Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Zna się ktoś na komputerach ???
Autor Wiadomość
mario3991 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: mateuszsz
Wiek: 30
Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 322
Skąd: stegna
Wysłany: 16 Maj 2015, 11:35   Zna się ktoś na komputerach ???

Mam problem z moim PC, od kilku dni sam się wyłącza pokazuje się niebieski obraz jakieś literki po czym sam się włączy pochodzi chwilę normalnie i robi się czarny obraz wiatraki się kręcą ale myszka monitor tak jak by się wyłączyły nie można go w żaden sposób wyłączyć ani włączyć tylko odcięcie zasilania i ponowne włączenie które owocuje po kilku minutach pracy tą samą historię. System postawiłem od nowa, przeskanowałem z 5 razy antywirusem ccleaner, przedmuchałem sprężarką, założyłem jeszcze jeden wiatraczek i dalej to samo. Czy możliwe że on już umiera, ma z 9 lat i praktycznie chodzi co dziennie po 12-14h
_________________
Fiesta mk4 1.3 60 kucy 19.05.2013
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 16 Maj 2015, 11:57   

tzw. bluescreen to problem sprzętowy, nie oprogramowania (wbrew obiegowej opinii)
zacznij od przeczyszczenia wnętrza, wiatrakow itp. i odpalenia programu do diagnostyki - zerknij na temperaturę procka chociażby i zobacz czy nie wywala Ci w podobnym momencie

chyba najczęściej bluescreen wywoływany jest problemem z grafika - wiec jak możesz to podmien na chwile z innego kompa/od kolegi
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 16 Maj 2015, 12:22   

MisiekT - oj Misiek, a źle napisane sterowniki? Double faulty? Stop 0xA? 0x1E? 0x50? :P

Co do temperatur się zgodzę - to podstawa.
W międzyczasie musisz wyłączyć automatyczne restarty po wystąpieniu błędów krytycznych. Nie napisałeś jaki OS tam siedzi, ale zakładam, że na 10-letniego kompa mało kto ładuje Siódemkę, więc instrukcja dla XP jest taka:

Panel sterowania - system - zaawansowane - (ramka uruchamianie i odzyskiwanie) - ustawienia - odznacz "automatycznie uruchom ponownie" (czy jakoś tak, nie mam pod ręką XP, a polskiego to już wcale).

Do tego z listy wybieralnej poniżej wybierz "mały zrzut pamięci" (domyślnie będzie tam wybrane "zrzut pamięci jądra", który w praktyce mało kogo interesuje). Jak komp się wysypie, zostaniesz na niebieskim ekranie, z którego powinieneś spisać kod błędu STOP (z reguły masz tam format STOP 0x00000ABC 0x12345678 0x12345678) lub podobny. Interesuje nas ta pierwsza wartość (dla przykładu tutaj 0x00000ABC) oraz, jeśli system wykona, mały zrzut pamięci, znajdujący się w katalogu
Kod:
%Windows%\Minidump

(możesz wkleić tą ścieżkę u siebie w "uruchom" i zobaczysz czy coś tam siedzi po tym, jak komp się wysypie).

To tyle na start, bez konkretów możemy tu sobie z fusów wróżyć i do niczego nie dojdziemy. :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
mario3991 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: mateuszsz
Wiek: 30
Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 322
Skąd: stegna
Wysłany: 16 Maj 2015, 13:14   

komputer cały przedmuchany sprężarką zero kurzy, często karta graficzna mi się przegrzewała więc dołożyłem wiatraczek który wieje wprost na nią.


Puff zrobiłem jak napisałeś teraz wyczekuje co nastąpi :9:



Aha jeszcze jedno, bo mnie często w domu nie ma i młody siedzi w te głupie gierki napieprza cały dzień i jak jemu wyskoczy ten niebieski ekran a on uruchomi ponownie kompa to te błędy się zapiszą w tym katalogu który podał Puff ??
_________________
Fiesta mk4 1.3 60 kucy 19.05.2013
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 16 Maj 2015, 15:50   

Puff napisał/a:
MisiekT - oj Misiek, a źle napisane sterowniki? Double faulty? Stop 0xA? 0x1E? 0x50?

przecież napisane, że system zaorany i wrzucony od nowa, a w 9-letnim kompie raczej nowych sterownikow za wiele się nie pojawia z dnia na dzien
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
BuMeL 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 1046
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Maj 2015, 16:11   

Obstawiam dysk albo ram. Klepnij sobie HD Tune albo inną Aidę i pokaż screen z zakładki S.M.A.R.T
_________________
BUILT, NOT BOUGHT
fiesta fiestolot fiestodrom fiestodont fiestokrator dj fiesto
Fofik
i pincet kuniuf
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 16 Maj 2015, 16:24   

mario3991 napisał/a:
jak jemu wyskoczy ten niebieski ekran a on uruchomi ponownie kompa to te błędy się zapiszą w tym katalogu

Nie zawsze minidump się zapisuje (czasem coś się tak wysypie, że nie da rady - np. driver PATA/SATA), ale generalnie powinien się w tamtej lokacji po BSODzie pojawić plik w formacie:
DDMMRR-kilka_cyfr-01.dmp (DD - dzień, MM - miesiąc, RR - końcówka z roku)

MisiekT - czasem sterowniki są niedopracowane, a producenci podzespołów budżetowych generalnie mają bardzo wygwizdane na ich jakość, zwłaszcza do low-endowych chipsetów (mam prawo podejrzewać, że prawie dekadę temu ten komp nie kosztował kilku wypłat, a wtedy z jakością sterowników było dużo gorzej niż dziś).

Nie przesądzam tutaj, że na bank, mur beton, 200% musi to być wina sterowników, ale jeśli sprzęt nie jest w agonalnym stanie, to jest to wysoce prawdopodobne. :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 16 Maj 2015, 16:35   

a może po prostu bios się mu zresetował i coś systemowi nie pasuje? :P Ostatnio miałem lapka z vistą, który po padzie zasilania (bateria-trup) zaczał rzucać niebieskim ekranem i się resetować - miał jakieś durne ustawienie obsługi dysków w biosie ustawione.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 16 Maj 2015, 17:03   

Jeśli LBA zeskoczy na Large albo CHS, to wtedy ani OS się nie powinien odpalić. Natomiast u niego startuje. Mało jest opcji w BIOS-ie, które mogą spowodować wysyp systemu (pomijam OC).
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 16 Maj 2015, 17:16   

Problemów może być masa np : Bad sektory polecam hdtune do sprawdzenia. Umierający zasilacz można sprawdzić napięcia w biosie , miernikiem na kostkach no i OCCT . Tym programem sprawdzisz też temperatury i możesz spróbować wymusić bs poprzez ustawienie max wykorzystania procka i karty. Jeżeli napięcia kiepskie to rozbieramy zasilacz i sprzawdzamy kondensatory jak wylane to wymieniamy. Jak bad sektory to na szybko checkdisk no i na dniach do wymiany. Jak temperatury to wymiana pasty termo pod cpu, gpu i dla pewności pod chipsetem. Polecam też obadać kondensatory na płycie głównej te też lubią puchnąć i się wylewać.
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
mario3991 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: mateuszsz
Wiek: 30
Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 322
Skąd: stegna
Wysłany: 16 Maj 2015, 17:22   

blind227 napisał/a:
Problemów może być masa np : Bad sektory polecam hdtune do sprawdzenia. Umierający zasilacz można sprawdzić napięcia w biosie , miernikiem na kostkach no i OCCT . Tym programem sprawdzisz też temperatury i możesz spróbować wymusić bs poprzez ustawienie max wykorzystania procka i karty. Jeżeli napięcia kiepskie to rozbieramy zasilacz i sprzawdzamy kondensatory jak wylane to wymieniamy. Jak bad sektory to na szybko checkdisk no i na dniach do wymiany. Jak temperatury to wymiana pasty termo pod cpu, gpu i dla pewności pod chipsetem. Polecam też obadać kondensatory na płycie głównej te też lubią puchnąć i się wylewać.



Pasta wymieniana, zasilacz też bo się spalił gdy młody przesunął czerwone coś na zasilaczu z 230v na jakieś większe zasilanie i tylko dym poszedł z kompa...
_________________
Fiesta mk4 1.3 60 kucy 19.05.2013
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 16 Maj 2015, 17:23   

blind227 napisał/a:
Jeżeli napięcia kiepskie to rozbieramy zasilacz i sprzawdzamy kondensatory jak wylane to wymieniamy.

Jeśli w zasilaczu puchną kondensatory, to się go wyrzuca i kupuje uczciwy, a nie łata po kosztach. Jak Ci silnik w aucie klęka to dolewasz mu kilka flaszek motodoktora i jeździsz dalej aż go szlag trafi na środku drogi? :P Poza tym posta napisałeś tak, jakby Autor tematu był co najmniej obeznany w temacie (wymiana pasty pod GPU dla początkujących... serio?) :P A mierzenie napięć zasilacza przez soft ma niewielki sens. To może być wskaźnik (a i nie zawsze), ale na pewno nie należy tego traktować poważnie. Odchyłki między tym, co jest faktycznie, a tym, co raportuje jakiś przetwornik A/C z mobo, mogą przekraczać 0,5V...



Cytat:
Pasta wymieniana, zasilacz też bo się spalił gdy młody przesunął czerwone coś na zasilaczu z 230v na jakieś większe zasilanie i tylko dym poszedł z kompa...

Takie przełączniki to cecha zasilaczy z najniższej z możliwych półek... Potem się dziwią ludzie, że kompy się palą albo co chwila coś pada...
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 16 Maj 2015, 17:27   

Pod GPU przeważnie odkręcasz radiator albo odpinasz plastikowe zaczepy to już chyba z chipsetem jest więcej zabawy :) . Wiadomo że jak nie potrafi wymienić kondensatorów to zleci to komuś albo kupi nowy. A jak czegoś ktoś nie wie to mamy Youtube albo elektroda.pl.

110/230 to nie koniecznie z najniższej pułki :)

_________________
Córka Frankensteina
Ostatnio zmieniony przez blind227 16 Maj 2015, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 16 Maj 2015, 17:34   

blind227 - no ja wiem, że się da, ale powiedz mi jak często w kompie sprzed 9 lat znajdujesz karty graficzne z TDP rzędu 200W, w których wymienia się pastę na niestandardową, bo pamięci (bo GPU nie) mają za gorąco? Pytam tak szczerze, bo ja czegoś takiego nie widziałem. :) Podobnie zresztą z chipsetem. Gdzie sens, jeśli nie robisz ekstremalnego OC? (i znów - na kompie sprzed prawie dekady? poważnie?)
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, a robienie dodatkowych rzeczy, które najpewniej nie zniwelują problemu, jest ciut bez sensu. To jak pucowanie felg w aucie, w którym korba bokiem wyszła. Można, ale... po co?

I błagam, nie pisz o elektrodzie. Jakbyśmy byli tak "pomocni" jak ludzie stamtąd, to to forum by umarło jakiś czas temu. Pierwsze pytanie jakie dostałby Autor przed otrzymaniem ostrzeżenia (bo nie szukał tematu i/lub odkopał trupa) byłoby "czy zasilacz jest na czarnej liście", a gdyby się okazało, że kosztuje mniej niż 800zł, to temat byłby zamknięty z komentarzem "kup se lepszy zasilacz i do nas wróć".
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 16 Maj 2015, 17:37   

Nie kazałem pytać na elektrodzie tylko tam jest wiele tematów co i jak . Co do chipsetu to nie dla OC tylko profilaktycznie bo po tylu latach ta stara pasta zamiast pomagać szkodzi . I jak naprawiam blaszaka albo laptopa dla klienta to wymieniam wszystko co się zużywa z czasem aby potem nie tłumaczyć co i jak i dla czego się popsuło. I nigdy nie miałem reklamacji . Ale każdy robi po swojemu .
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 16 Maj 2015, 18:06   

blind227 napisał/a:
ta stara pasta zamiast pomagać szkodzi

Kontrowersyjne stwierdzenie, na inżynierii materiałowej można usłyszeć co innego, zwłaszcza że większość tych past to tak naprawdę silikon. :)

Praktyka którą stosujesz jest w porządku i jej nie neguję (sam robię czasem więcej niż potrzeba, żeby klient nie wracał, chyba że z innym kompem), ale tak jak pisałem, żeby to miało sens, to trzeba najpierw wyeliminować przyczynę, inaczej wszystko na nic - nie zgodzisz się? :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 16 Maj 2015, 18:18   

To jak wytłumaczysz że już przy 4-5 letnim kompie wymiana pasty to przeważnie 10-20 stopni mniej. ? A stara pasta jest twarda jak kamień . Posiadacze ps3 i xboxa oraz wielu laptopów nieźle dostali po kieszenie przez wymogi unii co do lutów bezołowiowych. A większość tych sprzętów zabiła stara pasta która nie oddawała odpowiednio ciepła na radiator .Zgadzam się ,dla tego chciałem aby posprawdzał to co napisałem aby mniej więcej wiedzieć co jest nie sprawne. @mario3991 mógł by podać jeszcze specyfikacje kompa.
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 16 Maj 2015, 18:22   

mario3991 napisał/a:
ma z 9 lat i praktycznie chodzi co dziennie po 12-14h


to strzelam, że dysk umiera po takim czasie, chociaż po 9 latach to może być wszystko
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 16 Maj 2015, 18:24   

I ten dysk pewnie chodzi tak głośno jak 1.1 :)
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
mario3991 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: mateuszsz
Wiek: 30
Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 322
Skąd: stegna
Wysłany: 16 Maj 2015, 19:24   

Specyfikacja komputera hmm karta graficzna gf 8600gt procesor intel core 2 duo dysk Seagate 350gb płyta gł GA-p35-DS3L zasilacz nie mam pojęcia.

Na razie działa prawidłowo nie wyłącza się może mu minęło...


Elektroda to jedno wielkie śmieciowisko i chore zasady :yes:
_________________
Fiesta mk4 1.3 60 kucy 19.05.2013
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: NASZE OSIĄGNIĘCIA - czyli chwalimy się :)
PUCIO Frakcja wielkopolska 8 5 Gru 2008, 21:51
PUCIO
Brak nowych postów Przyklejony: Chciałem/chciałam się przywitać....
Gość Hyde-Park 2067 19 Sie 2023, 15:14
bosscarpl
Brak nowych postów Przyklejony: CZYM SIĘ WOZI TEAM ZACHÓD
:) czyli nasza galeria i przywitalnia ;)
sowa Team Zachód 38 1 Maj 2013, 18:37
Howser
Brak nowych postów zna się ktoś tu na vw 1.4 benyzna??
diablo189 Hyde-Park 9 14 Lis 2015, 13:22
diablo189
Brak nowych postów [MK7] Czy ktoś zna ten samochód ?
kamiluek Przed zakupem 0 9 Sty 2018, 20:38
kamiluek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.