Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: van
21 Cze 2014, 22:41
JAk sprawdzić czy działa mi wiatrak od chłodnicy? Pilne
Autor Wiadomość
Koszmar
[Usunięty]

Wysłany: 6 Cze 2005, 14:08   JAk sprawdzić czy działa mi wiatrak od chłodnicy? Pilne

Niedawno wymieniłem płyn lub ciecz w tedy tam się znajdującą w układzie chłodzenia a teraz nie działa mi wiatrak . Jak sprawdzić czy wiatrak jest sptawny czy mi siadł termostat

Pozdrawiam Koszmar
 
 
Raffi13 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 39
Dołączył: 27 Lip 2004
Posty: 69
Skąd: Ujazd
Wysłany: 6 Cze 2005, 14:27   

sam wiatrak sprawdzisz podpinając go bezpośrednio pod akumulator
 
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 6 Cze 2005, 14:30   

Sprawdź bezpiecznik 13 (drugi od lewej na górze - 30A).
Jeżeli nie pomoże - podłącz wentylator bezpośrednio do akumulatora . Jak zakręci to może to świadczyć o niesprawności termowyłącznika wentylatora.
 
 
Koszmar
[Usunięty]

Wysłany: 6 Cze 2005, 14:50   

Wentylator sprawdziłem jest dobry bezpiecznik również . A nie wiecie jak sprawdzić czy działa ten termo czujnik ?
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 6 Cze 2005, 15:31   

Przeczyść styki przy termowyłączniku (jest w obudowie termostatu). Sprawdź omomierzem jego rezystancję (przy zdjętych przewodach). Przy ok. 20stC (silnik zimny) powinna wynosić (nie jestem pewien) ale ok. kilkudziesięciu kilkuset kOhm'ów, a przy gorącym (ok 80 stC) rezystancja powinna spaść do ok. kilku kOhm'ów.
Odpowietrzyłeś dobrze układ po wymianie płynu?

...Hmm, a może wszystko jest sprawne tylko poprostu wentylator się nie załącza ponieważ ... nie musi :ok: . Normalnie wentylator załącza się wtedy gdy temperatura cieczy chłodzącej osiąga ok. 100 stC (może nawet więcej). Jeśli jej nie osiągnie nie ma prawa pracować. Ot co :)
POZDRO.
PS
W moim autku jeszcze nigdy się nie załączył. :-) Wskazówka temperatury silnika na M:)
Ostatnio zmieniony przez coccolino 6 Cze 2005, 15:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Koszmar
[Usunięty]

Wysłany: 6 Cze 2005, 15:34   

a jak ja nie mosiadam takiej zabawki do mierzenia ani nikt z moich somsiadów? ja to w domowych kontach robie :|
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 6 Cze 2005, 15:47   

No ... bez tej zabawki to nie zmierzysz niestety. Możesz pożyczyć termowyłącznik od kogoś kto ma sprawny i zobaczyć co wtedy.
Nie jestem pewien czy tak można ale chyba nic się nie stanie (w sumie to taki prztyczek do wentylatora) - zewrzyj końcuwki termowyłącznika jakimś przewodem (może zaiskrzyć - nie bój się ;)) - wentylator powinien się uruchomić.
... ale przeczytaj dokładnie jeszcze raz posty. Wcale nie jest powiedziane, że coś jest nie tak. Może po wymianie płynu wydajność chłodzenia wzrosła i wentylator nie musi się załączać.
POZDRO.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Cze 2005, 16:08   

panowie to jest MK1 hm bezpiecznik owszem ale zdje sie ze 2 od lewej . a mymy ich chyba w sumie 8 szt :) hm z tego co pamiętam razem wpięty jest STOP pod ten bezpiecznik . A jak sprawdzić wentylator hm zdejmujesz kondomek do którego ida dwa kable koło akumulatora . te kable sa wpiete w termowyłacznik . A jak go sprawdzić metod jest wiele . mozesz go wykręcić i wpiąć sobie baterie zarówke i czujnik w obwód . potem bierzesz zapalniczke i podgrzewasz i czekasz chwile i znowu i znowu czekasz . I pownien sie właczyć . jak zmostkujesz te dwa przewody to po przekręceniu kluczyków powinien sie włączyć wentylator . hm
w mk1 nie ma przekaźnikówi i kupy zbędnych elektrycznych bajerów . hm sprawdz potem czy przewody od termo wyłacznika sa przymocowane do budy bo jak nie to je wciągnie alternator bo to jego hobby w mk1 :)
 
 
 
Koszmar
[Usunięty]

Wysłany: 6 Cze 2005, 22:35   

Dzieki chłopaki za pomoc już wszystko działa wentylator najpier sprawdziłem podłanczając na momęt bezpośrednio od akumulatora zadziałał :) potem sprawdziłem bezpieczniki jeden po drugim (woże ze sobą zapasowy zestaw bezpieczników) były ok :) potem przypadkiem na załączonej stacyjce spiełem kable przy termo czujniku i zadziałało :) jak się później okazało i nadal to podejżewam zawiesił się pewnie wiatrak i nie chciał ruszyć. A teraz po wymianie płynu silnik grzeje mi się prawie pół godziny aby wiatrak zadziałał :) ale w każdym bądź razie wszystko działą.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc :)
Koszmar
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Link do strony na której można sprawdzić VIN
Freeman Przed zakupem 0 1 Sie 2014, 20:04
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zacząć ?
pablonas Sport w FKP 19 5 Sty 2005, 20:43
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.