Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK1] Brak zderzaków a badanie techniczne?
Autor Wiadomość
radek 

Model: Ford Fiesta Mk1`77
Wersja: Inna
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 17 Sty 2015
Posty: 21
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 30 Lip 2015, 10:42   [MK1] Brak zderzaków a badanie techniczne?

Piszę tutaj bo nie mam pomysłu gdzie temat umieścić.
Mianowicie - zabrałem się za Fiestę i chcę ją zrobić na "gładko" bez zderzaków. Tył już mam gotowy :)

Trochę późno sobie przypomniałem o tym ale jak wygląda kwestia badania technicznego? Czy przejdzie, czy nie?
Jak chodzi o rozporządzenie ministra tranasportu to:
- konstrukcja auta jest taka, że czy ma zderzak, czy go nie ma to nie zmienia się ochrona przechodnia przed dostaniem się pod samochód
- bez zderzaka nie wystają żadne ostre krawędzie

Czy może się jakiś diagnosta wypowiedzieć w tej kwestii? :)
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 1 Sie 2015, 06:45   Re: [MK1] Brak zderzaków a badanie techniczne?

radek, tam gdzie sie o to pytasz, to nie wiem, czy się dowiesz :) To są ludzie żyjący swoim "wydaje mi się" oraz "ja bym nie podbił", mającym w poważaniu te przepisy, które nie są na ich korzyść. Dobrze, że chociaż podstawe prawną podali. Ale to i tak ta smutna część internetu, w którą nie warto się zbytnio wczytywać... bo sie okaże, że nic nie wolno z autem zrobić :D
 
 
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Sie 2015, 21:04   Re: [MK1] Brak zderzaków a badanie techniczne?

jak w jednej nie podbiją to jedź na drugą i mów że ten model tak miał
Caprików mnóstwo jeździ bez zderzaków i jakoś to przeglądy przechodzi
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2 Sie 2015, 21:12   Re: [MK1] Brak zderzaków a badanie techniczne?

podkleje może jaki przepis za do odpowiada: (copypasta z forum, którego nazwy nei wolno wymawiać)
Cytat:

4. Pojazd, którego zwis tylny jest większy niż 600 mm i wzniesiony nad powierzchnię jezdni więcej niż 700 mm przy zachowanej masie własnej, powinien być wyposażony w tylny zderzak lub urządzenie ochronne, zabezpieczające przed wjechaniem pod niego innego pojazdu, odpowiadające warunkom określonym w ust. 1 oraz następującym warunkom:
1) odległość dolnej krawędzi od powierzchni jezdni nie może przekraczać 550 mm przy zachowanej masie własnej pojazdu;
2) odległość od tylnego obrysu pojazdu nie może przekraczać 400 mm;
3) szerokość nie może przekraczać w żadnym miejscu największej szerokości tylnej osi, mierzonej na skrajnych zewnętrznych punktach kół (wyłączając odkształcenia opon występujące w pobliżu ich styku z jezdnią), i nie może być od niej mniejsza niż 100 mm z każdej strony;
4) końce nie powinny być wygięte w kierunku do tyłu oraz nie powinny mieć zewnętrznych ostrych krawędzi;
5) powinny być wytrzymałe i dobrze zamocowane; wysokość przekroju poprzecznego nie może być mniejsza niż 100 mm;
6) warunki określone w pkt 1-5 stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1998 r.
5. Dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy w okresie od dnia 1 stycznia 1966 r. do dnia 31 grudnia 1994 r. dopuszcza się, aby zderzak lub urządzenia ochronne, zabezpieczające przed wjechaniem pod niego innego pojazdu, odpowiadały następującym warunkom:
1) odległość dolnej krawędzi od powierzchni jezdni nie może przekraczać 700 mm;
2) odległość od tylnego obrysu pojazdu nie może przekraczać 600 mm;
3) szerokość nie może być mniejsza od szerokości pojazdu o więcej niż 100 mm z każdej strony pojazdu; jeżeli składa się z więcej niż jednego elementu, dopuszcza się między elementami przerwę w kierunku poziomym o długości nieprzekraczającej 600 mm;
4) końce powinny być zaokrąglone w kierunku do przodu;
5) powinny mieć odpowiednią wytrzymałość i być dobrze zamocowane.
6. Dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy w okresie od dnia 1 stycznia 1995 r. do dnia 31 grudnia 1998 r. dopuszcza się odległość zderzaka lub urządzenia ochronnego od tylnego obrysu pojazdu nieprzekraczającą 600 mm.
7. Zderzaka lub urządzenia ochronnego, o których mowa w ust. 4, nie wymaga się na:
1) pojeździe, którego konstrukcja uniemożliwia wjechanie pod niego innego pojazdu;
2) pojeździe i przyczepie samowyładowczej;
3) ciągniku siodłowym;
4) przyczepie dłużycowej.


Takze pomierzyć zwisy trzeba ;p wg mnie fiesta tego nie przekroczy, więc może zgodnie z prawem jeździc bez, obojętnie czy się to komuś podoba, czy nie.
Tylko pytanie, czy jest sens się szarpać z np policją. Bo przegląd to masz raz do roku i najwyżej zamontujesz zderzaki na sztuke, jak nie będziesz miał chęci na marudzenie.
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2 Sie 2015, 22:44   Re: [MK1] Brak zderzaków a badanie techniczne?

dzieci dzieci takie tematy to sie tu pojawiały 10 lat wstecz... czyżby moda wracała?

a tak wogóle to było ze zderzakami to niech będzie :)
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Dane techniczne silników mk1/2 - benzynowych i diesla
Laskosz Mechanika silnika 1 5 Sty 2007, 11:04
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Opisy techniczne i dane regulacyjne mk1 (bez XR2)
Laskosz Mechanika ogólna 0 23 Mar 2006, 20:20
Laskosz
Brak nowych postów Przyklejony: Gaźniki - dane techniczne i regulacja
Laskosz Mechanika silnika 2 13 Paź 2011, 17:50
diodalodz
Brak nowych postów Przyklejony: Opisy techniczne i dane regulacyjne mk2 (bez XR2)
Laskosz Mechanika ogólna 2 8 Sty 2011, 12:09
Gurney89
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK1] Fiesta MK1
Fordy Fiesta I generacji (1976-1983)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:38
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.