Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Słabe hamulce w 1,4 TDCi.
Autor Wiadomość
bep 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 26
Skąd: RLA/KOS
Wysłany: 20 Lut 2016, 18:50   Słabe hamulce w 1,4 TDCi.

Jak w temacie. Mam (może nie aż tak strasznie) słabe hamulce we fiescie. Gdy przesiadam się do drugiego swojego samochodu i się zapomnę to zębami ląduje na kierownicy .. Czy zna ktoś ten problem? Jest jakieś wyjscie? (np z czego można zrobić swap na trochę większe tarcze z zaciskami..czy może jakiś inny zestaw).
Może dodam że mam jeszcze fabryczne klocki i tarcze, tył to bębny. Płyn wymieniony miesiąc temu - bez poprawy. Silnik 1,4 tdci.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 21 Lut 2016, 23:39   Słabe hamulce w 1,4 tdci

Jeśli klocki z tarczami są do chrzanu, to niestety tak to będzie. Najłatwiejszym sposobem na poprawę tego stanu rzeczy jest wsadzenie większych hebli. Strzelam, że seria tam jest 258. Możesz wpakować większe, ale może się to wiązać z wymianą kół na większe ("może", bo nie wiem jakie masz). Możesz też wsadzić uczciwsze tarcze + porządne klocki, co nie będzie już wymagało rzeźby, ale swoje kosztować będzie (licz 700-800zł za tarcze+klocki).
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 22 Lut 2016, 02:01   Słabe hamulce w 1,4 tdci

bep napisał/a:
dodam że mam jeszcze fabryczne klocki i tarcze

Szkoda że nie podałeś przebiegu, moje fabryczne skończyły się przy jakichś 54kkm...
Puff napisał/a:
Możesz wpakować większe, ale może się to wiązać z wymianą kół na większe

Z ST - 278mm, najmniejsze felgi to 15"...

PS.
Jak na moje, wspomaganie w MK6 jest jakby słabsze niż np. w MK7 i u niektórych innych producentów, po prostu trzeba trochę mocniej depnąć niż np. w MK7 ST...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
bep 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 26
Skąd: RLA/KOS
Wysłany: 22 Lut 2016, 20:51   Słabe hamulce w 1,4 TDCi.

Auto ma 61 tys. Tarcze i klocki nie wykazują jeszcze śladów zużycia. Na lato jest felga 15, zima 14. Może lepiej będzie faktycznie zakupić jakiś lepszy zestaw tarcz i klocków. Coś polecacie? :P
Parzych napisał/a:

Jak na moje, wspomaganie w MK6 jest jakby słabsze niż np. w MK7 i u niektórych innych producentów, po prostu trzeba trochę mocniej depnąć niż np. w MK7 ST...

Piszesz o wspomaganiu, tzn o pompie hamulcowej? W tym Twoim 1,6 jaka jest średnica tarcz?
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 22 Lut 2016, 21:33   Słabe hamulce w 1,4 TDCi.

bep napisał/a:
Piszesz o wspomaganiu, tzn o pompie hamulcowej?

Piszę o hydraulicznym wspomaganiu układu hamulcowego, czyli na moje to właśnie o pompie, w innych autkach jakimi ostatnio jeździłem (Auris, i30, Focus MK2, MK7 ST) wspomaganie było takie, że dotknięcie powodowało wyrywanie gałek ocznych z oczodołów... :9:
bep napisał/a:
W tym Twoim 1,6 jaka jest średnica tarcz?

Obecnie mam wsadzone 278mm z ST, ale samo naciskanie na pedał hamulca (w/g mnie) jest z taką samą siłą jak przy fabrycznych 258mm (montowanych w 1,3, 1,25, 1,4, 1,6), także jakiejś większej różnicy nie widzę...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 22 Lut 2016, 21:44   Słabe hamulce w 1,4 TDCi.

Parzych ,z taką samą siłą bo serwo pozostało bez zmian a to ono pomaga w deptaniu. :yes:
I to nie jest hydrauliczne wspomaganie.
Hydrauliczne są hamulce bo na płyn.
Wspomaganie w mk6 jest akurat na podciśnienie. W benzynie z kolektora dolotowego( ssanie, podciśnienie). W tdci podciśnienie pochodzi z vacum pompy.
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
Ostatnio zmieniony przez lakiernik175 22 Lut 2016, 21:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 22 Lut 2016, 21:47   Słabe hamulce w 1,4 TDCi.

lakiernik175, czyli serwo z ST spowodowałoby lżejszy nacisk na pedał hamulca, w porównaniu do 258mm :?: Jeśli masz takowe, to ile byś chciał za nie :?:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 22 Lut 2016, 21:50   Słabe hamulce w 1,4 TDCi.

Nie miałem nigdy z esteka. Nie wiem czy wogóle jest większe? Średnica ?wysokość?
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 22 Lut 2016, 22:18   Słabe hamulce w 1,4 TDCi.

Wracając do głównego wątku - tarcze EBC gładkie + klocki DS2500. Teoretycznie da się wsadzić nawet ostrzejsze, ale jesteśmy w Polsce. Ja bym nie ryzykował, że niedogrzane hamulce będą twarde i nieskuteczne. DS3000 to absolutny max jaki można wsadzić, a i to dla tych, którzy wiedzą jaka jest różnica między DS Performance/DS2000 i DS2500.

Tu masz wykresy: http://www.ferodoracing.c... ... ds/ds3000/

Co ważne - dla typowego kierowcy liczy się nie tylko wysokość (oczywiście im więcej, tym lepiej, ale kupując "ostre" klocki do "zwykłych" tarcz, możesz te drugie nawet "spalić" po ostrym hamowaniu [od bicia począwszy na rozpadzie tarczy skończywszy]), ale także stromizna. Biorąc np. serię 4003, przy hamowaniu, podczas trzymania pedału w tej samej pozycji, tarcie zaczyna rosnąć, ergo w pewnym momencie, bez dociskania pedału hamulca, możesz zablokować koła. Generalnie konsekwencje wsadzenia sporo ostrzejszych klocków są dużo poważniejsze niż może się pierwotnie wydawać.

Z kolei tarcz z nacięciami/nawierceniami nie polecam z prostego powodu. Diesel (nawet jak się go goni), do motorsportu nie służy, więc teoretyczny zysk z tytułu odprowadzania gazów i pyłów jest znikomy w porównaniu do straty spowodowanej mniejszą powierzchnią tarcia. Ponadto tarcze z nacięciami mają tendencję do "zjadania" klocków, a i pamiętam że takie np. średniopółkowe (na tą klasę auta) Brembo z nacięciami, zwyczajnie pękały od przegrzania. Mało brakło, żeby mi fragment tarczy wyleciał np. przez nadkole (a nic tego nie sugerowało!). Ślepy traf sprawił, że sprawdziłem wizualnie tarcze i okazało się, że nadają się do natychmiastowej, bezapelacyjnej wymiany. Po jednym(!) sezonie.

Także powtarzając się - gładkie EBC + DS2500. I będziesz cholernie zadowolony. Pamiętaj też o zmianie płynu na DOT5.1 (nie 4 i nie "5" - PIĘĆ-KROPKA-JEDEN!). A jak kasa swędzi, to dołóż 4 stówy na przewody w oplocie HEL-a. Nie pożałujesz. Lepiej w końcu mieć heble nieco za mocne, niż nieco za słabe. :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
zwardek 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 23 Lut 2016, 09:07   Słabe hamulce w 1,4 TDCi.

bep napisał/a:
Auto ma 61 tys. Tarcze i klocki nie wykazują jeszcze śladów zużycia

Co to znaczy? Zmierz grubość klocków i tarcz i wtedy będziesz wiedział, czy są zużyte czy nie.
Jak bardzo chcesz coś pozmieniać to zacznij od przewodów w oplocie stalowym, pedał hamulca będzie twardszy, łatwiej będzie można go wyczuć.
258mm to wystarczający rozmiar zacisków tym bardziej w takim potworze jakim jest 1.4 TDCi
_________________
MK3 1989 1.1 Recaro 2005 - 2014
MK5 2000 1.6 16v - 2009 - 2013
MK3 1990 1.6 RS Turbo 2014 - 2018
SAAB 9-3 2005 1.9 TiD 150ps 2014 -
MK3 1991 1.6 RS Turbo 2019 -
VW Multivan 2.5 TDI 2022 -
Subaru Impreza GT 2.0 2023 -
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 23 Lut 2016, 09:10   Słabe hamulce w 1,4 TDCi.

zwardek - pamiętaj, że to mk6. Wózek widłowy wśród wózków golfowych tego segmentu :D
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Słabe hamulce
PabloFiestaaa Mechanika ogólna 7 22 Lut 2019, 06:27
PabloFiestaaa
Brak nowych postów [MK7] Słabe hamulce
abs włącza się przedwcześnie
xem Mechanika 10 27 Sie 2011, 20:55
Pawełos666
Brak nowych postów [MK4] Słabe tylne hamulce
plopata Mechanika 9 11 Lut 2012, 19:43
vegetagt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.