Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

check engine
Autor Wiadomość
kubapar 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Gold
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 12 Sty 2015, 11:05   check engine

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!
Dzisiaj spotkał mnie nie lada kłopot. Otóż w mojej fieście coś nawaliło podczas wyprzedzania zawalidrogi. Na tej samej wysokości pojazdów zapaliła się i zaczęła mrugać kontrolka check engine. Nagle spadła moc, auto pomimo jakiejś jazdy szybko wkręcało się w obroty. Całość wygadała jakbym jechał na zbyt wysokim biegu. Do tego całe auto się trzęsło i silnik chodził nierówno.
Oczywiście zatrzymałem się w możliwym miejscu i zerknąłem pod maskę. Ten mały szatan 1.3, 50-pare koni, jakby oszalał i chciał wyjść z siebie i komuś natłuc, tak sie wyrywał! Zgasiłem go jednym ciosem kluczyka, a po ponownym zapaleniu już nie fikał i bunt forda się skończył.
Macie może jakieś rady co do tego? Może ktoś już się z takim zachowaniem widział? Na razie jest w porządku, ale nie chciałbym tego tak zostawić, a później płakać jak się coś złego stanie przy kolejnym takim psikusie. Co robić? :bezradny:
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 12 Sty 2015, 15:03   

Jedź podłączyć się do komputera, sprawdzą Ci co to za błąd i go skasują i powiedzą, czy da się z tym jeździć czy nie... :ok:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
kubapar 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Gold
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 12 Sty 2015, 15:49   

Tak, tak. Oczywista oczywistość podłączyć i zobaczyć. Tylko że w danej chwili jest wszystko jak powinno, po 100 km żadnego najmniejszego błędu oprócz spalonej żarówki pozycyjnej, która chyba nijak ma się do mojego problemu :)
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 12 Sty 2015, 16:39   

kubapar napisał/a:
Tylko że w danej chwili jest wszystko jak powinno, po 100 km żadnego najmniejszego błędu
Błąd jest zapisany w komputerze silnika, może to być nawet jakaś pierdoła związana z np. paprochem w paliwie, i wcale nie musi się powtórzyć...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Check engine
'bijacz Elektryka silnika 1 31 Mar 2015, 14:55
toshiba
Brak nowych postów [MK6] check engine
check
pazura000 Elektryka 1 6 Sie 2013, 10:50
whitehats
Brak nowych postów Check engine błędy na lpg
radekel Elektryka silnika 1 10 Lut 2019, 20:11
Marcin
Brak nowych postów Check Engine - pytanie ogólne
Piterek79 Elektryka silnika 5 4 Gru 2016, 00:20
gruby907
Brak nowych postów check engine kod AC44
igor.czapagajew Elektryka silnika 8 1 Lis 2015, 23:07
Puff


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.