Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] LPG do 1.4 80KM
Autor Wiadomość
rybak16 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4i16V/80KM
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 1
Skąd: Piła
Wysłany: 1 Cze 2015, 08:10   [MK6] LPG do 1.4 80KM

Witajcie,

Jakiś czas temu kupiłem Mk6 z 2004 roku z silnikiem 1.4 80KM. Po 3 miesiącach jazdy okazało się, że sporo czasu niestety wyszło mi jeździć po mieście, przez co koszty benzyny wzrosły. Myslę o założeniu istalacji LPG. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć czy takowa inwestycja się opłaca w takim aucie? robie około 700 - 1000 km miesięcznie z czego połowe po mieście.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez trzeci 7 Cze 2015, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 1 Cze 2015, 09:28   

lepiej sprzedaj i kup tdci 1.4 4l/100
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 1 Cze 2015, 17:46   

rybak16, http://lpg-brc.pl/kalkulator.html
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
decode 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: L
Silnik: 1.4i16V/80KM
Imię: Patryk
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 30
Skąd: Rybnik/Łódź
Wysłany: 4 Cze 2015, 21:39   

Hej, czyli mam rozumieć że zwróci mi sie po 15 miesiącach?
http://fotowrzut.pl/2HDML72RWW/1/1


sorry że daje link, ale na tablecie nie pokazuje mi zdjęć i nie wiem czy dobrze wrzucam.
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 7 Cze 2015, 10:39   

pi razy oko :) może to być 15 mies. albo 18-cie :) zależy ile będziesz jeździł i czy podczas montażu nie okażę się, że coś z autem jest nie tak. LPG lubi sprawne auto. a jak jeździsz to też się odwdzięczy jak przynajmniej elektryka nie będzie świrować, a Ty zyskasz komfort jazdy sprawnym autem :V:
możesz też wybrać tańsze instalacje, czego nie polecam - BRC mnie nie zawiodło NIGDY, ale montowane w sieci Czakram.
Tu na pewno inni powiedzą, że są inne lepsze tańsze lub takie same. to jednak Ty będziesz sie użerał z panem Mieciem jak wybierzesz kiepskiego gazownika lub kiepski zestaw do montażu

albo daj sobie spokój z LPG bo nie znajdziesz dziewczyny
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
decode 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: L
Silnik: 1.4i16V/80KM
Imię: Patryk
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 30
Skąd: Rybnik/Łódź
Wysłany: 7 Cze 2015, 22:04   

No właśnie jest koło mnie AutoMix, serwis który poleca pełno osób. Ale jest cholernie drogi w serwisowaniu. Gwarancja na 5 lat ale co roku za serwis trzeba zapłacić 300-400zł

Odnośnie "linku" mam podobną "znajomą" w pracy, nie umówi się z nikim kto nie ma sportowego samochodu, tzn tak mówi bynajmniej, ale ma chłopaka co jeździ Ibizą O_o

Ja już sam nie wiem co z tą fiestą mam zrobić , jeździć tak jak jest? Sprzedać? Zagazować?
Tak jak mówisz, powiedzieć możecie, ale wybrać muszę sam...
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 8 Cze 2015, 01:14   

Gaz to do kuchenki a nie smrodzić na ulicach. Jak ja nie znoszę jak na światłach stoi taki i smrodzi tym gazem. Jak potrzebujesz obniżyć koszty dojazdu zamień na tdci i będzie lepiej. Wersja 1.6 chyba na łańcuszku to i zmartwień mniej :)
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
decode 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: L
Silnik: 1.4i16V/80KM
Imię: Patryk
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 30
Skąd: Rybnik/Łódź
Wysłany: 8 Cze 2015, 01:31   

Jak na razie wszystko jest ok. Tylko że to auto miało być dla dziewczyny, a teraz przyszło mi jeździć fiestą, bo jednak jej się wygodniej jeździ Focusem... a ja preferuje wygodę.
Z resztą nie raz muszę wyjechać, a to służbowo, a to do rodzinnego miasta. I potem siadamy i myślimy gdzie i kiedy byśmy mogli się zamienić, by każdemu z nas to pasowało. Więc stwierdziłem, że jak mam takim "pyrtkiem" jeździć to niech chociaż zacznie mniej spalać. To znaczy nie mniej, a taniej.
Chociaż i tak dla mnie jazda w trasie nim to udręka.

Ale jak mówię, obecnie jeździ dobrze i nic jej nie dolega. A jak kupię coś innego to zaś kij wie co
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 8 Cze 2015, 07:45   

blind227, kolego Ty też smrodzisz. A jak masz tylko takie uwagi do przekazania to nie wypowiadaj się w ogóle.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 8 Cze 2015, 18:54   

blind227 napisał/a:
Gaz to do kuchenki a nie smrodzić na ulicach. Jak ja nie znoszę jak na światłach stoi taki i smrodzi tym gazem. Jak potrzebujesz obniżyć koszty dojazdu zamień na tdci i będzie lepiej. Wersja 1.6 chyba na łańcuszku to i zmartwień mniej


Kolego ten post moglby byc trafny jakies 10 lat temu - taki jest Twoj stan wiedzy.
To wlasnie za dieslem mozna sie pozygac jak sie stoi w korku a dobrze ustawionej sekwencji LPG w ogole nie czuc. DLatego bardzo rozsadne jest nie dac sie okradac na stacjach placac ponad 4PLN/Litr.
Wracajac do tematu to z Automixem uwazaj. Gazowalem tam pare samochodow w roznych fazach rozwoju tej firmy. Kiedys byli najlepsi, potem ostro poszli w strone ilosc a nie jakosc. Ostatnie 3 gazowane tam samochody przysparzaly problemy, serwis niechetnie je usuwal a do tego byli wrecz aroganccy podczas rozmow (nie tylko moje zdanie).
Niestety nie polece Ci zadnej alternatywy bo wlasnie po przygodach z Auto Mix samochody gazuje sobie sam :)
Jestes z Rybnika, popytaj kto montuje porzadnie instalacje STAG i uderzaj.
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 8 Cze 2015, 18:59   

blind227, nie będę komentował..
Qzyn, wiem że kochasz STAGa, ja kocham BRC.
mam prostego staga sekwencja w oplu i jest ok, mam BRC w primerze i przez 120.000 km jest jeszcze bardziej OK.
tyle że montaż u dobrego gaziarza
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 8 Cze 2015, 19:03   

Szynszyl , ja nie pisalem ze BRC jest zle czy gorsze, jest nawet lepsze ale i drozsze. STAG-a latwiej serwisowac. A tak na prawde wg mnie 80% sukcesu to komponenty takie jak reduktor czy wtryski i dobre wystrojenie. Ja mam obecnie w hondzie BRC, w Subarce Staga i obydwie chodza idealnie :)
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
decode 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: L
Silnik: 1.4i16V/80KM
Imię: Patryk
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 30
Skąd: Rybnik/Łódź
Wysłany: 8 Cze 2015, 19:03   

Mam jedną osobę która być może mi to zainstaluje. O ile znajdzie czas...
Tylko że ja nie mam o tym pojęcia.
Byli byście wstanie podać mi kilka możliwości co wsadzić? Podjadę do niego, zobaczymy co on mi zaoferuje, przedstawię mu moje(wasze) propozycje i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Tylko bym potrzebował części począwszy od butli kończąc na wtryskach jakie wsadzić
 
 
blind227 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Piotr
Wiek: 42
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Wawa/Strubiny
Wysłany: 8 Cze 2015, 22:36   

Mój pomysł z zamianą na 1,4 tdci jest o wiele lepszy niż instalacja lpg. Koszt V generacji to średnio 3000-4000 zł a i tak ten silnik w mieście będzie palić 11 l gazu czyli 22 zł za 100km gdzie przy tdci zapłaci za 100 km 25 zł . I nie będzie żadnych ingerencji w samochodzie i żadnych kosmicznych zagadek w razie awarii . Każda generacja lpg ma swoje wady i na początek polecam poczytać fachowe opinię . Nie wiem skąd wasze oburzenie na moją wypowiedz że gaz śmierdzi może wam się podoba taki zapach ale czuć go nawet w 3-4 letnich samochodach gdzie na pewno nie ma starszych generacji lpg.
_________________
Córka Frankensteina
Profil Facebook
 
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 9 Cze 2015, 07:25   

Po pierwsze - 5 generacja w tym silniku jest przerostem formy nad trescia.
Po drugie na prawde przykro mi ze stajesz za samochodami za ktorymi czuc gaz - dobrze wystrojona 4 generacja nie smierdzi. Smierdzi diesel i to obrzydliwie.
Po 3 w przypadku jakiejkolwiek awarii nie ma zadnych zagadek, tym bardziej kosmiczych - wystarczy sie po prostu troche znac.
Ja na 4 generacji w sumie przejechalem juz ok 250 tys km i oprocz biezacego serwisu awarii nie zanotowalem.
Co do spalania to 11L spala mi subaru 2.0L 4x4. Honda 1,8 170 konna spala 9-10L, honda 1,4 90 konna spalala mi miedzy 7 a 8,5L.
Generalnie mozna przyjac ze dobrze wystrojona instalacja pali 10-15% wiecej niz benzyny.
Do tego odpadaja kosmiczne koszty napraw jakie nas moga czekac w przypadku uzywanego diesla. kazdy serwis: swiece zarowe, dwumasa jesli jest, turbo, dpfy - wszystkie naprawy sa mega drogie.
Jedyny minus dla LPG w przypadku malego auta to wozenie kola zapasowego i spalanie pewnej ilosci paliwa w zimie zanim sie silnik nagrzeje.
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 9 Cze 2015, 07:47   

Qzyn napisał/a:
spalanie pewnej ilosci paliwa w zimie zanim sie silnik nagrzeje.



Na takie rzeczy pomaga dołożenie np: http://allegro.pl/ford-fo...5043369542.html badz czegos podobnego
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 9 Cze 2015, 09:05   

Nie powiem, też z reguły byłem sceptycznie nastawiony do LPG a sam teraz jeżdżę mazdą 626, w której instalacja (STAG) była montowana w 2007 roku i do tej pory działa to bdb. Jedynie ze 3 miesiące temu wymieniałem listwę wtrysków bo mi jeden valtek padł a kupiłem od adamusa regfasty używane i śmiga :P . Instalacja dobrze ustawiona działa bezproblemowo, jedzie tak samo na benzynie jak i na gazie a poza tym spalanie kształtuje mi się w okolicach 9l a ostatnio nawet było 8,5l i to w nie małym aucie. No i miło jest robić 100km w okolicach 18 zł :)
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 9 Cze 2015, 18:32   

decode napisał/a:
Mam jedną osobę która być może mi to zainstaluje. O ile znajdzie czas...
nie lepiej w sieci? ta jedna osoba to w najgorszym razie zwinie interes albo wyjedzie do irlandio/tusklandii.
od Rybnika masz blisko ! czerwone znaczki Czakramu
a w Łodzi :) diodalodz nie znasz ???
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
decode 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: L
Silnik: 1.4i16V/80KM
Imię: Patryk
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 30
Skąd: Rybnik/Łódź
Wysłany: 10 Cze 2015, 14:56   

czyli ten czekram polecasz?

o co chodzi z tym użytkownikiem? bo nie znam 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 10 Cze 2015, 16:19   

a Czakram, to ja tak... znam kilkanaście aut zagazowanych w Tarnowie. w tym moje 3 :) , niektóre byłe jak moje xr2i

decode napisał/a:
o co chodzi z tym użytkownikiem? bo nie znam 
człowiek legenda na forum.... zapalony elektronik, mechanik, maniak :)
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.