Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tankowanie na stacjach typu Auchan wasze opinie
Autor Wiadomość
arekw 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 137
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 5 Kwi 2015, 09:07   

dla mnie najlepszym testerem był cc700 o którym wspomniał Freeman ,tankowałem wtedy tylko na bp w swarzedzu ,po orlenie szarpał , a apogeum było jak raz zalałem w poznaniu przy tesco... panowie cuuuda:) to nie był przypadek czy awaria która pokryła się akurat ze zmianą stacji. Reszta aut już chwytała wszystko. Obok siebie mam cudną stacje z której bralem z 10lat temu benzyne w bańce do wski ,rozlało się troche wiec wpadł pomysł żeby podpalić tylko że nie poszło :) panowie z tej stacji tłumaczyli ze woda z ziemi przez rury przesiąka :rotfl:
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 5 Kwi 2015, 10:09   

Magda M. - ciekaw jestem czy te 2-3g to znacie z rachunków czy "tak mówi kierownik stacji"? :)

Niedawno wacha była tak blisko "czwórki", że istniała szansa, że będzie 3 z przodu, nagle ceny skoczyły, mimo że kurs dolara pozostał taki sam, a ropa na światowych rynkach nie zdrożała. Pewnie przypadek, że część stacji podniosła minimalnie ceny, a inne w krótkim czasie po 20-30 groszy. :D

Fakt faktem, że i tak kapuchę stacje trzepią na alkoholikach (co dla mnie jest absurdem - to jak otworzyć sklep z bronią naprzeciwko poradni zdrowia psychicznego) i sprzedając piwo i hot-doga zarobią więcej niż na marży z paliwa jak ktoś zaleje swoje padło do pełna.

Nie szukam tutaj winnych, bo po łbie to wiadomo kto powinien dostać za te podatki i podatki od podatków w każdym litrze, po prostu nie wybielałbym nikogo na siłę. :)

Osobiście leję tam, gdzie mogę. Nie ma sensu nadrabiać 20km, żeby zalać 5gr taniej, bo zwyczajnie się to nie zwróci (niestety matematyka nie jest widać najmocniejszą stroną tego narodu, bo nawet jeśli ktoś jedzie przez pół miasta dla 2zł oszczędności, to przy 20 minutach w jedną stronę wylicza wartość swojego wolnego czasu na 3zł/h.

Odnośnie odmierzania spalania z dokładnością 0.5L/100, a wcale 0.3L/100, to śmiech na sali. :) Jak kiedyś mocniej docisnąłem pedał, to myślałem, że osiągnięte 8L to był wir w baku, bo nie umiałem osiągnąć wyższego wyniku. Do czasu. Jednego dnia wyciągnąłem chyba >9L/100. I co? No i nic. Byłem zdziwiony, ale zalałem jak zwykle. Po prostu czasem silnik ma lepsze warunki, a czasem gorsze. Paliwo cały czas lałem to samo. Fakt, że jak wiatr w grill wieje, to spalanie będzie inne niż jak go nie będzie albo będzie w plecy. I to już wystarczy.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 5 Kwi 2015, 11:13   

Pufcio napisał/a:
Fakt faktem, że i tak kapuchę stacje trzepią na alkoholikach (co dla mnie jest absurdem - to jak otworzyć sklep z bronią naprzeciwko poradni zdrowia psychicznego) i sprzedając piwo i hot-doga zarobią więcej niż na marży z paliwa jak ktoś zaleje swoje padło do pełna.
Prawda. Największy zarobek to tzw. usługi i sklep.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 5 Kwi 2015, 11:28   

Pufcio napisał/a:
Odnośnie odmierzania spalania z dokładnością 0.5L/100, a wcale 0.3L/100, to śmiech na sali
dziękuję za wyręczenie mnie w komentarzu :)
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 5 Kwi 2015, 12:00   

FFDriver napisał/a:
bo pewnie należysz do tych na których to nie działa

konkretnie to naleze do tych, ktorzy w reklamie i marketingu pracuja, i to dla dosc sporych marek :)
wiec jak widze teksty typu "80% cos tam", to po prostu czekam na potwierdzenie odpowiednim zrodlem...

co do oceny spalania - osobiscie uwazam, że minimalna proba o sprawdzenia spalania to 5000km - dopiero tyle pozwala ocenic prawdziwa srednia (ja mierze spalanie i akurat dopiero po takim mniej wiecej przebiegu kolejne tankowanie przestaje zmieniac ogolna srednia)
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 5 Kwi 2015, 13:37   

FFDriver napisał/a:
Niestety przy całym baku jeśli będzie różnica na poziomie 1 litra to trudno to wyłapać. Wypadałoby, jeśli ma się jakieś wątpliwości, odmierzyć tak z 10l do kanisterka i w razie czego wezwać policję bo chyba innej możliwości nie ma. A i tak pewnie by nas olano Szczególnie, że różnica na 10l byłą by marginalna.


to tez trzeba by mieć profi kanisterek. Te 10stki, z którymi u nas się jezdzi po paliwo do rosji, to mieszczą 15l i wyglądają normalnie. I to przechodzi bezproblemowo przez granice ;)
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 5 Kwi 2015, 19:10   

Źródło to moje oczy i uszy :) No i to, co
FFDriver napisał/a:

Jak to działa?
Po pierwsze ponieważ jest tanie paliwko to mówi się o tym, czego przykładem jest choćby ten wątek. Co zostaje w głowie? Nazwa Auchan i skojarzenie dobre i tanie paliwo. Jak się to przekłada ? A może warto sprawdzić sklep, pewnie też jest tanio i dobrze :)
Dalej. Mam jechać na zakupu, musze wybrać sklep. Hmm może do Auchana pojadę przy okazji tanie paliwko kupie to się nawet droga zwróci.
Dalej. Mam kupić paliwko, kurde kilka gorszy jest tańsze na Auchan to jadę tam. Kochanie jedziesz tam? To jak już tam będziesz to zrób przy okazji zakupy.
I tak dalej i tak dalej.

Dokładnie taki mechanizm tutaj zachodzi. Nawet właściciele firm transportowych tankujący u nas TIR-y idą potem na halę po zakupy. Dlaczego? Ano choćby dlatego, że do niedawna za każdy zatankowany litr wchodziła kasa na tzw. Skarbonkę, którą się wydawało potem na sklepie. No i przez wygodę. Auchany z reguły leżą na uboczu (teraz to się zmienia, ale tam już nie będzie stacji), wizyta w sklepie to już nierzadko wyprawa i po pierwsze większość odwiedzających zahacza o stację, po drugie działa powyższy mechanizm.

FFDriver napisał/a:
Zatem Auchan opłaca się mieć ceny dumpingowe i dotować paliwo bo to super forma reklamy, a obrót na paliwie to pewnie tylko promil obrotu sklepów.
I tutaj jest pies pogrzebany.
A Polak potrafi przejechać całe miasto żeby kupić kilka groszy tańsze paliwo nie licząc straty swojego czasu oraz spalonego paliwa w korkach. Tak to już jest.


Ano właśnie. Dumping to baaaardzo marginalna kwestia, pojawia się niezmiernie rzadko, ale jednak czasami się zdarza. Nie tylko na paliwie. Polityka cenowa jest taka, a nie inna i w związku z tym tak jest, a suma sumarum i tak wyjdzie plus. Prowadzi to do kuriozalnych sytuacji, gdzie na przykład 2 pojedyncze butelki napoju razem kosztują mniej niż dwupak - no bo konkurencja akurat zrobiła promocję na pojedyncze, więc je obniżono, a o wielopaku już nie pomyślano... Generalnie temat rzeka.

FFDriver napisał/a:
Problemem, o którym się mało mówi, jest nieprawidłowe odmierzanie ilości paliwa. Niedawno czytałem artykuł o tym. NIK to sprawdzał i okazuje się, że kontrola dystrybutorów praktycznie nie istnieje.
https://www.nik.gov.pl/ak...jach-paliw.html
Niestety przy całym baku jeśli będzie różnica na poziomie 1 litra to trudno to wyłapać. Wypadałoby, jeśli ma się jakieś wątpliwości, odmierzyć tak z 10l do kanisterka i w razie czego wezwać policję bo chyba innej możliwości nie ma. A i tak pewnie by nas olano ;-( Szczególnie, że różnica na 10l byłą by marginalna.

Nie wiem, jak na innych stacjach, u nas kontorle są. Raz w roku chyba, może rzadziej, nie wiem, ale się pojawiają. Mierzą wtedy specjalną maszynką poszczególne węże na zbiornikach, przy ilości 15-25 litrów. Ale fakt, często się nie pojawiają.
MisiekT napisał/a:
to, co zmniejsza koszty przymarketowej stacji to minimalna obsluga (1 kasjer), darmowa ochrona, darmowy teren, gotowa infrastruktura i minimalne koszty budowy...
normalna stacja zbudowana na zadupiu ma ogromne koszty inwestycji i musi sie po prostu z czasem zwrocic w marzy na paliwie i towarach ze sklepu

Po pierwsze nie jeden kasjer a trzech. Po drugie pracujesz w marketingu i takie bzdury piszesz? Jaka darmowa ochrona? Jaki darmowy teren? Jaka gotowa infrastruktura? Co - aniołki z nieba zrzuciły, a teraz siedzą i pilnują i jeszcze podatki płacą? Nie ma nic za darmo, wszystko kosztuje, tylko wy stale popełniacie jeden błąd w rozumowaniu. Stacja przymarketowa nie jest osobnym tworem, który musi na siebie zarobić, jak na przykład stacje Orlenu. Jej koszty wlicza się w koszty sklepu. Jej obrót dolicza się do obrotu sklepu. Ona nie zarabia na siebie, takie pojęcie nie istnieje. Wszystko pracuje na jeden wspólny cel i do jednego wspólnego worka wpada.
Pufcio napisał/a:
Magda M. - ciekaw jestem czy te 2-3g to znacie z rachunków czy "tak mówi kierownik stacji"? :)

Nic bo tak ktoś mówi, ale co i jak i skąd, to na tej płaszczyźnie uwierz na słowo, spotkamy się kiedyś na zlocie przy piwie - wtedy pytaj.
Pufcio napisał/a:
Niedawno wacha była tak blisko "czwórki", że istniała szansa, że będzie 3 z przodu, nagle ceny skoczyły, mimo że kurs dolara pozostał taki sam, a ropa na światowych rynkach nie zdrożała. Pewnie przypadek, że część stacji podniosła minimalnie ceny, a inne w krótkim czasie po 20-30 groszy. :D

U nas była po 3,98 bardzo długo i była z tego co pamiętam najtańsza w PL. Był czas, że różnice w cenie między stacjami sięgały 20-30 gr na litrze, teraz to jest 5-10 groszy - przynajmniej u nas. Dlatego się przeniosłam z tankowaniem na Orlen - bardziej po drodze, a z Biznestankiem różnica to 2-3 grosze na litrze, czasami nawet Orlen jest tańszy, jak promocję na weekend wrzuci. Ale różnicy na jakości czy spalaniu nie odczuwam, więc jeśli komuś cenowo i odległościowo lepiej pasuje lać na Auchanie, to z czystym sercem polecam.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 5 Kwi 2015, 21:29   

Magda M. napisał/a:
Nie ma nic za darmo, wszystko kosztuje

porownaj sobie koszt budowy stacji na srodku pustkowia i doprowadzenie calej infratruktury + pracownikow, a zbudowanie mini stacji przy istniejacym CH
na marketowej stacji po prostu moze byc taniej, bo nie musza sie splacac kilku- albo i kilkunastomilionowe inwestycje
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Kwi 2015, 11:00   

A ty dalej swoje... Udajesz tylko, czy faktycznie tak ciężko kumasz? Jak chcesz porównać ze sobą dwie rzeczy, z których jedna NIE ISTNIEJE? Marketowe stacje NIE MAJĄ W OGÓLE KOSZTÓW INWESTYCJI. Nie są osobnym tworem. Nie zarabiają na siebie. To tak, jak byś powiedział, że na spożywczym w markecie jest taniej niż w sklepie osiedlowym, bo zbudowanie osiedlowego i obstawienie go pracownikami kosztuje, a market przecież i tak stoi, to inwestycji nie trzeba spłacać, no i pracownicy i ochrona są za darmo, bo przecież i tak w sklepie pracują.
I nie wiem, czy to jest takie mini - 10 dystrybutorów z paliwem, 2 z gazem i 3 kasy czynne non stop praktycznie.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 6 Kwi 2015, 11:15   

Magda, naucz sie czytać ze zrozumieniem... ja na Ciebie juz nie mam sily - ludzie to nie inwestycja, ludzie to koszty bieżace...

PS. co do zarabiania na siebie - wszystko musi na siebie zarabiac - to nie jest poziom "zbudujmy stacje bo mam dobry pomysl", tylko dokladne wyliczenia dzialu finansowego, sprzedazy, przy okazji mediowego i X innych, zeby ocenic czy taka stacyjka ma sens
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Kwi 2015, 15:17   

Co do cen, to w tamtym roku, gdy taniało paliwo i dolar, nasz miłościwy rząd wprowadził opłatę zapasową do każdego litra paliwa. Patologia PL jest taka, że czasami paliwo w zachodniej europie bywa tańsze niż u nas.
 
 
 
yoyo72 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Dziadek
Wiek: 51
Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Kwi 2015, 15:49   

U nas jest zawsze tak ,że jak paliwo zaczyna tanieć to nasz popier... rząd jest tak zachłanny ,że musi wprowadzić podatek . Jak nie od paliwa to od powietrza a jak nie od powietrza to znowu od czegoś innego i tak w kółko. W POlsce nigdy paliwo nie będzie tanie i koniec.
_________________
Jest inne , ale tez Ford
Było MK3 1994r 1.1/2.0 136KM ;)
Było MK3 1995 r.1.6 16v 90 KM Futura swap 2.0 136KM
Było MK3 1993 r.1.3 NEWPORT z klimą ;) (ślimak)
Było MK3 1992 r.1.8 16v 130 KM (akwarium)

PRINCE OF RADOM 2016 ;) ;) ;)
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 6 Kwi 2015, 17:59   

W takim razie pamiętajcie, że oprócz 2-3 głównych "dokorytnych", istnieją inni. Co się tu "politdyskusja" nie zrobi. :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 6 Kwi 2015, 18:16   

Z tego co wiem, to pewna grupa polityczna bardzo się rzuca o "Bezpieczeństwo energetyczne kraju" Nawet nie jedna, a wszystkie. Stąd może być ten drastyczny sposób na zapewnienie tego bezpieczeństwa. Klient zapłaci za to 3-4 gr nie 70 gr jak to niektóre media sugerują. Tyle polityki.

Koszt stacji "porządnej" to ok 4 miliony zł. I to się zwróci, na usługach/sklepie bo na paliwach na pewno nie. Marża na paliwie to mniej niż 10 hr jeśli chodzi o "zwykłe" paliwa.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 6 Kwi 2015, 19:31   

diodalodz napisał/a:
gdy taniało paliwo i dolar, nasz miłościwy rząd wprowadził opłatę zapasową do każdego litra paliwa

to bylo uchwalone wczesniej, przy wysokich cenach - po prostu wejscie w zycie zlozylo sie w czasie z obnizkami paliwa
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Kwi 2015, 21:01   

Freeman napisał/a:
to bylo uchwalone wczesniej, przy wysokich cenach - po prostu wejscie w zycie zlozylo sie w czasie z obnizkami paliwa

Hehe to rozważania podobne do myślenia, kiedy dostało się raka ;) Mało istotne po diagnozie ! Ważne, że podniosła się cena LPG, PB i ON. Niestety łapki maczali w tym wszyscy :(
 
 
 
GeparD 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Marcin
Wiek: 45
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 16
Skąd: United Kingdom
Wysłany: 7 Kwi 2015, 15:04   

Pozwolicie, ze sie wtrace i napisze, ze Magda ma absolutna racje. W takiej konfiguracji jak sklep + stacja firma mozne pozwolic sobie na strate ze stacji.

Przytocze inny przyklad. W swoim zyciorysie mialem epizod hotelarski. Pracowalem jako kucharz dla restuaracji w hotelu jednej z wiekszych sieci hotelowych.
W wiekszosci przypadkow taka restauracja nie przynosi hotelowi zysku. Jesli juz, to bardzo znikomy. Dlaczego? Dlatego ze to jest tylko wartosc dodana to glownej oferty jaka jest pokoj hotelowy. Klient wybierze pokoj w tym hotelu, bo nie bedzie musial szukac gdzie ma zjesc. Proste. A hotel i tak wyjdzie na swoje dzieki sprzedazy pokoju.

To samo jest w tym przypadku z Auchan i innych hipermarketach.

Jesli juz jestesmy przy hipermarketach. Inny przyklad.

Mieszkam aktualnie w Wielkiej Brytanii i na co pozwolil sobie Tesco swego czasu? Na ustawienie takiej ceny polskich produktow, ze przestalem robic zakupy w polskich sklepach.

Podejzewam ze na tych produktach Tesco nic nie zarobilo, a nawet stracilo - ceny bardzo podobne do cen w Polsce. Dlaczego tak? Dlatego iz idac po produkt polski, przy okazji kupie jeszcze wode, chleb, maslo.... juz tutejsze, i w Tesco a nie u konkurecji.

W hipermarketach stacja paliw to tylko wartosc dodana do glownego produktu czyli sklepu.
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Kwi 2015, 22:02   

MisiekT napisał/a:
Magda, naucz sie czytać ze zrozumieniem... ja na Ciebie juz nie mam sily - ludzie to nie inwestycja, ludzie to koszty bieżace...

PS. co do zarabiania na siebie - wszystko musi na siebie zarabiac - to nie jest poziom "zbudujmy stacje bo mam dobry pomysl", tylko dokladne wyliczenia dzialu finansowego, sprzedazy, przy okazji mediowego i X innych, zeby ocenic czy taka stacyjka ma sens


To proszę mi zacytuj, gdzie napisałam, że zatrudnienie pracownika wliczam do inwestycji? Skróty myślowe to się nazywa.... A stacja nie jest "sobie zbudowana" jest jednym z działów sklepu, jak spożywczy, przemysłowy, elektroniczny, odzieżowy. Dlatego tu nie ma wyliczeń, o których mowa - to jest sieć, sieć składa się z poszczególnych działów (oraz sklepów), jest miejsce w danej lokalizacji, to stawia się stację. Nie ma kosztów inwestycji dla samej stacji. Kosztów bieżących też nie, bo są jedne dla całego sklepu i to sklep musi wyjść na plus (znaczy, dobra, nie musi, ale to już osobna kwestia). Nie ma tak, że jeśli przykładowo cały sklep ma zrobić marżę 15%, to wszystkie towary na wszystkich działach mają sztywno 15%. Jest dokładnie tak, jak to opisał GeparD. Średnio 15 to jest też jeśli jeden ma 40% a drugi -10% - średnio oba mają po 15% i wszyscy są happy.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - konserwacja filtra sportowego typu "mokrego"
dla niewiedzących :P
arecki Tuning mechaniczny 12 12 Wrz 2016, 23:23
olo_r
Brak nowych postów Drogie, ale podobno rewelacja- wasze opinie
tallaff Car Audio i CB 13 13 Kwi 2005, 00:08
Gość
Brak nowych postów Jakość gazu na stacjach.
kenczorf LPG 16 8 Gru 2007, 15:55
Gość
Brak nowych postów Image i wasze zdjęcia
van Hyde-Park 7 8 Paź 2015, 09:12
drjanusz
Brak nowych postów jakiego typu zarowki ?
Gość Elektryka 5 25 Lis 2005, 01:10
diodalodz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.