żarówek halogeneowych plus myślę, że kupując zestaw ledow zaoszczędzam tak naprawdę pieniążki ponieważ w moim przypadku halogeny osram NB zmieniałem raz na 4-5 miesięcy a LEDy trzymają się dłużej. Problem jest z tańszymi LEDami które potrafią się psuć, na szczęście zawsze udawało mi się wymienić je na gwarancji. Lepiej zainwestować w dobrze wykonane. Mogę jutro zamieścić pare fotek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 21:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: FlockArt/Fast-Wheel - flokowanie & wymiana opon
Rasta Tuning stylistyczny 54 21 Sty 2019, 16:19
Rasta
Brak nowych postów Wymiana lamp / reflektorów przednich na led ledowe
Oryginalne lampy przednie led nie działają poprawnie
paulo1980 Elektryka ogólna 1 1 Lip 2021, 00:08
JoeMix
Brak nowych postów Wymiana żarówek
miru Elektryka ogólna 4 28 Lis 2018, 18:41
Bulba


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.