Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kredyt we frankach szwajcarskich i spory problem
Autor Wiadomość
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 1 Lut 2015, 09:26   

Jaszczur napisał/a:
-by banki nie odwalały wałków typu "udzielamy kredytu który tak naprawdę został wypłacony w złotówkach, a jest tylko przeliczany we frankach",
Przecież to dla wszystkich było wiadome.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1090
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 1 Lut 2015, 10:33   

Freeman napisał/a:
Przecież to dla wszystkich było wiadome.


Nie do końca - na to było "tylko" ciche przyzwolenie. Teraz nagle okazuje się że to było niezgodne z prawem... Tylko ciekawe czy ktokolwiek cokolwiek z tym zrobi? Nie tylko na zasadzie zmiany na przyszłość, ale i wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do banków? W zasadzie jest to pytanie retoryczne...

MisiekT napisał/a:
ale banki daly ludziom te kredyty w oparciu o konkretny rachunek zysk vs. ryzyko...


Przy zawieraniu umów na kredyty w chf żadna śmieszna Pani w okienku nie mówiła ludziom że ryzyko związane ze zmianą kursu może być aż tak wysokie, prowadzące do obecnych sytuacji. Gdyby to zostało powiedziane wprost - tych kredytów nie było by tak dużo. Ale może właśnie o to chodziło?...

Ten "produkt" był wciskany ludziom na zasadzie złotej alternatywy, były w zasadzie przedstawiane tylko pozytywy, o negatywach mówiło się niewiele, lub je bagatelizowało. I teraz to ludzie tylko i wyłącznie muszą ponosić tego konsekwencje, a banki (póki co) nie ponoszą żadnych - jeśli ktoś uważa że takie coś jest w zupełności w porządku, to cóż więcej można napisać... Zwłaszcza że banki powinny należeć do grona instytucji tzw. "zaufania publicznego"...

Pufcio napisał/a:
Bo tak media to kreują.


Media to rynsztok... Trzeba nieustannie filtrować to co one przekazują, zwłaszcza te "mainstreamowe" - szkoda tylko że po przefiltrowaniu nie pozostaje zbyt wiele czegokolwiek nadającego się do użytku.
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 1 Lut 2015, 11:05   

Jaszczur napisał/a:
Nie do końca - na to było "tylko" ciche przyzwolenie. Teraz nagle okazuje się że to było niezgodne z prawem... Tylko ciekawe czy ktokolwiek cokolwiek z tym zrobi? Nie tylko na zasadzie zmiany na przyszłość, ale i wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do banków? W zasadzie jest to pytanie retoryczne...
Sorry, ale to jest bzdura totalna i teoria spiskowa. Warunki kredytu i jego zasady były jasne. Prawda jest taka, że ludzie brali ten kredyt bo był tańszy i nikt nie spodziewał się tego co teraz, a powinien zakładać wszelkie możliwości.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 1 Lut 2015, 11:35   

Jaszczur napisał/a:
Zwłaszcza że banki powinny należeć do grona instytucji tzw. "zaufania publicznego"...

banki to firmy dzialajace dla zysku
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
lehu8 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Leszek
Wiek: 47
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 329
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 1 Lut 2015, 13:35   

Jaszczur napisał/a:
Ja tylko jednej rzeczy nie jarzę - dlaczego wszyscy uważają że frankowcom chodzi o to by im rząd cokolwiek spłacał? Ja ani razu nie słyszałem takiego postulatu... Takie coś słyszę jedynie od ludzi którzy takiego kredytu nie mają, a jedynie toczą pianę w obawie o "ich pieniądze z podatków"...
Tu chodzi tylko i aż o to, w skrócie:
-by banki w równym stopniu ponosiły ryzyko zmiennego kursu walutowego,
-by nie dochodziło do śmierdzącej lichwą sytuacji w której zaciągnięty kredyt na wysokość dajmy na to 250tyś, spłacony na kwotę 200tyś, z dnia na dzień zwiększał się do kwoty 500tyś...
-by banki nie odwalały wałków typu "udzielamy kredytu który tak naprawdę został wypłacony w złotówkach, a jest tylko przeliczany we frankach",
-by kredytobiorca nie był w totalnie beznadziejnej sytuacji względem "wszechmocnego" banku - jak jest teraz... Porównajmy sobie prawa i obowiązki banku i kredytobiorcy na tle obecnie funkcjonującego obecnie tzw. "prawa bankowego"...

Jedyny rozsądny człowiek w tym temacie.......
Masz całkowita rację dlatego prosimy o niewypowiadanie się osób, które nie mają zielonego pojęcia jakim obciążeniem jest taka sytuacja a tym bardziej swoich kredytów.....
Co wy tam wiecie o libor-ach, wibor-ach spraadach..........
Pozdro.
_________________
-L E H U- ID#49
Fiesta Mk2 1.1-była

http://smg.photobucket.co...ent=Nowy-45.jpg -lehofiesta mk1
http://photobucket.com/albums/v418/lehu8/fiesta2/ -lehofiesta mk2
http://smg.photobucket.co.../lehu8/fiesta3/ -lehofiesta mk3
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 1 Lut 2015, 13:49   

lehu8 napisał/a:
dlatego prosimy o niewypowiadanie się osób, które nie mają zielonego pojęcia jakim obciążeniem jest taka sytuacja a tym bardziej swoich kredytów.....

Bo to trzeba uciąć sobie palec nożem, żeby wiedzieć, że ten jest ostry, ta...

lehu8 napisał/a:
Co wy tam wiecie o libor-ach, wibor-ach spraadach..........

To, że coś Ciebie bezpośrednio nie dotyczy, nie znaczy, że musisz być totalnym ignorantem. Nie byłem nigdy w Ameryce Południowej, ale wiem gdzie leży Wenezuela, jaka jest jej stolica i jaką walutą się tam operuje. Proszę Cię więc osobiście o nie wypowiadanie się nt. nas, mnie zaś w szczególności, nie mając zielonego pojęcia jaki stan wiedzy posiadamy i czy przypadkiem nie wiemy na ten temat więcej niż Ty.
Ps. "spreadach"
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Jaszczur 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1090
Skąd: SD (Dąbrowa G)
Wysłany: 1 Lut 2015, 20:59   

MisiekT napisał/a:
banki to firmy dzialajace dla zysku


Czyli inaczej mówiąc - nie masz nic przeciwko lichwie dla przykładu? To przecież czysty zysk.
_________________
wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 1 Lut 2015, 21:16   

w sumie nie mam, święcie wierze w swiadomy wybor konsumenta - jeżeli jest zainteresowany oferta lichwiarska, to nie moje miejsce mu tego zabronić
ja wiem, ze to zaboli - ale ludzie się naucza w końcu myslec własnymi glowami
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
tommirs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 614
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2 Lut 2015, 01:42   

Lehu, ale pierdo..isz, co ma państwo do kursu waluty. To banki wala nas jak miło, ale spokojnie, trochę miesiecy i się unormuje.
Cała ta sparwa to tylko po to, żeby pewien sektor i troche ludzi bardzo sie obłowili, to pewien rodzaj spekulacji walutowych...tyle

tez mam kredyt w Franciszku i nadal nie żałuje, a ten kto się temu dziwi to niech weźmie sobie kalkulator i policzy... :) tylko niech liczy dobrze, tzn te lata które już spłacił i zarobił, chwilową starte i kolejne dziesiatki lat spłącania...potrafi ktos to wyliczyć? No to po co ta gorczka i biadolenie.
Nie mozna patrzec na ten kredyt w perspektywie aktualnego przewalutowania (nie po to bierzemy kredyt) bo wtedy faktycznie mozna sie pochlastac :)
_________________
...były XR2i i RS1800

__________________

"Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen
 
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 2 Lut 2015, 20:28   

_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
lehu8 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Leszek
Wiek: 47
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 329
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2 Lut 2015, 20:42   

Się dyskusja zaostrzyła.... he...he....... :fajka:
tommirs Cały czas właśnie zmierzamy w rozmowie do tego że to banki nas walą dlatego powinny za to beknąć..........
Poczytajcie to pozwoli bardziej zrozumieć nasze roszczenia.......

http://niezalezna.pl/6341...-przed-frankiem
_________________
-L E H U- ID#49
Fiesta Mk2 1.1-była

http://smg.photobucket.co...ent=Nowy-45.jpg -lehofiesta mk1
http://photobucket.com/albums/v418/lehu8/fiesta2/ -lehofiesta mk2
http://smg.photobucket.co.../lehu8/fiesta3/ -lehofiesta mk3
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 2 Lut 2015, 21:14   

lehu8, niezależna.pl jest dla mnie mocno niewiarygodna. To min. oni pisali o 60-70 % podwyżce cen paliw w styczniu przez dekret Kopacz.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 4 Lut 2015, 23:29   

jak można brać kredyt w walucie innej niż się zarabia....litości :|
_________________




Była Fiesta jest Focus
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Lut 2015, 00:22   

arecki napisał/a:
jak można brać kredyt w walucie innej niż się zarabia....litości :|

tak samo jak można mieć dziecko przed 18, przejechać się po pijaku albo spaść ze schodów. Kwestia ograniczenia dostępu do wiedzy, zamiłowania do ryzyka albo głupoty. Kwestia tego by jasno informować o ryzyku. Tak jak na paczkach fajek, mimo to ludzie nadal palą !
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 11 Lut 2015, 08:19   

miałem ladnych kilka lat kredyt w euro. to EURO, które było nową walutą. raty były liczone (teraz to już pi razy oko pamiętam) w przedziale od 3,xx zł do 5,xx zł. za te kilka lat źle nie było, bo raz rata w górę, raz w dół. skoro ileś tam czasu Frank się trzymał, kredyt był tani, to skąd nagle ten gwałt ?! bo się stało to co w umowie kredytowej? zaszło ryzyko?
nie mam teraz kredytów, ale za chwilę już tak - życie pewne rzeczy wymusza. ale to bedzie moje ryzyko. i żadne państwo mi nie pomoże.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Mar 2015, 01:54   

Posłuchajcie o co chodzi, nie jest tak, jak mówi TV, że oni chcą kasy z budżetu.
https://www.youtube.com/watch?v=EB82Hp26k1s
 
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 5 Mar 2015, 11:09   

ja chciałem kupić komputer, ale dolar skoczył i niech mi rząd dołoży tysiąc złoty bo będę stratny :-)
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Mar 2015, 12:38   

Cytat:
ja chciałem kupić komputer, ale dolar skoczył i niech mi rząd dołoży tysiąc złoty bo będę stratny

Ja piernicze, że tak powiem. Przesłuchaj film, zapisz sobie i przemyśl. Nikt nie chce z nich kasy, a jedynie wykreślenie z ich umówi klauzul uznanych za nie legalne przez UOKiK.
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 5 Mar 2015, 12:56   

To sąd ie może zmusić banku do wykreślenia tych niedozwolonych klauzul?
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 5 Mar 2015, 13:52   

Freeman - no i tu jest kuriozum. Sąd orzeknie, że w umowie były takowe klauzule, wpierniczy kary bankom, ale to dopiero początek schodów - potem ludzie wytaczają procesy bankowi indywidualnie, żądając na przykład rodzaju "korekty" wysokości rat, itd. w oparciu o to, że tamte umowy zostały uznane przez sąd za "nie fair".

Czemu trzeba się tak z tym p****ić? Bo sąd/bank stwierdza, że każda sprawa powinna być traktowana indywidualnie i nie można wydać zbiorowego orzecznictwa (kij z tym, że ludzie zakładają pozwy zbiorowe i na wyroku potem jest wyszczególnione co pozwany na rzecz którego powoda musi zrobić, więc >da< się to zrobić).

W normalnym kraju wystarczyłoby udać się do oddziału banku, przedstawić wyrok, że bank stosował klauzule abuzywne i to otwierałoby pole do dalszych rozmów. No ale czego się spodziewać - to jest przecież Polska. Tu nic nie może być proste, bo trzeba dać zarobić armii urzędasów, sądom i innym darmozjadom, inaczej nic się nie załatwi. :D
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Czemu obecnie jest tak ciężko o jakikolwiek kredyt
jkk Hyde-Park 12 27 Maj 2015, 12:45
MisiekT
Brak nowych postów Problem z CB
Allmag Elektryka 6 24 Kwi 2009, 22:11
diodalodz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Problem
Baraccuda Tuning mechaniczny 3 3 Mar 2007, 12:34
Gość
Brak nowych postów Problem z OC
maciek1224 Ubezpieczenia i rejestracja aut 12 9 Cze 2012, 11:12
Docio
Brak nowych postów problem
szarpie...
knd Mechanika 2 11 Paź 2007, 14:37
vis


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.