Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] Zestaw car audio
Autor Wiadomość
Brajan 

Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Kamil
Wiek: 24
Dołączył: 24 Lip 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Sie 2016, 19:59   [MK6] Zestaw car audio

Witam serdecznie,

Jako, że jest to mój pierwszy post chciałbym się z Wami wszystkimi przywitać :-) . Jestem posiadaczem Fiesty ST i na pewno nie żałuję zakupu ale przejdźmy do rzeczy.

Postanowiłem zainwestować w jakiś zestaw grający, od razu podkreślam, że niżej wymieniony zestaw ma służyć dla MNIE a nie dla otoczenia (opuszczone szyby i łupu cupu), jestem fanem muzyki house także przy doborze głośników w sklepie car audio też to podkreśliłem pod co będą kupowane. Zaznaczam, że przy doborze poprosiłem Pana o dobór pod fabryczne radio 6006 cdc bo nie chce psuć sobie deski rozdzielczej + nie jestem przekonany co do skrzynki w bagażniku bo tak jak pisałem wyżej łupu cupu nie jest mi potrzebne (chyba, żeby wsadzić sub pod siedzenie ale koszt takiego cacka jest dosyć duży)

Chciałem na początku osobie, która się na tym zna pokazać jak grają fabryczne głośniki w moim samochodzie. Odpaliliśmy pierwszy lepszy kawałek z płyty, ogólnie wydaje mi się, że fabryczne audio w tym samochodzie naprawdę daje rade ale potrzebuję czegoś więcej. Fajny samochód to i żeby ładnie grało. Znawca stwierdził, że dzwięk rozbija się o podłogę, gra w nogach i tak naprawdę jest trochę kicha, nie ma to głębi a bass jest niestety pusty.

O to co mi zaproponował na sam początek pod moje wymagania:

- po pierwsze wygłuszyć drzwi matą "dynamat".

- po drugie głośniki firmy focal r-165s2 (pytałem o głośniki firmy hertz, polecił mi hertze za 250zl. ale jeżeli już coś montować to troszkę lepszego a podobno skok z tych hertzy na focal'e jest dosyć znaczny) :
http://pl.horn.eu/pl/PL/M... ... 165S2?s1=1

- po trzecie wzmacniacz pod radio (ma być ukryty za radiem) firmy sony xm-s400d : http://www.audiopioneer.p... ... nowos.html

Jeżeli jest tu osoba/osoby, które się znają w dziedzinie car audio to byłbym wdzięczny za pomoc czy to w ogóle 'zagra' pod moje potrzeby czy zamontować coś jeszcze albo coś zamienić.

Całość tego ma się zmieścić w granicy 2000zl. z czego Pan policzył sobie za samo wygłuszenie drzwi 800zl. (wydaje mi się, że jest to dosyć wygórowana cena ale jeżeli mam kupować samemu maty, robić to cały dzień albo dwa a uwierzcie mi niestety jestem pechową osobą i na pewno mi to nie wyjdzie albo coś popsuję).

Dziękuje i pozdrawiam :-)
 
 
blood_brother 
King of Tor Kielce 2013

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 848
Skąd: Otwock
Wysłany: 3 Sie 2016, 23:26   [MK6] Zestaw car audio

Co do ceny wygłuszania, to sobie sam odpowiedziałeś dlaczego tyle to kosztuje :P
 
 
Jondi 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 184
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Sie 2016, 00:09   [MK6] Zestaw car audio

Ja moją fieste mam wygłuszona od podłogi aż po sufit i generalnie warto :) Robiłem sam i przednie drzwi to koszmar... patent z plastikowymi bebechami i potrzebą demontażu szyby jest po prostu chory więc jak się obawiasz to lepiej komuś to zlecić
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 14 Sie 2016, 23:55   [MK6] Zestaw car audio

Brajan napisał/a:
Witam serdecznie,

Jako, że jest to mój pierwszy post chciałbym się z Wami wszystkimi przywitać :-) . Jestem posiadaczem Fiesty ST i na pewno nie żałuję zakupu ale przejdźmy do rzeczy.

Postanowiłem zainwestować w jakiś zestaw grający,

(...)

- po trzecie wzmacniacz pod radio (ma być ukryty za radiem) firmy sony xm-s400d : http://www.audiopioneer.p... ... nowos.html

Jeżeli jest tu osoba/osoby, które się znają w dziedzinie car audio to byłbym wdzięczny za pomoc czy to w ogóle 'zagra' pod moje potrzeby czy zamontować coś jeszcze albo coś zamienić.


Dziękuje i pozdrawiam :-)



Witaj :)

Specjalistą nie jestem, ale jakąś wiedzę mam. Robiłem w poprzednim aucie pełe audio z wygłuszeniem, w Fieście poprzestałem na włożeniu nowych 16,5cm głośników na dystansach na przód i tył.
Co do wzmacniacza, to mnie lekko zaskoczyło że to można zainstalować w ukrytym miejscu. 99,9% wzmacniaczy musi mieć przestrzeń i to nie dla widzi mi się, ale z powodu tego, że wzmacniacza jak pracują to się grzeją dość znacznie i wymagają chłodzenia. Dlatego wzmacniacze ladują zwykle w bagazniku np na oparciu tylnej kanapy. Jak ten będzie dawał radę bez możliwości chłodzenia i czy nie wpłynie to niekorzystnie na otoczenie, to nie wiem. O tym wpływie, to mam na myśli pożar. Ja instalując coś takiego wolałbym mieć pewność nad pewnościami, że albo wypieszczony samochód, albo sam wzmaniacz się nie sfajczy.

btw instalując inne nowe audio, nie dydykowane do Forda możesz się pożegnać ze sterowaniem audio z kierownicy. Dlatego np ja zostałem przy moim Blaupunkcie TravelPilot EX. Raz że jest fabryczny moduł BT, dwa że sterowanie z kierownicy jest miłe. A już byłem bliski zakupu Ładnego radyjka Alpine typu 2din. Niemniej to radio i nowe głośniki bardzo przyjemnie odtwarzają mp3. Nie ma super głębokich basów, ale cała reszta tonów gra przyzwoicie. A ja słucham u siebie głównie rocka, czasem metalu (głównie Nightwish).

Wygłuszenie drzwi na pewno muzyce pomaga. Poradniki jak zdjąć boczki są tu na forum.
Wygłuszenie podsufitki też pomaga, ale ja mam u siebie tam kurtyny airbagów i przyznam się, że sam boję się tego ruszać.
Wygłuszenie bagażnika ma sens, jeśli byś kupował skrzynię do bagażnika. Wg mnie fabryczne jest dobre, bo z tyłu jest cisza.
Wygłuszenie maski i nadkoli przednich wg mnie jest potrzebne, będę to robił w Fieście, u mnie silnik 1.6 u Ciebie 2.0 na pewno głośno pracują
jak się naciśnie na gaz. To powinno pomóc całościowo.

Instalacja nowego radia, wzmacniacza, głośników, to w sumie prościzna (instrukcje są też nieocenione). Gorzej z prowadzeniem kabli, tu trzeba pomyśleć jak je przeprowadzić. Raz pod tapicerką, dwa jak to przeprowadzić do silnika. U mnie przy 1.6 jest miejsca niewiele. W 2.0 pewnie jeszcze mniej. A osobny kabel z osobnym bezpiecznikiem bezpośrednio do akumulatora trzeba przeprowadzić. Absolutnie nie możesz wzmacniacza próbować podłączać do instalacji gdzieś w aucie. Ten Twój wzmaczniacz ma bezpiecznik 15A. Ja miałem w poprzednim aucie 30A przy średniej klasy wzmacniaczu o średniej mocy.
 
 
lopez16 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Adrian
Wiek: 32
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 89
Skąd: Płock
Wysłany: 19 Sie 2016, 10:25   [MK6] Zestaw car audio

Cześć też robiłem całe car audio od podstaw. Mam fieste st i miejsca na przeprowadzenie kabli jest wystarczająco. W ścianie grodziowej jest gotowa uszczelka po stronie akumulatora wyjmujesz ją lub przebijasz i przeciągasz kabel prądowy. Wzmacniacz mam w bagażniku ale planuję przenieść go pod fotel kierowcy. do montażu radia trzeba będzie zdjąć panel środkowy z nawiewami (ułatwia to pracę a wystarczy odkręcić kilka śrubek i wypiąć parę gniazdek). W razie problemów lub pytań chętnie służę pomocą ;) . W sumie mam wygłuszone drzwi i tylne blachy, wszystkie głośniki wymienione na zestawy hertz , radio pionner, kamera cofania , wzmacniacz i subwoofer także trochę tego było



 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 22 Sie 2016, 13:01   [MK6] Zestaw car audio

A ja jeszcze dodam, że u siebie część auta na działce wygłuszyłem w ten weekend:
Opis i zjdęcia:
viewtopic.php?f=120&p=780940#p780940
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Car Audio - FAQ
Czyli zanim zapytasz - zajrzyj !
molu Car Audio i CB 11 6 Lis 2023, 11:05
Wizja
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta - ciekawe montaże Car Audio
Linki i fotki
molu Car Audio i CB 4 17 Wrz 2018, 11:19
Lukasz341
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.