Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

ST - wygięte zawory
Autor Wiadomość
Gosia 

Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Gosia
Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Lip 2016, 19:51   ST - wygięte zawory

Witam wszystkich. Jestem posiadaczką fiesty st, 2.0, 150 km, 07r. Niestety przeskoczył mi łańcuch rozrządu i mam pogięte zawory. Głowica jest do naprawy. Czy ktos z Was jest w stanie podpowiedzieć, co zrobić w takim przypadku ? Jakies części od innych tańszych modeli bedą pasować ? Juz teraz wiem, ze taka zabawa bedzie mnie kosztować ok 4 tys minimum. Podobno lepiej to zrobić, niż wymieniać cały silnik? Słyszeliście o podobnym przypadku i czy jest jakies inne wyjście z sytuacji niż wpędzać sie w tak duże koszta ? Z gory dzięki.
 
 
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 12 Lip 2016, 20:07   Wygięte zawory fiesta st

Gosia napisał/a:
bedzie mnie kosztować ok 4 tys minimum. Podobno lepiej to zrobić, niż wymieniać cały silnik? Słyszeliście o podobnym przypadku i czy jest jakies inne wyjście z sytuacji niż wpędzać sie w tak duże koszta ? Z gory dzięki.


wow, współczuję, bo wiem że to boli. Mi kiedyś w Deawoo Lanosie rozwalił sie rozrząd i naprawiałem silnik.
Ode mnie pierwsza porada, to znajdź warszt niezależny, nie ASO. Obniży koszta. Np Feuvert remontuje silniki.
Koszt może być mniejszy niż 3 tys zł, a robią dobrze.
Natomiast pomyśl też nad innym silnikiem, niekoniecznie musi być to nowy, może na szrocie czeka na Ciebie jakieś auto, rozbite, ale z wnętrzem silnika w dobrym stanie. Po wypadku, raczej wnętrze silnika nie musi być zniszczone.
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 12 Lip 2016, 20:54   Wygięte zawory fiesta st

Gosia napisał/a:
Głowica jest do naprawy.

Nie jestem pewien, ale może podejdzie z któregoś Mondeo albo Focusa (oczywiście 2,0), koszt to pewnie ok 500-1000zł... Tylko ciekawe czemu właśnie łańcuch przeskoczył (tego można by się spodziewać po pasku), może się rozciągnął, może koło na wale ma wytarte zęby... Współczuję wydatków... :sad:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
blood_brother 
King of Tor Kielce 2013

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 848
Skąd: Otwock
Wysłany: 12 Lip 2016, 23:57   Wygięte zawory fiesta st

Parzych napisał/a:
koszt to pewnie ok 500-1000zł

Parzych, w jakim świecie Ty żyjesz :P to nie Zetec :P

Jeśli chodzi o zamienność to chyba tylko jeszcze w mondeo mk3 były Durateci 2.0, ale ogólnie to rzadkie silniki. W tej chwili na allegro do mondeo najtańszy 1800zł, a "dedykowany" do ST 3200zł.
Możesz spróbować napisać do Brook co zrobiła ze swoim silnikiem. Na ostatnim zlocie obróciła panewkę, ale góra powinna być ok. Wtedy złożyłbyś z dwóch silników jeden.
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 14 Lip 2016, 10:19   Wygięte zawory fiesta st

duratec z fiesty st o ile mi wiadomo ma trochę inną głowicę (mocowanie kolektora/inny kolektor) niż focus/mondeo więc p&p nie będzie
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 16 Lip 2016, 12:21   Wygięte zawory fiesta st

Zawsze można wystawić fieste tutaj na forum na handel i za zarobioną kasę kupić cywilną wersje :) Na pewno jakiś maniak się znajdzie. Na ebay głowica od st150 po regeneracji kosztuje 500 euro z wysyłką . Za naprawę głowicy w Polsce koszt będzie podobny o ile da się naprawić. A jak masz AC to można coś wykombinować :)
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 16 Lip 2016, 13:37   Wygięte zawory fiesta st

blind227 napisał/a:
jak masz AC to można coś wykombinować :)

Nie sądzę, AC obejmuje uszkodzenia powstałe w wyniku kolizji lub podobnych działań zewnętrznych (obcierka parkingowa, rysy gwoździem, gradobicie) a nie uszkodzenia mechaniczne wynikłe z eksploatacji (np silnika i osprzętu, wnętrza)...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 16 Lip 2016, 13:58   Wygięte zawory fiesta st

Chyba napisałem coś wykombinować :) Polak potrafi . Tym bardziej kobieta :) zawsze można od spodu o coś zawadzić silnikiem aby pękło i już mamy uszkodzeniem wywołanym działaniem z zewnątrz. I pewnie od razu szkoda całkowita gdyż silnik więcej kosztuje niż wartość auta :) Nie takie numery ludzie robią . Tylko trzeba z głową
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1089
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 17 Lip 2016, 10:47   Wygięte zawory fiesta st

blind227 napisał/a:
Na ebay głowica od st150 po regeneracji kosztuje 500 euro z wysyłką . Za naprawę głowicy w Polsce koszt będzie podobny o ile da się naprawić.


Co takiego niespotykanego w tej głowicy jest, że jej naprawa aż tyle kosztuje/jest aż taka problematyczna?
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 17 Lip 2016, 13:36   Wygięte zawory fiesta st

amelinium :)
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1089
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 17 Lip 2016, 14:23   Wygięte zawory fiesta st

No bez jaj, jakoś inne głowice z aluminium potrafią naprawiać w rozsądnych pieniądzach a tu nagle problem...
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 17 Lip 2016, 23:30   Wygięte zawory fiesta st

Polecam podzwonić i popytać się dla czego tak drogo tym bardziej że nie wiadomo do końca co się z tą głowicą stało wiec trzeba być gotowym na wszystko.
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
Jondi 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 184
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Lip 2016, 20:11   ST - wygięte zawory

Powiem tak, silnik do mk3 można kupić za ok 1000zł. Koszt generalnego remontu przy np obróconej panewce wraz z wymianą pierścieni, obrobieniem głowic to ok 2500zł. Pytanie co jest niby nie tak z tym rozrządem i ile on kosztuje. Inna sprawa że znam mondki z tymi silnikami co mają po 600tys nastukane i rozrządy sa fabryczne... Silnik ST i 2,0 z mondeo mk3 to ta sama konstrukcja. Różnią się osprzętem (w mondeo np kolektory dolotowe maja klapki i przepustnica jest na linkę).

Mam speca od silników fordowskich (v6 rozbiera i składa z zamkniętymi oczami) ale masz do niego ok 600km...
 
 
JanuszTomek :) 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Tomek
Wiek: 32
Dołączył: 08 Kwi 2017
Posty: 13
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 13 Kwi 2017, 05:07   

Powiem wam z przykrością, że zarejestrowałem się tutaj i na [CIACH] i polecam wam rejestrację tam ponieważ jak czytam niektóre posty z tego forum to słabo mi się robi
Zrobienie tego silnika to max 1500 PLN nie licząc rozrządu oczywiście zależy ile zaworów się zgięło ale obstawiam max 2 lub 4 reszta do sprawdzenia a z dobrym silnikiem jest ciężko ponieważ to koszt około 3000 pln i nie wiesz co kupisz do tego przekładka oleje płyny uszczelki i zaraz będzie 5000 albo po prostu kup używaną głowicę na allego bo kiedyś widziałem chyba za 500 PLN
Ogólnie, nie obrażając nikogo mało tutaj ludzi co mają pojęcie o mechanice i o samochodach niestety oraz o ich obsłudze bo jak widzę wpisy lej do ST150 5w30 z forda to ręce opadają bo z takim olejem to panewkę obrócisz na 100% prędzej czy później a poza tym jak można kupić ST150 i nie zmienić panewek na coś normalnego przystosowanego do tego silnika i jego traktowania w ST bo to nie mondeo raz w roku zakręcone do odcięcia
Auto pewnie dawno zrobione ale musiałem coś napisać bo często ludzie są tutaj wprowadzani w błąd
PS AC nie obejmuje silników i mechaniki !!!!!! w jakim świecie wy żyjecie ?????
A wszystkim posiadaczom ST odradzam szukanie informacji tutaj po prostu zarejestrujcie się na [CIACH] a uzyskacie rzetelniejsze informacje na temat serwisu oraz obsługi waszych aut bo to samochody wymagające troszkę więcej uwagi niż przeciętne cywilne wersje z mniejszymi jednostkami i silnik 1.4 czy 1.6 kosztuje 500 zł więc tam można pozwolić sobie na błąd ale w ST kosztuje to już o wiele wiele więcej
Pozdrawiam i mam nadzieję że nikogo nie uraziłem :)

[ Komentarz dodany przez: DemptD: 13 Kwi 2017, 12:01 ]
edytowałem, bo post zalatywał słabej jakości spamem
_________________
Mój cel 0-100 km/h poniżej 6 sekund w ST150 :)
Oczywiście N/A
Ostatnio zmieniony przez DemptD 13 Kwi 2017, 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 13 Kwi 2017, 10:37   

JanuszTomek :) , skoro wiesz więcej, to napisz jakieś konkrety. Bo jak widać w poprzednich postach, to zdania na temat kosztów były podzielone. Jedna osoba dzwoniła i się pytała w zakładzie, to rzucili kwotą X, druga jest zdziwiona, że X to dużo i powinno to kosztować Y.

Zawsze warto wiedzieć, czy zakład A ze swoją wyceną poleciał w kosmos, czy może zakład B zrobił nam mega promocje.
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 6 Lip 2017, 10:08   Re: Wygięte zawory fiesta st

Parzych napisał/a:
Gosia napisał/a:
Głowica jest do naprawy.

Nie jestem pewien, ale może podejdzie z któregoś Mondeo albo Focusa (oczywiście 2,0), koszt to pewnie ok 500-1000zł... Tylko ciekawe czemu właśnie łańcuch przeskoczył (tego można by się spodziewać po pasku), może się rozciągnął, może koło na wale ma wytarte zęby... Współczuję wydatków... :sad:

Nie podejdzie. Wałki są inne niż np. w Mondeo 2.0.
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Silnik : zawory regulacja
mucha Mechanika 22 28 Wrz 2011, 20:45
Delko
Brak nowych postów [MK3] Zawory - ustawianie
opawelq Mechanika 10 14 Sie 2006, 11:15
diodalodz
Brak nowych postów czy regulowac zawory????
Gość Mechanika 10 19 Wrz 2008, 12:25
maczeta10
Brak nowych postów wieksze zawory CVH...
Piesek Tuning mechaniczny 12 22 Paź 2008, 17:17
Piesek
Brak nowych postów [MK4] 1.25 - zawory wydechowe
coolbati Mechanika silnika 5 22 Mar 2013, 21:40
Parzych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.