Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Duże spalanie - Wymiana świec - Diagnoza
Autor Wiadomość
grzesiu1982 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 21
Skąd: IRL
Wysłany: 16 Kwi 2015, 14:30   Duże spalanie - Wymiana świec - Diagnoza

witam, mam pewien problem, ponieważ jakieś 8 miesięcy temu zakupiłem Fiestę (z profilu) i wszystko jest z nią super, ale okazuje się że trochę za dużo pali. W trasie wychodzi 7L/100 a w mieście 9L/100. Zauważyłem tez jak na postoju przygazuję to że dziwnie brzmi, tak jakby silnik nie spalał pełnego paliwa, i czasami na światłach jak się przyglądnę na obrotomierz, to silnik lekko ale nie często faluje, w obrotach, (ok. 50-100obr/min + - )
Wpierw pomyślałem że może wymienią świeczki, bo odkąd kupiłem nie wymieniałem, a poprzedni właściciel od nowości zrobił 34000mil, więc bardzo mało jak na 2004r. Ale napotkałem dziecinny problem, ponieważ po odkręceniu 2 srób z pokrywy filtra i zdjęciu 2 węży, pokrywę nadal coś trzyma i nie mam pojęcia co, a nie chcę nic pouszkadzać.
Czy ktoś wie co to może być?

Lub czego siś chwycić żeby dojść do tak dużego spalania (jak na taki silnik-sądzę)?
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 16 Kwi 2015, 16:47   

grzesiu1982 napisał/a:
napotkałem dziecinny problem, ponieważ po odkręceniu 2 srób z pokrywy filtra i zdjęciu 2 węży, pokrywę nadal coś trzyma i nie mam pojęcia co, a nie chcę nic pouszkadzać.
Instrukcję masz tu: http://www.fiestaklubpols...p=498474#498474 :ok:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
grzesiu1982 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 11 Lis 2012
Posty: 21
Skąd: IRL
Wysłany: 16 Kwi 2015, 17:01   

Parzych napisał/a:
grzesiu1982 napisał/a:
napotkałem dziecinny problem, ponieważ po odkręceniu 2 srób z pokrywy filtra i zdjęciu 2 węży, pokrywę nadal coś trzyma i nie mam pojęcia co, a nie chcę nic pouszkadzać.
Instrukcję masz tu: http://www.fiestaklubpols...p=498474#498474 :ok:


ooo wielkie dzięki..... :fajka:
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 16 Kwi 2015, 17:05   

Zapomniałem dopisać, że u mnie spalanie (jak jeszcze miałem silnik 1,25) po Warszawie wychodziło 8-9l/100km a w trasie 6-11l/100km, w zależności od ciężaru prawej nogi... :devil:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Fieston
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lis 2015, 20:49   Duże spalanie - Wymiana świec - Diagnoza

Witajcie,
Ten sam problem przyblokował u mnie sobotnią wymianę. Udało mi się bez zdejmowania pokrywy wymienić tylko tą na I cylindrze.
Widzę jeszcze, że z tą na 4 cylindrze będzie dodatkowy problem, bo świeca umieszczona jest jakby częściowo pod cewką.Czy trzeba ją zdemontować?
Czy podczas wymiany świec są jeszcze jakieś inne problemy ? Chodzi o silnik 1.3.
 
 
Fieston
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lis 2015, 21:08   Duże spalanie - Wymiana świec - Diagnoza

Już po wymianie. Trzeba odgiąć metalową osłonę cewki i 4 świeca jest dostępna dla klucza.
 
 
adam199018 

Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 69
Wysłany: 13 Sty 2016, 11:44   Duże spalanie - Wymiana świec - Diagnoza

to ile ci teraz pali ?

Dodano po 22 godzinach 41 minutach 32 sekundach:
mam fiesta 1.3 wersja podctawowa mam pytanie czy jesli bede miał spaloną świece zarowa to czy zaswieci mi sie kontrolka od tego na desce rozdzielczej czy nie ?
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 16 Sty 2016, 10:24   Duże spalanie - Wymiana świec - Diagnoza

adam199018 napisał/a:
to ile ci teraz pali ?

Dodano po 22 godzinach 41 minutach 32 sekundach:
mam fiesta 1.3 ,bede miał spaloną świece zarowa to czy zaswieci mi sie kontrolka od tego na desce rozdzielczej czy nie ?

Jaka świeca żarowa w 1.3 ?To nie jest diesel żeby mieć świece żarowe.
Żaden błąd Ci się nie wyświetli. Świeca iskrowa się nie pali żeby komputer wykrył błąd. Chyba że jest z nią naprawdę kiepsko ,silnik przerywa, szarpie ,to komp może pokazać wypadanie zapłonu na tym cylindrze co świeca kuleje.
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 21:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: FlockArt/Fast-Wheel - flokowanie & wymiana opon
Rasta Tuning stylistyczny 54 21 Sty 2019, 16:19
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi EcoBoost- wymiana świec; klucz do świec.
Mars Mechanika silnika 20 1 Kwi 2018, 20:02
Freeman
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : sprzęgło diagnoza wymiana
Maru38 Mechanika 13 13 Gru 2005, 19:49
GilU


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.