Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] Instalacja nowych głośników do radia TravelPilot EX
Autor Wiadomość
slawomirro 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1199
Skąd: wawa
Wysłany: 25 Kwi 2016, 12:35   [MK6] Instalacja nowych głośników do radia TravelPilot EX

Zgodnie z poniższą instrukcją wymieniłem u siebie głośniki:
http://fordak.wdfiles.com...0i%20Fusion.pdf

Zamiast głośniczków Forda założyłem 16,5cm Blaupunkt BGX 663 HP na tył i przód. To 3-drożne głośniki:
http://allegro.pl/glosnik...5916673520.html

Oczywiście na dystansach, bo inaczej by się nie dało, ale efekt jest super.
Wcześniej jeszcze myślałem, by wymienić radio Blaupunkt TravelPilot EX na inne typu 2din, ale wymiana głośników od razu zrobiła swoje.
Wcześniej miałem auto, gdzie robłem pełną instalację, ze wzmacniaczem łącznie i mam porównanie tego co mi grało w Fordzie do dziś z tym co miałem wcześniej. A głośniki Forda

Dziś po instalacji nowych głośników stwierdzam, że radio TravelPilot EX daje spokojnie radę i nawet wzmacniacza nie trzeba. Np. basy są pełne, czego w oryginalnych fordowskich głośnikach wcale nie było i były właściwe tylko średnie tony. Słucham prawie każdej muzyki, poza rapem i hip-hopem, więc interesuje mnie jakość.

Odnośnie poradnika, to w przypadku lewych drzwi, gdzie jest sterowanie elektrycznymi lusterkami, to niepotrzebne jest rozłączanie okablowania. Zaś demontaż boczków z elektrycznymi szybami jest banalnie prosty. Troszkę gorzej z korbkami, ale o tym niżej.

Jedyną rzeczą, denerwującą i irytującą jest zdejmowanie zatrzasków obudowy sterowania szybami i tego wokół klamki. Zatrzaski bardzo mocno siedzą i bardzo trzeba uważać by nie porysować plastików, ani ich nie połamać. Zaś boczek całych drzwi schodzi już lżej, co nie znaczy, że lekko.

Zakładanie dystansów pod głośniki jest proste, bo otwory pasują do fabrycznych wkrętów instalacji głośników Forda. Jednak wcześniej należy jakimś flamastrem zaznaczyć miejsca na otwory dla samych głośników. Potem albo bierzemy wiertarkę i wiercimy, albo jak ja robiłem bierzemy mały gwóźdź, np papiak i wbijamy go w zaznaczone miejsce robiąc tym samym otwór dla wkrętu. Śruby do mocowania niestety musiałem skombinować sobie sam, bo te dostarczone z głośnikami były za długie. 2cm śruby dały radę. Mocujemy te śruby tam, gdzie dystans nie przylega do fordowskich plastików, by ich nie uszkodzić.

Przy składaniu boczków okazuje się, że nowe głośniki prawie na styk pasują, ale jest luz na tyle by całość dała się bezproblemowo złożyć.

Tylne drzwi mają korbki. Jak wiadomo zgodnie z poradnikiem przy wyjmowaniu zawleczek od korbek, można je zgubić. Rozwiązanie jest banalne. Bierzemy kawałek cienkiego i mocnego drutu, np takiego do siatki w płocie. Podważamy zawleczkę, przewlekamy drut, zaginamy go i pociągamy. Zawleczka zostaje na drucie. Założenie zawleczek okazało się koszmarnie trudne.
Tylne drzwi nie mają też śrub od dołu boczka drzwi. To jest dużo prostsza konstrukcja od przednich drzwi.

Autor instrukcji rozbierania drzwi proponował głośniki Boshmanna. Miałem kiedyś i na początku grają bardzo dobrze.
Niestety ich jakość na dłuższą metę jest tragiczna, tzn po 2 latach jeden zaczął rzęzić, drugiemu odkleiła się guma tłumiąca od podstawy.


Tak swoją drogą to mam do oddania (nie chce za to żadnej kasy) teraz 4 głośniczki Forda. Jak ktoś chce, to proszę o priv.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.