Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK7] Czujniki TPMS w wersji poliftowej
Autor Wiadomość
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 11 Mar 2017, 09:37   

No u mnie niestety już są w każdym kole... I o tego rodzaju fiesty mi chodzi...
 
 
PrzemKo80 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 124
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 11 Mar 2017, 13:20   

Ja mam dwa komplety kół:

lato 15 cali alu z oryginalnymi czujnikami
zima 15 cali stalowe z oryginalnymi czujnikami

Z tego co zrozumiałem to przekłada polega na założeniu kompletu kół, napompowaniu do ustalonej wartości i zaprogramowaniu jej w menu. I tyle.
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 13 Mar 2017, 10:24   

Jeżeli jeszcze tego nigdy nie robiłeś, to z tego co ja wiem, najpierw musisz jechać do Forda żeby doprogramowali Ci do komputera drugi komplet czujników (później już tylko przekładka i resetowanie guzikiem w komputerze)
 
 
PrzemKo80 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 124
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 13 Mar 2017, 22:15   

mehacz napisał/a:
Jeżeli jeszcze tego nigdy nie robiłeś, to z tego co ja wiem, najpierw musisz jechać do Forda żeby doprogramowali Ci do komputera drugi komplet czujników (później już tylko przekładka i resetowanie guzikiem w komputerze)


Oryginalnie założone były stalówki więc pewnie zaprogramowane.
Przy zakupie zamieniłem na oryginalne alufelgi i pewnie też te doprogramowali tak myślę.
Wyjdzie na jesień :greenpeace:
 
 
domrek 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Mar 2017, 12:30   

Czy ktoś może wie czy w ogóle trzeba montować te czujniki do dodatkowych kół. Co się tak naprawdę może stać jak w letnich będę je miał a zimowe koła będę bez czujników? Zapali się tylko kontrolka o błędzie czujników czy coś więcej? Jeśli tylko kontrolka to jaki problem przejeździć z nią zimę, która jest przecież z roku na rok coraz krótsza. Chyba, że coś więcej się ma zadziać.... tylko co?
 
 
PrzemKo80 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 124
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 25 Mar 2017, 16:13   

domrek napisał/a:
Czy ktoś może wie czy w ogóle trzeba montować te czujniki do dodatkowych kół. Co się tak naprawdę może stać jak w letnich będę je miał a zimowe koła będę bez czujników? Zapali się tylko kontrolka o błędzie czujników czy coś więcej? Jeśli tylko kontrolka to jaki problem przejeździć z nią zimę, która jest przecież z roku na rok coraz krótsza. Chyba, że coś więcej się ma zadziać.... tylko co?


Zapewne przy załączaniu się kontrolki za każdym razem będziesz miał powiadomienie dźwiękowe ( to można wyłączyć w menu ). Jak w czasie jazdy nie wiem. Czy nie będzie powtarzać co jakiś czas. Wydaje mi się że oprócz tego raczej nic nie będzie.
Ale nowy jestem, mogę się jeszcze mylić :rotfl:
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 25 Mar 2017, 21:58   

możesz jeździć z błędem jak Ci nie przeszkadza, co najwyżej diagnosta przy przeglądzie krzywo na Ciebie spojrzy
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 26 Mar 2017, 15:41   

Wczoraj wymieniłem koła z zimowych na letnie. Dziś po przejechaniu 15 km zapaliła się awaria czujników serwis! - skasowałem i po kolejnych 15 km znów to samo. Morał z tego jest taki że komputer nie pamięta drugiego kompletu i trzeba jutro jechać do forda ponownie je zaprogramować. Tylko nie wiem jakim cudem ale jak zmieniałem z letnich na zimowe to wyskoczył mi komunikat ale jak zrestartowałem to już się więcej nie pojawił... (zmiana była z programowanego dokupionego kompletu przez forda na te które miałem pierwotnie jak wyjechałem z salonu... ) Jutro podjadę do serwisu i dam znać co i jak...
 
 
maxon 

Wersja: Gold
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Max
Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Mar 2017, 12:45   

Trochę to dziwne, bo jak zmieniałem z letnich na zimowe to nie musiałem programować, po prostu założyłem i samochód rozpoznał je bez problemu. Nie zmieniałem jeszcze w drugą stronę ale skoro wcześniej nie grzebałem się w programowanie to i teraz nie powinno być potrzeby... oryginalne tpms montowałeś?
 
 
PrzemKo80 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 124
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 27 Mar 2017, 13:07   

Sam się teraz zastanawiam jak będzie u mnie na jesień. Oryginalnie były stalówki czyli już zaprogramowane ale przy zakupie auta dołożyli mi oryginalne aluminiowe z nowym oryginalnym kompletem tpms i też je zaprogramowali. Stalowe plus zimówki na jesień zobaczymy jak wyjdzie hmm.
 
 
mehacz 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Kosina
Wysłany: 27 Mar 2017, 17:10   

maxon napisał/a:
... oryginalne tpms montowałeś?

Oryginały ze strony ford.sklep.pl

Piszę bo stała się dziwna sytuacja. Dziś rano jadąc do pracy błąd się zapalił i świecił cały czas (37KM - nie kasowałem) więc zadzwoniłem do forda i się umówiłem na środę na diagnozę WTF... Po pracy wsiadłem i też się pokazał błąd (też nie kasowałem) ale po drodze zajechałem na zakupy i zgasiłem auto. Po powrocie i przekręceniu kluczyka ku mojemu zdziwieniu nie usłyszałem już 3 beepów i błąd zniknął sam... Ujechałem od tego czasu raptem 10 KM. Zobaczę jutro jak będę jechał do pracy ale wg. mnie komputer sobie przypomniał że ma zaprogramowaną 2 parę i w końcu załapały...

Ale czemu z takim opóźnieniem?

Moja teoria: Wygląda to tak jak by komp odpytywał zimowe czuje których oczywiście nie znalazł i olewał letnie. Aż w końcu sobie przypomniał że ma 2 komplet i zaczaił... Miał ktoś taką sytuację?
 
 
maxon 

Wersja: Gold
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Max
Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Mar 2017, 14:33   

jak zmieniałem z letnich na zimowe to przez jakieś 10km miałem błąd czujników, ale potem zatrybił
 
 
PrzemKo80 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 124
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 31 Paź 2017, 18:45   

Jestem dzisiaj po wymianie kół na zimowe. Dwa komplety czujników.
ZERO problemów z nowymi czujnikami na kołach zimowych. Póki co wszystko ok.
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 1 Lis 2017, 15:59   

Podepnę się.
Jeśli kupię nową fiestę ze zwykłymi felgami stalowymi ( np. wersja Trend ), to będą one miały czujniki ciśnienia w wentylu? Jeśli dokupię alufelgi bez czujników, to ciągle będzie alarm?
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
PrzemKo80 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 124
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 1 Lis 2017, 16:17   

Mars napisał/a:
Jeśli kupię nową fiestę ze zwykłymi felgami stalowymi ( np. wersja Trend ), to będą one miały czujniki ciśnienia w wentylu?


Nowa fiesta z salonu tak. Czujniki są razem z felgami stalowymi. Jak w lutym kupowałem miałem to samo. Ale ja kupiłem u nich alusy, dokupiłem od razu czujniki do nich i za darmo dograli mi do pamięci auta drugi komplet czujników.

Mars napisał/a:
Jeśli dokupię alufelgi bez czujników, to ciągle będzie alarm?


Dokładnie. Stąd raczej musisz mieć drugi komplet czujników.
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 1 Lis 2017, 16:51   

Da radę przełożyć te czujniki z felg stalowych do alufelg? Słyszałem, że trzeba sprawdzić, czy nie są za krótkie. Ile kosztuje komplet tych czujników w ASO razem z programowaniem?
Mam fiestę z 2013r. z dokupionym pakietem Gold X, w którym były m.in. 15' alufelgi. Da radę założyć do nich czujniki ze stalówek? Jeśli nie, to czy da radę założyć nowe czujniki do tych alufelg z MK8?
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
PrzemKo80 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 124
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 1 Lis 2017, 21:12   

Mars napisał/a:
Ile kosztuje komplet tych czujników w ASO razem z programowaniem?


Jak dobrze pamiętam za komplet czujników do mk7 zapłaciłem chyba 500 zł. Programowanie w cenie bo na alusy założyłem letnie opony ze stalówek. A na stalowe felgi opony zimowe które udało mi się wyciągnąć od forda gratis. Stąd mam dwa komplety już zaprogramowane w chwili zakupu.

Mars napisał/a:
Mam fiestę z 2013r. z dokupionym pakietem Gold X, w którym były m.in. 15' alufelgi.


Czujniki obowiązkowe od listopada 2014 roku. Czyli u Ciebie brak.

Mars napisał/a:
Da radę założyć do nich czujniki ze stalówek? Jeśli nie, to czy da radę założyć nowe czujniki do tych alufelg z MK8?


Tego nie wiem. Do mk8 być może inne czujniki, być może pasują od mk7 czyli te same. Zapytaj w aso.
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 2 Lis 2017, 10:49   

PrzemKo80 napisał/a:

Mars napisał/a:
Mam fiestę z 2013r. z dokupionym pakietem Gold X, w którym były m.in. 15' alufelgi.


Czujniki obowiązkowe od listopada 2014 roku. Czyli u Ciebie brak.

Mars napisał/a:
Da radę założyć do nich czujniki ze stalówek? Jeśli nie, to czy da radę założyć nowe czujniki do tych alufelg z MK8?


Tego nie wiem. Do mk8 być może inne czujniki, być może pasują od mk7 czyli te same. Zapytaj w aso.


To, że nie mam czujników, to ja wiem. Pytam, czy do tych moich alufelg z 2013r. można założyć czujniki ciśnienia ( te ze stalówek wersji SYNC Edition MK8 lub nowe ). Mam MK7 po lifcie z 2013r. a od 2014r. zaczęto stosować te czujniki. Zmieniono również alufelgi 15', aby włożyć te czujniki, czy to w ogóle nie ma znaczenia? Na stronie Ford.sklep.pl twierdzą, że czujniki do MK8 są ciut inne niż do MK7, ale za to pasują do felg stalowych i aluminiowych.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów czujniki tpms
klissu Elektryka ogólna 3 9 Lis 2022, 12:01
Darekptr
Brak nowych postów Fiesta mk8 czujniki tpms Ratunku
Wymiana felg z aluminiowych na stalowe i problem z czujnikami
Motodawca11 Elektryka ogólna 1 15 Lis 2023, 10:14
Darekptr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.