Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Centralny zamek na pilota - co i jak?
Autor Wiadomość
stig44 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 11
Skąd: Bytów
Wysłany: 24 Sie 2015, 19:32   Centralny zamek na pilota - co i jak?

Witam. Sprawa wygląda tak - w mojej Fieście z 2003 r. mam centralny zamek, ale bez pilota. Moduł GEM również takiego pilota nie obsługuje. Teraz co zrobić, aby móc sterować centralką z pilota? Myślałem nad zrobieniem czegoś takiego:
- wymienic moduł na taki z końcówką Cx lub Dx
- kupić kompletny używany pilot
- kupić surową obudowę takiego samego pilota i dorobić grot
- przełożyć elektronikę oraz immo z używanego pilota do nowej obudowy
- zaprogramować nowy pilot wg. fordowskiej instrukcji(4 razy z pozycji 0 na 2 itd...)

Dobrze myślę? Coś takiego mi zadziała?

Dzięki z góry za podpowiedzi :)
 
 
stig44 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 11
Skąd: Bytów
Wysłany: 29 Sie 2015, 00:20   Re: Centralny zamek na pilota - co i jak?

Dobra, poradziłem sobie. Ale żeby było dla potomnych, to napiszę o tym co nieco.

A więc, żeby umożliwić otwieranie z pilota w MK6, potrzebujemy moduł 2S6T lub 4S6T dla wersji przed FL lub 6S6T po FL, wszystkie z końcówką Cx lub Dx(Dx posiadają dodatkowo podwójne ryglowanie drzwi). Wymiana tegoż modułu sprowadza się do odkręcenia dwóch wkrętów i przełożeniu 5 kostek, więc każdy sobie z tym poradzi. Znajduje się on po lewej stronie pod kierownicą, należy odkręcić najpierw plastik aby mieć do niego dostęp.
Gdy już mamy gotowy moduł, należy ogarnąć pilot. W moim przypadku zaopatrzyłem się w używany oryginalny pilot z 3 przyciskami oraz nową obudowę wraz z surowym grotem (nieoryginalną, ale taką do której można przełożyć elektronikę ze starej). Można również w tym oryginalnym pilocie wymienić sam grot i też będzie dobrze, aczkolwiek nie podoba mi się jego wygląd ;) .
Następnie przełożyłem wszystko ze starego pilota do nowej obudowy. Niestety przez gapiostwo nie zauważyłem, że potrzebuję transponder 4D63 W1(mały prostokącik), a w kluczyku który kupiłem był starszy 4D60(podłużna kapsułka). Jednakże posiadam dwa oryginalne kluczyki i przełożyłem transponder z jednego z nich. Jeżeli nie masz możliwości podmianki, to sam transponder można kupić przez internet :) .
Teraz kwestia zaprogramowania pilota. Robimy wszystko jak w fordowskiej instrukcji, czyli:

Pamiętajmy, aby na czas programowania wszystkie drzwi były zamknięte.
Kiedy już sparujemy naszego pilota z modułem, przychodzi czas na immo. Oczywiście wpierw musimy dociąć nowy grot ;) . W moim przypadku operacja kodowania była niepotrzebna, gdyż przełożyłem transponder z kluczyka zapasowego, ale jeśli pochodzi on z innego źródła, należy go zakodować. Do zakodowania nowego pilota, potrzebne są nam dwa oryginalne kluczyki. Tutaj również przychodzi z pomocą instrukcja:

No i gotowe. Możesz już odpalać silnik nowym pilotem :) .

Mam nadzieję, że pomogłem :) .
 
 
blazejm1 

Wersja: Basic
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 24
Dołączył: 25 Maj 2016
Posty: 1
Wysłany: 6 Cze 2016, 08:42   Centralny zamek na pilota - co i jak?

Czy posiadając GEM z funkcją centralnego zamka na pilota, ale nie posiadając oryginalnego pilota Fiesty, mogę zakodować w opisany wyżej sposób pilota jakiegokolwiek o nadającego na tej samej częstotliwości?
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 7 Cze 2016, 22:24   Centralny zamek na pilota - co i jak?

A jaki problem kupić używanego pilota i go zaprogramować? Po co komplikować sobie życie?
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zacząć ?
pablonas Sport w FKP 19 5 Sty 2005, 20:43
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zapisać plik z Youtube lub Googlevideo
jackrzec Linkownia 31 30 Paź 2018, 14:27
mihaitydor


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.