Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Zmiana audio w samochodzie.
Autor Wiadomość
beniu1212 

Wersja: Inna
Silnik: 1.3/66KM
Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 2
Skąd: Rudniki
Wysłany: 15 Mar 2016, 19:40   [MK4] Zmiana audio w samochodzie.

Witam serdecznie.

Na wstępie dodam że jestem zielony w sprawach głośnikowych, lecz z elektroniką nie jest u mnie źle.

Dostałem fordzika na urodzinki, i chciałbym w nim zrobić kompletne CA.

Mam wiele pytań, proszę o nie ocenianie mnie zbyt negatywnie :D . A więc :

Mój budżet na wszystko to około 700/800zł. Stan używany/nowy - to co lepiej będzie grało. Obecnie nie posiadam nic. Zależy mi na głębokim basie i czystym dźwięku. Slucham różnych rodzajów muzyki.

Plany są takie:
Dwa głośniki na dzwi przód - Czytałem że do tej fiesty fajnie pasują wersje 130mm, oraz 160mm ale na dystansach. I teraz pytanie które będą lepsze pod moje wymagania ? I w ogóle w jakie głośniki celowac?

Dwa głośniki na tył. - Tutaj podobne pytanie jak wyzej.

Skrzynia basowa. - Nie wiem jaką skrzynie wybrać. Tak jak pisałem zależy mi na bardzo głębokim oraz mocnym basie podobnym do takiego w kinie domowym. Nie lubie takie szybkiego lupania.

Co do mocy celuje na okolo 150w na każdy głośnik, co do skrzyni nie jestem pewien ale cos okolo 600W.

Radio, wzmacniacz:
Nie mam pojęcia jaki zestaw spełni moje wymagania. Co do radia oczywiscie głównie zależy mi na aux. Co do wzmacniacza fajnie byłoby podpiać wszystko pod jeden wzmacniacz.

Przewody:
Czy do takich zestawów kupuje sie wymiarowe przewody ? Chodzi mi oto że nie jestem pewien o to, czy poprostu ide sobie do sklepu mowie 2m przewodu dwuzylowego 5mm^2 i już.

Inne elementy:

Czy do takiego zestawu potrzeb ne sa jakieś inne elementy typu kondensatory itp.?



Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
 
 
David1n 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 83
Skąd: Wadowice
Wysłany: 16 Mar 2016, 16:48   [MK4] Zmiana audio w samochodzie.

Za kwotę którą podałeś to możesz kupić średniej klasy mini wieżę, a nie zrobić audio z radiem, 4 głośnikami, wzmacniaczem i tubą :D
Zależy Ci na jakości... Za taką kwotę jej nie zrobisz na pełnym audio jakiego wymagasz. Jeżeli już to polecam kupić dobre radio i głośniki, a dopiero później przy wolnej flocie myśleć o wzmacniaczu i tubie.
 
 
beniu1212 

Wersja: Inna
Silnik: 1.3/66KM
Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 2
Skąd: Rudniki
Wysłany: 16 Mar 2016, 23:35   [MK4] Zmiana audio w samochodzie.

A nie rady coś w miarę przy zrezygnowaniu z tylnych głośników? nie przesadzajmy to tylko fiesta :D , ale nie ukrywam że lubię tak jak pisałem gleboki bas. Cos do 800zł właśnie poszukuje na początek.
 
 
David1n 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 83
Skąd: Wadowice
Wysłany: 17 Mar 2016, 16:20   [MK4] Zmiana audio w samochodzie.

"Coś" to można złożyć. Ale nie wiadomo jak to będzie grać i jak długo będzie grać :D
Używki to używki. Nie dowiesz się jak były eksploatowane i w jaki sposób.
Ja jestem zdania, że lepiej dać parę złotych więcej, kupić nowe z gwarancją i dbać po swojemu ;)
Jutro będę miał czas to popatrzę i zapodam jakąś propozycje ;)
 
 
arekw 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 137
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 17 Mar 2016, 20:00   [MK4] Zmiana audio w samochodzie.

jeśli chodzi o tube to bardzo polecam ten sprzęt http://pl.marketgid.com/goods/426/42798/ . Porządny bas i nie zajmuje dużo miejsca. Znajomy wystawił na śmieci i z ciekawości wypytałem co z nią itd ale dowiedziałem się tylko tyle że nie gra. Zawinąłem,wymieniłem głośnik i hulała aż brachol nie spalił wzmacniacza :krzesłemgo: a teraz czeka na wskrzeszenie. Obecnie mam skrzynie ze wzmacholem i nie gra tak dobrze jak ta tuba i do tego przygasza mi oświetlenie penera. Na tą chwile polecam taką tube i dobre (firmowe) głośniki w drzwi oraz w oryginalne miejsca z tyłu żeby ładnie grały średnie i wysokie tony. No i oczywiście solidne przewody do wzmachola
 
 
Mizer 59 

Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Michał
Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 22
Wysłany: 11 Maj 2016, 11:02   [MK4] Zmiana audio w samochodzie.

ja założyłem fajny zestaw za 500zł do swojej mk4 radio pioneer DEH-1700UBG + głośniki 2 drożne odseparowane hertz DSK 130.3
tyle ze jeszcze wygłuszyłem dobrze drzwi matami butylowymi ok 140zł na obie strony
 
 
blueflames 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Daniel
Wiek: 33
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 97
Skąd: Sanok/Rzeszow
Wysłany: 11 Gru 2016, 20:36   

ogarniesz w tych pieniadzach juz dobre audio. Przod odseparowany pplus sub. Pisz do mnie na pw albo fb . Nie chwalac sie w temacie siedza juz bardzo dlugo i moja mk4 Dmucha 145 db wiec cos to znaczy:D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Car Audio - FAQ
Czyli zanim zapytasz - zajrzyj !
molu Car Audio i CB 11 6 Lis 2023, 11:05
Wizja
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta - ciekawe montaże Car Audio
Linki i fotki
molu Car Audio i CB 4 17 Wrz 2018, 11:19
Lukasz341
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 21:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 22:16
hubi_2006


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.