Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Nie mogę otworzyć maski.
Autor Wiadomość
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 14 Lut 2015, 12:27   Nie mogę otworzyć maski.

Witam.

Dzisiaj pierwszy raz od momentu zakupu, chciałem otworzyć maskę, żeby sprawdzić poziomy płynów itd. a ta ani drgnie :/ Ciągadełko po lewej stronie od kierownicy wisi jakby lekko luźno (po pociągnięciu linka cofa się może 1 cm), jak złapię linkę kombinerkami to nie ma opcji żeby się ruszyła (ponad ten 1 cm wspomniany wcześniej) - wnioskuję więc że linka jest sprawna...

Pytanie czy ktoś zna jakiś sposób żeby otworzyć maskę, bez rozkręcania połowy auta ? Moja Fiesta jest wersją sprzed faceliftu - z małym grillem. Jak patrzę pod kątem od doły na maskę to widzę tą żółtą wajchę zamka:



Próbowałem coś z tym robić śrubokrętem, ale nic nie wskórałem - prośba o pomoc.

Czy w Fieście zamek centralny zamyka również maskę? Czy np. jakiś spalony bezpiecznik mógłby być przyczyną?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez trzeci 23 Lut 2015, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 14 Lut 2015, 13:50   

Huk napisał/a:
Czy w Fieście zamek centralny zamyka również maskę?
Nie, a ta żółta wajcha jest tylko od zabezpieczenia przed otwarciem się maski podczas jazdy...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 14 Lut 2015, 15:18   

@Parzych:

Dzięki za info - przynajmniej jedna rzecz wykluczona...

Zakładając że linka jest sprawna, co mogło się tam zmącić? Sprężyna? Coś czytam na forach zagranicznych że w niektórych Fiestach, mechanizm lubi się blokować o grill lub uszczelki... może miał ktoś z czymś takim do czynienia?

Myślicie że zwykły mechanik da sobie z czymś takim radę nie niszcząc niczego w aucie, czy trzeba będzie jechać do ASO ;-( ?

Kurcze wszystkiego bym się spodziewał tylko nie czegoś takiego :sad:

Pozdrawiam.

[ Dodano: Sro Lut 18, 2015 20:56 ]
... moi drodzy - dla potomnych którzy mogą to czytać (jak i dla reszty żeby miała się z czego pośmiać :ups: ), maskę udało się w końcu otworzyć... pociągadłem pod kierownicą :-P okazało się że po prostu za bardzo zaufałem instrukcji Forda (a raczej rysunkom w tej instrukcji) i za słabo pociągałem za wajchę... (nie muszę chyba mówić jak się czułem kiedy mechanik przy mnie w 3 sekundy otworzył klapę z którą ja się męczyłem 3 dni :twisted: ).

Jak by ktoś miał kiedyś wątpliwości to niech ustawi wajchę na "godzinę" 7-8, a nie na 5 (kiedy to zaczyna się opór) jak przedstawiono w instrukcji do Fiesty.

Problem (którego nie było) rozwiązany.

Mam nadzieję że poprawiłem humor :-P

Pozdrawiam.
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 19 Lut 2015, 20:18   

Huk, z tego wynika, że byłeś zbyt delikatny, pewnie z obawy o ułamanie tej wajchy... :ok:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 22 Lut 2015, 21:24   

Generalnie zmyliło mnie to (z instrukcji):



U mnie jak wajchę dam do pozycji jak na zdjęciu to dopiero wtedy zaczyna się opór (końcówka linki dochodzi do mechanizmu otwierania zamka), trzeba pociągnąć jeszcze drugie tyle żeby klapa się otwarła - uznałem że skoro w instrukcji na zdjęciu tak to wygląda to dociągnięcie do takiej pozycji powinno starczyć :)
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 22 Lut 2015, 21:45   

Ta strzałka to tylko sugestia, że trzeba pociągnąć do siebie, nie jest napisane/narysowane ile trzeba pociągnąć.

Poza tym w instrukcja jest więcej niedokładnie opisanych czynności, np; żeby wyjąć reflektor trzeba dość mocno pociągnąć do góry aby wyskoczył z zaczepu, nie ma o tym wzmianki.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 22 Lut 2015, 23:21   

@michal77:

No teraz już wiem - "nowe" auto to chciałem być delikatny po prostu i to był błąd :)
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 23 Lut 2015, 11:14   

michal77 napisał/a:
żeby wyjąć reflektor trzeba dość mocno pociągnąć do góry aby wyskoczył z zaczepu


Dodam, że wg. instrukcji aby wymienić żarówki trzeba lampy wyjąc. Ja wymieniłem bez wyciągania i nie był to jakiś wielki problem.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 09:46
ttomek71
Brak nowych postów [MK4] Nie mogę otworzyć klapy bagażnika od środka.
kalvin Elektryka 1 5 Sie 2011, 10:36
BuMeL
Brak nowych postów [MK3] Nie można otworzyć maski
kszymon83 Mechanika 5 25 Paź 2011, 12:50
kszymon83


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.