Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

wtrysk leje
Autor Wiadomość
x6itru 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.8i16V/105KM
Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 78
Skąd: Bialystok
Wysłany: 27 Kwi 2015, 08:37   wtrysk leje

Próba odpalenia zeteca ciąg dalszy, pomęczyłem się wczoraj z brakiem iskry okazało się że do czujnika położenia wału nie mam wtyczki w wiązce :-) ale już to ogarnąłem (wpiąłem ten czujnik pod 5 i 6 pin edisa) i iskra się pojawiła, jednak Miras mówi, że coś z wtryskami jest nie tak, wykręciłem więc świece i zobaczyłem, że w cylindrach widać sporo benzyny, zacząłem kręcić no i z pierwszego cylindra zrobiła się fontanna, jak przestane kręcić to do cylindrów napływa benzyna. Jakieś pomysły? Kręciłem też z odłączonymi wtryskami i nic wtedy nie leci czyli listwa jest szczelna coś jakby był problem z elektryką, wyciągnąłbym całą listwę ale trzeba kolektor zdejmować więc prawdopodobnie rozbiorę to dopiero w czwartek/piątek. Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie jakimi kolorami zaczynają się wtryski (może coś pomyliłem? dorzucam fotki jak to mam powpinane) oraz jakie kolory przewodów idą do czujnika położenia wałka rozrządu, ponieważ mam dwie wolne wtyczki jedna ma jakieś niebieskie przewody a druga jakieś brązowo-żółte chyba.

wtryski (kolejność od kierowcy: brązowo-zielony, brązowo-czerwony, brązowo-czarny, brązowo-żółty)

 
 
blood_brother 
King of Tor Kielce 2013

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 848
Skąd: Otwock
Wysłany: 27 Kwi 2015, 12:39   

Leją wszystkie wtryski, czy tylko 4 od rozrządu? Sprawdź, czy nie zamieniłeś wtyczki wtryskiwacza z krokowym.

Co do schematów poszukaj angielskiego Haynes'a. W pdfie bez problemu można znaleźć. Tam są schematy do wszystkiego.
 
 
x6itru 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.8i16V/105KM
Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 78
Skąd: Bialystok
Wysłany: 27 Kwi 2015, 13:18   

jeśli wtyczka do krokowca idzie razem z wtyczką czujnika oleju to jest dobrze podłączone. Tak leje tylko ten od rozrządu, zaraz poszukam tego schematu haynesa bo niestety link na forum wygasł.
@edit dobra już jestem bardzo blisko rozwiązania, wyciągnąłem listwę i podpiąłem wtyczke lejącego wtrysku do tego obok - ten obok zaczął sikać 4x mocniej od pozostałych (na wtyczce z silniczka wtrysk całkowicie nie działa), więc wtryski są sprawne lecz prawdopodobnie coś jest nie tak w wiązce wtryskiwaczy (lub ecu się wysrało?) dodam też, że po przekręceniu kluczyka ten lejący wtrysk się włącza na chwilke (reszta nie).
 
 
blood_brother 
King of Tor Kielce 2013

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 848
Skąd: Otwock
Wysłany: 27 Kwi 2015, 18:59   

Jak na mój gust masz zamienione wtyczki z krokowym. Do krokowego idzie brązowo żółty i czarny. Do jednego z wtrysków też idzie taki. I z tego co pamiętam to są obok siebie, aczkolwiek ja mam plastikowy dolot, więc przenosiłem wtyczkę od krokowego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK4] Leje ze zbiornika wyrównawczego?
DewREW Mechanika 5 10 Maj 2011, 11:22
Smok
Brak nowych postów [MK3] Leje benzyną - problem rozwiązany
mariooo_87 Mechanika 26 28 Paź 2010, 10:22
mariooo_87
Brak nowych postów Leje mi się woda do środka samochodu.
Diuned Mechanika ogólna 4 4 Lip 2016, 13:13
Diuned
Brak nowych postów [MK3] Paliwo leje się z boku gaźnika
burmistrz Mechanika 1 1 Lip 2011, 12:21
JoeMix
Brak nowych postów Wtrysk RsTurbo
Mały Kupię 2 16 Lis 2017, 20:17
Mały


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.