Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Koło zapasowe czy spray naprawczy (Do Fiesty z gazem)
Autor Wiadomość
porosty 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Tomek
Wiek: 40
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Paź 2016, 15:50   Koło zapasowe czy spray naprawczy (Do Fiesty z gazem)

Koledzy.
Mam pytanie:
Czy testowaliście jakieś "magiczne" spraye jako alternatywę do koła zapasowego?
Mam założony gaz i koło zapasowe.... zaczyna mi z dnia na dzień coraz bardziej "zajmować miejsce" w bagażniku.
Czy możecie polecić jakieś rozwiązanie w zastępstwo koła zapasowego?
Jak się u was sprawdzało?

Słyszałem o jakiś piankach w stylu pianki do okien, oraz że wulkanizatorzy nie chcą naprawiać takich opon bo masa z tym roboty, czyszczenia itp, Z drugiej strony widziałem na YT filmiki jakiś specyfików wlewanych przez wentyl, które później podobno się normalnie wylewa, łata kapcia i tyle.

Proszę o rady.
 
 
yoyo72 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Dziadek
Wiek: 51
Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Paź 2016, 18:37   Koło zapasowe czy Spray naprawczy (Do fiesty z gazem)

Nie kupuj żadnych sprayów, bo w razie czego będziesz miał faktycznie problemy. Dojazdówka w pokrowcu zalatwi sprawę.
_________________
Jest inne , ale tez Ford
Było MK3 1994r 1.1/2.0 136KM ;)
Było MK3 1995 r.1.6 16v 90 KM Futura swap 2.0 136KM
Było MK3 1993 r.1.3 NEWPORT z klimą ;) (ślimak)
Było MK3 1992 r.1.8 16v 130 KM (akwarium)

PRINCE OF RADOM 2016 ;) ;) ;)
 
 
 
porosty 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Tomek
Wiek: 40
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Paź 2016, 19:24   Koło zapasowe czy Spray naprawczy (Do fiesty z gazem)

wiem... ale zajmuje miejsce dla tego pytam :)
 
 
wojtekpl 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 161
Skąd: KR
Wysłany: 26 Paź 2016, 19:50   Koło zapasowe czy Spray naprawczy (Do fiesty z gazem)

Koło; jeśli złapiesz "normalnego" kapcia, powietrze tak od razu nie ucieka. Często tygodniami jeździmy z przysłowiowymi gwoździami w oponach, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Jeśli natomiast rozpindolisz oponę tak, że jej się nie będzie dało dopompować, to pewnie żaden specyfik nie pomoże.

Sam z racji LPG - podobnie jak TY, roztrząsałem temat, była nawet opcja kupienia dojazdówki - zawsze to 125 mm szerokości, zamiast 175, ale upadła, gdyż powiedzmy tarcza felgi wykracza po za szerokość opony. Zostałem przy fabrycznym kole - w feldze mam schowane zapasowe żarówki, jakieś podstawowe narzędzia, inne pierdoły, no i oczywiście fabryczny zestaw do podnoszenia auta.
_________________
Trend, GoldX; Copper Pulse; 1,4i LPG
Pozdrawiam
 
 
porosty 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Tomek
Wiek: 40
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 109
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Paź 2016, 10:59   Koło zapasowe czy spray naprawczy (Do Fiesty z gazem)

coś w tym jest....
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 37
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 3 Lis 2016, 15:58   Koło zapasowe czy spray naprawczy (Do Fiesty z gazem)

Samemu co prawda mam zapas, ale czytałem sporo o tych "fix & go" jak to zwykle producenci zwą i ponoć nie taki diabeł straszny ALE kilka spraw o których trzeba pamiętać:

1. Pianka/uszczelniać działa do pewnego stopnia uszkodzeń - gwóźdź czy coś podobnego - spoko, opona rozcięta więcej niż 1-2 cm? Zapomnij
2. Można na tym uszczelnieniu przejechać max ileś Km - jak jeździsz praca i z powrotem, no problem, ale jak dalej to może się okazać że rozleci się zanim zajedziesz do domu...
3. Wulkanizator może Ci powiedzieć żebyś... odszedł szybszym krokiem - ze tak powiem :) jak usłyszy o piance - brudzi im to maszyny do ściągania opon
4. W przypadku Mazdy czytałem w instrukcji że po użytiu ich pianki, opona nie nadaje się do dalszego użytkowania i trzeba kupić nową... na ile to prawda a na ile dupochron producenta, nie wiem ale...

Czy warto czy nie... musisz odpowiedzieć sobie sam, ja raczej bym nie ryzykował, chyba że na bardzo krótkie dystanse.

Pozdrawiam.
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 3 Lis 2016, 18:03   Koło zapasowe czy spray naprawczy (Do Fiesty z gazem)

wojtekpl napisał/a:
Sam z racji LPG - podobnie jak TY, roztrząsałem temat, była nawet opcja kupienia dojazdówki - zawsze to 125 mm szerokości, zamiast 175, ale upadła, gdyż powiedzmy tarcza felgi wykracza po za szerokość opony.

...yyyy, że co? jak już to za małej dojazdówki można nie założyć na większe hamulce z przodu, ale zawsze można ją założyć na tył, a z tyłu na przód.

w focusie miałem zestaw naprawczy (pompka+jakiś płyn), leży sobie w garażu na półce, a w bagażniku wożę dojazdówkę 16"
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
wojtekpl 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 161
Skąd: KR
Wysłany: 3 Lis 2016, 20:08   Koło zapasowe czy spray naprawczy (Do Fiesty z gazem)

Marcin napisał/a:

...yyyy, że co? jak już to za małej dojazdówki można nie założyć na większe hamulce z przodu, ale zawsze można ją założyć na tył, a z tyłu na przód.


Gdzie napisałem, że nie można założyć na przód??

Napiszę może jaśniej:
Pełne stalowe koło ma szerokości tyle co opona - przyjmijmy 175mm.
Dojazdówka to 125 mm plus wystająca poza obrys (szerokość) opony, tarcza felgi. Ile wystaje - dwa centymetry? Trzy - nie wiem. Nawet trzy niby niewiele, ale zamiast płaskiego elementu mamy "garbaty"

Tyle mojego.
_________________
Trend, GoldX; Copper Pulse; 1,4i LPG
Pozdrawiam
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 5 Lis 2016, 18:52   Koło zapasowe czy spray naprawczy (Do Fiesty z gazem)

Dalej nie wiem w czym masz problem z dojazdówką, one zawsze są węższe niż pełnowymiarowy zapas, a przy ewentualnym kapciu ma posłużyć do dojechania do najbliższego wulkanizatora.
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
freyah 

Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Olga
Wiek: 36
Dołączyła: 18 Sie 2016
Posty: 2
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 8 Lis 2016, 17:24   Koło zapasowe czy spray naprawczy (Do Fiesty z gazem)

Ja z racji tego, że nie mogłam nigdzie dostać u siebie dojazdówki kupiłam normalną oponę, która bez problemu mieści się w bagażniku w otworze na nią przeznaczoną. Zestaw też mam, bo dali mi go w komisie.
 
 
marianek1972 

Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 51
Dołączył: 05 Lut 2017
Posty: 10
Skąd: jabłonna
Wysłany: 16 Lut 2017, 20:40   

Witam kolegów jak naprawdę jest z kołem dojazdowym chodzi mi o rozmiar na all...występują róźne rozmiary 175/14/65 ;125/15/80 czy potem nie będzie problemu z włożenie kosza z lewrakiem i sprzedający twierdzą że oba są do Fiesty mk7
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Internetowe sklepy z częściami do Fiesty
Gość Serwisy / Mechanicy / Sklepy 14 7 Paź 2018, 10:52
Parzych
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK4] Koło zapasowe - jak wyjąć
yara Mechanika 14 13 Kwi 2006, 21:33
Lokmen
Brak nowych postów [MK7] Koło zapasowe i koła zimowe
looki8329 Mechanika 2 7 Sie 2012, 19:35
MisiekT


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.