Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części
Autor Wiadomość
Ganda 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Grzegorz
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 297
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 10 Sty 2016, 22:55   Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części

Tak naszło mnie dzisiaj, po nieprzyjemnej sytuacji na drodze..
Mam w mojej zwykłej, trzy furtkowej clx z 92 wsadzone zderzaki i lampy z innych wersji Fiesty.
Jednakże części te posiadają stosowną homologację, nie są to jakieś "tjuningi z allegro".
Mam również przyciemnione szyby w profesjonalnym zakładzie, na co mam kwit i certyfikat.

Jak to wygląda w przypadku zdarzenia, w którym nie jestem sprawcą?
Dostaje odszkodowanie za katalogowe części z vinu, czy uznawane są te, które założone są na aucie?
W necie zdania są podzielone, więc może ktoś z was miał taką sytuację, w końcu mamy tu sporo kundelków.
A folia?
Nie jest to okleina za 17 zł z allegro, tylko folia, która razem z usługą wyniosła kilka setek złotych.
_________________

Fajne I "Ekonomiczne" Solidne Tanie Auto
 
 
fryszard 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Paweł
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 47
Skąd: rzyki
Wysłany: 10 Sty 2016, 23:06   Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części

niby auto ma byc przywrócone do stanu sprzed wypadku, ale i tak jakakolwiek stłuczka spowoduje szkode całkowitą... tak ze dostaniesz tylko wartosc auta wg eurotaxu albo jakiegos innego gówna
 
 
Ganda 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Grzegorz
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 297
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 10 Sty 2016, 23:08   Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części

A to nie jest tak, że szkoda całkowita to wymysł ubezpieczalni i nie muszę się na to zgadzać?
_________________

Fajne I "Ekonomiczne" Solidne Tanie Auto
 
 
yoyo72 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Dziadek
Wiek: 51
Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Sty 2016, 05:32   Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części

Jezeli naprawa szkody przekroczy bodajże 70% wartości auta to uwazana jest za szkodę całkowitą. Czesci masz liczone oryginał i nie obchodzi to ubezpieczalnie ,ze masz cos tam. Cos tam wsadzone za x kasy. NP.urwie ci ktos zderzak a miałeś np z mk7 to dostaniesz kasę za zderzak oryginał, wylecą ci wszystkie szyby a miałeś je oklejone złotem,dostaniesz kasę za zwykle i.t.d.
_________________
Jest inne , ale tez Ford
Było MK3 1994r 1.1/2.0 136KM ;)
Było MK3 1995 r.1.6 16v 90 KM Futura swap 2.0 136KM
Było MK3 1993 r.1.3 NEWPORT z klimą ;) (ślimak)
Było MK3 1992 r.1.8 16v 130 KM (akwarium)

PRINCE OF RADOM 2016 ;) ;) ;)
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 11 Sty 2016, 09:25   Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części

błagam, jak ktoś się nie orientuje, to nie opowiadajcie dalej mitów - OC wynika z przepisów, kropka.

jakiekolwiek uszkodzenie w roczniku '92 to pewnie będzie szkoda całkowita (dla OC = 100% wartości, chociaż ubezpieczyciele często proponują przy 70%)
wiec teraz to, na czym Ci zależy to jak najwyższa wartość auta sprzed kolizji - miej ze sobą sprzed oględzin wszystkie paragony, faktury, czy nawet wydruki z allegro, żeby pokazac wartość dodatkowych gratów, regularne serwisowanie auta itp.

potem możesz albo naprawiac do 100% wartości albo sprzedać wrak (a ewentualną różnicę miedzy wartością a najwyższą ofertą zwróci Ci ubezpieczyciel)
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 11 Sty 2016, 11:14   Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części

u mnie policzyli po stawkach głodowych... Zderzak do astry g, rocznik jakoś 2006, wraz z malowaniem - 200zł :D :D W warsztacie sie za glowe zlapali, ze bez przesady, za tyle sie nie da.
 
 
Jondi 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Wiek: 36
Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 184
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Sty 2016, 00:05   Wysokość odszkodowania OC a niefabryczne części

vegetagt napisał/a:
u mnie policzyli po stawkach głodowych... Zderzak do astry g, rocznik jakoś 2006, wraz z malowaniem - 200zł :D :D W warsztacie sie za glowe zlapali, ze bez przesady, za tyle sie nie da.

Zawsze tak robią i jeśli przystałeś na ich propozycje tak jak robi większość to osi się tylko ucieszyli :)
Jak po szkodzie z czyjegoś OC chcecie naprawić auto a nie zarobić najlepiej ASO albo warsztat który ma z nimi podpisaną umowę.

Co do szkody całkowitej tak jak już wspomniano przy ubezpieczeniu OC przyznawana jest w chwili gdy naprawa samochodu przekracza jego wartość. W takim wypadku dostajesz wrak i różnicę powiedzy wartością wraku a auta przed kolizją. Oczywiście ubezpieczyciel ma obowiązek pomóc Ci w sprzedaniu wraku za te pieniądze na które Ci go wycenili, a jeśli tego nie zrobi to pokryć różnicę.

Auto zgodnie z prawem mają doprowadzić do stanu sprzed kolizji więc na moją logikę jak miałeś złote felgi i je uszkodziło masz dostać złote felgi i tyle w temacie. Ktoś się może z tym nie zgodzić ale nawiązując znów do felg jak auto wyjechało na stalowych 14 z salonu a została zniszczona aluminiowa 17 to co mają dać stalową 14?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: EMCARS - części i akcesoria do Waszych samochodów
Sprawdzona firma
mikolaj_r Firmy współpracujące z FKP 0 7 Lip 2010, 21:45
mikolaj_r
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] FOTA - oferta promocyjna na wybrane części do Ford
trzeci Przed zakupem 0 19 Cze 2012, 20:55
trzeci
Brak nowych postów Wypadek i wypłata odszkodowania
FortunateSon Ubezpieczenia i rejestracja aut 0 11 Lut 2012, 10:33
FortunateSon
Brak nowych postów dochodzenie odszkodowania od PZU
kuba87 Ubezpieczenia i rejestracja aut 11 19 Sie 2009, 23:37
Gość
Brak nowych postów Wysokość standardowych sprężyn zawieszenia w mk IV
[mm]
kaczoro Mechanika 0 7 Kwi 2008, 22:52
kaczoro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.