Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

1.4 TDCi - tryb awaryjny, a wcześniej "choinka" ko
Autor Wiadomość
piotr.m 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Basic
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: piotr
Wiek: 39
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 1
Skąd: kórnik
Wysłany: 28 Gru 2014, 14:01   1.4 TDCi - tryb awaryjny, a wcześniej "choinka" ko

Witajcie.
Mam prośbę/pytanie odnośnie swojej Fiesty 1.4 tdci z 2006 roku.
Od jakiegoś czasu-z coraz większą częstotliwością auto wpada w tryb awaryjny,znikają kilometry,wariuje wskazówka od obrotomierza oraz jednocześnie zaczyna migać kontrolka "wykrzyknik w słoneczku"...Czasem jest problem z odpaleniem auta-miga czerwona lampka od immobilajzera, po parokrotnym kluczykowaniu auto odpala...Będę wdzieczny za pomoc, bo już tracę siły przez kolejnych mechaników,że o naprawach metodą prób i błędów nie wspomnę...Po ostatniej wizycie u elektromechanika dostałem kody błędów, które następnie zostały skasowane i auto miało śmigać bez problemów.Kody:
-P0504
-P0501
-96811
-U0001
-U0155
-P0626
-P1933
-PA912
-P062B



I rzeczywiście śmigało-30km...Już nie wiem gdzie szukać przyczyny....Może istotną informacją będzie,że 3 lata temu autem nie wyhamowałem za radiowozem...Po naprawie auta w/w błąd pojawił się może ze 2 razy i to na chwilę, od jakiś 3 miesięcy non stop auto wpada w tryb awaryjny .Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc, chociaż wskazówki gdzie szukać przyczyny/pomocy.... :piwkowanie:
Łączę pozdrowienia,Piotr.

[ Dodano: Nie Gru 28, 2014 14:17 ]
Dodam,że przebieg to 249000 km, silnik mechanicznie w dobrej kondycji, nie bierze oleju, płynnie rozwija moc ...do czasu trybu awaryjnego :(
Ostatnio zmieniony przez trzeci 3 Sty 2015, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
smok.wawa 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 47
Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 48
Skąd: Świecie
Wysłany: 18 Lut 2016, 16:36   1.4 TDCi - tryb awaryjny, a wcześniej "choinka" ko

Witam. Nie będę zakładał nowego tematu ponieważ mam podobny problem. Od jakiegoś czasu auto wpada w falujące obroty szarpie,obojętnie czy zimny czy ciepły, gaśnie a po odpaleniu przechodzi w tryb awaryjny obroty tylko dochodzą do 3 tyś. i auto nie ma w ogóle mocy.Jak zgaszę silnik i poczekam z 2-3min. i odpalę znowu ma pełną moc. byłem z tym u komputerowca i z jego wyników turbina przeładowuje. Turbina wymieniona i dalej to samo. Zauważyłem że jak mam niewiele paliwa w baku to częściej tak robi. jak jest pełno to nie zauważyłem. Dziwne bardzo to jest. Co to może być? jakby ktoś mógł pomóc będę wdzięczny. Pozdrawiam
_________________
Waldek
 
 
David1n 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 83
Skąd: Wadowice
Wysłany: 18 Lut 2016, 17:10   1.4 TDCi - tryb awaryjny, a wcześniej "choinka" ko

P0501 "Czujnik prędkości pojazdu - sygnał poza zakresem/wydajność"
Hamulec P0504 Przełącznik A / B korelacji
Pompa paliwa P0629 Circuit High Control
P062B wewnętrzny moduł sterowania wtryskiwaczy paliwa Performance Control
P1933 - Sygnal poziomu dodatków do paliwa
PA912 - Pompa wodna
Więcej w moim kajeciku nie miałem :D
to właśnie te cudowne diesle. W swoim 1.6 zawsze miałem coś do roboty. Tfu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - konserwacja filtra sportowego typu "mokrego"
dla niewiedzących :P
arecki Tuning mechaniczny 12 12 Wrz 2016, 22:23
olo_r
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Jak rozebrać fotele "Uszatki"
luk-90 Tuning stylistyczny 9 6 Wrz 2013, 01:02
fiestaRS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: "Fiesta Miesiąca" - Regulamin
Czyli kalendarz na 2014 rok w 12 aktach ;)
Puff Kalendarz 2014 0 2 Gru 2012, 19:13
Puff
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.