Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kredyt we frankach szwajcarskich i spory problem
Autor Wiadomość
jkk 


Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: S
Silnik: 1.6D/54KM
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 999/6/7
Wysłany: 30 Sty 2015, 10:19   Kredyt we frankach szwajcarskich i spory problem

Z 1500 zł raty zrobiło mi się ponad 2000 zł raty. Powiem szczerze, że trochę zfrajerzyłem z tym kredytem. Ktoś ma podobnie?
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 30 Sty 2015, 10:34   

Frank juz spadl w okolice 4zl, a zaraz powinno spasc Ci oprocentowanie

pytanie techniczne: w banku nie wytlumaczyli Ci, co to jest ryzyko kredytowe?
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 30 Sty 2015, 12:40   

pewniaczek napisał/a:
Frank niski, frajerzy to Ci którzy brali kredyty w złotówkach. Przynajmniej takie było myślenie a teraz jest płacz.



A z drugiej strony, to kredyt we franku był jedynym, na którego delikwenta było stać. Także różnie bywa ;)
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 30 Sty 2015, 17:43   

vegetagt napisał/a:
kredyt we franku był jedynym, na którego delikwenta było stać

to jest bzdurne myslenie i zupelnie bezsensowne podejscie (zyby nie napisac dosadniej)

Albo Cie stac na dane mieszkanie czy dom, albo Cie nie stać!
jeżeli Cię stać, to dopiero wybierasz forme kredytowania!

problemy maja ludzie, ktorzy dali sie wkrecic w rozdmuchana zdolnosc kredytowa i wzieli kredyty po totalnym maksie... to tak jakbym stwierdzil, ze dam rade zaplacic 1 rate za Audi RS8, wzial je w kredycie a potem płakal że chyba jednak to nie jest auto na moją kieszen :rotfl:
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 30 Sty 2015, 18:49   

Wszyscy wiedzą, że banki nie grają fair. Umowy są pokomplikowane a obecna władza nie zamierza z nimi robić porządku. To samo jest z firmami ubezpieczeniowymi. Polska stała się republiką bananową. Jeśli ktoś nie miał zdolności kredytowej, to nie powinien dostać kredytu w żadnej walucie na za wysoką kwotę. Duże zachodnie banki a jest ich 90% traktują nas z buta, jak niewolników a nie jak partnerów biznesowych. Uważam, że to bardzo dobrze, że frankowcy wyszli na ulice. Nie trzeba dotacji z państwa a jedynie wymuszenia właściwego traktowania klienta, a jak się danemu bankowi nie podoba to odebrać mu licencję.
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 30 Sty 2015, 19:22   

wystarczym, zeby czytac umowy i nie podpisywac tych niekorzystnych - to wystarczające, zeby banki zaczely byc mile i szczerze, inaczej migiem padna
tu nie potrzeba interwencji Panstwa, a troche pomyslunku u obywateli

z tymi kredytami to troche jak z igłami po dziadku - niby każdy wie jak jest, ale i tak wielu wierzy, że trafili tą jedną jedyną okazję :rotfl:
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 30 Sty 2015, 19:39   

MisiekT napisał/a:
to jest bzdurne myslenie i zupelnie bezsensowne podejscie (zyby nie napisac dosadniej)


a to jakaś nowość, że ludzie są "średnio mądrzy"? ;)
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 30 Sty 2015, 20:05   

Powiem tak, zgadzam się z Miśkiem. Umowa z bankiem jasna, ryzyko również. Jeśli jakieś roszczenia to wobec banku Państwu nic do tego.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
yoyo72 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Dziadek
Wiek: 51
Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Sty 2015, 20:47   

To było za piękne ,zeby długo trwało. Wszystko było ukartowane przez banki. Nic tylko współczuć kredytobiorcom.
_________________
Jest inne , ale tez Ford
Było MK3 1994r 1.1/2.0 136KM ;)
Było MK3 1995 r.1.6 16v 90 KM Futura swap 2.0 136KM
Było MK3 1993 r.1.3 NEWPORT z klimą ;) (ślimak)
Było MK3 1992 r.1.8 16v 130 KM (akwarium)

PRINCE OF RADOM 2016 ;) ;) ;)
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 30 Sty 2015, 21:29   

vegetagt napisał/a:
"średnio mądrzy"

ze "średnio mądrzy" żadna nowość, racja... ale jak ktoś duże podejmuje ryzyko i potem przegrywa, a na końcu udaje zaskoczonego - jest już albo hipokrytą-debilem albo oszustem...
normalny człowiek przyzna się sobie do bledu, przyjmie konsekwencje i wyciągnie wnioski na przyszlosc - a idealnie nawet ostrzeże przed ryzykiem znajomych
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 30 Sty 2015, 21:45   

yoyo72 napisał/a:
To było za piękne ,zeby długo trwało. Wszystko było ukartowane przez banki. Nic tylko współczuć kredytobiorcom.

Dokładnie tak. A umowy sobie nie przeczytasz, bo problem jest już z umową operatora GSM gdzie są odnośniki do regulaminów i ustaw. Do tego język prawniczy i pojęcia fachowe. Zwykła, przeciętna osoba nie ma szans zrozumieć na jakich warunkach bierze kredyt, bo wszędzie są gwiazdki. Wiele stron, a większość nie rozumie nawet dziennika. Albo jasno tłumaczymy i upraszczamy umowy, albo żyjemy w republice bananowej. Tu nikt nie broni praw konsumentów ani obywateli bo #hajssięmusizgadzać .
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 30 Sty 2015, 21:55   

jasne, umowy nie sa czytelne i proste... ale biorac nawet te 300tys. kredytu można wydac kilka stowek na porade prawna, nie?
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 30 Sty 2015, 22:23   

Po co te kredyty, lepiej wynająć i cieszyć się życiem ...
 
 
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Sty 2015, 22:31   

Umowa trudna i ciężka w zrozumieniu- to było i jest i będzie wszędzie, PL nie jest wyjątkiem, pojedź sobie do Norwegii albo UK gdzie niby według ciebie jest lepiej, jest tak samo.
Tylko co ma umowa do kursu waluty o którym jest ten temat ?
Trzeba rozróżniać czytania ze zrozumieniem umowy do prostej zasady brania kredytu w walucie która będzie zmienna. Każdy kto bierze taką walutę ponosi ryzyko. Ja miałem wziąć taki kredyt i nie wziąłem. Nie czułem i nie czuję że jestem przegrany ani wygrany. Dlaczego państwo ma to teraz rekompensować ? A zaraz przecież państwo nie posiada żadnych pieniędzy ! Państwo ma tylko to co obywatel przekaże na cele utrzymania. Jako płacący podatki chcę aby to szło na drogi, na służbę zdrowia która ratuje mnie z choroby, na strażaków którzy zjawią się jak będzie mi palił się dom ale nie na Kowalskiego którego było stać wziąć sobie kredyt i ja mam mu go teraz spłacać.
To samo tyczy się górników, hutników, stoczniowców, i innych źle prowadzonych firm sektoru państwowego bez którego to państwo mogło by się obejść a do którego jestem ciągle zmuszany dopłacać przez wyższe składki, podatki itd. Nie panie Machoń to nie ten rząd tak o sobie podnosi podatki tylko jest do tego zmuszane przez tych biednych i uciśnionych obywateli do których jak wyciąga palec to łapią całą rękę i najchętniej żyli by na garnuszku cały swój żywot.

w życiu chyba dłuższego posta nie napisałem :9:
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 30 Sty 2015, 23:25   

ja tylko to tu zostawię bo idealnie obrazuje to wszystko :V:

Cytat:
Cykl życia frankowca

1. Zacznij zarabiać dobre pieniądze

j**any krul życia hehehe, wóda, dziwki, koks hehehe, jestem zwycięzcą, hehehe


2. Pomyśl o kredycie

jestem j**anym krulem życia, hehehe, jak mogę mieszkać w 30 metrowej kawalerki lub u starych hehehe, banku dawaj najwyższy kredyt na jaki mnie stać hehehe, YOLO hehehe


3. Bądz januszem ekonomii i bierz kredyt we frankach

Halina, hehehe bierzemy kredyt we frankach bo jest niższa rata, hehehe nie będziemy przecież bulić bankowi większej raty w złotówkach hehehe, patrz na bidoka Kowalskiego hehehe, nie dostał we franku i musi bulić frajer, hehehe


4. Kurs franka na niskim poziomie

krul życia YOLO hehehe, nadwyżkę hajsu wydam na dziwki hehehe i rozsądnie zainwestuję w złoto Amber Gold hehehe, Buffet szczurze ucz się odemnie finansów i ekonomii hehehe


4. Kurs franka rośnie

hurr durr Banku ty złodzieju oddawaj moje piniondze, hurr durr polskie rodziny w niebezpieczeństwie, hurr durr Tusk/Kopacz/Kaczyński/Piechociński help!!! To wszystko spiseg żydów, rodacy pomóżcie spłacać plis, róbmy drugi bukareszt !!!
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 30 Sty 2015, 23:41   

wykop.pl :yes:
 
 
ravenpoz 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Jarek
Wiek: 40
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 136
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Sty 2015, 23:59   

"Zarabiasz w złotówkach, to bierz kredyt w złotówkach".
Jak "rząd" dopłaci do frankowców to moja irytacja sięgnie zenitu. Nic, tylko na każdym kroku frank, srank, bo rata poszła w górę. Co sobie myśli taki przeciętny kredytobiorca w obcej walucie? że przez te, przykładowo, 25-30 lat nic się nie zmieni, a pensję będą szły w górę? Marzenia ściętej głowy....
_________________
pozdrawiam
---
benzyna drożeje, gdyż z powodu podwyżki cen benzyny zdrożał jej transport
Profil Facebook
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 31 Sty 2015, 00:09   

Tak jakby nie dopłacali wcześniej. Ludzie pobudowali sobie chawiry za -set tysięcy złotych, żal dupę ściskał jak mieli dać -set złotych na ubezpieczenie mieszkania. Przyszła woda, zalała wszystko w p**du i wielki ból dupy i płacz "bo zalało". Jak ja kupię sobie nowy drogi sprzęt i go nie ubezpieczę, a potem zostawię go na deszczu aż mi go zaleje, to wszyscy ch**a położą na mnie i moją własność. Albo jak zaleje mi auto, które nie miało AC. Ktoś się przejmie? Taki ch**! Byłoby "ojoj, a było sobie ubezpieczenie kupić!".
Jaki morał z tego? Nie ubezpieczaj, mimo że masz wiadra kasy, czekaj aż zaleje, a potem płacz, to dostaniesz kasę od państwa. A ci co ubezpieczają? Frajerzy. Polska lekcja "uczciwości" i "równości wobec prawa" w pigułce.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
lehu8 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Leszek
Wiek: 47
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 329
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 31 Sty 2015, 00:47   

Jestem jednym z tych frankowiczów i niektórzy z was pomyslą że jestem frajerem, nie nie jestem, frajerem trzeba było być biorąc wtedy kredyt w złotówkach, który był o ponad 60 procent droższy......
Nie jestem idiotą i byłem świadomy ryzyka kursu walutowego ale o kilka procent a nie k......a 100 !!!!!
Gość w banku pokazywał mi tabelę kursu franka z 10 lat do tyłu i różnice były na poziomie kilkunastu groszy......... Więc sami dajcie sobie odpowiedź czy warto było........
Uważam że afera z tym frankiem cały czas jest sztucznie nakręcana przez NBP w celu złojenia pięciuset tysięcy rodzin, które marzyły o ułożeniu sobie życia w tym zasranym kraju........
Najpierw wymyślony kryzys w stanach potem inne gówna.........
To tyle......
Pozdro.
_________________
-L E H U- ID#49
Fiesta Mk2 1.1-była

http://smg.photobucket.co...ent=Nowy-45.jpg -lehofiesta mk1
http://photobucket.com/albums/v418/lehu8/fiesta2/ -lehofiesta mk2
http://smg.photobucket.co.../lehu8/fiesta3/ -lehofiesta mk3
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 31 Sty 2015, 00:52   

frajerem nie jest ten kto wzial kredyt w CHF - tylko Ci z nich, którzy sa zaskoczeni zmianą kursu i wzrostem kosztu kredytu...

lehu8 napisał/a:
byłem świadomy ryzyka kursu walutowego ale o kilka procent a nie k......a 100 !!!!!

czyli nie byles swiadomy i nadal nie rozumiesz rynku walutowego...
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Czemu obecnie jest tak ciężko o jakikolwiek kredyt
jkk Hyde-Park 12 27 Maj 2015, 12:45
MisiekT
Brak nowych postów Problem z CB
Allmag Elektryka 6 24 Kwi 2009, 22:11
diodalodz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Problem
Baraccuda Tuning mechaniczny 3 3 Mar 2007, 12:34
Gość
Brak nowych postów Problem z OC
maciek1224 Ubezpieczenia i rejestracja aut 12 9 Cze 2012, 11:12
Docio
Brak nowych postów problem
szarpie...
knd Mechanika 2 11 Paź 2007, 14:37
vis


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.