Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

MyKey reset
Autor Wiadomość
dobry 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium ECOnetic
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: Warsiawka
Wysłany: 6 Kwi 2015, 14:00   MyKey reset

Czy wie ktoś może jak zrobić całkowity reset MyKey ? Auto kiedy kupiłem posiadało tylko jeden kluczyk, zacząłem bawić się funkcjami menu (z jedynym posiadanym kluczykiem w stacyjce) i zaprogramowałem tą funkcję. Auto osiąga tylko 140 km/h , radio do 45 % itd. Jest możliwość jakiegoś "twardegeo resetu" czy tylko ASO ?
Orientuje się ktoś może ile kosztuje dorobienie kluczyka w ASO ? albo może gdzie można to zrobić taniej w Warszawie ?
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 6 Kwi 2015, 19:19   

W skrócie:

To reset all MyKeys™ as admin keys do the following:
1. Turn the vehicle on using the admin key.
2. Press SETUP until PRESS RESET TO CLEAR MYKEY is displayed.
3. Press and release the RESET button. HOLD RESET TO CONFIRM CLEAR is displayed.
4. Press and hold the RESET button for two seconds until ALL MYKEYS CLEARED is displayed.

Jeśli ustawiłeś swój obecny klucz jako "ograniczony", to niestety masz spory problem, bo nie istnieje jak na razie metoda na obejście tego systemu niż innym "pełnoprawnym" kluczykiem.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
dobry 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium ECOnetic
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: Warsiawka
Wysłany: 6 Kwi 2015, 21:54   

Czyli pozostaje tylko ASO ?
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 6 Kwi 2015, 22:29   

Przedzwoń po lokalnych magikach, może mają na to jakiś sposób... W ASO zedrą ze skóry za to. :) Niestety wypada żądać obniżenia ceny za brak drugiego kluczyka - bez niego nie powinieneś być w stanie nawet AC na auto zawrzeć. Że o ew. problemach przy zgubieniu kluczyka nie wspomnę...
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 7 Kwi 2015, 12:17   

Czy to nie jest lekko podejrzane, że tak młode auto ktoś sprzedaje z jednym kluczykiem ??
Druga sprawa to, że wszystko jest dokładnie opisane w instrukcji - po polsku - od strony 36.
http://www.ford.pl/Serwis...esta+%282012%29
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
dobry 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium ECOnetic
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Dołączył: 19 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: Warsiawka
Wysłany: 7 Kwi 2015, 17:10   

Znam instrukcję i nie jest w niej opisane jak przeprowadzić całkowity reset systemu. Kluczyk, który został z autem jest teraz tym kluczykiem z ograniczeniami a kluczyk zaginiony jest kluczykiem administratorem. Bez klucza - administratora nie da się zresetować systemu. Tylko w ASO. Koszt nowego klucza z programowaniem w ASO to około 800 PLN. Zna ktoś może jakiegoś magika w Warszawie lub okolicach kto ma sprzęt i umiejętności żeby zakodować taki kluczyk :

http://allegro.pl/kluczyk...5223169115.html
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 7 Kwi 2015, 17:23   

dobry napisał/a:
Znam instrukcję i nie jest w niej opisane jak przeprowadzić całkowity reset systemu.

No jest dokładnie opisane ale w tym sensie, że trzeba mieć kluczyk "główny" :-)
Wiadomo, że ten system nie może być łatwo "rozbrajalny" bo każdy łepek sam by sobie blokadę mógł usunąć.
Bez urazy ale tak swoją drogą jakbyś przeczytał te kilka stron o systemie MyKey zanim zacząłeś zabawę to byś wiedział, że potrzebny jest inny kluczyk aby potem to usunąć.
Moim zdaniem błąd jest w tym systemie, że nie zabezpiecza przed taką sytuacją.
Wystarczyłoby, żeby do zaprogramowania kluczyka MyKey trzeba było użyć drugiego kluczyka z uprawnieniami admina do potwierdzenie operacji. W sytuacji kiedy nie ma się drugiego kluczyka dokończenie programowania nie było by możliwe.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
wylye 

Model: Ford Fiesta Mk7`15
Wersja: Inna
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Jerzy
Dołączył: 15 Gru 2020
Posty: 8
Skąd: Leeds
Wysłany: 16 Gru 2020, 18:17   

Wiem, że temat już "trąci myszką" :)
Jednak chcę się odnieść do kilku wpisów w tym topiku, oraz przekazać "solucję" jak sie pozbyć tego "zakażenia MyKEY"

Po pierwsze - jeden z kolegów wyraża "powątpiewanie" że jak to tak "takie młode auto i z jednym kluczykiem?"
Szanowny kolego, zgubić można kluczyki nazajutrz po opuszczeniu salonu. Bo... Errare humanum est.
Tak samo i gubienie różnych rzeczy...

Ale (właśnie) do rzeczy...
Przed tygodniem żona kupiła Fiestę 2015 mk7 (polift) - właśnie z jednym kluczykiem... i pieprzoną usługą Mykey z limitem do 140km/h...
Auto przyjechało z Włoch i kluczyk "zgubił" Włoch...
Trochę poczytałem na anglo, rosyjsko i polskich forach i wiem już że:

Można to "naprawić"
A) w serwisie kupując u nich kluczyk (w systemie MUSI być zapisane dwa kluczki - by zarządzać usługą MyKey, nie można ot tak sobie usunąć kluczyka z przypisanymi prawami "administratora - master key")
B) Kupując sobie kluczyk "blank" - dorobiony fizycznie z możliwością transmisji typu FORD
- następnie używając Forscan poprzez moduł PATH usunąć oba kluczyki - zachowując bardzo restrykcyjną procedurę KONIECZNIE z wygenerowaniem INCODE i OUTCODE na płatnych lub free sajtach i dokończenie procedury poprzez FORSCAN z użuciem tych kodów.
Ta procedura nazywana jest na anglojęzycznych forach "HARD" :) i wg mnie mają sporo racji...
C) zastosować procedurę"FOLIOWĄ"
W tym momencie uprzedzam, że różni "radcy, doradcy, magicy" powiedzą wam że FORSCANIE jest opcja ustawiaenia (w module MAIN) MyKey na "without mykey"
- jednak to... nic nie daje...
Otóż po wyłączeniu MyKey w Forscan - użytkownik pozbywa się w panelu użytkownika okienka POPUP o MyKey i przypisanych kluczach i odległości przejechanej z "jop jej mać" usługą MyKey...
Limit pozostaje - auto idzie normalnie do wysokości limitu i KONIEC. Nie ma okienka o ograniczeniu prędkości ale samo ograniczenie pozostaje.
W tym momencie - całemu biuru konstrukcyjnemu Forda - przysyłam "socjalistyczne pozdrowienia" 5+3
***** Forda!!!!!! Za to co zrobiliście tysiącom użytkowników skazując ich na wasz kretyński "wynalazek"

- wracam teraz do "procedury foliowej" - która na anglojęzycznych forach opisana jest jako SKUTECZNA
Moja Fiesta jest obecnie poza domem do świąt. Jak wróci - wypróbuję - tymbardziej, że wygląda na "bezbolesną" bo nie ma tam grzbania w blokach binarnych i w samym module PATH.

OTO ona poniżej - przetłumaczyłem i jak ktoś zdąży wypróbować przed świętami - b proszę o opis bo jak mówię fizycznie auto jest poza domem... A jak zadzwonię do zony lub wyślę jej ten opis - to mogę być pewny jednego - śpię przynajmniej do... Wielkanocy w pokoju gościnnym a wieczorami gram :gitarzysta:

_______________________

Jest to typowa sytuacja, gdy ludzie mają włączony MyKey i nie mają klucza administratora, który pozwoliłby wyczyścić funkcję MyKey. Wcześniej nasza pomoc techniczna odpowiedziała, że ​​istnieją 2 sposoby, aby to zrobić za pomocą
FORScan:
1. Przeprogramuj PATS - usuń wszystkie znane klucze i zaprogramuj 2 nowe. Usuwa to całkowicie MyKey, ale jest to dość „ciężki” sposób: wymaga 2 działających RÓŻNYCH (a więc "klon" nie może to być - przyp Wylye), dobrej jakości kluczy i funkcji programowania PATS (w FORScan jest dostępny nie dla wszystkich modeli przyp Wylye).

ALBO

2. Wyłącz opcje MyKey w IPC i innych modułach, jeśli są dostępne. Spowoduje to usunięcie dzwonków i ostrzeżeń, ale nie samego MyKey.... Po wykonaniu tej procedury niektóre ograniczenia, takie jak ograniczenie prędkości, mogą pozostać aktywne. Ale jeden z naszych użytkowników znalazł obejście tego, jak wyczyścić MyKeys za pomocą FORScan,
ale BEZ programowania. :) ))) :ok:

Można to zrobić w FORScan dla Windows lub FORScan Lite dla iOS, Android.
Oto dokładna sekwencja:
1. Uruchom samochód i połącz się z nim za pomocą FORScan.
2 Uruchom test PCM KOER (Testy-> PCM włączony - autotest silnika działającego na żądanie KOER akronim KeyONengineRUNINNG kluczyk w stacyjce silnik pracuje)
3. Poczekaj, aż test się zakończy
4. Wyjmij pilota z samochodu w przypadku systemu bezkluczykowego (z przyciskiem uruchomienia silnika). W przypadku standardowego klucza należy zablokować transponder (np. Owinąć brelok folią alu).
5. Zatrzymaj silnik (wyłącz zapłon)
6. Włącz zapłon, ale nie uruchamiaj silnika.
7. Przejdź do menu MyKey w zestawie wskaźników (w aucie) i wybierz opcję Clear MyKeys.
Masz teraz usunięty MyKey.
Uwaga: zostało to przetestowane w samochodach z silnikiem benzynowym, a nie z silnikami wysokoprężnymi.
Zostaw swoją opinię na temat tej metody.

____------------koniec solucji__ori link https://forscan.org/forum/viewtopic.php?t=11739__

PRZETESTOWAŁEM powyższą metodę i stwierdzam - zgodnie z innymi użytkownikami forum FORSCAN
- to jest kit... w przypadku systemu z kluczykiem nic nie da zawijanie folią. Ta metoda zadziała tylko w przyp systemu bezkluczykowego. ______
 
 
Creep 


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Imię: Tomasz
Dołączył: 23 Gru 2017
Posty: 68
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 13 Lip 2021, 18:47   

Wszystko fajnie, ale nie mam w forscan pkt 2 Uruchom test PCM KOER jak to odpalić?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Komputer - reset.
Gość Elektryka 11 24 Paź 2007, 00:21
jackrzec
Brak nowych postów Wymiana a reset ???
tomeka Elektryka 3 21 Gru 2005, 07:56
tomeka
Brak nowych postów Reset komputera
msk90a2 Elektryka ogólna 3 17 Kwi 2014, 22:47
TSRules
Brak nowych postów reset kompa
....i wszystko wraca do normy
matt Elektryka 2 17 Cze 2005, 17:44
Gość
Brak nowych postów [MK3] Reset komputera
Gość Elektryka 6 17 Gru 2009, 18:15
ff1980


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.